Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-03, 21:08   #1741
gosiaczek6
Zakorzenienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

ja nie mieszałam
nakladałam sam
gosiaczek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 22:23   #1742
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja nie mieszałam
nakladałam sam
O, dzieki. A pomogło, są efekty?

majade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 12:50   #1743
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Ja również nadal stosuję Telocapil. I w sumie nie zauważyłam zmian, tylko że chyba jestem mało systematyczna. Mieszam go porcjami (50ml mleczka dla dzieci- miałam rossmanowski, hippa a teraz mam schleckerowski + 25 kropli Telocapilu) i smaruję ze 2-3 dni po depilacji, a później jak mi zaczynają odrastać włoski to już nie mam motywacji do smarowania :-(. Przestaję smarować do następnego depilowania i tak już od sierpnia... A miałam taką nadzieję, że jednak jest coś, żeby powstrzymać te włosiska!!! No ale smaruję dalej, pewnie dopóki się nie skończy.
magda*M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 22:58   #1744
G12acka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, mam taki problem. Golę nogi maszynką [wilkinson dla kobiet] na odżywkę do włosów. Zawsze po tym miałam efekt mega gładkich nóg. Czasami smarowałam alantanem plus, kiedy zauważałam podrażnienia. A teraz, ostatnie 2 depilacje nóg znoszę coraz gorzej. Nie zacinam się, ale leci mi mnóstwo krwi. Robia się takie kropki [jakby w miejscu, w którym wcześniej był włos] i leci krew, kilkanaście takich miejsc na nodze! Potem robią się malutkie strupki i potem wraca do normy. A przy kolejnej depilacji znowu. Co się moze dziać? Może to kwestia braku jakichś witamin, coś?
rogowacenie przymieszkowe, witaj w klubie...
G12acka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:57   #1745
aud
Raczkowanie

GG do aud

Cześć dziewczyny. Jakiś czas temu miałam takie same problemy z bliznami na nogach i wrastającymi włoskami co Wy. Próbowałam każdego specyfiku jaki tylko został wymieniony na forum i wiecie co?... i wielkie NIC Dopiero pewna z Wizażanek poleciła tonik AHA/BHA 10% - REWELACJA!!!! w ciągu tygodnia uzyskałam efekt o niebo lepszy od tego po przeszło półrocznej kuracji WSZYSTKIM (i niczym)

Już nie mogę doczekać się lata
aud jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:03   #1746
Arancia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aud Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jakiś czas temu miałam takie same problemy z bliznami na nogach i wrastającymi włoskami co Wy. Próbowałam każdego specyfiku jaki tylko został wymieniony na forum i wiecie co?... i wielkie NIC Dopiero pewna z Wizażanek poleciła tonik AHA/BHA 10% - REWELACJA!!!! w ciągu tygodnia uzyskałam efekt o niebo lepszy od tego po przeszło półrocznej kuracji WSZYSTKIM (i niczym)

Pomaga, pomaga.
To co mam teraz na nogach to jest nic w porównaniu do tego, co miałam jeszcze jakieś 3-4 miesiące temu...

Edytowane przez Arancia
Czas edycji: 2009-12-28 o 18:07 Powód: coś mi zjadło :)
Arancia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 08:57   #1747
dusiaaa
Rozeznanie

a moze jakis fotki tych efektow? jakos scepytcznie podchodze do tych kwasow :P
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:34   #1748
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aud Pokaż wiadomość

zamawialas ten tonik z mazideł czy podobnej strony? jak czesto i przez jaki czas go używalas ? i jakiego rodzaju blizny mialas, odp jesli mzoesz
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:02   #1749
Arancia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
a moze jakis fotki tych efektow? jakos scepytcznie podchodze do tych kwasow :P

Niestety nie robiłam zdjęć moim nogom w trakcie używania tego toniku.

A jeśli bym wrzuciła teraz fotki, to nie wiem czy byście im uwierzyły. A to dlatego, że stan moich nóg był traaaaaagiczny (nie opalałam ich od dwóch lat, więc te blizny były tym bardziej widoczne) i jak porównywałam je ze zdjęciami, które wrzucały inne dziewczyny, to myślałam, że dla mnie naprawdę nie ma już ratunku

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
zamawialas ten tonik z mazideł czy podobnej strony? jak czesto i przez jaki czas go używalas ? i jakiego rodzaju blizny mialas, odp jesli mzoesz

jeśli mogę, to ja odpowiem też
Ja zamawiałam z Biochemii Urody, kosztuje coś koło szesnastu złotych. Używałam go codziennie wieczorem (wacikiem ), aż się skończył.
A blizny miałam takie po ranach, jakie zostają jak się wyciska włoski (), kropki o średnicy jakiejś 8 mm- 1 cm.
Stary 2009-12-30, 07:48   #1750
aud
Raczkowanie

GG do aud

Podpisuję się pod wszystkim co napisała Arancia ... i dzięki Ci za BU
aud jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:37   #1751
zabciajs
Zakorzenienie

Witajcie walczące z bliznami!

Zamówiłam tonik na BU 16.50 + przesyłka. Razem 27.50 zł.
Teraz czekam

Dusiaaa moja maszynka przestała działać:/ Szukam dziś gwarancji i paragonu, obym znalazła.

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-12-31 o 00:43
zabciajs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 08:53   #1752
dusiaaa
Rozeznanie

zabciajs jak to przestała? a sprawdzalas czy zasilacz jest dobrze docisniety? cos masz chyba felerny model moja dziala jak zloto...

oj kusicie tymi kwasami z BU
Stary 2009-12-31, 10:54   #1753
Pchee
Raczkowanie

Mówicie takie same superlatywy o tym toniku z kwasami więc i ja zamówiłam. Odkąd odstawiłam depilator, przestałam grzebać przy nogach i zaczęłam je golić maszynką wszystko suę uspokoiło. Tyle te blizny zostały i chciałabym je z nóg usunąć do lata. Może tym tonikiem sie uda. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże...
Pchee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 12:28   #1754
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dziekuje za odpowiedzi
ja depilatora na lydkah nie uzywam od hmmm 5 miesiecy a i tak dalej mam masakre ...Najgorsze są blizne i krostki jakeis na kolanach. Zamowie tonik po nowym roku mam andzieje ze pomoze
na udach niestety musze uzywam depilator bo te wloski to by mi chyba przez spodnie przechodzily :/ ja nie wiem za jakie grzechy mam taka skorę :/
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:16   #1755
Pchee
Raczkowanie

Dziewczyny tonik mi już przyszedł. Teraz muszę go zrobić i zacząc stosować. Tylko pytanie - jak często nim przecierać nogi? Bo trochę obawiam się tych kwasów. Twarzy na pewno bym tym specyfikiem nie smarowała ale nogi mogę zaryzykować. Tylko nie wiem jak często go mogę używać żeby nie doprowadzić ich do jeszcze gorszego stanu niż są teraz?
Stary 2010-01-05, 20:11   #1756
zabciajs
Zakorzenienie

Do mnie dziś też dotarł Nie moge się doczekać aż go zrobie. I zaryzykuje do twarzy też, bo czytałam same mega pozytywne komantarze.

Dusia, a moja golarka działała, bardzo ją lubiłam, choć włoski odrastały bardzo szybko, ale odbywało się bez ran i zaczerwienień. Jutro wysyłam ją do serwisu na gwarancje.

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-01-05 o 20:15
Stary 2010-01-05, 20:36   #1757
Arancia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pchee Pokaż wiadomość
Dziewczyny tonik mi już przyszedł. Teraz muszę go zrobić i zacząc stosować. Tylko pytanie - jak często nim przecierać nogi? Bo trochę obawiam się tych kwasów. Twarzy na pewno bym tym specyfikiem nie smarowała ale nogi mogę zaryzykować. Tylko nie wiem jak często go mogę używać żeby nie doprowadzić ich do jeszcze gorszego stanu niż są teraz?
Jak już pisałam, ja używałam go codziennie wieczorem, aż się skończył. Skóra na nogach zaczęła się delikatnie łuszczyć po ok. 4 dniu.
Stary 2010-01-06, 01:47   #1758
Mulen
Raczkowanie

Cytat:
Mysle, ze nie ma co sie szczypac z tymi kwasami :P Rozumiem, ze kazdy moze miec inna skore, ale ja np stosowalam codziennie i dopiero mi sie zaczelo luszczyc. Jak na poczatku ostroznie stosowalam sie do instrukcji to zero efektow. Taka moja uroda, ze mam skore jak slon :P

A co do mojej depilacji laserowej to niestety musialam ja przelozyc na ten miesiac Juz bym miala robiony 2 zabieg, a tak to dopiero bede zaczynac i nie wyrobie sie na wakacje
Mulen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:58   #1759
icebergg
Przyczajenie

GG do icebergg
Smile Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Więc ja Wam trochę pomogę - w sprawie blizn w okolicach bikini!

Krótki opis: paskudne czerwone krosty, wrastające włoski, zapalenie mieszka, blizny - było tam wszystko - dorobiłam się tak depilacja plastrami, potem było juz beznadziejnie nawet po depilacji maszynką, a jak zaczęłam dłubac to już MASAKRA! Próbowałam wielu specyfiików jak Wy!
Oto co mi POMOGŁO:

1* INGROW GO od SKIN DOCTORS (ok 70zł;/) - tonik na wrastające włoski (kupiłam na alle.gro - drogie wiem, ale działało! Nanosiłam wacikiem rano i wieczorem przez ok 2tyg, potem tylko wieczorem, jak została 1/3 płynu przestałam. Od razu zaznaczam, że nie działa tak wspaniale jak w opisie, ale połowicznie - co na moje paskudztwa okazało się i tak zbawienne!)
2* SUDOCREM (50g ok 9zł) smarowałam tez rano i wieczorem, teraz nadal smaruje, ale tylko wieczorem. Jak juz było o 80% lepiej kupiłam:
3* SORAYA - balsam po depilacji (150ml ok 12zł) - używam tego raz w tyg po depilacji.

POLECAM!
Podsumowując - wszystko trwało ok 6 tygodni - oczywiście w tym czase nie ma mowy o dłubaniu! można też zaniechać jakiejkolwiek depilacji przez ok 2 tyg. Poprawa jest zniewalająca, zostały mi może ze dwie grudki i kilka blizn, ktore za jakies kilka miesiecy powinny zejsc. Pozdr
icebergg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:04   #1760
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez icebergg Pokaż wiadomość
Więc ja Wam trochę pomogę - w sprawie blizn w okolicach bikini!

Krótki opis: paskudne czerwone krosty, wrastające włoski, zapalenie mieszka,
To troche inna bajka Trochę nie nasza.

Dusiu, golareczke mam spowrotem Tonik i spirytus w ruch
Jutro napisze coś więcej,bo się śpiesze PA
Stary 2010-01-22, 07:14   #1761
dusiaaa
Rozeznanie

mi od sudocremu nawet jedna by nie zeszla...nie ten poziom zaawansowania:P

zabciaj ciesze sie ze ja odzyskalas-dla mnie jest zbawieniem a co do toniku koniecznie daj znac mi zostalo pare uporczywych plamek ktore az tak bardzo nie raza ale mnie mimo wszystko kusi zeby sie ich pozbyc do konca
Stary 2010-01-22, 19:24   #1762
Mulen
Raczkowanie

A ja sie Wam musze pochwalic, bo juz pewnie zapomnialyscie o mnie :P W koncu doczekalam sie lasera Od razu przypominam, ze ja nie z nogami tylko bikini Mialam isc na laser w listopadzie, ale niestety sie sprawy pokomplikowaly i nie moglam. Ale w koncu bylam 2 tygodniu temu W tej chwili mam wlosow mniej o jakies 80-90% Wiem, ze urosna nowe, ale i tak jestem przeszczesliwa :P Zwlaszcza, ze za cale bikini zaplacilam ze znizka studencka 255 zl Plus oczywiscie dojazd :P Ahh warto bylo poswiecic tych kilka weekendow, zeby miec kase :P
Stary 2010-02-04, 12:36   #1763
aniulekaniulek
Przyczajenie

Hej dziewczyny! Próbowałyście może "zabawe" z enzymami?
Pytanie kieruje do tych które nadal wyrywają włoski.
Czytałam ostatnio w necie dużo o tych enzymach. ceny sa koszmarne. nalazłam jednak niedrogie zestawy enzymów na problemy trawienne. Czytałam tez ze niektore kobiety tak przygotowuja peelingi na twarz. Koncepcje mam taką, wyrywam włoski i smaruje enzymami zaraz po wyrwaniu. Ponoc maja one nadtrawiac macierz włosa i stpniowo go niszczyc.
Tabletk, ktore znalazlam zawieraja trzy enzymy trawiace białka papainę, bromelaine i proteaze. Nie wiem czy to działa ale może warto sprobowac.
aniulekaniulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 19:34   #1764
lady1808
Raczkowanie

Ja uzywam pasty cukrowej i na zadne podraznienia nie narzekam
lady1808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:03   #1765
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniulekaniulek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Próbowałyście może "zabawe" z enzymami?
Pytanie kieruje do tych które nadal wyrywają włoski.
Cytat:
Napisane przez lady1808 Pokaż wiadomość
Ja uzywam pasty cukrowej
Znów będe się czepiać, ale tu piszą osoby które zrezygnowały z wyrywania włosów.

Kobietki ja kwas i spirytus kosmetyczny na przemian
Tak jak kiedyś wspominałam, mam czarne punkciki które po naciśnięciu okazują się włoskiem. Coraz to nowsze odkrywam. No ale może się pozbęde ich do końca. Chyba daleka droga jeszcze przede mną...
Mulen, jak tam? Byłaś już na następnym zabiegu? I 255 zl o naprawde nei dużo Choć zależy ile tych zabiegów będziesz musiała odbyć, pewnie każdy ma inaczej.

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-02-04 o 20:07
Stary 2010-02-05, 09:38   #1766
Pchee
Raczkowanie

Ja oczywiście zawaliłam sprawę - zrobiłam tonik z kwasami i stoi nieużywany. Wczoraj sobie o nim przypomniałam i teraz mam zamiar systematycznie go nakładać. Oby coś mi to dało...
Stary 2010-02-05, 11:04   #1767
Mulen
Raczkowanie

Nastepny mam 20 lutego Szczerze mam nadzieje,ze na 4 zabiegach sie skonczy Jak na razie jestem zadowolona A teraz zmykam do pracy
Stary 2010-02-09, 10:46   #1768
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Ja oczywiście zawaliłam sprawę - zrobiłam tonik z kwasami i stoi nieużywany. Wczoraj sobie o nim przypomniałam i teraz mam zamiar systematycznie go nakładać. Oby coś mi to dało...
Ja szczerze wole zwykły spirytus kosmetyczny niż ten kwas, no ale może ja mam inną sytuacje. Tak jak pisałam wyżej te włoski. Spirytus goi ranki i pomaga wyjść nowym włoską poprzez delikatne złuszczanie naskórka.
Tonik zaczął dziwnie pachnieć, nie lubie jego zapachu. Nawet do twarzy przestaam używać.
Stary 2010-02-10, 19:38   #1769
alisza
Raczkowanie

kupilam ta masc ochronna z wit A, kurcze naprawde pomaga.. lagodzi i leczy te ranki. Ale mam inne pytanie.. mysle nad tym zeby usunac te stare przebarwienia na nogach, tzn te male plamki. Jest super poprawa ale ja chce sie ich calkowicie pozbyc!! czy przemywanie nog zwyklym spirytusem cos da, czy moze wzmocnic go aspiryna czy tym podobnym?? nie znasm sie na tym kompletnie, wiec prosze Was o porade. I po drugie - czy w czasie takiego 'zluszczania' nie zniweluje tego dzialania nawilzajaca mascia?? nie wiem nie wiem.. czy to w ogole ma sens, tzn czy zdziala on wiecej niz zwykle pilingowanie nog??
alisza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 19:51   #1770
magda_w91
Raczkowanie

a ja mam po depilacji maszynka takie jakby czerwone krostki a po depilatorze mam wrazenie ze sa mniejsze

prawko

23.04.2009

Avonomaniaczka

Są smaki, które budzą w nas ukryte pragnienia...

magda_w91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości