Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-04-16, 22:10   #2311
nicole1985
Przyczajenie

Dot.: Przedłużanie włosów w domu

Dzięki za rade....
Mi jednak szydełko z zapadką wydaje się bardziej skomplikowane
Stary 2007-04-17, 07:24   #2312
meyham
Raczkowanie

Byłam wczoraj u tej "mojej" laski co zrobi mi włosy. Akurat tak się z nią umówiłam by była jakaś klientka na przedłużanie i trafiłam idealnie - przyszłam a tam siedzi panna i przedłuża jej włosy keratyną. I wiecie co wam powiem - wygląda to super. Nie topi się włos - tylko włos WTAPIA się w keratynę. Poza tym to czym ona topi keratynę jest ciepłe, nie gorące - chłodniejsze niż prostownica o którą nie raz się poparzyłam

Poza tym tej keratyny w ogóle nie widać i jest ona stosunkowo "miękka". Więc chyba się zdecyduje na keratynę - RAZ SIĘ ŻYJE, a co

Poza tym jest problem z dobraniem koloru dla mnie bo mam naturalny kolor i hehe, nie ma takiego w palecie. Więc muszę sobie zrobić refleksy - macie jakiś pomysł na domowy sposób? Tzn jak to w domu zrobić szybko i ładnie?
meyham jest offline  
Stary 2007-04-17, 08:44   #2313
Monisia_666
Rozeznanie

meyha a jaki masz kolor?? ja tez mam naturalny tyle ze ja mam taki sredni braz i moje wlosy sa bardzo blyszczace nie takie typowe mysie jak zwykle sa naturalne mozedlatego nie bylo takigo problemu.a arefleksy mozesz zrobic nawet grzebieniem dziewczyny tak robily ale ja osobiscie zawsze oddawalam sie w rece fryzjerow wiec nie gwarantuje efektu.

nicole t szydelko jest abrdz proste w uzyciu mi tez sie wydawalo ze to bedzie skomplikowane z zamykaniem tej zapadki ale gdy wlozysz ring na szydelko i chcesz przeciagnac wlosi automatycznie ring zamyka zapadke i nie ma zadnego problemu moze nic nie zrozumiesz z tego co ci tlumacze ale sie staralam heh
Monisia_666 jest offline  
Stary 2007-04-17, 09:17   #2314
Monisia_666
Rozeznanie

dziewczyny mam pytanko wie ktoras jak wplesc w warkoczyk wlosy syntetyczne zeby nie wylecialy (bez zgrzewania)?? chcialam zrobic siostrze warkoczyki ale boje sie ze te wlosy wyleca macie moze jakies doswiadczenia? z gory dzieki
Monisia_666 jest offline  
Stary 2007-04-17, 09:18   #2315
Monisia_666
Rozeznanie

Dot.: przedłużanie - wasze doświadczenia

dziewczyny mam pytanko wie ktoras jak wplesc w warkoczyk wlosy syntetyczne zeby nie wylecialy (bez zgrzewania)?? chcialam zrobic siostrze warkoczyki ale boje sie ze te wlosy wyleca macie moze jakies doswiadczenia? z gory dzieki
Monisia_666 jest offline  
Stary 2007-04-17, 09:20   #2316
milcia23
Raczkowanie

Ja mam wałki duże na rzepy - zawsze ich używałam do moich krótszych włosów i efekt była zawsze fajny teraz też spróbowałam i w sumie fale wyszły ale za wysoko do głowy podkręciłam te wałki i włosy mi przy głowie śmiesznie sterczały. Następnym razem zakręce je do połowy długości.

http://www.morusek.pl/ogloszenia/pol...y-oddam-psa/0/ ,

http://www.morusek.pl/ogloszenie/357...ima-na-dworze/ ,

http://www.schronisko.net/

Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego psa!

milcia23 jest offline  
Stary 2007-04-17, 09:31   #2317
argissa
Raczkowanie

GG do argissa

svinecka o szczecin ja tez szczecin..zdradzisz gdzie robisz włosy i za ile?
argissa jest offline  
Stary 2007-04-17, 12:47   #2318
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
Napisane przez argissa Pokaż wiadomość
svinecka o szczecin ja tez szczecin..zdradzisz gdzie robisz włosy i za ile?
witaj
ja robilam u znajomej fryzjerki - salon matrix na krasinskiego nie dawno go otworzyla
koszt wloskow duzy bo az 2000zl ale warto
Svinecka jest offline  
Stary 2007-04-17, 13:09   #2319
argissa
Raczkowanie

GG do argissa

ooo drogo miałam blisko salonik
argissa jest offline  
Stary 2007-04-17, 15:42   #2320
beauty_sleep
Raczkowanie

GG do beauty_sleep Send a message via Skype™ to beauty_sleep

monisia ta maska o ktorej mowilam to nie pantene a shwarzkopf.. cos mi sie pomylilo... sprzedaja ja w malutkich tubkach chyba po 10-15ml sa na raz/dwa razy... nakladam zawsze na wlosy umyte i potraktowane odzywka, osuszone recznikiem, zawijam w folie plastikowa, gruby recznik i susze pare min goracym powietrzem... z maska chodze ok godziny czasami cala noc jak mi sie przysnie
beauty_sleep jest offline  
Stary 2007-04-17, 16:10   #2321
Monisia_666
Rozeznanie

Oo Nie Slyszalam O Tej Masce A Gdzie Ja Kupujesz Nor,malnie W Drogerii Czy W Necie? I Jak Mozesz To Napisz Jak Ona Dokladnie Sie Nazywa Albo Jak Wyglada To Sie Zaopatrze W Nia
Monisia_666 jest offline  
Stary 2007-04-17, 19:59   #2322
Xenia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Wlosy niewazne jaka metoda zalozone jak sa dobrze pielegnowane to kwalifikuja sie do ponownego zalozenia .
Keratynowa metoda nie stapia wlosow ,kto to powiedzial? Pewnie ten co jej nigdy nie mial. Poza tym conektorem stapia sie sama keratyne , ktora oplata naturalne pasemko ,po czym formuje palcami zgrzew.
I skoro zwykla prostownica uzywana codziennie nie stopi wlosow, to connektor tym bardziej .
Ale chyba wiem skad ta bzdura ... Mysle , ze ktos pomylil fakty .Wlosy stopi prostownica jesli sa one syntetyczne czyli sztuczne a nie prawdziwe .Konnektorem tez sie zaklada wlosy syntetyczne ,wiec o czyms to swiadczy ,albo?

Cytat:
I wiecie co wam powiem - wygląda to super. Nie topi się włos - tylko włos WTAPIA się w keratynę. Poza tym to czym ona topi keratynę jest ciepłe, nie gorące - chłodniejsze niż prostownica o którą nie raz się poparzyłam

Poza tym tej keratyny w ogóle nie widać i jest ona stosunkowo "miękka". Więc chyba się zdecyduje na keratynę -
A mowilam , to nikt nie sluchal .
Keratyna jest tylko wtedy miekka ,gdy sie ja stopi konektorem i forumuje ,pozniej twardnieje .I tak juz powinno byc . Jesli w trakcie noszenia ktorys zgrzew zrobi sie lepki i miekkawy ,to znak ,ze cos sie zrobilo zlego ,ze on sie zniszczyl (zla pielegnacja ,zle kosmetyki ).
Osobiscie wlosy na keratyne wydaja mi sie bardziej mocne niz na mikroringi .Nie wyobrazam sobie silnym pociagnieciem zdjac wlosy keratynowe , predzej sie czlowiek ... z bolu , lub wyrwie wlosy z glowy. Z mikroringami znajome robily takie doswiadczenia i niektore zjezdzaly .
Ja sama mialam juz na ultradzwieki i na keratyne .Tym razem znow stawiam na keratyne.
Xenia jest offline  
Stary 2007-04-17, 20:48   #2323
kosteczka19
Przyczajenie

Witam ! Ja mam zamiar przedłużyć sobie włoski we wakacje. Chyba kupię 100 pasemek naturalbych 40 cm i myśle nad mikroringami z silikonem ale szkoda, że one nie są lekko tańsze. Mam takie dziwne włosy, bo sa lekko rzadkie i niechcą mi rosnąć. Chciałabym je wzmocnic jakimiś domowymi sposobami przed przedłużaniem, żeby potem niebyło klapy, że jak ściągne pasemka to moje włosy będa w stanie opłakanym. Do przedłużania chce uzuć zwyczajnych szczypiec .. mam nadzieje, że sie nadają, a do szydełka to sama niewiem .. niemogł
kosteczka19 jest offline  
Stary 2007-04-17, 20:49   #2324
kosteczka19
Przyczajenie

Talking Dot.: Przedłużanie włosów w domu

Witam ! Ja mam zamiar przedłużyć sobie włoski we wakacje. Chyba kupię 100 pasemek naturalbych 40 cm i myśle nad mikroringami z silikonem ale szkoda, że one nie są lekko tańsze. Mam takie dziwne włosy, bo sa lekko rzadkie i niechcą mi rosnąć. Chciałabym je wzmocnic jakimiś domowymi sposobami przed przedłużaniem, żeby potem niebyło klapy, że jak ściągne pasemka to moje włosy będa w stanie opłakanym. Do przedłużania chce uzuć zwyczajnych szczypiec .. mam nadzieje, że sie nadają, a do szydełka to sama niewiem .. niemogło by wystarczyc takie zwyczajne szydełko ?? Czy mocno te ringi niszczą włosy ? Prosze o odpowiedź !! Buziaczki
kosteczka19 jest offline  
Stary 2007-04-18, 03:17   #2325
agnesn
Przyczajenie

GG do agnesn

Chciałabym swoje cienkie włosy przedłużyć i zagęścić. Ile mniej więcej pasemek powinnam mieć doczepionych metoda monofibre lub raccon? Jestem niska i myślę że włosy 50cm w zupełności mi wystarczą, ale nie mam pojęcia czy wystarczy doczepić 100 pasemek, czy więcej?. Proszę również o poradę która z metod (monofibre czy raccon) jest bardziej bezpieczna dla moich cienkich włosów.

Z góry Dziękuję Bardzo Serdecznie za odpowiedź

Edytowane przez agnesn
Czas edycji: 2007-04-18 o 03:49
agnesn jest offline  
Stary 2007-04-18, 06:44   #2326
meyham
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Monisia_666 Pokaż wiadomość
meyha a jaki masz kolor?? ja tez mam naturalny tyle ze ja mam taki sredni braz i moje wlosy sa bardzo blyszczace nie takie typowe mysie jak zwykle sa naturalne mozedlatego nie bylo takigo problemu.a arefleksy mozesz zrobic nawet grzebieniem dziewczyny tak robily ale ja osobiscie zawsze oddawalam sie w rece fryzjerow wiec nie gwarantuje efektu.
Mój naturalny kolor to taki hmm.... http://meyham.jpg.pl/?229720,1924,60332 mysi blond
meyham jest offline  
Stary 2007-04-18, 08:00   #2327
Renihair
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnesn Pokaż wiadomość
Chciałabym swoje cienkie włosy przedłużyć i zagęścić. Ile mniej więcej pasemek powinnam mieć doczepionych metoda monofibre lub raccon? Jestem niska i myślę że włosy 50cm w zupełności mi wystarczą, ale nie mam pojęcia czy wystarczy doczepić 100 pasemek, czy więcej?. Proszę również o poradę która z metod (monofibre czy raccon) jest bardziej bezpieczna dla moich cienkich włosów.

Z góry Dziękuję Bardzo Serdecznie za odpowiedź
monofibre to nie metoda tylko gatunek włosów syntetycznych. dla włosów cienkich i delikatnych włosy monifibre sa bardzo dobre. sa to lekkie włosy , łatwe w pilęgnacji. ponadto daja ładniejsze zageszczenie niż włos naturalny. szybciej uzyskuje sie efekt"pełnej głowy". nigdy nie byłam przekonana do włosów syntetycznych lecz widziałam kilka moich klientek, którym zakładałam i powiem wam :włoski są "miodzio"
Renihair jest offline  
Stary 2007-04-18, 08:47   #2328
Monisia_666
Rozeznanie

no to faktycznie mozesz miec rpoblem z kolorem w palecie swoja droga to w 21 wieku powinien byc kazdy kolor jakiego zapragniesz mozesz zafarbowac wlosy na zielono a nie mozesz na kolor 1/4 polakow:P heh a refleksychcesz jasniejsze tak?? i na calej glowie czy tylko po wierzchu?? powiem ci ze ja tez nie chcialam farbowac wlosowprzed tym rzedluzaniem - bardzo dlugo je meczylam rozjasniaczem i byly w oplakanaym stanie mimo ze zawsze robila to fryzjerka ale w kocu nastapil pzelom:P moj chlopak glaszczac mniewyciagnac( taak poprostu wyciagnal nawet nie szarpnal!) garsc moich blodow z cebulkami! przerazilam sie farbnelam na ciemno i postanowilam zauszczac i egenerowac wlosy az dojde do swojego koloru teraz zostalymi tylko rudawo-blond koncowki z ktorych juz sie tamta farba zmyla ale po pzedluzeniu farbnelam je na ciemno( same koncowki) bo uz bylo za pozno zeby je sciac iale jak bede teraz podciagac wlosy to sie zastanawiam czy nie zdjac ich i niezalozyc poprostu na nowo i obciac te kocowki w cholere boiewiadomo jak dlugo ta farba przetrwa :P ..
ale wracaja do tematu jesli nie chcesz niszczyc swoich wloskow to polecam ci farbe ton w ton loreal casting nie est taka droga a nie ma amoniaku i nie niszczy wlosow, nie zmienia radykalnie koloru o ton dwaale mysle ze to wlasnie dlac ciebie dobra rzecz zmywa sie roznoimiernie nie zostawiajac odrostow po 1-2 misiacach i wtedy mozesz sobie polozyc na nowo albo jesli chciala bys miec bardzoej rude wlosy to henna suuupcio odywia kurcze rozpisalam sie nie milosiernie , mam adzieje, ze dasz ade to przeczytac Pozdrawiam
Monisia_666 jest offline  
Stary 2007-04-18, 09:39   #2329
milcia23
Raczkowanie

kosteczka19 ja mam też włosy rzadkie przedewszystkim od tego że kilka lat je mocno i często rozjaśniam i dosyć mi wypadały ( teraz po założeniu włosów obiecałam sobie że już nie będe odrostów rozjaśniać tylko lekko je farbne), nadodatek moje włosy są cieniutkie z natury, na w najgorszym stanie są cebulki włosów bo są jakieś takie małe kiedyś jak miałam naturalne włosy to były o wiele większe. No ale cóż mimo to włosy sobie przedłużyłam, co prawda martwie sie troche bo mogłam brać do przedłużenia grubsze pasemka, tak by moje włosy nie były mocno obciążone przy czesaniu itd, i to jest moim zdaniem najważniejsze żeby nie powyrywać własnych włosów. Co do uciania włosa przez mikroring ja u siebie nie zauważyłam - ale ja mam z sylikonem a one ponoć nie ucinają inaczej jest ze zwykłymi czy z gwintem, dlatego radziłabym ci dać to 10 zł więcej. Co do szczypiec ja używałam męża ale były one bardzo podobne do tych profesjonalnych bo miały wykszywioną końcówkę, ale i bez niej da się je bez problemu zacisnąć. Z resztą jedna dziewczyna na forum pisała że wzieła od taty zwykłe szczypce.
Co do szydełka ja sobie kupiłam bo nie wyodrażam sobie jak można przełożyć włos bez pomocy szydełka. Ale jak moja mama je zobaczyła powiedziała że miała kiedyś identyczne tyle że do naprawiania oczek w rajstopie czy jakoś tak, więc jak masz takie i zmieści się jego główka w ringu to na pewno może być.

milcia23 jest offline  
Stary 2007-04-18, 12:36   #2330
Xenia
Rozeznanie

Dziewczyny zauwazylam , ze ogolnie mowi sie " pasemko " i kazda zastanawia sie nad tym ile pasemek jej wystarczy .
Otoz chce Wam powiedziec , co moze i wiecie , ze pasemko pasemku nierowne.
I tak oto gdy ja mialam zakladane wlosy u fryzjerek , to okazalo sie , ze tamte pasemka wazyly po 1g . Bylam zadowolona i tym razem postanowilam sobie kupic wlosy sama . Kupilam tyle samo pasemek na aukcji i sie okazuje , ze wagowo wlosow mam o polowe mniej , co zreszta bylo widac na pierwszy rzut oka .Aukcyjne maja 0.5 g z reguly , wiec potrzeba ich raz tyle.
Tak wiec nie liczy sie ilosc pasemek a ich waga .
Xenia jest offline  
Stary 2007-04-18, 12:47   #2331
agnesn
Przyczajenie

GG do agnesn

Przeczytałam coś takiego na jednej ze stron (firma DOME)
"Metoda Monofibre polega na łączeniu włosów sztucznych z włosami naturalnymi. Przy pomocy urządzenia termicznego C2. Sploty sztuczne, położone na zewnątrz są spajane, nie uszkadzając przy tym znajdujących się wewnątrz włosów naturalnych. Włosy po zabiegu mogą być myte, szczotkowane i modelowane jak własne..."
Chciałabym się dowiedzieć, czy takie łączenie jest bezpieczne dla moich włosów?
Czy spajanie przy pomocy urządzenia termicznego C2 jest lepsze od łączenia na kreatynę?
Z góry Dziękuję za odpowiedź
agnesn jest offline  
Stary 2007-04-18, 12:54   #2332
Destinee
Przyczajenie

Milcia, czy wiesz cos na temat metody na te tulejki termokurczliwe - Shrinkable lub Shrinkers?

To takie przezroczyste tulejki ktore sie zgrzewa.
Nigdzie nie moge znalezc opisu jak to dobrze załozyc i jak zdejmowac
Stary 2007-04-18, 15:19   #2333
milcia23
Raczkowanie

Destinee ja bym czegoś niewiedziała tak się składa że jak dowiedzialam się ostatnio o co w nich chodzi od sprzedawcy na allegro ( kupowałam mikroringi i od razu spytałam się z ciekawości) a więc przewleka się je tak samo jak mikroringi i wkłada się w te tulejki pasemka z zakończeniem jak do mikroringów następnie zamiast cążków zaciska się je zgrzewarką ( taką jak do metody kreatynowej). Tulejki wtopią się we włosy jak kreatyna.

Xenia są aukcje na których jest opisane że pasemka mają po 1 g, albo 0,8 g ale te pasemka są droższe od tych które nie są opisane. Ja jak kupiłam pasemka od jednej allegrowiczki w 3 kolorach okazało się że brązy są cieńkie a blond był tak gruby że nie mieścił się w mikroringi S.

milcia23 jest offline  
Stary 2007-04-18, 16:31   #2334
pestka1830
Zakorzenienie

mi właśnie przed chwilką kuzynka poprawiała kilka pasemek i strasznie ciężko się ringi otwierają i napewno nie da się ich użyć ponownie a ponoć miały być do 3 krotnego użytku a jednego ringa musiałyśmy rozciąć bo pasemko nie chciało wyjść. Chyba jednak zamienię ringi na tulejki może będą lepsze.
-A while..."
pestka1830 jest offline  
Stary 2007-04-18, 17:00   #2335
milcia23
Raczkowanie

pestka1830 - dziwne, ja jak kupiłam mikroringi to zaraz je wypróbowałam zaciskałam i otwierałam. Aż farba z nich zeszła a pod farbą widać bylo że zrobione są z takiego elastycznego metalu. Nawet jak mi się przy szarpaniu zsuneły to sama sobie je odgiełam i poprawiłam. Dlatego myśle że twoje to chyba jakieś podróby były.

milcia23 jest offline  
Stary 2007-04-18, 17:08   #2336
pestka1830
Zakorzenienie

a od kogo kupowałaś (jeżeli kupiłas przez allegro) ja kupiłam od MoniqueShop tylko połowa to była rozm. s i może temu źle się otwierały.

Monisia_666 jaki masz rozmiar tulejek?? i czy kupiłas na allegro? jesli tak to od jakiego sprzedawcy?
-A while..."
pestka1830 jest offline  
Stary 2007-04-18, 18:03   #2337
maurita
Raczkowanie

pestka
ja tez na poczatku zalozylam rozmiar ringow S na kilka wlosów u kolezanki na probe i wcale nie moglam ich zdjac, rozniez musialam rozciac ring :/
chyba jest za ciasno i to dlatego, jesli zalozysz rozmiaru M powinno byc ok
maurita jest offline  
Stary 2007-04-18, 18:15   #2338
MEGAN33
Przyczajenie

WITAM!
Chciałam założyć sobie falowane pasemka, ponieważ moje własne włosy nie są proste i zakupiłam na allegro pasemka naturalnych włosów falowanych. Wygladały pięknie, ale po pierwszym myciu falowanie zniknęło i włosy są proste. No, może nie jak druty, ale przestały się falować. Czy tak się dzieje z wszystkimi włosami sprzedawanymi na aukcjach jako falowane? Czy któraś mogłaby mi doradzić, gdzie można kupić naturalnie falowane włosy, które falują się także po myciu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WŁOSY FALOWANE.jpg (94,5 KB, 48 załadowań)
MEGAN33 jest offline  
Stary 2007-04-18, 18:18   #2339
kosteczka19
Przyczajenie

Post Dot.: Przedłużanie włosów w domu

A ile pasemek może wystarczyć na przedłużanie całej głowy ? Bo pisałam z taką panią z Niemiec < ona ma aukcje na allegro taki brązowy szablon ma zawsze na aukcjach ale mniejsza z tym :P> i powiedziała, że od 70 pasemek można już przedłużyć. Mi niechodzi o to, żeby mieć jakieś tam strasznie gęste te włosy, tylko takie poprostu naturaknie żeby wyglądało. Ja sobie tak myslałam, czyby niezałożyć włosów z tyły tak mniej więcej co 0,5 cm i na goże głowy to samo i po bokach też. Teraz na allegro są aukcje 100 pasemek 40 cm od złotówki tylko mam pecha .. Niemam konta ! A sama sobie z tym nieporadze, niemoge założyć musiała bym być pełnoletnia < Jakby co to ja niema 19 lat tylko 14 i mam nadzieje, że w tym momencie lekko was niewkurzyłam <upss> > No ale jednak chciałabym mieć chociaż raz mieć dłuższe włosy bo nigdy niemiałam takich za ramiona .. Zresztą niewiem .. może to jakaś choroba ..
kosteczka19 jest offline  
Stary 2007-04-18, 18:44   #2340
Monisia_666
Rozeznanie

pestka ja kupowaam od MoniqueShop rozmiar m juz je otwieralam i zamykalam i sa okej, placilam za nie 33zl chyba za 100 sztuk

kosteczka a moze popros rodzicow zeby ci zalozyli konto przeciez chyba wiedza ze przedluzasz wlosy co jak co ale to trudno ukryc:P a to ze są od zlotowki to nie licz sie z tym ze za tyle kupisz bo aukcje sa zazwyczaj licytowane w ostatnich minutach ale powodzenia aa mnie osobiscie nie wkurza to ile mas lat heh to twoja sprawaze chcesz sobie wlosy przedluzac i zadna z nas nie ma nic do gadania czy wkurzania sie( moje zdanie ;]
Monisia_666 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości