Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-04-25, 14:24   #1
tcoxsv
Maja

Unhappy

Problem z włosami w strąkach

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum!
Od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej dbać o moje włosy, ale nadal mam z nimi duży problem- zachowują się jak chcą i nie wiem co mam robić. Są zdrowe i gładkie, ale jednocześnie zbite w kolonie, takie strączki. Nie chcę ich niszczyć dlatego dawałam im wyschnąć naturalnie, nie używam suszarki ani prostownicy. Stosuję maski i czasem laminuję żelatyną, ale nawet przed tym zbijały się w takie kolonie. Czesanie kilka razy dziennie nie pomaga, od razu zbijają się w te kupki i wyglądam jakbym trzy dni ich nie myła
Kupiłam szampon do włosów O'Herbal z ekstraktem z araniki i myślałam nad tym aby zacząć je suszyć suszarką na szczotce, żeby je jakoś wyprostować. Tylko boję się, że szybko się zniszczą. Czytałam, że modelowanie na szczotce bardzo niszczy.
. Naprawdę nie wiem jaka jest przyczyna i co robić, jestem totalnym nowicjuszem w pielegnacji włosów!
Z góry dziękuję za jakąkolwiek radę co jest przyczyną i co powinnam zmienić.
tcoxsv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 16:06   #2
Rainberry
Dracarys!

Dot.: Problem z włosami w strąkach

Cytat:
Napisane przez tcoxsv Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum!
Od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej dbać o moje włosy, ale nadal mam z nimi duży problem- zachowują się jak chcą i nie wiem co mam robić. Są zdrowe i gładkie, ale jednocześnie zbite w kolonie, takie strączki. Nie chcę ich niszczyć dlatego dawałam im wyschnąć naturalnie, nie używam suszarki ani prostownicy. Stosuję maski i czasem laminuję żelatyną, ale nawet przed tym zbijały się w takie kolonie. Czesanie kilka razy dziennie nie pomaga, od razu zbijają się w te kupki i wyglądam jakbym trzy dni ich nie myła
Kupiłam szampon do włosów O'Herbal z ekstraktem z araniki i myślałam nad tym aby zacząć je suszyć suszarką na szczotce, żeby je jakoś wyprostować. Tylko boję się, że szybko się zniszczą. Czytałam, że modelowanie na szczotce bardzo niszczy.
. Naprawdę nie wiem jaka jest przyczyna i co robić, jestem totalnym nowicjuszem w pielegnacji włosów!
Z góry dziękuję za jakąkolwiek radę co jest przyczyną i co powinnam zmienić.
Hej, ja mam takie wlasnie straki, jak pozwalam wlosom naturalnie wyschnac. Problem rozwiazuje suszenie suszarka. Wiem, ze niektorzy tak maja. Kup dobra suszarke i sprobuj je suszyc na chlodniejszym ustawieniu. I bez przesady, nie slyszalam jeszcze, zeby ktos sobie zniszczyl wlosy suszarka, trzeba by sie bardzo postarac

Aha, jeszcze przyczyna moze byc prozaiczna, wlosy moga byc przekarmione. Moze byc potrzebny szampon oczyszczajacy i lzejsza pielegnacja.

Ostatnio skończyłam: Bloodborne
Obecnie gram w: Wiedźmin Dziki Gon
Czekam na: Hellblade, Vampyr, Cyberpunk 2077

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2017-04-25 o 16:08
Rainberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 15:15   #3
Rysia16
Wtajemniczenie

Zgadzam się z przedmówczynią w obu aspektach - że dobra, nowoczesna suszarka nie niszczy włosów, szczególnie taka z chłodnym nawiewem oraz z tym, że może warto oczyścić włosy (i zobaczyć jakie są bez tych wszystkich 'wspomagaczy'). Warto suszyć tylko przy nasadzie a resztę zostawić do samodzielnego wyschnięcia. Ja też miałam kiedyś problem ze strączkowaniem się włosów (kilka lat temu w gimnazjum pocieniowałam włosy, a że rosną mi dosyć wolno i też nigdy specjalnie ich nie pielęgnowałam, brzydko rosły, niszczyły się i właśnie strączkowały). Może właśnie masz też pocieniowane i tak się dzieje?

Pomogło mi zapuszczenie włosów na prosto i regularne olejowanie (na początku prawie przed każdym myciem, teraz rzadziej), a także zabezpieczanie końcówek silikonami zmywalnymi lekkimi detergentami .

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2017-04-29 o 15:16
Rysia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 18:16   #4
tcoxsv
Maja

Dziękuję za porady, na pewno pomogą i postaram się nie przesadzić z produktami do włosów
tcoxsv jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości