AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną SPF50+ - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-15, 23:18   #361
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Chciałabym dolaczyc do filtromaniaczek
Swoja przygode z filtrami zaczelam jakis miesiac temu, moim 1szym filtrem byl LRP Aqua Lait. Wrazenia: nie bielil w ogole, nie wysuszal, choc moze za krotko stosowalam, ale jego glowna wada to: OGROMNE swiecenie i lepkoscmatowilam skrobia ziemniaczana, pudrem, ale po kilku godzinach znowu sie swiecilam, choc z drugiej strony zwolenniczka plaskiego matu tez nie jestem.
Ostatnio przy zakupie samoopalacza Avene dostalam 3 gratisy, wsrod nich wlasnie probka 5ml kremu - albinosa. jako, ze mam cere mieszana (policzki normalne, strefa T swieci sie) obawialam sie, ze bede swiecila sie jeszcze bardziej niz po Aqua Lait, a tu CUD buzia cudownie nawilzona a do tego zero (serio!) swiecenia i lepkosci i jeszcze kremik pachnie wprost cudownie! jestem pod ogromnym wrazeniem, mimo iz nie mialam okazji wyprobowac oslawionego lososia. zreszta nie czuje potrzeby, bo dla mojej mieszanej cery albinos jest wprost idealny!

martwi mnie to, ze podobno kremy Avene (nawet te pomaranczowe) maja dosc niska ochrone anty UVA, czy to prawda? na opakowaniu nie znalazlam nawet info jako jest faktor UVA (a na AL taka informacja byla).
obecnie mam 3/4 opakowania AL oraz kremu 50 (b.wysoka ochrona) z serii bialej Avene, ktora zawiera tylko filtry mineralne. krem 50 Avene ma kolor lososiowy, dobrze nawilza, jednak odrobinke sie lepi (jednak nie az tak jak AL, tego nic chyba nie przebije), no i wyczytalam, ze seria biala daje gorsza ochrone niz kremy z serii pomaranczowej Avene (ktore zawieraja f.chemiczne). tak wiec nastepny w kolejnosci bedzie albinos.
buziaki dla wszystkich filtromaniaczek
super, ze jest biochemia, moge czytac i czytac i co chwile dowiaduje sie czegos nowego.
podziekowania naleza sie rowniez Kate30, dzieki ktorej zakupilam samoopalacz Avene i przekonalam sie w ogole do produktow Avene
Miło powitać kolejną fankę filtrową Chomiczko, problem z Avene jest taki, że producent w ogóle nie podaje na nich wskaźnika PPD, czyli ochrony UVA. Wniosek, że ta ochrona nie jest zbyt wysoka, wynika z doświadczeń niektórych użytkowniczek, które np. zauważyły, że po użyciu Avene "wyłażą" im piegi. Jeśli nie masz problemów z cerą, tj. przebarwień, trądziku, naczynek itp., to nie musisz się tym aż tak przejmować. Jeżeli zależy Ci na wysokim PPD, to niestety Avene nie sięga tak wysoko jak np. Bioderma czy La Roche Posay.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 00:58   #362
uskow
Zadomowienie

Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną

Ja dzisiaj też byłam pod ochrona albinosa i faktycznie jak narazie najlepszy! Tylko jeszcze czekam na ewentualne niespodzianki Bioderma też oczywiście wszystka ma procenty w składzie??

Hej Ivvonka!! myślałam że tylko ja nie śpię

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 01:54   #363
Leo$
Zadomowienie

Niedawno nabylam avene50, otwieram a tu jakis "swinski roz"kolor:confu sed:
Nalozylam na twarz i ZONK
Masakra, ten kolor bardzo wybiela twarz, wyglada niezbyt atrakcyjnie
Czy ten kolor sie utlenia czy zostaje w niezmienionej formie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paskuda.jpg (2,5 KB, 17 załadowań)
Leo$ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 08:42   #364
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
martwi mnie to, ze podobno kremy Avene (nawet te pomaranczowe) maja dosc niska ochrone anty UVA, czy to prawda? na opakowaniu nie znalazlam nawet info jako jest faktor UVA (a na AL taka informacja byla).
obecnie mam 3/4 opakowania AL oraz kremu 50 (b.wysoka ochrona) z serii bialej Avene, ktora zawiera tylko filtry mineralne. krem 50 Avene ma kolor lososiowy, dobrze nawilza, jednak odrobinke sie lepi (jednak nie az tak jak AL, tego nic chyba nie przebije), no i wyczytalam, ze seria biala daje gorsza ochrone niz kremy z serii pomaranczowej Avene (ktore zawieraja f.chemiczne).
Tak, filtry Avene mają niskie PPD, czyli słabo chronią przed UVA, czyli przed promieniowaniem odpowiedzialnym za fotostarzenie, choroby nowotworowe i przebarwienia. Ja sama zaobserwowałam, że po mleczku Avene pociemniały mi piegi na ramionach. Na twarz, teraz jak jest duże nasłonecznienienie, nie polecam avenek, ale jesienią i zimą, jak najbardziej.

Filtry mineralne (fizyczne) słabo chronią przed promieniowaniem UVA. Poza tym można je bardzo łatwo zetrzeć, bo filtry te nie wchłaniają się w skórę tylko tworzą na jej powierzchni warstwę ochronną, która działa na zasadzie odbicia lub rozproszenia promieniowania UV.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 09:20   #365
uskow
Zadomowienie

No to jeśli avenki mają taką kiepską ochronę przed UVA to czy w ogóle opłaca się ich stosowanie???

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 11:46   #366
beoneself
Zakorzenienie

To ja już nie kapuje
Jeśli się ma blizny, przebarwienia, naczynka - lepiej nie stosować Avene, bo za niskie ppd.
To co, lepiej będzie jak sobie denata walnę na moje naczynka i rumień (np. coś z LRP czy Biodermy).
Denat nie gorszy dla wrażliwej cery, niż zbyt niski wskaźnik ppd?
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 12:13   #367
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
To ja już nie kapuje
Jeśli się ma blizny, przebarwienia, naczynka - lepiej nie stosować Avene, bo za niskie ppd.
To co, lepiej będzie jak sobie denata walnę na moje naczynka i rumień (np. coś z LRP czy Biodermy).
Denat nie gorszy dla wrażliwej cery, niż zbyt niski wskaźnik ppd?
Niby nie wszystkie LRP zawieraja denaty, ale mi jakos osobiscie nie pasuja, po prostu lubie Avene. Borykam sie z wyzej wymienionymi problemami skornymi, ale nie zauwazylam zadnej opalenizny (nawet kiedy sie faktycznie opalalam i wystawialam buzie do slonca). Nie mam zadnych piegow (1 na ustach, ale on jak sie juz kiedys pojawil, tak nie chce znikac ), a latem zawsze od razu sie pojawialy (szybciej niz opalenizna). Mam po prostu blada jak sciana twarz, jesli jej nie samoopale czyms Przebarwienia, ktore lecze tez robia sie bledsze.

Nie wiem, moze troche ryzykuje, ale nie widze, zadnych skutkow ubocznych. Uzywam na pewno wiecej niz 2 ml na twarz (pi razy oko, nakladam plame w ksztalcie orzecha wloskiego).
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 12:23   #368
beoneself
Zakorzenienie

Czyli co, mamy to gdzieś i zostajemy przy Avene
LRP też nie lubię, creme fondante ponoć jest bez denata, a alkocholem nieźle zajeżdża.

Filtruję się od kilku miesięcy Avene i nie zauwazyłam ŻADNEJ opalenizny.
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 12:25   #369
Contax
Zakorzenienie

PPD mleczka SPF 50+ Basia Kwiatkowska na BU oszacowała na 18, na MUA ktoś podał, że PPD mieści się w przedziale 18 - 25. Jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej przyjąć dolną granicę. Prawdopodobnie inne preparaty mają podobne PPD.
Ja zaczęłam używać preperatow z filtrami m. in. po to, aby opóźnić procesy starzenia i z obawy przed nowotworami skóry, a za to właśnie odpowiedzialne jest promieniowanie UVA, dlatego szukam filtrów z jak najwyższym PPD. Jedank jak ktoś nie może używać z różnych powodów preparatow z filtrami LRP czy Biodermy (które mają wyższe PPD), to jepiej żeby używał Avene niż nic.

beoneself nie opaliłaś się pomimo używania Avene, bo ono ma wyskie SPF, czyli wysoką ochronę przed promieniowaniem UVB, ktore odpowiedzialne jest za efekt opalonej skóry => http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm
Stary 2006-07-16, 14:34   #370
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Leo$
Niedawno nabylam avene50, otwieram a tu jakis "swinski roz"kolor:confu sed:
Nalozylam na twarz i ZONK
Masakra, ten kolor bardzo wybiela twarz, wyglada niezbyt atrakcyjnie
Czy ten kolor sie utlenia czy zostaje w niezmienionej formie
No to mamy dokladnie ten sam krem, Avene 50 z serii bialej, mi tez wybiela twarz, choc nie wygladam jak gejsza (ale to moze zasluga samoopalacza Avene), no i twarz lepi sie. dziewczyny pisza, ze filtry mineralne (a ten krem wlasnie je zawiera) nie wnikaja w skore tylko pozostaja na jej powierzchni i odbijaja promienie sloneczne. zdecydowalam sie, ze biala Avenke bede stosowac na dekolt i ramiona a na twarz Avene 50+ (albinosa), bo on u mnie wchlania sie idealnie, tak ze nie trzeba nawet pudru stosowac

Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 14:37   #371
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną

Cytat:
Napisane przez Rayne
Chomiczko, a gdzie byłaś? Spory wybór filtrów Avene ma apteka św. Antoniego na Szerokiej w Śródmieściu (choć nie jestem na 100% pewna, czy ostatnio mieli akurat albinosa, kupowałam tam zestaw); tuż obok, na Pańskiej, jest jeden z oddziałów Aptecusa - tam będzie na pewno - jeśli mieszkasz gdzieś dalej od Śródmieścia, proponuję najpierw tam zadzwonić i zamówić sobie, co chcesz. Ja tak robię, z tym że zamawiam osobiście i zawsze wszystko dostaję.

Edit: zapomniałam Cię przywitać - niniejszym witam w gronie świnek, trupków i bledziochów
Rayne, ja mieszkam we wrzeszczu, tu wlasnie bylam w aptekach (nie mieli nawet w CH manhattan,a tam maja duzy wybor produktow avene), wiec chyba przejade sie do srodmiescia. dzieki za namiary

Stary 2006-07-16, 14:42   #372
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną

Cytat:
Napisane przez Erato
Miło powitać kolejną fankę filtrową Chomiczko, problem z Avene jest taki, że producent w ogóle nie podaje na nich wskaźnika PPD, czyli ochrony UVA. Wniosek, że ta ochrona nie jest zbyt wysoka, wynika z doświadczeń niektórych użytkowniczek, które np. zauważyły, że po użyciu Avene "wyłażą" im piegi. Jeśli nie masz problemów z cerą, tj. przebarwień, trądziku, naczynek itp., to nie musisz się tym aż tak przejmować. Jeżeli zależy Ci na wysokim PPD, to niestety Avene nie sięga tak wysoko jak np. Bioderma czy La Roche Posay.
Erato, ja mam jasna karnacje, ale piegow, naczynek, tradziku nie mam. teraz nie wiem czy stosowac w lato (w sumie i tak raczej unikam dluzszego przebywania na sloncu, bo jestem w ciazy) Avene 50+ (albinosa), czy jednak mimo wszysto wrocic do LRP (planowalam uzywac tylko na cialo). stosujac filtry chcialam przeciwdzialac fotostarzeniu, a jednak avene ma nizszy wskaznik PPD (ok18) niz LRP. sama teraz nie wiem...ale chyba mimo wszystko zdecyduje sie na albinosa

Stary 2006-07-16, 14:44   #373
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Contax
Tak, filtry Avene mają niskie PPD, czyli słabo chronią przed UVA, czyli przed promieniowaniem odpowiedzialnym za fotostarzenie, choroby nowotworowe i przebarwienia. Ja sama zaobserwowałam, że po mleczku Avene pociemniały mi piegi na ramionach. Na twarz, teraz jak jest duże nasłonecznienienie, nie polecam avenek, ale jesienią i zimą, jak najbardziej.

Filtry mineralne (fizyczne) słabo chronią przed promieniowaniem UVA. Poza tym można je bardzo łatwo zetrzeć, bo filtry te nie wchłaniają się w skórę tylko tworzą na jej powierzchni warstwę ochronną, która działa na zasadzie odbicia lub rozproszenia promieniowania UV.
Contax, czyli stosujesz Avene na jesien i zime, a w lato jakie filtry? bo na mojej twarzy Aqua Lait niemilosiernie sie lepi. i swieci

Stary 2006-07-16, 14:53   #374
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Erato, ja mam jasna karnacje, ale piegow, naczynek, tradziku nie mam. teraz nie wiem czy stosowac w lato (w sumie i tak raczej unikam dluzszego przebywania na sloncu, bo jestem w ciazy) Avene 50+ (albinosa), czy jednak mimo wszysto wrocic do LRP (planowalam uzywac tylko na cialo). stosujac filtry chcialam przeciwdzialac fotostarzeniu, a jednak avene ma nizszy wskaznik PPD (ok18) niz LRP. sama teraz nie wiem...ale chyba mimo wszystko zdecyduje sie na albinosa
Kobietom w ciąży zaleca się stosowanie filtrów mineralnych.
Stary 2006-07-16, 16:04   #375
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Contax, czyli stosujesz Avene na jesien i zime, a w lato jakie filtry? bo na mojej twarzy Aqua Lait niemilosiernie sie lepi. i swieci
Teraz używam fluidu Biodermy, a wcześniej LRP AL - niestety lepi się okrutnie, ale na szczęście łatwo go zmtowić.

Ale jak jesteś w ciąży to powinnaś używać tylko filtrów mineralnych. Tu masz wątki o pielęgnacji w okresie ciąży

=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=w+ci%B1%BFy
Stary 2006-07-16, 20:49   #376
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Contax
Teraz używam fluidu Biodermy, a wcześniej LRP AL - niestety lepi się okrutnie, ale na szczęście łatwo go zmtowić.

Ale jak jesteś w ciąży to powinnaś używać tylko filtrów mineralnych. Tu masz wątki o pielęgnacji w okresie ciąży

Contax, dzieki za linki w jednym z tych watkow jest napisane, ze podobno w ciazy mozna stosowac rowniez filtry chemiczne (nie jestem pewna czy to nie z art.Basi). jak to jest z tymi filtrami chemicznymi? czy one przenikaja do krwiobiegu?
ja juz sie nastawialam na stosowanie jesienia albinosa...teraz myslalam, zeby twarz chronic AL LRP...

Stary 2006-07-17, 09:40   #377
Contax
Zakorzenienie

Chomiczka powiem Ci szczerze, że nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi - czy można używać w ciąży innych filtrów niż mineralne. Według mnie jak coś nie do końca jest zdefiniowane, to lepiej nie ryzykować. Nigdy do końca nie wiadomo co może zaszkodzić dziecku w łonie matki.

Musisz poszukać jeszcze w googlach, może coś znajdziesz. Pamiętam, że jakiś czas temu na Wizażu tym problemem zajmowała się MonikaPogrzeba - może napisz do niej PW, może Ona Cię nakieruje na konkretne informacje. Możesz poszukać też na stronie forum Basi Kwiatkowskiej => http://www.biochemiaurody.fora.pl/index.php.
Stary 2006-07-19, 15:17   #378
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną SPF50+

Chomiczko, miło mi powitać kolejną filtromaniaczkę z Gdańska teraz to Was chyba zacznę na ulicy wypatrywać... tego charakterystycznego blasku filtrów lub bieli skrobii niezły wybór filtrów ma apteka w Madisonie, tylko z próbkami u nich kiepsko, w Aptecusie zawsze sami coś dorzucają. o godzinach cen hurtowych (9-11) w Euroaptece - Alfa Centrum - pewnie już wiesz.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 15:52   #379
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Suri
Kobietom w ciąży zaleca się stosowanie filtrów mineralnych.
znalazłam coś takiego:
"Ethylhexyl Dimethyl PABA - Eusolex 6007 (Padimate O) - filtr chemiczny, obecnie rezygnuje sie z niego; jest to jedyny filtr chemiczny o potwierdzonej zdolności wnikania wewnątrz organizmu"
http://www.pinezka.pl/content/view/2137/203/

czy z tego wynika, że w czasie ciąży i karmienia wystarczy unikać tylko tego jednego filtra, czy lepiej wszystkich chemicznych?

Klikaj codziennie:

Stary 2006-07-19, 18:52   #380
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
znalazłam coś takiego:
"Ethylhexyl Dimethyl PABA - Eusolex 6007 (Padimate O) - filtr chemiczny, obecnie rezygnuje sie z niego; jest to jedyny filtr chemiczny o potwierdzonej zdolności wnikania wewnątrz organizmu"

czy z tego wynika, że w czasie ciąży i karmienia wystarczy unikać tylko tego jednego filtra, czy lepiej wszystkich chemicznych?
podobno szkodliwe są też te w filtrach avonu, ale nie wiem, czy to ten sam
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 20:17   #381
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez justa79
Chomiczko, miło mi powitać kolejną filtromaniaczkę z Gdańska teraz to Was chyba zacznę na ulicy wypatrywać... tego charakterystycznego blasku filtrów lub bieli skrobii niezły wybór filtrów ma apteka w Madisonie, tylko z próbkami u nich kiepsko, w Aptecusie zawsze sami coś dorzucają. o godzinach cen hurtowych (9-11) w Euroaptece - Alfa Centrum - pewnie już wiesz.
Justa79, dziekuje za namiary na apteki musze sie wybrac do Madisona i Aptekusa. wczoraja kupilam Active C XL w aptece pod filarami we wrzeszczu, naprzeciwko CH manhattan i pani dala mi 8 roznych probek, w tym 2x 15ml micelarnego Rosaliaca, to mala apteka, ale maja duzy wybor z LRP
bardzo sie ciesze, ze dolaczylam do filtromaniaczek, no i nie wiedzialam, ze jest tu calkiem sporo filtromaniaczek z Gdanska
a active c xl jest bossski jakis rok temu odkrylam ten krem, ale wtedy dosyc czesto jakims cudem dostawal sie do oczu i strasznie lzawily, mimo ze staralam sie unikac okolic oczu, a teraz smaruje Active c xl cala twarz, w tym okolice oczu i nic zlego sie nie dzieje szczerze polecam ten kremik

Stary 2006-07-19, 20:19   #382
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez justa79
znalazłam coś takiego:

uff, czyli jednak moge uzywac Aqua Lait teraz w ciazy? bo do bialej avenki nijak nie moglam sie przekonac

Stary 2006-07-20, 16:14   #383
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez justa79
znalazłam coś takiego:
chyba jednak nie ma się co przejmować tym filtrem, bo znalazłam w jednym z artykułów Basi, że już dawno miał być wycofany:

"Do niedawna do grupy filtrów anty-UVB zaliczano PABA - Kwas para-aminobenzoesowy oraz jego pochodne czyli estry - PABA m.in.
Padimate O (Ethylhexyl dimethyl PABA)
Padimate A
Obecnie te substancje zostały wycofane i nie powinny wchodzić w skład kremów ochronnych, gdyż okazało się, że wiele osób reagowało na nie uczuleniem, miały one nawet właściwości fotouczulające*, nie były zbyt skuteczne w porównaniu do obecnie znanych filtrów oraz bardzo brudziły ubrania."
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php

____
* co do tych właściwości fotouczulających filtrów, to zastanawiam się, czy aby filtry Kolastyny takich nie zawierały, bo wieki temu używałam właśnie Kolastyny i po użyciu filtrów pojawiało się podrażnienie, a bez filtrów - nie.

Cytat:
Napisane przez sylwiani
podobno szkodliwe są też te w filtrach avonu, ale nie wiem, czy to ten sam
może chodzi o Benzophenone-3 (Oxybenzon), który często podrażnia. ale chyba nikt uświadomiony nie używa filtrów Avonu

Klikaj codziennie:

Stary 2006-07-21, 12:35   #384
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
może chodzi o Benzophenone-3 (Oxybenzon), który często podrażnia. ale chyba nikt uświadomiony nie używa filtrów Avonu
tak dokładnie o to chodzi, a ja używałam dla dzieci w zeszłym roku
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 12:58   #385
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez sylwiani
tak dokładnie o to chodzi, a ja używałam dla dzieci w zeszłym roku
ja też... ale kto to wtedy wiedział o dziwo, wtedy avonowy preparat podrażniał mi tylko powieki, a teraz już na twarz w ogóle nie mogę go nakładać, na ciało jedynie. ale ludzie używają, bo skąd mają wiedzieć... Avon to przecież bardzo popularna firma.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-07-27, 15:21   #386
Nikita-v
Zadomowienie

ja dzis miałąm pierwszą moją próbe z filtrami Avene.. i własnie zaczęłam od próbeczki tego włąsnie filtru (który mam dzieki uprzejmości Basiu)
Troszkę byłam początkowo niepewna jak to z nim będzie.. bo opisany jest jako krem do suchej i bardzo suchej skóry... a skóro filtry Avene i tak są ciezkie to ten wydawał mi się super ciezki..
Ale do rzeczy... nałozyłam na pyszczek Active C, odczekałam chwile i zaczęłam sie smarować avenka... smaruje smaruje smaruje... i wypaćkałam tak całe 5 ml opakowanie.... bo pięknie się wchłaniało.. wogóle mnie nie pobieliło... choc ja blada jestem wiec mnie nic nie bieli... owszem troche sie lepiło i swieciło... ale odrobina skrobi zrobiła swoje...

jestem zadowolona ... Avena jest super , jutro następna próba a pózniej może pełnowimarowe opakowanie
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:34   #387
marianna
Rozeznanie

Mi Avenka albinos uratowała życie w te upały - jest jedynym filterkiem który nie spływa z twarzy zarówno na plazy jak i w mieście

P.S.
właśnie otzrymałam kolejną przesyłkę od pauli_byd z kolejnym (chyba już 4 albinosikiem ) i.....zaryzykowałam....ku piłam avenkę "dzieciaczka" na zimę
będę eksperymentować z tymi glicerynowymi składami, bo po moich ostatnich doświadczeniach z żelikiem OLAY (też gliceryna w składzie - nie wypryszczyło mnie bolesnymi gulami tylko z czasem pojawiły się takie malutkie grupki - które dosyć szybko zneutralizowałam) jestem pełna nadziei na poprawienie ekonomicznej strony filtrowania w końcu 100 ml to nie 50
nabyłam jeszcze próbkę emulsji 50+ - na którą mam wielki apetyt...
ach nie moge się za bardzo rozpędzać...(przeciez są jeszcze spreje i mleczko ...)
Stary 2006-07-29, 12:52   #388
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: AVENE krem ochronny SPF 50+(Avene krem z ultra wysoka ochrona przeciwsłoneczną SPF50+

Marianno-mnie Avenka "dzieciaczkowa"bardzo dobrze sluzy-choc glicerynowe sklady krzywdy mi nie robia,nawet o niebo lepiej niz losos albinos,ktorego bielenia nie toleruje poza tym masz racje,ze 100ml to nie 50ml i aplikuje sobie zamienne z SVR 50,ktory bardzo przypadl mi do gustu.

Zamiennie tzn.nie mieszajac ich ze soba
Stary 2006-08-03, 22:31   #389
Suri
Rozeznanie

"Albinos" pomimo okropnego pobielania twarzy oraz wałkowania się wypada zadziwiająco dobrze w mojej ocenie w porównaniu do mleczka SPF 50+. Ja nakladałam go na serum z wit. C i tak wypadał najlepiej, ponieważ nałożony "solo" wałkował się i wchłaniał do matu , co mnie osobiście nie odpowiadało. Ekspresowe wchłanianie "albinosa" sprawiało, że skóra w ogóle nie była nawilżona . "Albinos" w duecie z serum z wit. C spisywał się bardzo dobrze - skóra była rewelacyjnie nawilżona, a mat zlikwidowany .
Stary 2006-08-04, 13:10   #390
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Marianno-mnie Avenka "dzieciaczkowa"bardzo dobrze sluzy-choc glicerynowe sklady krzywdy mi nie robia,nawet o niebo lepiej niz losos albinos,ktorego bielenia nie toleruje poza tym masz racje,ze 100ml to nie 50ml i aplikuje sobie zamienne z SVR 50,ktory bardzo przypadl mi do gustu.

Zamiennie tzn.nie mieszajac ich ze soba
Ja z tym mleczkiem poczekam chyba do zimy...mam jeszcze LRP AL do wypróbowania... a tam tez gliceryna :/ nie chcę przesadzić...

emulsja w moim przypadku to niewypał....zaczynam się obawiać "dzieciaczka"

suri ja albinosa mogę nakładac tylko solo bo inaczej się nic a nic nie wchłonie a i tak nawilża i pielęgnuje do tej pory najlepiej ze wszystkich wypróbowanych przeze mnie filtrów

hmmmm....tak sobie myslę, że jeszcze całkiem przyzwoicie na mojej skórze wypadała Bioderma...chyba udam się jeszcze w tym kierunku

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości