Skład serum Radical - do znawczyń! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-29, 15:06   #1
ewa.kilim.
Zadomowienie

Skład serum Radical - do znawczyń!

Czy serum do włosów suchych i zniszczonych o takim składzie może mi po dłuższym używaniu wysuszyć dodatkowo włosy. Niestety kupiłam sobie serum Radical Farmony, ale zapomniałm najpierw w sklepie sprawdzić czy jest bez alkoholu. Okazało się, że jakiś alkohol tam jest i nie wiem czy używanie go jest bezpieczne, a nie chcę go wyrzucić. Podaję skład i proszę o pomoc:
-aqua
-etyl alcohol horsetail
-cetrimonium chloride
-cetearyl alcohol
-oleyl erucate
-panthenol
-ceteareth-20
-methyldibromo glutaronitrille phenoxyethanol
-parfum
Dokładnie w takiej kolejności. Dziękuję!
ewa.kilim. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 01:59   #2
mentha
Zadomowienie

Dot.: Skład serum Radical - do znawczyń!

Nie jestem specjalistką, więc nie wiem, czy serum może przesuszyć włosy po dłuższym użytkowaniu - mogę polecić tylko recenzje w KWC.
Od siebie mogę dodać, że obecność alkoholu etylowego na tak wysokiej pozycji jest niepokojąca, ale nie musi wcale oznaczać, że kosmetyk będzie wysuszał, a np. może gwarantować jego dobrą wchłanialność.
Moją uwagę przykuł phenoxyethanol – konserwant, wyłącznie do wyrobów zmywalnych w połączeniu z methyldibromo glutaronitrile (także konserwantem, którego dopuszczalne stężenie wynosi 0,1%), po roku 2006 dozowolonych jedynie w krajach poza UE (posiłkuję się danymi z tabeli surowców dla przemysłu chemicznego Forchemu); inne źródła podają, iż jest to środek drażniący i mogący wywoływać alergie. Jest już późno i nie mam siły by zweryfikować tych informacji, w każdym razie chyba warto na to zwrócić uwagę. Z drugiej strony, to kosmetyk do włosów, więc jego kontakt ze skórą jest ograniczony.
Substancjami czynnymi Radicala są skrzyp i pantenol, o działaniu nawilżającym i zatrzymującym wodę. Alkohol cetearylowy ma właściwości zmiękczające, stabilizuje emulsję; cetrimonium chloride - środek powierzchniowo czynny, zapobiega elektryzowaniu; oleyl erucate - emolient; ceteareth-20 - emulgator; konserwanty; substancja zapachowa.

http://www.forchem.com.pl/index.php?k=110

ALERGIA KONTAKTOWA NA EUKSYL K 400

ALERGIA KONTAKTOWA NA EUKSYL K 400
Contact allergy to Euxyl K 400
M. Kieć-Świerczyńska, B. Kręcisz, D. Świerczyńska-Machura

Streszczenie
W grupie kolejnych 821 pacjentów badanych w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi od 1.05.2003 do 15.07.2005 r., wykonano testy naskórkowe z Euksylem K 400 oraz jego składowymi: metylodibromo-glutaronitrylem i 2-fenoksyetanolem. Stwierdzono uczulenie na Euksyl u 34 (4,1%) chorych, częściej u kobiet niż u mężczyzn. Na metylodibromo-glutaronitryl reagowało 32 badanych, na 2-fenoksyetanol – 1. Wśród uczulonych na Euksyl było 13 pracowników biurowych, 4 laborantów, 4 sprzątaczki, 3 pielęgniarki, 2 techników rtg, 2 mechaników samochodowych, 2 poligrafów, 1 lekarz chirurg, 1 lakiernik, 1 rolnik i 1 kosmetyczka. Ponadto u badanych stwierdzano alergię na inne związki chemiczne (m.in. nikiel – 11 chorych, kobalt – 8, środki zapachowe – 6, timerosal – 6, pallad – 5, tiuramy – 5, formaldehyd – 3, parafenylenodiaminę – 3, balsam peruwiański – 3, izotiazolinony – 3). Źródłem uczulenia na Euksyl w większości przypadków były produkty kosmetyczne.
Wyniki naszych badań potwierdzają spostrzeżenia innych autorów o roli konserwantów w powstawaniu alergicznego kontaktowego zapalenia skóry oraz o konieczności poszerzenia zestawu standardowego alergenów płatkowych o metylodibromo-glutaronitryl.

http://www.czelej.com.pl/TFPage.html...GIA KONTAKTOWA

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-04-30 o 12:06 Powód: uzupełnienie
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości