Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-26, 12:36   #151
!violet!
Raczkowanie

Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Dzisiaj po raz pierwszy wypróbowałam tę Biodermę i czuję że to będzie moja nowa miłość
Po pierwsze to jest pierwszy filtr, który udało mi się nałożyć uczciwie w ilości 2,5 ml. Pewnie czas jaki uzywam Diacneal i kwasy tez miał na to wpływ, ale mimo wszystko LRP wchodzi gorzej.
Kolejny plus to, że filtr wchłonął się prawie do całkowitego matu. Wyglądam po jego nałożeniu tak, jak po zwykłym kremie nawilżającym!
I hura! Nie lepi się! Cudo
!violet! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 13:44   #152
Kate30
Zakorzenienie

Oby ci służył jak najlepiej - ja miałam identyczne pozytywne wrażenia i kupę radości, ale po 2 tygodniach musiałam zrezygnować z nakładania na twarz - przesuszył mi skórę.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:06   #153
!violet!
Raczkowanie

No zobaczymy. Chociaż ja i tak do tej pory używałam raz Avene, raz LRP w zależności od tego jaki makijaz chciałam wykonać, tzn. z podkładem czy bez. Teraz dojdzie Bioderma i może stosowane tak na zmianę nie spowodują przesuszenia. A nawet jak mnie trochę przesuszy zwłaszcza w strefie T to będzie dobrze.
!violet! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:33   #154
Kate30
Zakorzenienie

No właśnie taka posuszona strefa T wygląda świetnie - mnie zmasakrował policzki i skórę pod oczami. Stosowanie zamienne z innymi filtrami to dobry pomysł. Spray jest rzeczywiście rewelacyjny.
Stary 2006-06-27, 03:23   #155
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
No właśnie taka posuszona strefa T wygląda świetnie - mnie zmasakrował policzki i skórę pod oczami. Stosowanie zamienne z innymi filtrami to dobry pomysł. Spray jest rzeczywiście rewelacyjny.
kusicielki...
ja uciekam spać, pewnie Kate30 zaraz wstanie
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 09:10   #156
marianna
Rozeznanie

Ach wreszcie ktoś odkopał ten wątek bo mi już sił nie starczyło na szukanie a muszę dodać swoje trzy grosze o sprayu biodermy - jestem oczarowana.
Mogę się nim maziać od stóp do głów - na ciele wchłania się natychmiast pozostawiając taką rozświetloną cerę. To jest pierwszy filtr o którym mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,,że wchłania się na buzi od razu do "matu" - pozostawiając taki śliczny glow (zupełnie jak mój ukochany łosoś - ale biodema jest lżejsza > ten alkohol). Mogę w nim wyjść saute do ludzi i nie zabiję nikogo blaskiem....

Spędziłam w nim cały dzień na dworze a raczej na nasłonecznionym polu i....nic - zero opalenizny, zero podrażnien, zero smalcu i błysku - ze skrobią współpracuje idealnie - minimalna ilosć i jest mat ale nie taki płaski jak w LRP.

Spędziłam cały dzień w nieklimatyzowanym biurze i na koniec dnia dowiedziałam się " co Pani robi, że przy tych temperaturach tak promiennie wygląda" (i to od człowieka którego bym o taki tekst w życiu nie podejrzewała ) normalnie urosłam dopiero po powrocie do domu coś mi zaczęło do oka migrować....ale warunki pogodowe są hardcorowe - więc wybaczam....

Na razie nic mnie nie podrażniło ani nie zapchało - wysuszenia brak bo jak już gdzieś pisałam w domu reanimuje się mimo wszystko Avene 50+ i jest git!

Chwilowo się z nim rozstałam bo z dzieciakami pojechał na wakacje a ja maltretuję się LRP DP - do którego wróce li tylko w sytuacjach bardzo awaryjnych...jak to się mówi wrogiem dobrego nie jest złe ale lepsze

Ps
jedyny minus jakiego się do tej pory doszukałam to niestety pobiela (stąd pewnie ten efekt "promienności' ) ale na mojej samoopalonej skórze to nic a nic nie przeszkadza.
marianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 10:48   #157
sylwiani
Zadomowienie

właśnie go zamówiłam w aws za jedyne 58 zł
kate30, wszystko przez ciebie, może jakaś praca jako przedstawiciel handlowy
Stary 2006-07-05, 13:34   #158
Kate30
Zakorzenienie

Widać już dno w mojej butli tego sprayu. Używam na ciało z powodzeniem, przesuszenia brak, reaplikuję ile wlezie sobie i rodzinie.
Muśnięta słońcem jestem, ale delikatnie, także ochrona bardzo dobra.
Spray świetnie spisuje się na plaży, dość dobrze znosi kontakt z wodą.
Nie klei się, więc TŻ nie miał do niego zastrzeżeń.
Stary 2006-07-05, 13:51   #159
marianna
Rozeznanie

ja chyba też pojadę nad morze to z pewnością przetestuję spray w warunkach plażowych, na razie sprawdzają go dzieciaki w warunkach ogródkowo/jeziorowych i żadnych podrażnień, córka łapie słońce nawet jak go nie ma i jest baardzo delikatnie ozłocona i wreszcie nie piszczy o bolące ramionka
problem mam z juniorem...wczoraj miał zdjęty gips z nózki jest biała jak śnieg, chropowata wysuszona skóra i nie wiem czym mu to smarować na dwór ?
najwyższe PPD mają filtry wyskokowe (LRP DP, Bioderma) a avenka która byłaby chyba najlepsza pod względem pielęgnacyjnym nie za bardzo mi podchodzi właśnie ze względu na PPD

Kate co myślisz o LRP AL ? też alkoholowy - ale chociaż ma glicerynę w składzie???
sprawdzałaś go gdzieś dalej niż na twarzy?
Stary 2006-07-05, 14:37   #160
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Widać już dno w mojej butli tego sprayu. Używam na ciało z powodzeniem, przesuszenia brak, reaplikuję ile wlezie sobie i rodzinie.
Muśnięta słońcem jestem, ale delikatnie, także ochrona bardzo dobra.
Spray świetnie spisuje się na plaży, dość dobrze znosi kontakt z wodą.
Nie klei się, więc TŻ nie miał do niego zastrzeżeń.
od dwóch dni używam go na twarz, a na to odrobinę biodermy ar z kolorkiem, na to znikome ilości skrobi i odrobinę bronzerka z sephory i wyglądam jakbym nic nie miała
Stary 2006-07-05, 14:48   #161
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
od dwóch dni używam go na twarz, a na to odrobinę biodermy ar z kolorkiem, na to znikome ilości skrobi i odrobinę bronzerka z sephory i wyglądam jakbym nic nie miała
ach ...zapomniałam napisać o moich "doświadczeniach" z biodermą 400 ml

ponieważ (jak już pisałam) pewien osobnik pod koniec upalnego dnia w biurze stwierdził, że promiennie wyglądam (oczywiście z w/w sprejem na twarzy) ...postanowiłam zrobić malutki teścik na moich współtowarzyszach niedoli biurowej
na następny dzień "ubrałam"się w LRP DP i na dzień dobry dowiedziałam się , "co ja taką zmęczoną buzię od rana mam" :/
- stwierdziłam, że to przypadek,
na drugi dzień => bioderma ..."ach jakaś ty dzisiaj rozpromieniona i wesoła" ...ooooo....
no to znowu DP ..."coś kiepsko dzisiaj wyglądasz...co te upały robią z człowiekiem"
grrrr....

wniosek:
DP - zużyją dzieciaki.....

ehh....
Stary 2006-07-05, 14:57   #162
zetzet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marianna
problem mam z juniorem...wczoraj miał zdjęty gips z nózki jest biała jak śnieg, chropowata wysuszona skóra i nie wiem czym mu to smarować na dwór ?
najwyższe PPD mają filtry wyskokowe (LRP DP, Bioderma) a avenka która byłaby chyba najlepsza pod względem pielęgnacyjnym nie za bardzo mi podchodzi właśnie ze względu na PPD

Kate co myślisz o LRP AL ? też alkoholowy - ale chociaż ma glicerynę w składzie???
a LRP creme fondante? on jest bezalkoholowy, ale nie pamietam, jakie ppd...
zetzet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:58   #163
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez zetzet
Podejrzewam, że ochrona UVA 28, tak jak inne LRP spf 50+.
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:59   #164
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez sylwiani
Sylwiani, mogłabyś coś wiecej skrobnąć o tej Biodermie AR...? Kusi bardzo, ale to zaledwie 30ml, a próbek niet jak zwykle:-(
Stary 2006-07-05, 15:04   #165
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zetzet
oj..nie znam - co to za wersja LRP?
Stary 2006-07-05, 15:05   #166
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Sylwiani, mogłabyś coś wiecej skrobnąć o tej Biodermie AR...? Kusi bardzo, ale to zaledwie 30ml, a próbek niet jak zwykle:-(
zadzwoń do biodermy, gdzieś tu dziewczyny podawały nr tel, miłe panie powiedziały, że przyślą, co będą miały
ja nie mogę tak dokładnie powiedzieć, bo ja jej samej jeszcze nie używałam, tylko niweluję bardzo lekkie pobielanie spray'u
Stary 2006-07-05, 16:22   #167
zetzet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marianna
oj..nie znam - co to za wersja LRP?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118820 tu jest watek
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1044 tu kwc o starej wersji
milego czytania
do twarzy ponoc nie bardzo, bo moze zapychac, ale dla dziecka na nozke chyba by sie sprawdzil. aha, mniej ekonomiczny jest, bo 50ml...
Stary 2006-07-05, 17:24   #168
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna

marianno
- dla mnie A-L to prawdziwy ideał, ale tylko na twarz.
Na ciało zbyt się błyszczy i lepi.
Za to na buzi prześlicznie wygląda, mat trzyma przez pół dnia, daje piękny kolor, ukrywa to i owo w duecie z pudrem, nie wypryszcza - szkoda byłoby mi go na ciało.
Schodzi u mnie szybko - na buzię nakładam ok 2ml, ok 13 reaplikuję tę samą ilość - opalenizny ani śladu, wysuszenia też nie.

Na ciało odradzam. Bioderma jest znacznie lepsza, no i można sobie z tą pojemnością zaszaleć.
Stary 2006-07-05, 17:47   #169
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez joasiak1
po wyjęciu z tubki ma kolor beżowy - jak podkład. kolor zachwyca do momentu nałożenia na twarz i zamienienia się w pomarańcz lekko mi się skłaczkowała wokół ust (a nowy krem biały już mi się nie kłaczkuje w ogóle). jak każda tonująca, nadaje się chyba tylko do nałożenia na wierzch w niewielkiej ilości. zrobiła mi na skórze coś dziwnego - pomimo, że po nałożeniu roztarłam ją równomiernie, po jakimś czasie pogrupowała się na skórze w pomarańczowe plamy z tonującą mam jeszcze gorsze przeżycia... kolor z tubki jest chyba taki sam, jak AR - beżowy - na skórze też taki sam, tj. pomarańcz tapetę to robi okropną, jest kryjące, gęste... próbowałam nadmiar odcisnąć w chusteczkę, ale nie dało się - bo pod spodem był kolejny nadmiar, a pod nim następny itd. chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się zmyć filtr, aby nałożyć inny. no po prostu tonujące filtry nie są mi pisane no dlaczego mi wycofali tego łososiaaa?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:26   #170
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez justa79
po wyjęciu z tubki ma kolor beżowy - jak podkład. kolor zachwyca do momentu nałożenia na twarz i zamienienia się w pomarańcz lekko mi się skłaczkowała wokół ust (a nowy krem biały już mi się nie kłaczkuje w ogóle). jak każda tonująca, nadaje się chyba tylko do nałożenia na wierzch w niewielkiej ilości. zrobiła mi na skórze coś dziwnego - pomimo, że po nałożeniu roztarłam ją równomiernie, po jakimś czasie pogrupowała się na skórze w pomarańczowe plamy z tonującą mam jeszcze gorsze przeżycia... kolor z tubki jest chyba taki sam, jak AR - beżowy - na skórze też taki sam, tj. pomarańcz tapetę to robi okropną, jest kryjące, gęste... próbowałam nadmiar odcisnąć w chusteczkę, ale nie dało się - bo pod spodem był kolejny nadmiar, a pod nim następny itd. chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się zmyć filtr, aby nałożyć inny. no po prostu tonujące filtry nie są mi pisane no dlaczego mi wycofali tego łososiaaa?
Justa, ja mam niedawno otwartą tubkę łososia - zużycie powinno być na maksa 10ml - może masz ochotę na wymianę na inny filtr...? Pudełka nie mam, bo krem był z wodą.
Stary 2006-07-06, 11:30   #171
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Justa, ja mam niedawno otwartą tubkę łososia - zużycie powinno być na maksa 10ml - może masz ochotę na wymianę na inny filtr...? Pudełka nie mam, bo krem był z wodą.
tyle, że nie za bardzo mam na co wymienić, bo nie mam chomiczych zapasów, a to, co mam, to też zdobyczne a refundacja wchodziłaby w grę? a Tobie łosoś nie pasuje?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:49   #172
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zetzet
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118820 tu jest watek
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1044 tu kwc o starej wersji
milego czytania
do twarzy ponoc nie bardzo, bo moze zapychac, ale dla dziecka na nozke chyba by sie sprawdzil. aha, mniej ekonomiczny jest, bo 50ml...
Dziękuję za podpowiedź - chyba żar wypalił mi ostatnią szarą komórkę pod czaszką
jakoś nie wpadłam, że stary XL to teraz dumnie nosi nazwę creme fondante
tylko, że wszędzie piszą o jego niebywałej kleistości, aż boję się pomyśleć co będzie się działo na plaży...chyba zostanę przy biodermie
jeszcze raz dzięki
Stary 2006-07-06, 15:09   #173
zetzet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marianna
tylko, że wszędzie piszą o jego niebywałej kleistości, aż boję się pomyśleć co będzie się działo na plaży...chyba zostanę przy biodermie
jeszcze raz dzięki
hm klei sie mniej od aqua-lait i od avene kremu. ale bardziej niz bioderma.
wiecej porownac nie moge.powodzenia
Stary 2006-07-07, 14:51   #174
beoneself
Zakorzenienie

Na twarz - oj nie nie nie nie !
Wchłania się bosko, ale zostawia białą wartwę, śmierdzi mi, oczy podrażnia. Skrobia robi ciasto i nie chce się spray połączyć z tonującą (tak jak dawno mleczko...)
No nic, zużyję swoje 100ml na ciało
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 14:59   #175
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Wchłania się bosko, ale zostawia białą wartwę, śmierdzi mi, oczy podrażnia. Skrobia robi ciasto i nie chce się spray połączyć z tonującą (tak jak dawno mleczko...)
dobrze wiedzieć...tylko,że ja szukam specyfiku na nogę a nie na twarz

"twarzowe" preparaty mam już obstalowane
Stary 2006-07-07, 16:04   #176
beoneself
Zakorzenienie

Na ciało jeszcze nawet nie nakładałam i nie mam pojęcia jak się na ciele spisuje
Chciałam je stosować na twarz ze względów oszczędnościowych, no - ale trudno.
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 09:08   #177
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: Bioderma Photoderm spf 40 spray (400ml) - nowość.

Cytat:
Napisane przez beoneself
Wchłania się bosko, ale zostawia białą wartwę, śmierdzi mi, oczy podrażnia.
Ja też , zresztą z takim zamiarem ją nabyłam. Pierwsze wrażenie po otwarciu - zapach, który skojarzył mi się z emulsyjną farbą , co jednak nie zniechęciło mnie do nałożenia tego specyfiku na ciało. Podoba mi się, nie lepi się za bardzo, fajnie się wchłania. Polubiliśmy się
Stary 2006-07-10, 17:17   #178
pulpet
Raczkowanie

Czy ktoś wie,w jakiej aptece w Warszawie mogę za stosunkowo niską cenę kupić ten spray?Jak do tej pory widziałam go za 90 i 96zł.Czy jest szansa,że gdzieś zapłacę mniej ?
pulpet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 17:23   #179
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pulpet
Czy ktoś wie,w jakiej aptece w Warszawie mogę za stosunkowo niską cenę kupić ten spray?Jak do tej pory widziałam go za 90 i 96zł.Czy jest szansa,że gdzieś zapłacę mniej ?
Nie widziałam taniej, z reguły jest w aptekach z lepszym zaopatrzeniem, a to wiąże się z wyższymi cenami.

Najtaniej jest tu => http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=9448

Sprawdź może jeszcze w Euroaptekach, do końca lipca w godzinach 9.00 - 11.00 obowiązują ceny hurtowe.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 15:19   #180
sylwiani
Zadomowienie

przetestowałam ten spray w warunkach plażowych i muszę przyznać, że jeśli się go niedokładnie wsmaruje po kąpieli w morzu "wychodzi" ze skóry i widać białe plamy
Odpowiedz

Tagi
bioderma, filtry

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości