balayage - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-27, 23:03   #1
Zagadka
Przyczajenie

balayage

Witajcie moje drogie Chciałabym zrobić sobie balayage, ale bardzo delikatny. Mam kasztanowe włosy, więc nie wiem czy się uda bez czerwonego bądz zółtego odcienia. Chciałabym zimne pasemka, bo chyba jestem w typie lato. Czy to dobry pomysł? Co myślicie o wszelkich farbowaniach w domu farbami typu couleur experte? Warto ryzykować samemu? Raz u fryzjera w Warszawie zrobiłam balayage, ale wyszło tragicznie, dosłownie białe pasemka na ciemnych włosach, mimo, ze prosiłam, zeby było jak od słońca i jak najmniej wyrozniające się...Niestety nie wzięłam ze sobą zadnego zdjęcia jak miałoby to wyglądać, więc reklamacja nie wchodziła w grę, a ja następnego dnia pobiegłam zafarbować pierwszą lepszą farbą na brąz..

http://w8.grono.net/sfs3/87/196/gallery-1888810.jpg
http://w8.grono.net/sfs3/43/20/galle...32-500x500.jpg
Zagadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:22   #2
Ninedin
Zakorzenienie

Dot.: balayage

Myślę,że najlepiej pokazać fryzjerowi zdjęcie koloru jaki chce się uzyskać, żeby uniknąć takich nieporozumień ,że chcemy słoneczne pasemka a on robi nam białe jak wata A jeżeli chodzi o domowe farbowanie to ciężko uzyskać ładne pasemka Kolor pasemek zależy też od tego czy robimy go na naturalnych czy farbowanych włosach Zaraz poszukam ciekawych fotek i jak się uda to wstawię pozdrawiam
Ninedin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 09:25   #3
Ninedin
Zakorzenienie

http://www.ukhairdressers.com/style/search.asp może tutaj znajdziesz coś ciekawego
Stary 2006-04-28, 11:48   #4
Zagadka
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź, tym razem zdjęcia juz mam

http://img139.imageshack.us/img139/1510/modele58wo.jpg
http://img139.imageshack.us/img139/267/dv5gr6sn.jpg
http://img164.imageshack.us/img164/5822/38iw.jpg

Problemem jest głównie kasa, bo mieszkam we Francji i tutaj jest strasznie drogi fryzjer (szczegolnie na lazurowym wybrzezu). A mam długie włosy. Ostatnio fryzjerka za taka zabawe rzuciła ponad 100euro, dlatego szukam rozwiazania domowego No i znalazłam ten couleur experte, ktory polega na tym, ze naklada się najpierw na całe wlosy farbę, a potem robi się rozjaśniajace pasemka. (bo ja mam juz farbowane) Czy ktoś tu juz próbował?
Stary 2006-04-28, 15:26   #5
Ninedin
Zakorzenienie

Kiedyś chciałam ufarbować włosy na brąz kupiłam farbe Garniera:O i okazało się, że ona wychodzi ciemniej niż na opakowaniu:O dużo ciemniej. Miałam więc kruczoczarne odczekałam aż troszkę się zmyje i użyłam dekoloryzatora razem z nim kupiłam tą farbę couleur experte Stoi w szafce do tej pory wybrałam zbyt jasny kolor i napewno nie wyszedłby taki blond jak na opakowaniu Zależy jaki masz kolor włosów, jak bardzo ciemne to ta jasna farba, którą się nakłada na całość włosów nie rozjaśni ich Dlatego napisałam,że fryzjer byłby najlepszy. 100 euro:O tos trasznie dużo i nie dziwię ci się, że szukasz domowego sposobu na pasemka
Stary 2006-04-28, 18:31   #6
Zagadka
Przyczajenie

Ale chyba jednak za jakis czas pójdę do fryzjera (poszukam tańszego, w dessange widziałam od 40euro), nie będę ryzykować. Poza tym nie chcę być blondynką, chciałabym aby ogólny efekt nadal wskazywał na to, ze jestem brunetką, tyle, ze z pasemkami jak od słońca. Najgorsze co moze być to zolte lub czerwone pasemka na głowie (No chyba, ze stchórzę i ufarbuję sobie włosy moją ulubioną farbą country colors
http://i5.ebayimg.com/02/i/06/88/98/32_1_b.JPG
Stary 2006-04-29, 13:03   #7
Ninedin
Zakorzenienie

Taką farbą nigdy nie robiłam Za tydzień idę zrobić jasne pasemka trzeba się odmienić na lato, Pozdrawiam
Stary 2006-04-30, 00:43   #8
Zagadka
Przyczajenie

Daj znać jak Ci wyjdzie! A na brązowe robisz? Byłoby fajnie, jakbyś wkleiła foto
Stary 2006-04-30, 08:42   #9
Sathi
Zakorzenienie

Piszesz że nie chcesz czerownego lub żółtego odcienia, ale na fotkach które wkleiłaś to właśnie widać takie słoneczne żółtawe refleksy, i wydaje mi się że przy takich ciemnych włosach właśnie takie wyjdą te pasemka.

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 11:37   #10
Ninedin
Zakorzenienie

Zagadka jakoś jeszcze nie mam przekonania do wstawienia mojej fotki jak się odważę dam znać Tak teraz akurat mam brązowe wołosy- kolor wyblakły od słońca, niestety tak mam,że jak zaczyna słonko pięknie świecić kolor mi blaknie Stąd pomysł, żeby w tym okresie robić jasne pasemka A kolory miałam już różne: od całych blond, poprzez różne "balejaże", brązy, rudości i czarnogranatowe Kobieta zmienną jest Pozdrawiam
Stary 2006-04-30, 12:26   #11
Ninedin
Zakorzenienie

kilka fotek zastanawiam się pomiędzy tymi dwiema krótkimi

Edytowane przez Ninedin
Czas edycji: 2006-05-03 o 22:52
Stary 2006-04-30, 13:42   #12
Dinulka
Zakorzenienie

a nie boisz się,że baleyage Ci zniszczy włosy?
Dinulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 13:46   #13
Beatka_21
Przyczajenie

własnie co do obaw drogiej Dinulki to sie zgadzam.!!!Osobiście po kilku baleyagach w swoim zyciu moje włosy są po prostu STRASZNE!!!!!
Stary 2006-04-30, 13:59   #14
Dinulka
Zakorzenienie

wlasnie mi wloski bardzo wypadają teraz (po pasemkach), a tak kusi, by znów je rozjaśnić...
Zagadko masz śliczne, mocne wlosy (tak to przynajmniej na zdj wygląda) zastanów się czy warto je niszczyć... chociaż wiem,że pasemka i baleyage kuuuuuszą
Stary 2006-04-30, 14:08   #15
Ninedin
Zakorzenienie

Zabieg wykonany profesjonalnie i dobrymi kosmetykami nie zniszczy włosów A jeżeli komuś po pasemkach włosy się sypią to dlatego, że za długo był trzymany rozjaśniacz Pozdrawiam
Stary 2006-04-30, 16:50   #16
Dinulka
Zakorzenienie

masz rację, pewnie za długo mi fryzjerka trzymała
ale jednak uwazam,że zawsze to zniszczy włosy, w końcu to środek chemiczny, dość silny chyba,skoro z ciemnych włosów robi blond czuprynkę
Stary 2006-04-30, 17:44   #17
Ninedin
Zakorzenienie

o ile zrozumiałam post Zagadki to chce tylko kilka pasemek Przecież gdyby wszystko tak niszczyło i szkodziło włosom kobiety nic by z nimi nie robiły A wiosna przyszła trzeba coś niecoś zmienić w wyglądzie Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-05-01, 00:00   #18
Zagadka
Przyczajenie

Wiecie co....mama mnie jednak przekonała, zeby nie robić...ryzyko jest duze, ze fryzjer zrobi niewłaściwie i się skruszą, a tu jest mocne słońce codziennie. Poza tym ja mam dość długie jak widzicie włosy i cięzko jest je utrzymać w dobrym stanie, błyszczące, co poniekąd mi się udało, więc postaram się przecierpieć pasemkowe ciągoty....Spróbuję się pozbyć tylko tego rudawego odcienia, bo za nim nie przepadam. W naturze mam zimny odcień. Ale mam nadzieję, ze innym się uda zrobić wymarzone pasemka bez szczególnej szkody!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości