Atak uczulenia. Co wtedy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-10, 18:18   #91
201608040942
Konto usunięte

Dot.: Atak uczulenia. Co wtedy?

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Po drugie chyba jestem uczulona na penicyline (alergolog nie raczyla mnie skierowac na zadne badania zeby to stwierdzic napewno) bo 2 lata temu po antybiotyku z grupy penicylinopochodnych dostalam takie straszne uczulenie ze skonczyło sie dozylnym podawaniem hydrokortyzonu. Po tygodniu przestało swedziec, po 2 zniknela wiekszosc wysypki po 4 mialam juz spokój i bylam o jakies 8-9 kg cięzsza

moj domowy sposób na złagodzenie swedzenia - owinąć swedzące miejce zimnym mokrym recznikiem
Oj dobrze ze to uczulenie tylko tak sie okazalo.
jak bylam dzieckiem dostawalam zastrzyki i po przedostatnim dostalam zapasci. Normalnie nie powinno mnie byc wsrod zywych. Zapasci dostalam zaraz po wyjsciu z gabinetu. Gdyby to sie stalo pare godzin pozniej, gdy bylam juz w domu, karetka nie zdazyla by dojechac.
Od tamtej pory boje sie zastrzykow, a bylam dzieckiem ktore chetnie dawalo sie wszedzie wkuwac. Jak chca mi cos wstrzyknac to zaraz krzycze czy to czasem nie penicylina.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 22:38   #92
Alunia_niuniek
Przyczajenie

Dot.: Atak uczulenia. Co wtedy?

Cytat:
Napisane przez _mina_ Pokaż wiadomość
Rozumiem wiec ze lekarze ktorzy mi to powiedzieli sa w bledzie?
A zreszta niech kazdy robi co chce. Ja nikomu nie radze zeby bral przeterminowane leki, tylko mowie ze po dacie waznosci taki lek mozna brac po 2-3 miesiacach jesli byl odpowiednio przechowywany. Nie wzielam sobie tego z powietrza tylko tak mowie lekarze a kto sie ma znac na tym jak nie oni lub farmaceuci (no ale jesli sie myle...)
Ja kończę studia pielęgniarskie, mnóstwo czasu spędziłam w szpitalu na praktykach, z lekami miałam bardzo dużo styczności i mnie zawsze uczyli, że jak do maja, to do końca maja brać i wyrzucić do kosza. Tak też robiliśmy. CZyli w tym przypadku lek już 1 czerwca ląduje w pedle do spalenia.
Alunia_niuniek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości