Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-11, 12:08   #1771
zabciajs
Zakorzenienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alisza Pokaż wiadomość
kupilam ta masc ochronna z wit A, kurcze naprawde pomaga.. lagodzi i leczy te ranki. Ale mam inne pytanie.. mysle nad tym zeby usunac te stare przebarwienia na nogach, tzn te male plamki. Jest super poprawa ale ja chce sie ich calkowicie pozbyc!! czy przemywanie nog zwyklym spirytusem cos da, czy moze wzmocnic go aspiryna czy tym podobnym?? nie znasm sie na tym kompletnie, wiec prosze Was o porade. I po drugie - czy w czasie takiego 'zluszczania' nie zniweluje tego dzialania nawilzajaca mascia?? nie wiem nie wiem.. czy to w ogole ma sens, tzn czy zdziala on wiecej niz zwykle pilingowanie nog??
Witaj! Ja gdy zaczełam się interesować tym tematem przeczytałam cały ten wątek- tak, całe, wtedy 55 stron!

Nie zwykły spirytus- kosmetyczny, pisałyśmy również o toniku z kwasami strone lub dwie wcześniej.
Też nie wiem co mam robić, bardziej złuszczam, ale czasami smaruje nogi i bikini maścią z wit a. Bo mam i ranki do zagojenia i włoski w środku, a dziewczyny blizny, więc złuszczanie.

Aha jeszcze pisałyśmy wiele na temat pasty cynkowej, ja zakupiłam nowy pojemniczek

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-02-11 o 12:21
zabciajs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:35   #1772
dusiaaa
Rozeznanie

zabciajs a gdzie Ty kupujesz ten spirytus kosmetyczny? w aptece? ja jak dotąd stosowalam tylko saliylowy ale moze warto by spróbowac cos nowego
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:37   #1773
zabciajs
Zakorzenienie

W każdym markecie z kosmetykami.
Ja mam z wyciągiem z aloesu.

Czyści i peilęgnuje skóre, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Tak na nim pisze.
Starcza na bardzo długo i jest bardzo tani, cena nie przekracza 2 zł, a pojemność 100 ml.
Stary 2010-02-22, 11:13   #1774
perlelama
Przyczajenie

Hej wszystkim, po przeczytaniu postów zastanawiam się nad kupnem tego toniku AHA/BHA czy ktos jeszcze go stosowal czy rzeczywiscie dziala i nie szkodzi ?
perlelama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:41   #1775
lumtecua
Raczkowanie

Cześć wszystkim
niestety dołączam do klubu
zmagam się z włoskami od paru lat, ostatnio depiluję się woskiem i jest lepiej, ale tylko, jeśli zrobię to zaraz po kąpieli inaczej tragedia, najlepiej jest depilować u kosmetyczki (i powiedzieć żeby nie wklepywała żadnych kremów opóźniających odrastania) ale troche by to wyszło.

Ale do rzeczy. Zakupiłam sobie krem glyco-a 12% kwasu glikolowego. Stosuje sie go raczej na twarz, ale zamierzm kurować też blizny po depilacji.
Wczoraj 1 raz go zastosowałam na taką dużą kropę na łydce, która mam już od lata i widze że zaszła jakaś reakcja i będzie się złuszczać. Na mniejszych kropkach nie widze na razie zmian. Zobaczymy co dalej.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z glyco-A?????
lumtecua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:31   #1776
soja_88
Przyczajenie

mój problem z bikini jest taki, że po depilacji włosy zaczeły mi wrastać a kiedy je usunęłam za pomocą igły i pensety to zrobiły mi się podrażnienia ale wyleczyłam je maścią z witamina A jest super i kosztuje tylko 3 zł ale teraz zostały mi przebarwienia i małe blizny wstydzę się ubrać strój kapielowy i iść na basen z tego co czytałam na różnych forach to maśc cepan jest taka sobie, może spróbować tej Contractubex?? jak mogę sobie z tym poradzić? z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc tym którzy z takimi problemami się już uporali bądz sa w trakcie walki
soja_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:16   #1777
zabciajs
Zakorzenienie

soja_88 właśnie na ten temat jest to forum,poczytaj.
Stary 2010-04-01, 10:16   #1778
anielkaaaaa
Przyczajenie

witam Lato zbliża się wielkimi krokami więc postanowiłam spytac ( o ile ktos tu jeszcze zagląda) jak tam stan waszych nóżek ? czy podawane tu sposoby pomogły choc trochę ? ja dopiero zaczynam swoje " leczenie" i chcialabym wiedziec co przynosi najlepsze efekty i ile mniej więcej to zajmie ?
pozdrawiam
anielkaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:23   #1779
voice_of_silence
Zadomowienie

No to ja Wam coś powiem, choć od dawna tu nie zaglądałam.
Odkąd przestałam w ogóle zwracać uwagę na swoje nogi ich stan bardzo się polepszył. Nie mają co prawda pięknego, jednolitego koloru, widoczne są jeszcze przebarwienia ale bardzo blade i nie przeszkadzają już aż tak. Nie krępuję się chodzić w rzeczach odsłaniających nogi przy chłopaku czy rodzinie, co kiedyś było bardzo trudne. Idzie wiosna i przymierzam się do zakupu jakiejś ładnej spódniczki
A kiedy ociepli się na dobre spróbuję je trochę opalić. Dawno nie czułam takiej ulgi.

Na początku, w desperacji, próbowałam przecierać nogi spirytusem salicylowym, złuszczałam, nawilżałam, chwyciłam nawet za krem na odciski, ale z czasem mi się odechciało - bo nie widziałam spektakularnych wyników moich poczynań. Pozostałam przy szorowaniu ostrą gąbką i peelingach - przy każdej kąpieli.
Jeszcze dużo mi brakuje do stanu "sprzed", ale nie przywiązuję już do tego takiej wagi. Dlatego przede wszystkim polecam cierpliwość

Coco Chanel
voice_of_silence jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:44   #1780
zabciajs
Zakorzenienie

Ja nie stosowałam maści na odciski- aż takiego sposobu się nie chwyciłam hehe
Teraz spirytus kosmetyczny, staram się codziennie. Czasem maść cynkowa, czasem maść z wit a. Mam tez kwas z BU,ale szczerze więcej stoi na półce niż go używam. Jest dużo lepiej niż było, wszystkie te moje ukryte włoski o których kiedyś pisałam wychodzą. W to lato nie wiem czy będe mogła się już opalać, bo nie chce tej pracy tym spieprzyć. Bo przebarwienia i blizny stają się widoczniejsze po opalaniu. Ale spódniczki już kupuje. Najwyżej będą na przyszłe lato

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-04-01 o 17:46
Stary 2010-04-02, 15:14   #1781
Mulen
Raczkowanie

Moje nogi tez ok przez zime ich nie golilam co chwile i jakos sie takie slabsze i ciensze same zrobily blizny zniknely ale mam pytanie, czy spirytus rozjasnia? bo przecieram nogi nim, ale boje sie co to bedzie w wakacje mam zamiat sie opalac i nie wiem czy nie narobie sobie jakis plam tym spirytusem?
Mulen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 11:10   #1782
zabciajs
Zakorzenienie

Napewno jesteś zdecydowana na opalanie? Jeśli trochę śladu zostało po przebarwianiach to one nabiorą koloru:/

Spirytus ogólnie złuszcza. Dziś tak własnie patrze na te moje nogi i wiem że te wakacje nie będą jeszcze należeć do mnie. Mam strasznie przesuszone nogi,bo żadko używam oliwki, ciągle złuszczałam. Bo nie wiedziałam wsumie jaką dokładnie taktyke przyjąć.
Stary 2010-04-03, 18:17   #1783
anielkaaaaa
Przyczajenie

czyli najskuteczniejszym sposobem jest zaniechanie wszelkej interwencji przy nóżkach ;pp hah ale najgorsze dla mnie to jak pozbyc sie tych nieszczęsnych przebarwień ?? może ktoś wie bo czas w moim przypadku prawie 3 lata niewiele zdziałał
Stary 2010-04-03, 21:03   #1784
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anielkaaaaa Pokaż wiadomość
czyli najskuteczniejszym sposobem jest zaniechanie wszelkej interwencji przy nóżkach ;pp hah ale najgorsze dla mnie to jak pozbyc sie tych nieszczęsnych przebarwień ?? może ktoś wie bo czas w moim przypadku prawie 3 lata niewiele zdziałał
Nie sądze, że nic nie robienie jest dobrym sposobem. Może to wtedy potrwać wieki i wcale nie do końca się wyleczyć. Trzeba im pomóc

Pytasz jak pozbyć się tych przebarwień, na tym forum opisywałyśmy właśnie to

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-04-03 o 21:06
Stary 2010-04-03, 22:09   #1785
aaliyah
Zakorzenienie

Cytat:
Nicnierobienie jest dobrym sposobem pod warunkiem, ze to sa jedynie przebarwienia. Natomiast czesto jest tak, ze robia sie ciemniejsze plamki na nogach w miejscach gdzie jest wrosniety wlos. U Ciebie przez 3 lata one nie zniknely wiec stawiam na powrastane wlosy. Wtedy zeby sie plam pozbyc nalezy wlos wycisnac. Sprobuj ponaciskac te miejsca gdzie sa przebarwienia. Mozesz sie zdziwic.
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 22:38   #1786
anielkaaaaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Nicnierobienie jest dobrym sposobem pod warunkiem, ze to sa jedynie przebarwienia. Natomiast czesto jest tak, ze robia sie ciemniejsze plamki na nogach w miejscach gdzie jest wrosniety wlos. U Ciebie przez 3 lata one nie zniknely wiec stawiam na powrastane wlosy. Wtedy zeby sie plam pozbyc nalezy wlos wycisnac. Sprobuj ponaciskac te miejsca gdzie sa przebarwienia. Mozesz sie zdziwic.
tak, 2 razy już udało mi się wydoby włosa ;p;p ale wtedy w tym miejscu robi mi się jescze większe przebarwienie, blizna , ( wkolorze czerowno , sinym ) wiec boje się zrobic tego z innymi
Stary 2010-04-03, 22:40   #1787
aaliyah
Zakorzenienie

Cytat:
tak, 2 razy już udało mi się wydoby włosa ;p;p ale wtedy w tym miejscu robi mi się jescze większe przebarwienie, blizna , ( wkolorze czerowno , sinym ) wiec boje się zrobic tego z innymi
Przede wszystkim nie rob nic na sile, taki "dojrzaly" wrosniety wlos wyjdzie bez problemu przy zdecydowanym nacisnieciu skory z dwoch stron. Jesli to nie dziala to pozostaje odczekac i probowac za kilka miesiecy.
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:39   #1788
anielkaaaaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie rob nic na sile, taki "dojrzaly" wrosniety wlos wyjdzie bez problemu przy zdecydowanym nacisnieciu skory z dwoch stron. Jesli to nie dziala to pozostaje odczekac i probowac za kilka miesiecy.
Dziekuje bardzo za rady W takim razie będe czekac cierpliwie ale w lato i tak nie mam zamiaru parowac się w długich spodniach wiec mam nadzieje ze za jakieś 2 miesiące bedzie już troszke lepiej
Stary 2010-04-04, 22:28   #1789
azure
Zadomowienie

GG do azure

anielkaaaaa --> ja też przez długi czas walczyłam z przebarwieniami na multum sposobów. Im bardziej się starałam, tym mniej efektów widziałam. W końcu załamana, dałam sobie spokój. Nie robiłam nic, zostawiłam nogi w spokoju, i to chyba było najlepsze wyjście blizny w końcu zbledły i choć idealnie nie jest i jeszcze długo nie będzie, to da się na te nogi patrzeć bez obrzydzenia
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 07:39   #1790
dusiaaa
Rozeznanie

anielka ma po czesci racje. czasem jak jest dlugi wlos pod skora to nie ma szans na usuniecie tych przebarwien:/ mam doslownie 6 wiekszych na jednej nodze dluuugo czekalam zeby zeszly od samych masci ale to nic nie dalo wiec ostatnio wzielam igle powyciagalam wloski i teraz ranki mam ladnie zabliznione, plaskie i wiem ze w przeciagu kilkunastu tyg zejda bez sladu

ale czasem nie warto ruszac i gmerac przy nogach tak jak mowi azure, zwlaszcza gdy wlosa nie widac albo gdy plamka jest naprawde mala no powiedzmy sobie szczerze...kto zwroci uwage na plamy na noigach gdy beda 2-3? chyba nikt

opalanie odradzam dopoki sa widoczne przebarwienia (te ciemniejsze).
moze w to lato sie pokaze w czyms krotkim- jedna noge mam juz idealna na druga wciaz czekam

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2010-04-05 o 07:40
Stary 2010-04-05, 10:39   #1791
zabciajs
Zakorzenienie

Ja mam włoski ,choć nie zdawałam sobie z tego sprawy kiedyś. Owszem powstają wieksze plamy poźniej, no ale żeby to wyleczyć trzeba się pozbyć włosków. Więc nic nie robienie w tym przypadku nie jest dobrym pomysłem, tak sądze.
Dusiaaa ciesze sie Twoim szczęściem
Stary 2010-04-05, 10:56   #1792
lumtecua
Raczkowanie

Próbowałam kremu isis pharma 12 proc. kwasu aha ale w ogóle nie skutkował, na twarz jest za to rewelacyjny.
Mój sposób to:
acnosan-t 2 razy dziennie, bo mam również zapalenie
depiluję się woskiem sama w domu lub u kosmetyczki
staram sie nie wysickać i nie dłubię igła
na zmiane squamax, acnederm i cepan
i jest w porządku. Problem mam tylko z przebarwieniami od wrastających włosów, które w żaden sposób nie chcą wyjść a naskórek nad nim złuścić.

No i przestałam się przejmować
lumtecua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:57   #1793
azure
Zadomowienie

GG do azure

Kiedyś wydłubywałam każdego włosa, teraz na to kicham nie oglądam nóg, więc nie widzę wrośniętych włosków, więc mi nie przeszkadzają. Dopóki nie tworzą się żadne stany zapalne czy zgrubienia, to niczego nie dotykam. I to jest najlepsze wyjście. Po każdej depilacji obowiązkowo przetarcie spirytusem salicylowym i problemów prawie nie ma.
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:39   #1794
dusiaaa
Rozeznanie

zabciajs do pelni szczescia brakuje mi jeszcze usuniecia ok 10 plam ale w porownaniu do tego co bylo (czyli same plamy na calych lydkach) to jest dobrze ale... chodzilam do dermatologa a wlasciwie do dwoch rownoczesnie i kombinowalam dodatkowo na wlasna reke za tydz ide do nowej dermatolog ktora dodatkowo interesuje sie kosmetologia wiec moze mi doradzi jakies zabiegi zluszczajace zeby doprowadzic moje nogi do stanu bez blizn oby cos z tego wyszlo bo szykuja mi sie 3 wesela w te wakacje i nie wyobrazam sobie isc w jakichs grubych rajtkach albo nie daj Boze spodniach..
Stary 2010-04-05, 20:04   #1795
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
zabciajs do pelni szczescia brakuje mi jeszcze usuniecia ok 10 plam ale w porownaniu do tego co bylo (czyli same plamy na calych lydkach) to jest dobrze ale... chodzilam do dermatologa a wlasciwie do dwoch rownoczesnie i kombinowalam dodatkowo na wlasna reke za tydz ide do nowej dermatolog ktora dodatkowo interesuje sie kosmetologia wiec moze mi doradzi jakies zabiegi zluszczajace zeby doprowadzic moje nogi do stanu bez blizn oby cos z tego wyszlo bo szykuja mi sie 3 wesela w te wakacje i nie wyobrazam sobie isc w jakichs grubych rajtkach albo nie daj Boze spodniach..
Daj znac po wizycie co Ci doradziła
Wiecie co najbardziej mnie dobija, łydki takjak kiedys dusiu mi poradziłaś golę maszynką elektryczną. Uda goliłam na szare mydło (kiedyś o tym pisałam, namydlić porządnie uda wytrzec do sucha i ogolić maszynką zwykłą) Ale ostatnio czerwone kropeczki zaczełam miec. Spróbowałam 'na oliwke' kropeczki tez były,ale znikły po jakimś czasie. Ale ud nie poprawie na drugi dzień, bo podrażnienie nieziemskie będzie. A okolice bikini to w ogóle koszmar dla mnie, na szare mydło czy oliwke widać strasznie czarne punkciki, a na drugi dzień czerwone podrażnione i nie moge tego poprawić przez kilka dni:/ Przeciez to jest nie do zniesienia:/ Nienawidze mojej delikatnej skóry:/ Help!

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2010-04-05 o 20:05
Stary 2010-04-06, 07:56   #1796
dusiaaa
Rozeznanie

a ud nie mozesz tez golic ta elektryczna?
co do bikini to zawsze wychodzi podraznienie np jak ogolisz po dluzszej przerwie, ale u mnie skora sie przyzwyczaja jak robie to w miare regularnie i juz nic nie wyskakuje. dla bezpieczenstwa zawsze smaruje ogolone miejsce sudocremem albo zasypuje alantanemmoze to wyprobuj?

czytalam gdzies ze po depilacji nie powinno sie natluszczac skory np oliwka bo dostaje sie do mieszkow i tworzy stan zapalny
Stary 2010-04-06, 16:46   #1797
zabciajs
Zakorzenienie

Ale jeśli np jeśli ogole na drugi dzień to zniszcze totalnie sobie skórę, podrażnie i w ogóle:/ Więc jak mam przyzwyczaić skórę? :/
Stary 2010-04-07, 07:06   #1798
dusiaaa
Rozeznanie

depiluj co drugi dzien uzywajac jakiejs lagodnej pianki i ostrej maszynki a po depilacji naloz cos lagodzacego, po jakims czasie sprobuj depilowac codziennie. moze tak sie uda -innych pomyslow mi brak chyba ze kosmetyczka i wosk.....
Stary 2010-04-07, 15:21   #1799
zabciajs
Zakorzenienie

Wyrywac to się już boje. Dzięki Dusia za radę. A mając na mysli delikatną piankę, to jakąś konkretną?
Stary 2010-04-08, 07:02   #1800
dusiaaa
Rozeznanie

kiedys uzywałam tej rossmannowskiej -nawet niezla,dobrze zeby miala w sobie aloes, najlepiej poszukaj w KWC co dziewczyny polecaja bo w tej kwestii specjalistka nie jestema po kremach do depilacji tez dostajesz wysypki?>moze znajdz jakis lagodny istosuj na zmiane z maszynka?trzeba jakos pokombinowac bo lato idzie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości