Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-10, 14:38   #1891
azure
Zadomowienie

GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pchee Pokaż wiadomość
Kurcze. Użyłam tego cholernego depilatora i już zaczynam żałowac. Od razu po depilaci posmarowałam nogi sudocremem, o spirytusie nie pomyślałam. No i na jednej nodze nawyskakiwało mi multum ropnych krostek.
Podstawowa zasada - nie można smarować nóg od razu po depilacji
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:55   #1892
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Podstawowa zasada - nie można smarować nóg od razu po depilacji
Święta zasada!
Stary 2010-07-10, 16:02   #1893
Pchee
Raczkowanie

Czyli sama sobie zaszkodziłam. No pięknie. Właśnie myślałam że trzeba od razu je tym sudocremem posmarowa żeby krostek nie było a efekt jest odwrotny. I chociaż depilatora używałam ponad rok to nigdy aż takich ropnych cacek nie miałam. Miejmy nadzieję że w miarę szybko to zejdzie bo w długich spodniach za długo nie wytrzymam. Zresztą dziś na rowerek też poszłamw szortach Kompleksy apropo nóg - w kąt
Pchee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 17:10   #1894
relaxjohanna345
Raczkowanie

Witam!
od ponad roku też mam problem z nogami. a mianowicie z udami, ponieważ tylko je depilowałam depilatorem, łydki traktowałam maszynką. i na udach mam straszne krosty, plamy, blizny. byłam u kilku dermatologów, używałam pełno maści i mi w ogole nie przeszło. dziś natrafiłam na ten wątek. i chciałam was się spytać, czy mimo tych blizn i krostek chodzicie na plażę, nad jezioro? Bo ja jestem młodą dziewczyną, wczesniej trenowałam pływanie, więc bardzo bliskie mi jest jezioro. I strasznie teraz krępuje się chodzić na plażę, mam wrażenie, że wszyscy będą się na mnie patrzeć i pytać co to.
relaxjohanna345 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 10:25   #1895
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez relaxjohanna345 Pokaż wiadomość
I strasznie teraz krępuje się chodzić na plażę, mam wrażenie, że wszyscy będą się na mnie patrzeć i pytać co to.
Na plaży będzie tyle osób, że mało prawdopodobne że wszyscy będą się gapić na Ciebie ja nie mam w pobliżu plaży czy jeziora, ale latam w spódnicach mimo blizn na nogach. W poprzednich latach się krępowałam, ale jak już człowiek raz się przełamie, to później będzie łatwiej. Jeśli ktoś patrzy na nasze nogi to raczej dlatego, że są odkryte, a nie dlatego że mają blizny. Przynajmniej ja tak sobie mówię
Stary 2010-07-11, 14:55   #1896
dusiaaa
Rozeznanie

Cytat:
Jeśli ktoś patrzy na nasze nogi to raczej dlatego, że są odkryte, a nie dlatego że mają blizny. Przynajmniej ja tak sobie mówię
hehe fajne tłumaczenie choc jakos nie moge sobie go wmowicpoki co nosze wszystko 3/4 i spodnice i spodnie...
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:17   #1897
Gaga83
Przyczajenie

Hej dziewczyny pomóżcie mam ogromny problem juz jakiś temu używałam depilatora i zrobiły mi sie straszne wrzody ponieważ włoski mi nie wyrastały a teraz to już kompletna klapa już dawno tego nie robię czyli nie używam depilatora ale po tym wszytskim pozostały mi okropne blizny na łydkach i nie mogę po prostu patrzeć na swoje nogi a teraz taka piękna pogoda
wszystkie dziewczyny maja piękne
i zadbane nogi a ja wstydzę się i nosze albo spodnie lub długie spodnice i już nie wiem co mam zrobić już nawet myślałam żeby iśc na jakiś zabieg do kliniki może coś poradzą na te blizny bo szczerze już nie wierze ze jakiekolwiek maści na to pomogą?Czy ktoś też ma taki problem???Pomóżcie prosze

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

To znowu ja wiecie co powiem wam szczerze ze ja jeszcze nie wiedziałam zeby ktos miał takie blizny na nogah jak jak ja osobiscie bardzo to przeżywam i gdybym wiedziała ze co takiego mi sie zrobi to nigdy depilatora do reki bym nie wzieła!!!A te blizny nie znikna ja juz mam jej kilka lat co tu zrobić zeby je usunac lub zlikowidowac bo to jest straszne takie łydki mam okropne dobrze ze innych częsc ciała nie zachciało mi sie depilowac?Poradzcie
Gaga83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:28   #1898
bluishpurple
Raczkowanie

.

Edytowane przez bluishpurple
Czas edycji: 2016-07-26 o 12:01
bluishpurple jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 16:05   #1899
trivial
Rozeznanie

GG do trivial

Ja też raz postanowiłam użyć depilatora, bo chciałam sobie oszczędzić golenia nóg na wakacjach (wypad na mazury, dwa tygodnie na jachcie, rzadko korzystanie z łazienki i kąpiel w jeziorach albo 5 minut pod prysznicem - ciężko tam golić nogi). No i załatwiłam się . Blizny miałam rok, w ogóle nie wiedziałam jak z tym walczyć.
Używałam maści, kremów, toników - nic nie pomagało. Kupiłam taki żel łagodzący grejpfrutowy po goleniu w zielonej buteleczce z różową zakrętką - nie pamiętam jakiej firmy. Chyba Joanna, ale głowy nie dam. Używałam go na podrażnienia po goleniu maszynką, ale po tym te wszystkie blizny i stany zapalne prawie całkowicie zniknęły. Resztę opalałam, żeby wyrównać jakoś koloryt między tymi ciemnymi plamami a skórą i potem jak zeszła mi ta opalona skóra to już było wszystko ok. Teraz nie ma po tym śladu.

trivial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 22:02   #1900
Gaga83
Przyczajenie

Hej mam pytanie do bluishpurple a powiedz mi czy twoje blizny były efektem wrastających włosków po depilacji mi się zrobiły właśnie przez to i teraz mam takie jasne blizny ale bardzo widoczne.I jeszcze jedno pytanie gdzie kupowałaś ten tonik i ta maśc i czy twoje leczenie trwało 9 miesiaecy Ja już jestem w stanie zrobić wszystko żeby choć trochę poprawić stan swoich łydek bo ile można kisić się w spodniach a u mnie to już chyba trwa z trzy lata.Strasznie się z tym czuje a w ty roku szczególnie mi to doskwiera te moje okropne blizny
Stary 2010-07-12, 07:44   #1901
Gaga83
Przyczajenie

Mam jeszcze jedno pytanie czy wasze blizny sa takiego samego rodzaju jak moje to znaczy moje są jaśniejsze jak skora no i teraz mi z nich włosy nie wyrastają bo pewnie pod nimi jest martwa tkanka tak sobie dedukuje .Czy wasze blizny były lub są takie same?Proszę odpiszcie
Stary 2010-07-12, 09:40   #1902
bluishpurple
Raczkowanie

.

Czas edycji: 2016-07-26 o 12:00
Stary 2010-07-12, 09:49   #1903
Olla123
Przyczajenie

Moje blizny (na szczęście już bardzo nieliczne) są lekko jaśniejsze, ale teraz już prawie niewidoczne. Najgorsze co możemy naszym nogom zrobić to nie tyle stosowanie depilatora co dłubanie!!!! przy wrastających włoskach. Dokładnie tym sobie kiedyś załatwiłam nogi...wyciągałam na powierzchnię niemalże każdy zauważony pod powierzchnią skóry włosek!!!!! Nie trudno domyśleć się jaki był efekt ...Więc przede wszystkim dziewczyny nie dłubać przy nogach, powstrzymać się, robić peeling, stosować balsamy nawilżające i bedzie OK...i 2 lata temu wróciłam do depilatora! i jest OK! a myślałam ze już w moim przypadku to nierealne będzie

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

miało być...lekko ciemniejsze a nie jaśniejsze....Ech, przez ten upał już nie myslę
Olla123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:25   #1904
MsTseTse
Zadomowienie

Dziewczynki ale jak tych wrastających włosków się nie wydłubie, to one podchodzą ropą.

Lepiej je zostawić z tą ropą (stanem zapalnym) niż wydłubać?

MsTseTse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:41   #1905
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
Dziewczynki ale jak tych wrastających włosków się nie wydłubie, to one podchodzą ropą.

Lepiej je zostawić z tą ropą (stanem zapalnym) niż wydłubać?
Mi wrastające włoski nie podchodzą ropą więc po prostu zostawiam je tak jak są. Po każdej depilacji odkażam nogi spirytusem salicylowym i dzięki temu nie mam krostek.
Stary 2010-07-12, 19:18   #1906
MsTseTse
Zadomowienie

Cytat:
Mi wrastające włoski nie podchodzą ropą więc po prostu zostawiam je tak jak są. Po każdej depilacji odkażam nogi spirytusem salicylowym i dzięki temu nie mam krostek.

ja mam najpierw gulę z ropą a pod spodem widać zawinięty włos...
Co z tym robić?

Stary 2010-07-12, 19:59   #1907
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
ja mam najpierw gulę z ropą a pod spodem widać zawinięty włos...
Co z tym robić?
Wkońcu będzie tyle ropy, że wystarczy nacisnąć i włos wyjdzie. ZNAM TO.Ale nic na siłe, musi sam po lekkim naciśnięciu wyskoczyć.
Stary 2010-07-12, 20:24   #1908
Gaga83
Przyczajenie

Dziękuje za odpowiedzMam tylko nadzieje ale tylko dlatego ze te twoje blizny były takie same jak moje i mi tez pomoże to co Tobie sprobuje wszystkiego byle mieć ładne łydki i moc ubrać spodenki latem albo wyjśc w stroju nad jezioro.A co do koleżanki niżej dokładnie robiła sie ropa u mnie to jeszcze taki stan zapalny to bolało nawet bardzo czasami.A teraz te straszne blizny okropnie to wygląda nie da się normalnie z tym żyćA mam pytanie czy Olla123 wyleczyłaś te blizny pilingami to u Ciebie chyba tak źle nie było bo u mnie to raczej nie pomoże na pewno ja muszę mieć coś silniejszego

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A co do zdjęcia na prawde twoje krostki sa malusie takich to bym sie nie wstydziła u mnie to jest koszmarWiec nie mart sie
Stary 2010-07-12, 20:26   #1909
bluishpurple
Raczkowanie

.

Czas edycji: 2016-07-26 o 11:59
Stary 2010-07-12, 20:42   #1910
MsTseTse
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Wkońcu będzie tyle ropy, że wystarczy nacisnąć i włos wyjdzie. ZNAM TO.Ale nic na siłe, musi sam po lekkim naciśnięciu wyskoczyć.
Cytat:
Napisane przez Gaga83 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzMam tylko nadzieje ale tylko dlatego ze te twoje blizny były takie same jak moje i mi tez pomoże to co Tobie sprobuje wszystkiego byle mieć ładne łydki i moc ubrać spodenki latem albo wyjśc w stroju nad jezioro.A co do koleżanki niżej dokładnie robiła sie ropa u mnie to jeszcze taki stan zapalny to bolało nawet bardzo czasami.A teraz te straszne blizny okropnie to wygląda nie da się normalnie z tym żyćA mam pytanie czy Olla123 wyleczyłaś te blizny pilingami to u Ciebie chyba tak źle nie było bo u mnie to raczej nie pomoże na pewno ja muszę mieć coś silniejszego

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A co do zdjęcia na prawde twoje krostki sa malusie takich to bym sie nie wstydziła u mnie to jest koszmarWiec nie mart sie
Cytat:
Napisane przez bluishpurple Pokaż wiadomość
właśnie po raz kolejny przekonałam się, że stan moich nóg był masakryczny

zgadzam się- jeśli one podchodzą Ci ropą to w końcu same pękną... Nie wyciskaj ich, broń Cię Panie Boże, bo zostaną paskudne blizny !

teraz jak mi wyskoczy jakieś takie ropne paskudztwo to jak już naprawdę nie chce pęknąć to nakłuwam go delikatnie zdezynfekowaną igiełką
dzięki dziewczynki za rady.
Czyli czekam, aż to dojrzeje i delikatnie wyciskam?
ale to i tak spowoduje powstanie dziurki w nodze, więc i pewnie bliznę...

Stary 2010-07-12, 21:55   #1911
bluishpurple
Raczkowanie

.

Stary 2010-07-13, 09:54   #1912
Olla123
Przyczajenie

Te blizny na zdjęciu są naprawdę malutkie, ja miałam o wiele gorsze. Na takie drobne zmiany dobrze też robi pasta cynkowa (nie maść), o której też sporo już dziewczyny pisały. Wiem jak trudno się powstrzymać i nie wyciskać...ale lepiej zaczekać, aż samo dojrzeje i pęknie...zawsze to 1 blizna mniej
Mi pomógł najbardziej spirytus salicylowy, wspomniana pasta i peeling Joanny (taki za niecałe 5 zł), robiłam go raz w tygodniu.
Stary 2010-07-13, 11:31   #1913
Gaga83
Przyczajenie

Pytanie do wszystkich bo ja już dawno nie gole nog depilatorem i mi już już włoski żadne nie wrastają zostały te blizny i moje pytanie tyczy się tego czy zaczęłyście tez walczyć z tymi bliznami i przebarwieniami jak już wszystko tez miałyście zagojone czy już walczyłyście w trakcie wrastania włosków??Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
Stary 2010-07-13, 11:53   #1914
bluishpurple
Raczkowanie

.

Stary 2010-07-13, 12:16   #1915
zabciajs
Zakorzenienie

Tonik tylko na zagojone miejsca. Tak to piecze i raczej nie poprawia stanu skóry.
Stary 2010-07-14, 15:33   #1916
Gaga83
Przyczajenie

Dokładnie jeśli odpowiednio już teraz zadbasz o nożki o unikniesz blizn.Ja niestety już nic nie poradze i muszę teraz walczyć z tymi okropnymi bliznami
Stary 2010-07-15, 21:20   #1917
Moolla
Raczkowanie

A jakie efekty zauważylyście po Pilarixsie i Squamaxsie? Mażą mi się ładne, zdrowe nogi... Mogłyby być nawet nieopalone, żeby tylko były zdrowe -.-
Moolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:32   #1918
Olla123
Przyczajenie

każdej z nas się tu marzą zdrowe nogi jednak doprowadzenie ich do stanu "używalności" kosztuje mnóstwo cierpliwości...
mi na nogi jeszcze pomaga stosowanie oliwki Johnsona, też super nawilża i łagodzi podrażnienia po depilacji.
Stary 2010-07-16, 19:12   #1919
rudenka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Moolla Pokaż wiadomość
A jakie efekty zauważylyście po Pilarixsie i Squamaxsie? Mażą mi się ładne, zdrowe nogi... Mogłyby być nawet nieopalone, żeby tylko były zdrowe -.-
Pilarix dobrze nawilża, wygładza i łagodzi podrażnienia. Przez to skóra wygląda znacznie lepiej, ale z bliznami sobie słabo radzi (przynajmniej z moimi, które są rozległe i już "swoje lata mają"). Dlatego ostatnio zakupiłam Cerkoderm z 30% mocznikiem i kwasem glikolowym i czekam na efekty. Myślę, że powinno być lepiej niż po Pilarixie, bo stężenie większe.
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 19:51   #1920
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez rudenka Pokaż wiadomość
ostatnio zakupiłam Cerkoderm z 30% mocznikiem i kwasem glikolowym i czekam na efekty.
Czy on jest tłusty? dobrze się wchłania?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości