Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-02, 17:18   #1
gosiaska
Zadomowienie

Rodzaje aparatow stałych ??

Pytanko jakie sa rodzajae aparatów stałych bo slyszalam o roznych np z prorcelany itd. Podajcie mi prosze wszystkei rodzaje i jakie są róznice w uzytkowaniu, okres leczenia i roznice cenowe Dziękuje mam nadzieje ze w tmy roku bede juz miec na zabkach
gosiaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 11:30   #2
gosiaska
Zadomowienie

Dot.: Rodzaje aparatow stałych ??

upup prosze o odpowiedzi
Stary 2006-05-03, 11:46   #3
Chibusa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

hmm...sama nosiłam aparat stały ale zwykły z wymiennymi gumeczkami ;] <tak to się chyba nazywa;]> w porównaniu do porcelanowego jest tani <ok.1200 zł chyba za jeden>

Zresztą zmiana gumeczek to frajda

Szczerze mówiąc nie polecam porcelanowego, wg mnie wygląda zncznie gorzej niż zwykły..
Chibusa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 15:32   #4
gosiaska
Zadomowienie

z gumeczkami tzn taki przezroczysty - niewidoczny ?? 1200 za gorny łuk + dolny ?? a porcelanowy jak wyglada ??
Stary 2006-05-03, 15:48   #5
gosiaska
Zadomowienie

Czytalam o roznych rodzajach np aparaty ortodontyczne Stockfisha, Klamta, płytkowy i blokowy czym sie roznia i jakie sa ceny ?? ile kosztuje jedenłuk aparatu stałego przezroczystego i czy jakos sie wydluza proces leczenia jesli sie go uzywa ?????
Stary 2006-05-03, 17:19   #6
moskirz
Raczkowanie

GG do moskirz

gosiaska.. zamiast zadawać takie pytania wypożycz sobie książkę z ortyodoncji dla studentów..

za duuuuuuuuuuuuuużo pisania zeby wytłumaczyć..
moskirz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 20:30   #7
kaytie
Przyczajenie

Talking Dot.: Rodzaje aparatow stałych ??

Tam gdzie się leczę czyli w Chrzanowie - k. Krakowa - aparat przeźroczysty kosztuje 1700 za 1 łuk. Istnieje też możliwość założenia przeźroczystych zamków na zęby od 3-do 3 i wtedy cena aparatu wynosi 1500. Ja słyszałam o 2 rodzajach takich mniej widocznych aparatów - szafirowym i porcelanowym. Podane ceny dotyczą aparatów szafirowych. Oczywiście w większych miastach te ceny mogą być sporo wyższe i sięgać nawet 2500. Moim zdaniem aparat szafirowy wygląda lepiej. Porcelanowe zamki dają taki jakby odblask i wyglada jakby się miało coś brzydkiego na zębach;/ Tak jakby włożyć taką kremową połyskującą płytkę...widziałam na zdjęciu - tak to wyglądało, może w rzeczywistości lepiej tego nie wiem. Co do długości leczenia - podobno tyle samo to trwa. Słyszałam też, że zamki w aparatach z szafiru czy porcelany są grubsze i bardziej odstają - również widziałam na zdjęciu, więc to chyba prawda. Ja osobiście myślałam nad takim niewidocznym ale skusiłam się na metal i kolorowe gumki bo nie lubię monotonii a to mi da pole do popisu heh
kaytie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-20, 22:11   #8
pylinka
Raczkowanie

a wiec tak
ja mam aparat szafirowy i jest przesliczny
jest on duzo lepszy od porcelanowego poniewaz zamki sa naprawde przezroczyste i z daleka niewidoczne ,a w porcelanowym tak jak juz ktos pisal... wyglada jakby sie mialo cos brzydkiego na zebach ;/ wiec tego nie polecam szafirowy aparat jest tak samo mocny i wytrzymaly jak zwykly, metalowy. Niestety , duzo drozszy , ja za 1 łuk place 2500. ( chociaz za metalowy u mojej orto placi sie 1800 wiec znowu nie az tak duzo doplacilam ) Ale naprawde warto
wyglada tak jakby sie mialo jakies perelki na zabkach... Szafirowe zamki nie przebarwiaja sie bo sa wykonane z naturalnego kamienia ( a zamki porcelanowe sie przebarwiaja! ), jedyne co w aparacie szafirowym ( jak w kazdym ) sie przebariwa to gumki jesli zakladamy przezroczyste , biale badz perlowe... zolkna po jakims czasie m.in od kawy i curry ;p ale gumki wymienia sie co wizyte wiec da sie przezyc... ewentualnie jesli ktos nie chce zeby bylo widac ostatnio jest dobry trik z janoniebieskimi podobno malo widac a nie barwia sie... no albo jak tkos lubi - kolorowe , te sie nie barwia
a to co czasem sie slyszy ze aparaty kosmetyczne sa gorsze od zwyklych itp...nieprawda.. faktycznie zamki sa troche inne niz w metalowych , moze troszke bardziej wypukle ,ale to nic nie przeszkadza moje usta prawie wogole sie nie zmienily...
a czas noszenia jest dokladnie taki sam. Bo pytalam ortodontki na poczatku czy ktoryms wyprostuje zabki szybciej. Maja taka sama sile dzialania
wiec ja polecam szafirowy jesli ktos nie lubi coby za duzo bylo widac... a moi znajomi, nawet Ci ktorzy maja metalowe - sie tez napatrzec nie moga
no ale co kto lubi
pozdrawiam!
pylinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 10:49   #9
kinesja
Raczkowanie

Czy ktoras z Was moze mi powiedziec cos na temat aparatu porcelanowego? Czy sie przebarwia i takie tam, wie nie wiem czy jest sens wybrzydzac i moze lepiej zostac przy metalowym...??
Jesli macie jakies fotki porownawcze to bede wdzieczna.

Edytowane przez kinesja
Czas edycji: 2009-01-09 o 15:19
kinesja jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości