Co to jest decoupage? - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama > Decoupage

Notka

Decoupage Pod- forum stworzone dla miłośników techniki decoupage.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-29, 17:43   #1
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87
Question Co to jest decoupage?

Dziewczyny, może i głupie to pytanie, ale co to jest właściwie decoupage? I jak się to słowo poprawnie wymawia?
mysza_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 17:50   #2
PIRANIA_P
Raczkowanie

Dot.: Co to jest decoupage?

Decupage jest to technika zdobnicza, plegająca na przyklejaniu wyciętych bądź wyrwanych elementów serwetek, papieru do pakowania prezentów, tapet, naklejek a nawet foli. Cała sztuka w tym aby dobrać odpowiednie tło i całość polakierować wieloma warstwami lakieru, żeby nie było widać że coś zostało naklejone. Ostatnio najbardziej popularne są serwetki, bo są cieniutkie i nie ma potrzeby wielokrotnego lakierowania. Mam nadzieje że pomogłam!! a czyta cię podobno dekupasz
PIRANIA_P jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 18:51   #3
iza73
Wtajemniczenie

http://www.stamperia.com/pl/lessons.php Masz tez mnostwo linkow od redakcji-na gorze.
iza73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 07:30   #4
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Link nie działa
Stary 2006-04-30, 10:18   #5
AneciaG
Wtajemniczenie

GG do AneciaG

To może tutaj zajrzyj:
http://www.cafeart.pl/index.php?opti...d=32&Itemid=72
http://www.empik.com/homeart.jsp?a=5&kat=13010700
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...591237&v=2&s=0
Stary 2006-04-30, 23:30   #6
angolleme
Przyczajenie

Talking Dot.: Co to jest decoupage?

decoupage to zbawa dla każdego- ja "dekuparze" z moim 4 letnim synkiem wszystko co tylko przyjdzie mi do głowy, ponieważ nie ma tam żadnych przeciwskazań: dekuparz da sie zrobić na każdej możliwej powieżchni: poczynając od drewna, ceramiki, plastiku, metalu, a na szkle i tkaninie kończąc.
decupage nie wymaga posiadania zdolności artystycznych a jedynie szczątkowego poczucia estetyki i odrobiny chęci: przykleic można wszystko: od bardzo profesjonalnych serwetek i szablonów dostępnych w sklepach plastycznych ( po szeregu prób i błędów mogę polecic produkty włoskiej firmy maimeri- po pierwsze- łatwe w obsłudze, po drugie- gama produktów jest naprawdę duża, i wreszcie po trzecie- przy świetnej jakości nie zastraszają ceną!!), a kończąc na fragmencie zwykłej gazetki czy tez rysunku dziecka:P
sprawa jest prosta: powierzchnie do dekuparzu trzeba oczyścić pomalować (farbą akrylową- duża gama barw i odpowiednie właściwości) następnie posmarować klejem, przyłożyć serwetkę ( tylko jedną warstwę- tą z obrazkiem ) i pomalować klejem miękkim pędzlem jeszcze raz od wewnątrz na zewnątrz.
dekuparz dostarcza wielu przyjemności zwłaszcza gdy opanuje się już sztukę równego przyklejania serwetek i zaczyna sie zabawa z mediami do dekuparzu
najfajniejsze efekty dają: werniks krakelurowy i pękający, możliwości zmiany powierzchni, którą pokrywamy za pomocą past fakturowych czy chociażby zmiana obrazka przez dobarwienie laserunkiem.
zabawa przednia!! polecam!!
Stary 2006-05-01, 08:52   #7
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Angolleme - wielkie dzięki Części słów nie rozumiem Ale to normalka, kiedy dopiero człowiek zaczyna się czymś interesować
Stary 2006-05-05, 14:39   #8
mikemaj
Przyczajenie

Ej, nada się na to Emalia alkaidowa uetanowana do okien i drzwi i olejny lakier zewnętrzny do drewna? Tylko to było w sklepie.
mikemaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 14:59   #9
krufka80
Rozeznanie

nie wiem co to emalia alkaidowa ale skoro do okien i drzwi. ja uzywam zwyklej akrylowej farby w kazdym sklepie w ktorym bylam mieli. a lakier olejny tez nie wiem jaki to. czytalam o uzywaniu akrylowego, poliuretanowego, V3V i zwyklym lakierze do parkietow.
krufka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 20:07   #10
mikemaj
Przyczajenie

Pomalowałem deskę tą emalią i nie wiem jak to wyjdzie... Strasznie brudzi i się lepi, powierzchnia będzie błyszcząca. Na szczęście znalazłem w domu białą akrylową, a lakier może będzie dobry, tylko z serwetkami problem...
mikemaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:51   #11
angolleme
Przyczajenie

Smile Dot.: Co to jest decoupage?

hehehe
olejnego nic lepiej nie dawać z tym zasada jest taka: farba akrylowa na spód (akrylowa czyli: sklepy plastyczne z ładną gamą kolorów, dobrej jakości i nadające się na każdą niemal powierzchnię, lub zwykłe farby akrylowe lub emulsyjne ze sklepów chemicznych takie jak polinit, śnieżka czy co tam z malowania zostało, zamiast ozdobnych szablonów czy serwetek można używać serwetki od cioci z urodzin(pamiętając że używa się tylko jednej, wirzchniej warstwy) albo jakigokolwiek papieru z nadrukiem ( ja robiłam z gazety wyborczej jakieś misie:P) uprzednio zamoczonego porządnie na parę minut w wodzie i kładzie się go takiego mokrego i kapiącego na posmarowana rozcińczonym klejem powierzchnię. Trzeba pamiętać żeby kłaść to w taki sposób żeby pod spód nie dostały się pcherzyki z powietrzem- wtedy daje czysty gładki efekt. Po różnych próbach proponuję zainwestować w klej do decoupage bo daje świetne efekty i jest bardzo wydajny cena to około 10-15zł a starcza na bardzo długo i pozwala przyklejac oprócz serwetek i papieru równiez takie cuda jak: piasek, trawki, kwiatuszki itp. Pokrywa sie nim powierzchnię na którą naklejamy serwetkę czy cokolwiek a także potem ta naklejoną rzecz bo klej pow yschnięciu nie pozostawia śladów. A o zabezpiczania jakikolwiek werniks na bazie akrylowej (moż być ten do parkietu, chociarz specjalistyczne dają lepsze efekty np. szklący czy tez ten krakelurowy). Uwielbiam się w to bawić:
Stary 2006-06-08, 21:58   #12
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Ja jednak nie złapałam bakcyla jeśli chodzi o ten decoupage Ale za to Wizaż mnie wciągnął na maxa
Stary 2006-06-22, 14:52   #13
iga1234
Raczkowanie

Hello a czy moze byc lakier celulozowy?
iga1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:12   #14
Beaux
Zakorzenienie

Edit: nie wiem czemu przeczytałam papier celulozowy

BLOG
Beaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:36   #15
iga1234
Raczkowanie

no a moze byc lakier celulozowy i czy lakier moze przebijać przez zserwetke?? bo do konca nie wiem jak sie do tego zabrać
Stary 2006-06-22, 15:44   #16
Beaux
Zakorzenienie

Hmm nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tym "przebijaniem przez serwetkę"? Lakieruje się na samym końcu, już ozdobioną pracę.

BLOG
Stary 2006-06-22, 17:26   #17
iga1234
Raczkowanie

chodzi mi o to ze lakier jak każda ciecz przebija przez papier i jesli na koncu jak mowiłaś pomalujemy lakierem i przebije przez serwetke(zostawi plame) to jak wyschnie wszystko bedzie jak przez pomalowaniem??? inaczej nie potrafie opisaćć
Stary 2006-06-22, 17:51   #18
Beaux
Zakorzenienie

Nie wiem czy dobrze rozumiem - chodzi Ci o to czy motyw będzie widać spod lakieru (czy będzie prześwitywać)? Lakier jest przezroczysty, stosuje się go aby utrwalić pracę i nadać wrażenie, że motyw z serwetki/papieru jest namalowany.

BLOG
Stary 2006-06-22, 18:00   #19
iga1234
Raczkowanie

nie kochana chodzi o to czy na motywie beda plamay pozostwione przez lakiej po zamocz lekko papier w wodzie i sa mokre plamy jesi lakier je zostawia czo one potem wyschną czy zostana na obrazku a to chodzi
Stary 2006-06-22, 18:05   #20
Beaux
Zakorzenienie

Cała sztuka w tym żeby nakładac lakier równomiernie; nakładasz na cały przedmiot a nie tylko na przyklejony motyw. Strasznie motasz w tym co piszesz, aż mnie głowa rozbolała

BLOG
Stary 2006-06-22, 18:10   #21
iga1234
Raczkowanie

mnie tez boli od tłumaczenia ale ok
Stary 2006-06-22, 18:14   #22
iga1234
Raczkowanie

kurcze chyba załąpałam i jescze jedno pytanie :d czy mozna robic decoupage z rysunk np na wykłej kartce papieru???
Stary 2006-06-22, 18:20   #23
iga1234
Raczkowanie

troche zjadam litery bo pisze patrzac w monitor:d i tak jakos
Stary 2006-06-22, 18:28   #24
Beaux
Zakorzenienie

Można tylko, że im większa grubość papieru, tym więcej warstw lakieru później trzeba położyć, żeby zniwelować nierówności.

BLOG
Stary 2006-06-23, 10:06   #25
iga1234
Raczkowanie

ok spoko
Stary 2006-06-24, 17:04   #26
Color_flower
Raczkowanie

alkaidowa? alkaida? Ludzie, na forum panuje terroryzm!!
PS. Oczywiście to tylko taki niesmaczny dowpip (jeśli ktoś się czuje urażony to przepraszam) a na decoupage nie znam się wcale więc ci nie pomogę
Stary 2006-08-07, 13:27   #27
MartuFFFia
Rozeznanie

mam pytanko- jak mozna "przykleic" np zdjęcie do jakiegos pudełka i czy w ogole da sie to zrobic

mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...

MartuFFFia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 15:56   #28
Justin_14
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia
mam pytanko- jak mozna "przykleic" np zdjęcie do jakiegos pudełka i czy w ogole da sie to zrobic
na klej A mozesz wyjaśnić o co dokładniej chodzi? Bo nie rozumiem pytania, a chętnie bym pomogła- mimo, iz uważasz mnie za gówniarę
Justin_14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 11:58   #29
Izka15
Przyczajenie

A ja mam pytanko: Jak nazywa sie ten klej?
I okolo ilu bedzie kosztowal? Czy jest drogi?
Izka15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 15:36   #30
Maggie_90
Wtajemniczenie

Eee... Yyyy... Ło matko, czytam, a i tak nic nie rozumiem

Bardzo mi się podoba biżuteria robiona właśnie tą techniką, tylko skąd wytrzasnąć takie płytki, na które można by było przyklejać różne rzeczy...

Mam takie pytanie- czy np. drukując jakiś motyw na zwykłej kartce, domową drukarką i później to przykleić, polakierować, to też może być? Marzą mi się kolczyki z Marylin Monroe

I pewnie najbanalniejsze pytanie, ale nie wyśmiejcie mnie Co rozumiecie pod pojęciem serwetka?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post47604606
Maggie_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości