Dziewuszki -Specjalistki prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-25, 17:22   #1
monika719
Przyczajenie

Unhappy

Dziewuszki -Specjalistki prosze o pomoc

Pomoc odnosnie dla moich włosów kiedyś były takie piekne błyszczace a przede wszystkim zdrowe. Teraz sa hmm delikatnie mówiac do niczego a to za sprawa prostownicy której dosc długo uzywałam. Włoski sa w oplakanym i bardzo powanym stanie sa bardzo bardzo suche matowe sianowate !a co najgorsza ze bardzo mi sie rozdwajaja jak tylko podente to zaraz widze kolejne rozdowojenie. Ja juz nie wiem jak mam sobie radziec. Uzywam szampony elseve do włosów suchych i łamliwych wczesniej fructis ale to i tak nie pomaga ;( Moze jakies porady odnosnie BIG NAWILŻANIA albo warszawskich salonów fryzjerskich w miare tanich które maja w swojej ofercie gruntowne odbudowe włosów. Pozdrawiam i bardzo bardzo licze na pomoc
monika719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:27   #2
wiosna9
Raczkowanie

Dot.: Dziewuszki -Specjalistki prosze o pomoc

Powinnaś sie wybrac na odzywianie i nawilżanie włosów, a tak z domowych specjalnosci to polecam olejek rycynowy.

I koniecznie pozbądz sie prostownicy...

A może zamiast podcinania końcówek, podetnij więcej..hmmm, szybciej odosną zdrowe włoski
wiosna9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:33   #3
monika719
Przyczajenie

a moze sie ktos orientuje ile kosztuje średnio zabieh nawilżania ??
Stary 2006-04-25, 20:32   #4
tutusia
Rozeznanie

Wprawdzie nei mieszkam w wawie, ale u siebie w Koszalinie widziałam już takie zabiegi po 30 zl. To nie duzo (tylko nie wiem czy to nie powinna byc seria zabiegow, z ktroych jeden wynosi 30zl). Musisz sie popytac u fryzjerow. A tak ze swojej strony to moje wlosy udalo mi sie uratowac po prostownicy w ten sposob: prostownica poszla w kat, uzywalam tylko od swieta, zamiast niej robilam sobie loki dyfuzorem, a z kosmetykow uzywalam kosmetykow Dove do wlosow farbowanych (wtedy nie bylo jeszcze tych regenerayjnych i odbudowujacach, teram mam regeneracyjny i tez jest swietny), maseczki Joanny Nutri system (taka z pomaranczowym wieczkiem - jak dla mnie cudo!! a koszt 7zl) ni domowych maseczek (zoltko, oliwa, cytryna). Uzywaj tez olejku rycynowego. Moze ci sie uda odratowac wloski. Ale rozdwojone koncowki i tak musisz obćiać, bo ich nie skleisz. I nie rób tego sama w domu, tylko u frzyjera, bo podcinanie zwykłymi nożyczkami nic nie daje. Musisz to robic profesjonalnymi (nie wiem czemu, ale tak jest)

A tu masz link do wątku o regeneracji. Jak poszukasz w wyszukiwarce to pewnie będzie więcej. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=102379
tutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:43   #5
monika719
Przyczajenie

ok dziekuje bardzo za pomoc. Pozdroffki dla Was Dziewuszki
Stary 2006-04-25, 21:19   #6
iza91
Raczkowanie

GG do iza91

Nie wiem czy to dobry sposób, ale słyszałam że można kremować końcówki włosów zwykłym kremem Nivea. Podobna to je wzmacnia

"Nikt nie popełnia większego błędu niż ten, kto nie robi nic tylko dlatego, że może zrobić tylko trochę."
E. Burke

"Człowiek, który nie zmierza do jakiegoś celu, nie osiągnie żadnego."
iza91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:08   #7
karolca
Zakorzenienie

Lightbulb Dot.: Dziewuszki -Specjalistki prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez monika719
Pomoc odnosnie dla moich włosów kiedyś były takie piekne błyszczace a przede wszystkim zdrowe. Teraz sa hmm delikatnie mówiac do niczego a to za sprawa prostownicy której dosc długo uzywałam. Włoski sa w oplakanym i bardzo powanym stanie sa bardzo bardzo suche matowe sianowate !a co najgorsza ze bardzo mi sie rozdwajaja jak tylko podente to zaraz widze kolejne rozdowojenie. Ja juz nie wiem jak mam sobie radziec. Uzywam szampony elseve do włosów suchych i łamliwych wczesniej fructis ale to i tak nie pomaga ;((...)
Osobiście polecam odżywkę firmy matrix sleek.look. Bardzo dobrze nawilza i wygladza strukturę włosa. Porponuje natychmiastowo odstawić prostownicę a jezeli chcesz nadal jej uzywac stosuj kosmetyki zabezpieczające wlosy przed wysoką temperaturą (także matrix). Może nie należą do tanich kosmetyków, ale efekty bardzo szybko widac. Włosy staja sie bardzo przyjemne w dotyku, delikatne no i przede wszystkim blyszczące!
Podcinanie włosów zniszczonych (przesuszonych, rozdwajających sie) nic nei daje. Jak sama widzisz po podcięciu nadal sie dwoją. Polecam raz o porządnie je skrócic i pielegnowac. Odrosną zdrowsze i mocniejsze (oczywisie podcinac regularnie co miesiac lub 2 tygodnie).
Dodatkowo tak jak wyzej ktos wspomnial mozna uzywac domowych sposobów Warto czasem przeplukac wlosy woda w octem dla ladnego polysku albo sokiem z cytryny (szczegolnie jesli masz wlosy jasne).

Zycze szybkiego powrotu do "zdrowia"

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:32   #8
sharloca
Raczkowanie

GG do sharloca

Przede wszystkim jezeli lubisz prostowac wlosy to zakup sobie w aptece wosk odżywczy co się zwie Treatment Wax, wiele wizazanek moze potwierdzic ze jest świetny. Jego działanie aktywuje ciepło, a wiec możesz po nim smialo prostowac wlosy ( ale mimo wszystko powinnas ograniczyc uzywanie prostownicy...) Wax świetnie poprawia stan znisczonych wlosow, stosuje sie go jak maseczke, nakladasz na wilgotne wlosy i glowe i siedzisz w tym 30 minut z cieplym recznikiem na glowie, w saunie albo tak jak ja z ręcznikiem nad miską z gorącą wodą Efekt po kilku zastosowaniach jest na prawde fajny. Poza tym używaj preparatów na zniszczone koncowki, takich ktore lekko natluszcza wlos, ktore beda zapobiegac rozdwajaniu sie, ja polecam np.:serum na zniszczone koncowki Avon lub jedwab Biosilk. Używaj kosmetyków do włosów zniszczonych a najlepiej jak na jakis czas odstawisz suszarke i prostownice. Daj im troche odpoczac... Życzę powodzenia

"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej."

:
sharloca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 16:51   #9
tutusia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karolca
Warto czasem przeplukac wlosy woda w octem dla ladnego polysku albo sokiem z cytryny (szczegolnie jesli masz wlosy jasne).
Nie zgodzę się. Do takich włosów nie uzywaj płukanek z cytryny i octu. Może i dodaja blasku, ale zakwaszają włosy wysuszając je w ten sposób. Po pewnym czasie Twoje wlosy będa wyglądały jeszcze gorzej.
tutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:16   #10
monika719
Przyczajenie

ok od jutro zaczynam wielka kuracje obecnie jezeli prostuje to czekam az włoski same wyschna i zwiazuje wloski gumkami na calej długosci nie wiem czy dobrze bo to zawsze w jakims tam stopniu gumki nadrywają włoski ale do prostownicy nie wróce za nic . Dziekuje za pomoc Wizażanki Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości