Czy da się odratować to siano? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-05-08, 22:46   #1
ryder911
Przyczajenie

Czy da się odratować to siano?

Witam,
Jest to mój debiut na tym forum, przychodzę do Was z pytaniem o pomoc. Mianowicie doprowadziłem moje włosy do fatalnego stanu i chciałbym się dowiedzieć, czy da się odratować te siano aby powstały z tego włosy, czy pozostaje mi je ściąć i zacząć od nowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18339589_1916195801998452_832470215_o.jpg (51,0 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18338833_1916031002014932_1272673818_o.jpg (43,3 KB, 103 załadowań)
ryder911 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 16:10   #2
rybeczka34
Uroda przede wszystkim

Dot.: Czy da się odratować to siano?

Zdecydowanie powinieneś udać się do trychologa. Włosy faktycznie masz w nie najlepszym stanie i chyba tylko specjalista może coś na to zaradzić.
rybeczka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 22:25   #3
ona2646
Zakorzenienie

Zgadzam się z rybeczka34. Myślę ze jest to kwestia genetyczna, a nie fakt ze nie dbałeś o włosy. Trycholog wykona badanie stanu skory głowy i zaproponuje kurację. Kosmetyki drogeryjne nie pomogą.
Stary 2017-06-13, 16:20   #4
aszczerbik
Przyczajenie

Możesz jeszcze spróbować zabiegów regeneracyjnych w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Jeśli to nie pomoże, to wtedy faktycznie już tylko wizyta u trychologa zostaje.
aszczerbik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 14:48   #5
Keenya Simplyabouthair
Przyczajenie

Łatwiej byłoby cokolwiek zaradzić, gdybys opisał troszkę, jak doprowadziłeś wosy do takiego stanu

Jak je myłeś? Jakimi szamponami? Jaką wodą? (gorąca, ciepła, letnia) Jak często? Czy suszyłeś? Jak (delikatnie czy byle jak i mega goracym powietrzem)? Czy chodziłeś spać w mokrych włosach? Czy stosowałeś jakieś odzywki lub maski?

Jak oceniasz stan swojej skóry głowy? Czy łatwo się przetłuszcza? Czy występuje na niej łupież?
Stary 2017-06-16, 20:41   #6
olenkasz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Keenya Simplyabouthair Pokaż wiadomość
Łatwiej byłoby cokolwiek zaradzić, gdybys opisał troszkę, jak doprowadziłeś wosy do takiego stanu

Jak je myłeś? Jakimi szamponami? Jaką wodą? (gorąca, ciepła, letnia) Jak często? Czy suszyłeś? Jak (delikatnie czy byle jak i mega goracym powietrzem)? Czy chodziłeś spać w mokrych włosach? Czy stosowałeś jakieś odzywki lub maski?

Jak oceniasz stan swojej skóry głowy? Czy łatwo się przetłuszcza? Czy występuje na niej łupież?
Wydaje mi się, że nawet gdyby mył włosy wszelkimi możliwymi slsami, suszył je i nie stosował olejowania , to nie doprowadziłby włosów do tego stanu.
To wygląda jak bardzo zaniedbane loki albo problem wewnętrzny. Ja był biegła do trychologa
Stary 2017-06-19, 14:01   #7
Keenya Simplyabouthair
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nawet gdyby mył włosy wszelkimi możliwymi slsami, suszył je i nie stosował olejowania , to nie doprowadziłby włosów do tego stanu.
To wygląda jak bardzo zaniedbane loki albo problem wewnętrzny. Ja był biegła do trychologa
Niekoniecznie Jeśli do bardzo niewłaściwej pielęgnacji dołączymy złą dietę, palenie i dużo stresu, to z włosów robi się siano. Przez sam stres, w ciągu tygodnia z bardzo ładnych włosów może zrobić się szopa. Widziałam na własne oczy

Myślę, że najpierw należałoby zweryfikować pielęgnację i ją poprawić, a jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy wybrałabym się do trychologa
Stary 2017-06-19, 14:19   #8
olenkasz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Keenya Simplyabouthair Pokaż wiadomość
Niekoniecznie Jeśli do bardzo niewłaściwej pielęgnacji dołączymy złą dietę, palenie i dużo stresu, to z włosów robi się siano. Przez sam stres, w ciągu tygodnia z bardzo ładnych włosów może zrobić się szopa. Widziałam na własne oczy

Myślę, że najpierw należałoby zweryfikować pielęgnację i ją poprawić, a jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy wybrałabym się do trychologa

Tylko że większość ludzi tak żyje palą papierosy, nie bawią się w oleje i inne cudowania i żyją w dzisiejszym świecie (każdy się stresuje, nikt przecież nie żyje na puchatym obłoczku radości). A mimo to aż takiego siana nie ma. Wbrew pozorom mycie włosów fructisem, odżywkowanie timoteiem i farbowanie raz na miesiąc nie musi prowadzić do totalnego wyniszczenia.
Stary 2017-06-20, 09:02   #9
Keenya Simplyabouthair
Przyczajenie

Hmmm my tu dyskutujemy, a Autor chyba stracił zainteresowanie wątkiem :/
Stary 2017-08-01, 15:24   #10
adziakf
Raczkowanie

odpowiednia dieta i dobre witaminy ewentualnie jak problem jest bardzo uciążliwy badania lekarskie
adziakf jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
siano, zniszczone włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości