Strasznie wkurzające rumieńce - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-09, 22:53   #31
AAgusiaczeK
Zadomowienie

GG do AAgusiaczeK
Dot.: Strasznie wkurzające rumieńce

A mówią,że rumieńce to oznaka dziewczęcości, neiwionności i naturalności

02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 16:29   #32
mala2806
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez incc1
Jestem posiadaczką cery naczynkowej, ktora to właśnie ma tendencje do tych okropnych rumiencow, z czasem do popękanych naczynek itp.
Z problemem walczę od półtora roku. Wtedy to poszłam do jakiejs dermatolog, która przepisała mi ANTYBIOTYK. rumieńce ustąpiły po 2 dniach, ale gry tylko go odstawiłam, powróciły jak bumerang. poszłam więc do innego lekarza, ktoremu powiedziałam, ze bralam ten antybiotyk. on sie przestraszył i powiedział, ze tak nie powinno sie leczyc skory naczynkowej, bo w tym antybiotyku są hormony itp. zalecił mi linię kosmetyków do cery naczynkowej Pharmaceris N Dr Ireny Eris ( mleczko kojąco-oczyszczające i dwa kremy : jeden z witaminą K, drugi taki bardzo tłusty, chyba jakiś głęboko regenerujący ). używałąm pół roku, wszystko byłom ok, nie miałam rumieńców, naczynka nie pękały itp. potem miałam jakis wyjazd i pojechałam bez kremu z witaminą K bo akurat się skonczył. To był koszmar. Moje policzki były BORDOWE ( bez zadnej przesady ). po powrocie leczyłam to chyba przez 2 tygodnie, w ogole nie wychodziłam z domu.
wpadłąm na pomysł, zeby poszukac jakis informacji na temat tych czerwonych policzków w internecie. znazłam forum ' CZERWIENIENIE " cos tam cos tam, nie pamietam dokladnie nazwy ;] na tej stronie ludzie polecali RUBORIL, krem firmy ISISPHARMA. Uzywam go juz dosc glugo, przed nalozeniem na policzki mieszając z mała porcją dowolnego kremu nawilzającego ( bo Ruboril sam w sobie troche wysusza skore ) . Efekty są super. Policzki wreszcie są blade. Nawet jezeli się chwilowo zaczerwienia, wystarczy ze uzyje kremu i natychmiast stają sie balde. Poza tym dalej uzywam melczka kojącego Pharmaceris N, łykam Capivit itp.
Ale to, czy krem bedzie skuteczny, zalezy jedynie od rodzaju skory, jaki macie. O skorę naczynkową naprawdę trzeba dbać, np. mojej cioci rozwinął się tradzik rozowaty, bo nie dbała nalezycie !
Jezeli macie jakies pytania, chetnie odpwoiem, jezeli bede umiała ;]
Pozdrawiam

Ile kosztuje te cudo... bo zdaje się że ja mam takie same problemy jak wy...
mala2806 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 21:07   #33
alorah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AAgusiaczeK
A mówią,że rumieńce to oznaka dziewczęcości, neiwionności i naturalności
I właśnie o to chodzi, że nie pasują do mnie...nie jestem taka i chcę to zwalczyć(ale nie kosztem wyglądania jak Michael Jackson, więc się nie wybielę:P). Widziałaś kiedyś gotycką,dziewczęcą i naturalną dziewczynę? No właśnie, ja nie- a uwielbiam gotycki styl. aaa...niewinna to byłam w podstawówce :P W okularkach i z pyzatymi policzkami,wtedy rumieńce mi pasowały

Dziewczyny DZIĘKUJĘ ZA RADY, już jeden krem idę jutro zakupić, i napiszę jak poszło

Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 22:20   #34
eva limman
Przyczajenie

GG do eva limman Send a message via Skype™ to eva limman

Skora plytkounaczynniona,sklonn a do zaczerwien wymaga specjalnego traktowania.Zadnych goracych mask,okladow jezeli piling to enzymatyczny.Chyba wiecie jak jest zima kiedy wchodzi sie do cieplego pomieszczenia?Albo po lampce wina?Tradzik rozowaty pojawia sie u osob z taka sklonnoscia,ale poprzedzaja go teleangiektazje,czyli rozszerzone naczynia krwionosne,grudki i krosty.Zbliza sie lato i niestety trzeba uwazac na sloneczko I nie dajcie sobie manipulowac przy takiej skorze kosmetyczce! Sama polecam drenaz limfatyczny i krem Payot Creme nr.2(15ml-ok65 zl)Az drozszych Clinique CX rewelacja choc duzo kosztuje ok400 zl.to po 2 miesiacach kapilary sa tak wzmocnione ze zaczerwienienia sie nie pojawiaja.a i to jest 50mlBuzka
eva limman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 17:58   #35
incc1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mala2806
Ile kosztuje te cudo... bo zdaje się że ja mam takie same problemy jak wy...
jezeli chodzi o Ruboril to kosztował coś z 50 zl
incc1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:16   #36
FirstLady
Rozeznanie

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-11 o 16:53
FirstLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:14   #37
alorah
Zadomowienie

Kupiłam sobie dziś fajny puder "kryjący" w kremie i jest spoko Nie dość że był tani, to działa i naturalnie wygląda. Nie da się "ukryć" zupełnie rumieńców pod tapetką z tego,ale jak narazie nie mam forsy na droższe rzeczy i musi mi wystarczyć:P:P

Proszę odpisuj u mnie.
Stary 2006-05-17, 22:59   #38
anitaa
Raczkowanie

Ja tez mam ten problem...to jest okropne nie wiem jak sie mam tego pozbyc( 30 ide do dermatologa,szczerze mowiac boje sie wyprubowywac kosmetykow i roznych preparatow na wlasna reke , bo jeszcze sobie bardziej pogorsze...
Czy ktoras ma tak jak ja: po wypiciu lub zjedzeniu czegos goracego robi sie czerwona zwlaszcza na policzkach i na brodzie? albo jak bierze goracy prysznic , cwiczy, biega, od slonca, mrozu, wiatru ...???
A ponadto taka czerwona plama utrzymuje sie od juz bardzo dawna( nie pamietam , kiedy tego nie mialam) na brodzie (najwiecej ) i na wewnetrznych policzkach??? a poglebia sie to wlasnie po wyrzej wymienionych czynnikach. Jak stosuje cos na twarz to zawsze musi sie jeszcze wiecej czerwienic- zreguly po chwili znika-doslownie na oczach, ale czasem nie-np jesli chodiz o preparat przeciwtardzikowy.
Zreszta mam bardzo podrazniona cere, czerwieni sie niemal wszedzie , i wszedzie niemal jest choc troche czerwona.
Mam tez tradzik i bardzoo tlusta cere. Co robic???
Bo ja juz trace wszelkie zmysly .Help!!!!!
anitaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:11   #39
anitaa
Raczkowanie

Moze napisze to w inny sposob;
Odkad pamietam mam problemy ze skora twarzy. Pierwsze "pryszcze" i "zaskorniaki" zaczely sie pojawiac juz w podstawowce -w 5 , moze 6 klasie. Nasilily sie w gimnazjum , odkad zaczelam juz miec naprawde spore problemy z cera (wtedy juz chodzilam do dermatologa) , zaczelam miec mega wrazliwa cere , ciagle plamy na twarzy , czerwienienie, rozowienie...
lojotok...pryszcze....zas korniki....
Nie wiedzialam jak mam sobie z nia radzic.
Teraz z perspektywy czasu zastanawiam sie , czy to nie ma wspolnego z tym ze sie zaniedbywalam i mam wrazenie ze nadal to robie (zaniedbuje sie ) , po prostu mam wrazenie ze zle dbam o moja cere mimi ze chodze do lekarza. Nie wiem czy czasem ta nadwrazliwosc cery nie wynika z tego ze jak mialam kiedys przepisywane leki to " szczypanie" "podraznienia po zastosowywaniu leku" nie sposowodowly ze na stale zrobila sie taka "wrazliwa"
Tak wlasciwie to czy po zastosowywaniu czego kolwiek normalne to jest, ze te cos podraznia nam cere? moze to wlasnie mi ja zniszczylo? czy takie leki, masci, kremy,kosmetyki odrazu mam odkladac? a co jezeli kazdy krem i kosmetyk czy lek tak wlasnie dziala na moja skore , bo taka juz mam? co mam zrobic? czy na kazdy byle glupo czynnik z zewnatrz czy wewnatrz( po wypiciu czegos goracego czy tez zjedzeniu, wysilku fizycznym) mmusi moja skura robic sie jeszcze bardziej okropna? co poradzic jesli przy tym wszystkim utrzymuje sie tradzik i lojotok? brac jakies hormony, tabletki, preparaty? co radzicie?ja dostaje juz szalu nie wspomne ze to mnie kosztuje tyle stresu ze nie wiem.. zwlaszca jak gdzies ide i kazdy ma "normalna" brazowa, matowa , glatka i bez tradzku cere a ja z tradzikiem tlusta i czerwona??? help !!!!!!!!!!!!!!!!!
Stary 2006-05-17, 23:13   #40
alorah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
Ja tez mam ten problem...to jest okropne nie wiem jak sie mam tego pozbyc( 30 ide do dermatologa,szczerze mowiac boje sie wyprubowywac kosmetykow i roznych preparatow na wlasna reke , bo jeszcze sobie bardziej pogorsze...
Czy ktoras ma tak jak ja: po wypiciu lub zjedzeniu czegos goracego robi sie czerwona zwlaszcza na policzkach i na brodzie? albo jak bierze goracy prysznic , cwiczy, biega, od slonca, mrozu, wiatru ...???
A ponadto taka czerwona plama utrzymuje sie od juz bardzo dawna( nie pamietam , kiedy tego nie mialam) na brodzie (najwiecej ) i na wewnetrznych policzkach??? a poglebia sie to wlasnie po wyrzej wymienionych czynnikach. Jak stosuje cos na twarz to zawsze musi sie jeszcze wiecej czerwienic- zreguly po chwili znika-doslownie na oczach, ale czasem nie-np jesli chodiz o preparat przeciwtardzikowy.
Zreszta mam bardzo podrazniona cere, czerwieni sie niemal wszedzie , i wszedzie niemal jest choc troche czerwona.
Mam tez tradzik i bardzoo tlusta cere. Co robic???
Bo ja juz trace wszelkie zmysly .Help!!!!!
Ja mam objate pierwsze z objawów które wypisałaś wysiłek, temperatura itp. Z nami uda ci się pozbyć rumieńców I to bardzo dobrze że idziesz do dermatologa,potem podziel się wrażeniami.

Proszę odpisuj u mnie.
Stary 2006-05-17, 23:29   #41
anitaa
Raczkowanie

alorah oki podziele sie wrazeniami mam nadzieje ze uda mi sie wciagu najblizszych miesiecy wreszcie zarzegnac te problemy skorne...
Stary 2006-05-18, 14:25   #42
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

ja właśnie od ponad tygodnia próbuje sie do dermatologa zapisać żeby pozbył sie tych moich rumieńcow, ale sie dotac nie moge narazie może w aptece popytam
Stary 2006-05-18, 15:27   #43
alorah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cmoksia
ja właśnie od ponad tygodnia próbuje sie do dermatologa zapisać żeby pozbył sie tych moich rumieńcow, ale sie dotac nie moge narazie może w aptece popytam
Cmoksia ty też? No to mamy ten sam problem-rumieńce a do tego dermatolog Mnie nie chcieli przyjąć... ale w tym dniu akurat miałam odczulanie więc rozumiem...

Proszę odpisuj u mnie.
Stary 2006-05-18, 21:52   #44
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia

ja się od tygodnia próbuję dobić lub dodzwonić, ale drzwi cały czas zamknięte, a telefon milczy a w aptece narazie nie mialam czasu pytać o nic

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości