Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-10, 11:28   #151
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666
Dot.: Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

frik frik - dzięki za wsparcie chyba porzuce depilator na jakiś czas i zobacze jak to wtedy będzie wyglądało

Co do pokazywania tych miejsc to na jakieś "większe wyjście" (patrz spotkanie z TŻ) stosuje krem modelujący do nóg Avonu (jest z domieszką samoopalacza) a tak normalnie to mleczko do opalania SPF25.
Zawsze jest mi troche głupio jak dostrzege osóbke z czystymi od problemów nogami, ale nie dalabym rady kisić się w takie upały w długich spodniach...
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 16:53   #152
silvus
Przyczajenie

Hej dziewczyny, tak sobie czytam ten watek i sie zastanawiam, co uwazacie na temat maszynki do golenia elektrycznej? cos takiego jak mezczyzni uzywaja do brody ja narazie taka sie gole pod pachami (ta zwykla mnie przeraza) i jest ok, ale czy ktoras z was uzywala naprzyklad do nog? sprawdzila sie, czy tez powstaja jakies takie blizny i kropki jak po depilatorze?
pozdrawiam
silvus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 18:00   #153
nuitarii
Raczkowanie

Mam taki sam problem jak wy. Miałam dość codziennego golenia się, więc zaczełam stosować depilator, który oprócz tego, że boli, to jeszcze powoduje, że wlosy wrastają, powstają stany zapalne, a potem blizny i krosty...

Właśnie wróciłam od dermatologa
Byłam na kontroli buźki, ale przy okazji przedstawiłam swój problem z nogami.
Pani doktor dała mi próbkę kremu KERANORM. Jest dostępny w aptece bez recepty.

Działanie
Krem został opracowany z myślą o efekcie keratolirycznym oraz nawilżaniu. Przeznaczony jest do pielęgnacji: skóry szorstkiej, nadmiernie zrogowaciałej (rybia łuska), miejscowego zrogowacenia skóry (dłonie, stopy, łokcie, kolana), skóry z rogowaceniem przymieszkowym. Dzięki zawartości glikolu propylenowego i kwasu mlekowego reguluje procesy rogowacenia, ułatwia eliminację łusek z powierzchni skóry, wiąże wodę w naskórku i wygładza. Przywraca skórze miękkość i delikatność.
Zastosowanie
Keranorm to krem do skóry suchej, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia.

Pomaga "przebić" się włosom przez skóre,
reguluje jej pracę, zmniejsza rogowacenie naskórka, wygładza i rozjaśnia. Mam go stosować na noc, gdyż zawiera kwasy AHA, które mają pomóc pozbyć się przebarwień.
Zobaczymy jak to będzie. Jak zauważe jakieś efekty to dam znać

Stary 2006-07-10, 19:36   #154
des
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez corka_rosy
DES, ile ten xerial 30 kosztuje? Dostanę go w aptece bez recepty?
dostaniesz bez recepty, kosztuje ok.40zl ale jest bardzo wydajny.
des jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 22:23   #155
corka_rosy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez des
dostaniesz bez recepty, kosztuje ok.40zl ale jest bardzo wydajny.
dzieki

21.04.2013.
corka_rosy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:19   #156
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Pewnie nia mam się czym chwalić, ale wczoraj wydepilowałam nogi depilatorem (po około 2 tygodniach codziennego golenia ).
I jak na razie czuję się świetnie . Tylko wiecie co? Pogubiłam już się. Co się powinno robić, czego nie należy pod żadnym pozorem. Bezpośrednio po depilacji przemyłam tylko nogi wodą utlenioną (12% ) i dzisiaj chyba nasmaruję oliwką.
No niestety ale jednak bez depilatora nie dam rady . Wybieram opcję walki z krostami i bliznami, ale z depilatorem.
Na pewno co jakiś czas będę goliła nogi i poźniej znowu depilator, bo widzę poprawę.
magda*M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:15   #157
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Cytat:
Napisane przez klaustrofobia007
ja mialam ten problem w okolicy bikini i gornej czesci ud. ale juz sie go pozbylam a bylo koszmarnie, naprawde na zdjecia z wakacji sprzed kilku lat to nawet patrzec nie moge
1.najpierw wysuszanie, codziennie przemywalam to miejsce spirytusem salicylowym i jak najczesciej talk kosmetyczny,to chronilo skore przed zapoceniem w spodniach i stopniowo poprawialo stan skory
2 dodam ze nie zaprzestalam depilacji depilatorem
3 kiedy juz podsuszylam skore to codziennie wieczorem odprawiam rytulal:
peeling przeciw wagrom clean&clear
przemycie woda utleniona ( rozjasnia wloski, no i oczyszcza za pomoca wytwarzania piany)
przemycie spirytusem salicylowym
krem KERANORM rewelacja zluszcza skore no i zapobiega wrastaniu wloskow
gdy krem sie wchlonie to oczywiscie talk
generalnie od talku to sie uzaleznilam
mi pomoglo moze wam tez
Mam kilka pytań . Jak już wyżej wspomniałam wybrałam właśnie taką opcję: depilowania depilatorem i jednocześnie walczenie z krostami (a jak widać na Twoim przykładzie, to się widocznie da tak walczyć ).
Kiedy nawilżałaś i natłuszczałaś skórę? W ogóle? Bo ja się boję, ze jak tak będę wysuszała i wysuszała, to włoski nie będą się mogły znowu przebić przez skórę...
Przed wczoraj depilowałam nogi. Bezpośrednio po depilacji przemyłam nogi wodą utlenioną i wczoraj chciałam je nasmarować oliwką, ale zamiast tego przemyłam spirytusem i nasmarowałam pastą cynkową. Co jeszcze mogę robić, żeby było lepiej?
Oczywiście peelingi robię (co drugi dzień).
magda*M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 18:35   #158
frik frik
Rozeznanie

Tego Keranormu nie mozna kupic u mnie w euro aptece Pani byla dosc zdziwiona, myslala ze to cos do wlosow. Ale jeszcze bede polowac.

Czy ktoras z Was sprawdzila ten kosmetyk juz? Na kwc nie ma zbyt duzo opinii, a chcialabym opinie kogos walczacego z kropkami
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11113
frik frik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 21:11   #159
simsa
Raczkowanie

-

Edytowane przez simsa
Czas edycji: 2009-07-05 o 19:41
simsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 23:09   #160
Sovilo
Zakorzenienie

Stosowałaś to naprzemiennie?I jak długo?
Stary 2006-07-16, 11:24   #161
simsa
Raczkowanie

-

Edytowane przez simsa
Czas edycji: 2009-07-05 o 19:42
Stary 2006-07-16, 21:52   #162
Sovilo
Zakorzenienie

I poważnie pomaga? Na co dokładnie? Ja stosowałam kiedyś olejek herbaciany na twarz i po pewnym czasie przestawał działać.
Stary 2006-07-16, 23:06   #163
simsa
Raczkowanie

-

Edytowane przez simsa
Czas edycji: 2009-07-05 o 19:41
Stary 2006-07-24, 23:26   #164
christina
Raczkowanie

Ludzie, ja kocham te forum!!! Normanie kamień spadł mi z serduszka jak czytam,że nie tylko ja mam takie problemy, które dotychczas wydawały mi się "głupie"....ja te wszystkie problemy, z krostkami, wrastającymi włoskami i czerwonymi plamami mam od dawna.....i wlasciwie nie leczylam tego specjalnie bo myslalam ze "samo zniknie" ale to żal serce sciska, gdy patrze na ten okropny widok... fuj....od jutra zaczynam intensywną terapię i będę robić wszystko wg waszych wskazówek....a wiecie co jest najgorsze??...ze to jest jakis nałóg jakaś obsesja...bo jak tylko widzę jakąś "kulkę z wrośniętym włoskiem" to muuszę to wycisnąc i wydłubać włosek aż powstanie taka rozbebłana czerwona plama....to jakis koszmar...czemu dziewczyny tak się muszą męczyć i katować....jesteśmy skazane na cierpienie... ....chłopacy to nie muszą się niczym przejmować ....to niesprawiedliwe!!!!

christina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 23:52   #165
frik frik
Rozeznanie

christina tez zawsze uwazalam, ze faceci maja lepiej :P Ale pocieszmy sie, oni sa od nas brzydsi :P A my mamy satysfakcje i sie przyjemnie czujemy ja kladnie wygladamy

Jak tam Wasze kuracje?? cos skutkuje? Ja uzywam spirytku salicylowego i contractubexu nadal i smaruje sie co jakis czas evelinka brozujaca i zauwazylam ze ona mocniej sie wchlania w miejsca te posmarowne i mam takie brozowe plamy naokolo kropek. a pozniej jak juz schodzi skora od tej kuracji to sa biale i jasniejsze niz reszta.. :/ Tez macie takie problem czy macie biale nozki?
Stary 2006-07-25, 00:35   #166
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Jako że czułam się uzależniona od depilatora z dumą przyznaję, że już 2 tygodnie mineły odkąd ostatni raz go używałam

Zainwestowałam w dobrą maszynkę, piankę i jest spoko jak narazie Te kropki po włoskach, o których pisałam stają się mniej widoczne. Pozostałości po wrośnietych włoskach traktuje pastą cynkową i wszystko idzie w dobrym kierunku

Nie używam samoopalaczy ani balsamów brązujących, delektuje się tylko słoneczkiem (oczywiście pod ochroną spf25)
Stary 2006-07-25, 08:37   #167
des
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez christina
Ludzie, ja kocham te forum!!! Normanie kamień spadł mi z serduszka jak czytam,że nie tylko ja mam takie problemy, które dotychczas wydawały mi się "głupie"....ja te wszystkie problemy, z krostkami, wrastającymi włoskami i czerwonymi plamami mam od dawna.....i wlasciwie nie leczylam tego specjalnie bo myslalam ze "samo zniknie" ale to żal serce sciska, gdy patrze na ten okropny widok... fuj....od jutra zaczynam intensywną terapię i będę robić wszystko wg waszych wskazówek....a wiecie co jest najgorsze??...ze to jest jakis nałóg jakaś obsesja...bo jak tylko widzę jakąś "kulkę z wrośniętym włoskiem" to muuszę to wycisnąc i wydłubać włosek aż powstanie taka rozbebłana czerwona plama....to jakis koszmar...czemu dziewczyny tak się muszą męczyć i katować....jesteśmy skazane na cierpienie... ....chłopacy to nie muszą się niczym przejmować ....to niesprawiedliwe!!!!
Krysiu mezczyzna tez sie musi nameczyc, na przyklad jak nie wyjsc na idiote podrywajac dziewczyne, ktora sie musiala nameczyc zeby wygladac tak, zeby ja ten mezczyzna chcial poderwac
a tak apropo tematu to podejrzewam ze wiekszosc sposobow jest dobra tylko najwazniejsza jest systematycznosc. noi chyba najlepiej zabrac sie za te nogi w zimie, kiedy nie trzeba ich tak eksponowac. ale faktycznie....z tym wrastaniem wlosow to Matka Natura juz jest wredna....
des jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:07   #168
olasia
Zadomowienie

hej dziewczyny...czytalam cale forum... i zastanawiam sie wogole od czego zaczac... codziennie szoruje te moje biedne nozki szorstka rekawica i wysuszam i nawilzam... tylko sama nie wiem czy nawilzajac skore nie zmiejszam efektywnego wysuszenia i zluszczenia skory, boje sie tez ze nadmierna "wilgoc" moze doprowadzic do stanu zapalnego... a jak wysuszam to z kolei wloski moga sie znowu nie przebijac przez skore.... i badz tu madry!!! wrrrrr....
ja uzywam do wysuszenia saliderm - ma w skladzie 10% kwasu salicylowego, jest w konsystencji rzadkiej galaretki wiec latwo go zaaplikowac tylko na bliznki a nie na cala powierzchnie skory jak w przypadku spirytusu salicylowego...
a do nawilzenia to chyba wyprobuje ten keraderm...
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=4276

pozdrawiam!!
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 12:29   #169
christina
Raczkowanie

właśnie wczoraj kupiłam pastę cynkową o której tyle było tu mowy, muszę przyznać,że jest dobry, użlam go dopiero 2 razy i chyba jest lepiej....zobaczymy jakie będą efekty po dłuższym stosowaniu

christina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 14:49   #170
lemon16
Raczkowanie

Witam Was drogie Wizażanki
Kupując depilator cieszyłam się na myśl, że skończą się wszystkie moje problemy związane z goleniem nóg, że efekt będzie olśniewający i długotrwały. Metodę tę poleciła mi moja mama - przez pewien czas usuwała owłosienie właśnie w ten sposób, nie robiła żadnych peelingów, włoski jej się nie wrastały... Wróciła do maszynki tylko i wyłącznie z braku czasu na depilację depilatorem elektrycznym. No więc...kupiłam depilator polecany przez moje znajome (Rowenta), wcześniej próbując Brauna. I oczywiście byłam zadowolna z efektów. Sumiennie robiłam peelingi, depilowałam się pod odpowiednim kątem, żeby usunąć wszelkie włoski. Czas na tym mijał i mijał...ale byłam w stanie zrobić wszystko dla gładkich nóg i wygody. Ale w pewnym momencie zaświeciło się czerwone światełko. Przypatrzyłam się moim nogom i...zauważyłam mnóstwo wrastających się włosków, krostek. Więc co? Zaczęłam ciągle przy nich dłubać pęsetką, igiełką, wyciskałam, męczyłam te nogi... Obiecywałam sama przed sobą, że nie będę tego robić, bo moje nogi są w coraz gorszym stanie. Ale przecież nie mogłam przymknąć oka na wrastające włoski! Byłam zmuszona depilować nogi co 3-4 dzień. Depilator, jeden jak i drugi (nowe urządzenia, odpowiednio wykonywana depilacja) część włosów wyrywała, część po prostu "skracała". Zajmuje mi to mnóstwo czasu, staram się usunąć wszystko, ale i tak później muszę siedzieć i poprawiać... Włoski owszem, stały się miękkie i wiotkie, ale rosną wciąż w tym samym tempie (mój problem od zawsze). Mam wrażliwą skórę, kiedy całkowicie zniknie z nóg opuchlizna, zabieg muszę powtarzać, bo widzę, że "najwyższy czas". Koniec marzeń z 3-tygniową wygodą i gładkością skóry. Skończyły się moje "spontaniczne wypady", do których tak przywykłam... Nie mogę, bo muszę danego dnia poświęcić ok 2-3h na depilację. Gdy to odłożę na choćby jeden dzień, czas zabiegu się wydłuża...W wakacje szkoda mi po prostu na to czasu, a gdy zacznie się rok szkolny, będę mieć mało czasu, żeby spać, a co mówić o depilacji depilatorem... Do tego niestety moim problemem są rozstępy. Podczas depilacji robią się czerwone i podchodzą krwią, tego niestety nie da się już "uniewidocznić". Smaruję te wszystkie blizny maścią Tointex, która je wybiela, ale wciąż powstają nowe.

Chciałabym wrócić do maszynki (wosk i woskopodobne "niszczą" moją wrażliwą skórę, a kremy same wiecie...nie dość, że usuwają 70%, to jeszcze mam po nich uczulenie). I tu się, moje kochane Kobietki, zaczyna problem...

No więc, mam wrażenie, że od depilatora uzależniłam się psychicznie. Zarówno od niego, jak i od wspomnianego "skubania". Jestem świadoma tragicznego wyglądu moich nóg, jak i ogromnej straty czasu. Uwielbiam chodzić w spódniczkach, a teraz się krępuje, bo wygląda to po prostu źle, niesmacznie... Większość osób sugeruje mi, że mam dziwne uczulenie i że mogą polecić dobrego dermatologa. Z drugiej strony, gdy wrócę do maszynki, boję się obtartej skóry w związku z ocieraniem się nóg o siebie. (Może macie na to jakąś radę?)

Ech, musiałam się wygadać Proszę Was, poradźcie mi, co zrobiłybyście na moim miejscu!

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-07-27, 00:51   #171
frik frik
Rozeznanie

lemon ja na Twoim miejscu zaczelabym od zrezygniwania z depilatora. Jak tego nie zrobisz, to nic sie nie zmieni. A przeciez ma sie zmienic, no nie?

No i pozniej zluszczanie skory, zeby tej nieladnej sie pozbyc. Wiem, ze teraz ciezko tak ingerowac w urode nog, bo jest GORACO. a nie wygladaja one zbyt ciekawie takie pocharatane a do tego zniszczone. Jesienia radze zluszczanie pelna moca, sama zamierzam sie za to wziac
Tyle co ja bym poradzila, nie wiem czy slusznie
A jakbys chciala nogi opalac to tylko z wysokimi filtrami, bo slady zadrapan i ingerencji, moga sie od slonca utrwalic i wtedy juz sie ich nie pozbedziesz.
Zycze powodzenia
Stary 2006-07-27, 10:19   #172
fifcia
Zadomowienie

A ja mam nadal ten sam i nieustannie powtarzający sie problem : blizny w okolicach bikini raz urzylam depilatora pozniej pare razy wosku i blizny ciagle powstawały golenie odpada bo robia sie takze krostki nie mam juz siły walczyć z tym Tym panią które mają jedwabiście gładką skórkę w tym miejscu moge tylko pozazdrościć;(
Stary 2006-07-27, 16:43   #173
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Lemon16 - też czułam się uzależniona psychicznie od depilatora Ale jak tak popatrzyłam na swoje nogi i na gładkie nogi innych kobitek to się załamałam i mimo, że było ciężko to depilator odstawiłam. Co z tego, że włoski odrastały wolniej, nogi były gładziutkie skoro wstydziłam się nawet założyć spodnie 3/4 Teraz jestem z siebie dumna Naprawde warto Obecnie używam maszynki (już prawie 3 tygodnie) i jest lepiej. Na jesieni podobnie jak reszta wizażanek z tego wątku planuję dokonać ostatniego szlifu czyli złuszczyć trochę tą brzydką skóre.
3mamy za Ciebie kciuki i w miare naszych możliwości pomożemy

Postaraj się jak najszybciej odstawić depilator, schowaj go gdzieś głęboko do szafy albo oddaj mamie. Daj włoskom troszkę odrosnąć, skórze odpocząć. Kup żel do golenia dla skóry wrażliwej i maszynkę, która ma paseczki nawilżające z aloesem. Taki zestaw nie powinien zaszkodzić podrażnionej skórze Co do otarć to skuteczne są talki, zasypki, np. Alantan Kosztuje ok 5zł, a jest wydajny. Można go kupić w każdej aptece
Stary 2006-07-27, 17:06   #174
lemon16
Raczkowanie

Dziękuję Wam
Poraz ostatni użyłam depilatora w poniedziałek. Dziś miałam znów go wyjąć, ale...schowałam go głęboko do szafy i chwyciłam za maszynkę. I powiem Wam, że przyniosło mi to satysfakcję i dopiero teraz zobaczyłam ile tak naprawdę [!] czasu marnowałam. Zmobilizowałyście mnie tym wątkiem Alantan? Mam go nawet w domu, wypróbuje. Koleżanka doradziła mi zwykłą oliwkę dla dzieci na otarcia, może też skutkuje.Pozostała walka z bliznami i wyszorowanie tej skóry. Najważniejsze, że wzięłam się w garść. Przecież kobiecość ma być przyjemna, nie uciążliwa
Stary 2006-07-27, 23:16   #175
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

I tak 3mać Swoją drogą to mi na początku jakoś dziwnie było się przyzwyczaić do normalnej maszynki ale sama depilacja nie zajmowała mi godziny tak jak to było w przypadku depilatora... Teraz już wprawiona, 5-10 minut i po sprawie
Stary 2006-07-28, 15:24   #176
alice'
Raczkowanie

Czy któraś z Was miała problemy po depilacji kremem? Zamierzam zacząć depilować nogi i już ze dwea razy uzyłam kremu veet. Ale po tych Waszych wypowiedziach nawet kremu sie boję.
alice' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 22:56   #177
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
Napisane przez alice'
Czy któraś z Was miała problemy po depilacji kremem? Zamierzam zacząć depilować nogi i już ze dwea razy uzyłam kremu veet. Ale po tych Waszych wypowiedziach nawet kremu sie boję.
Z kremem do depilacji jest taki problem, że może uczulić. Moja siostra używała Veeta przez pewien czas i nagle ją uczulił, i to ostro bo łydki miała jak poparzone .

Najlepszym sposobem na początek jest maszynka Potem można wybrać się do kosmetyczki na wosk Wszystko zależy od tego czy masz jasne/ciemne owłosienie, wrażliwą skórę, ewentualne pajączki. Bo przy problemach żylnych wosk pod żadną postacią nie jest wskazany
Stary 2006-07-28, 23:01   #178
lemon16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez destiny666
Z kremem do depilacji jest taki problem, że może uczulić. Moja siostra używała Veeta przez pewien czas i nagle ją uczulił, i to ostro bo łydki miała jak poparzone .
Niestety, mnie właśnie uczulił Miałam całe nogi jak poparzone, przez 2-3 dni nie mogłam nic na siebie włożyć.
Stary 2006-07-28, 23:31   #179
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Moja siostra dalej ma po tym ślady a było to juz dawno temu...

Przypomniało mi się, że przez pewien czas używałam kremu, Sally Hansen w różowym opakowanku. Kosztował 40zł, przy pierwszych użyciach cudo ale potem już słabiej łapał włoski no i nie mozna powtórzyć depilacji szybciej niż 24 godziny od ostatniej Dzięki Bogu mnie nie uczulił, skończył się i nie wracam do niego
Stary 2006-07-29, 06:54   #180
lemon16
Raczkowanie

Mnie "poparzył" właśnie Veet. W sumie to depilacje rozpoczynałam właśnie od tego kremu. I też używałam i nagle...bum. Później próbowałam różnych kremów jeszcze, do skóry wrażliwej itp. Ale każdy po nałożeniu musiałam praktycznie od razu zdejmować.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości