Rozszerzone pory i środki ściągające - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-26, 00:03   #121
Sandija
Gość

Dot.: Czy ostatecznie domknać pory?

Ja nie wiem, kto wymyślił zaskórniki - małe to to, a jak potrafi życie utrudnić
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 07:37   #122
agnieska
Zakorzenienie

kobietom oczywiście

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 15:15   #123
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Wczoraj glinka, dzisiaj maseczka aspirynowa, a zaskórniki jak były tak są A może po tak krótkim czasie stosowania, nie powinnam się spodziewać jeszcze żadnych efektów?
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 15:31   #124
agnieska
Zakorzenienie

mckabi, a używasz kwasów na noc? bo ja pod względem oczyszczania porów (zresztą nie tylko ) uwielbiam Acne derm

Stary 2006-05-26, 15:33   #125
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Wczoraj glinka, dzisiaj maseczka aspirynowa, a zaskórniki jak były tak są A może po tak krótkim czasie stosowania, nie powinnam się spodziewać jeszcze żadnych efektów?
Zdecydowanie nie powinnaś. Kupiłaś sobie olejek H? A może zdecyduj się jednak na effeclar, u mnie spisuje się ten duet rewelacyjnie. Dużo lepiej od AHA.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:41   #126
mckabi
Zadomowienie

Może rzeczywiście powinnam zakupić jakiś kwasik (chciałam poczekać na lotion Pauli). Olejku na razie nie kupiłam, ostatnio ciężko z funduszami Lepszy będzie Acne Derm czy Effaclar?
Stary 2006-05-26, 16:42   #127
Sandija
Gość

Mckabi same maseczki absolutnie nie pomogą, one muszą być częścią jakiegoś większego programu - koniecznie z kwasami. Olejek Hauszki też dba o pory
A w ogóle, po jednym użyciu to nic nie zadziała - pamiętaj, że nawet Effaclar czy Garnier "Czysta skóra A" doprowadza skórę do porządku w 5 dni - przynajmniej tako rzecze reklama
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:43   #128
agnieska
Zakorzenienie

Effaclaru nie próbowałam, bo nie zależy mi tylko na oczysczeniu porów, a wydaje mi się że w kwestii usuwania moich blizn niewiele zmieni tubka Acne dermu wystarczy Ci na ok. miesiąc-półtora, więc akurat do zamówienia Pauli. Ja u siebie czyste pory widzę po ok. dwóch tygodniach regularnego stosowania

Stary 2006-05-26, 16:57   #129
mckabi
Zadomowienie

Ja chciałabym używać na zmianę z Dirosealem A Acne Derm nie szkodzi naczynkom, tak?
Stary 2006-05-26, 17:15   #130
agnieska
Zakorzenienie

z tego co wiem - nie szkodzi

Stary 2006-05-26, 18:06   #131
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

No, niby nie szkodzi... Jednak jeśli masz naczynka, to na początku nie stosuj codziennie. Tak co 2-3 dni, jesli będzie ok, to potem możesz uzywać codziennie. Ja się rozpędziłam, smarowałam codziennie i nie było miło...
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 18:53   #132
mckabi
Zadomowienie

Tak jak pisałam wyżej, nie chcę go stosować codziennie, bo nie miałabym kiedy stosować Dirosealu Myślę, że spróbuję co 2,3 dzień. Ale cały czas nie wiem czy nie lepiej wybrać Effaclar - woda termalna
Stary 2006-05-26, 20:02   #133
agnieska
Zakorzenienie

Ze względu na jego wysokie pH jakoś mnie do niego nie ciągnie no i nie ukrywam że ważniejsze od czystych porów jest dla mnie złuszczenie blizn, a na to w przypadku LRP nie liczę

Stary 2006-05-26, 20:14   #134
mckabi
Zadomowienie

Ja na szczęście nigdy nie miałam trądziku (tylko czasami coś tam wyskakuje ) więc blizn nie posiadam Także może Effaclar wystarczy, na moje zapchane pory?

EDIT: Z drugiej strony Acne-derm dwa razy tańszy, ciężki wybór Droższy+woda termalna, czy tańszy+większa skuteczność
Stary 2006-05-26, 20:17   #135
Kate30
Zakorzenienie

Effeclar na pory działa naprawdę dobrze, woda termalna to też cudo.
Acnederm mnie podrażnił i wysuszył mi skórę, nie mam dobrych wspomnień z nim związanych.
Stary 2006-05-26, 20:23   #136
mckabi
Zadomowienie

W takim razie zaopatrzę się w Effaclar, jako naczynkowiec obawiam się trochę tych podrażnień No i ta termalka Dzięki Kate

Agniesiu, Tobie również dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Tak szczerze to już chciałabym wrzesień i lotion Pauli
Stary 2006-05-26, 22:06   #137
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja na szczęście nigdy nie miałam trądziku (tylko czasami coś tam wyskakuje ) więc blizn nie posiadam Także może Effaclar wystarczy, na moje zapchane pory?

EDIT: Z drugiej strony Acne-derm dwa razy tańszy, ciężki wybór Droższy+woda termalna, czy tańszy+większa skuteczność
mckabi, Effaclar jest b. wydajny - nie trzeba go wcale dużo nakładać, żeby działał. A Acne Derm ma zalecenie, żeby jednorazowo wsmarować 4cm "pasek" wyciśnięty z tubki - to jest strasznie dużo i przy takim stosowaniu tubka znika w oczach. Więc to porównanie cen nie jest miarodajne. Poza tym AD znacznie bardziej wysusza skórę, a Effaclar np. u mnie wcale. Leciutko ściąga, ale mozna na niego walnąć (copyright Sandija ) jakiś nawilżaczyk. No a poza tym E ładnie pachnie Dla beztrądzikowej i bezplamowej cery, dla oczyszczenia porów, szczerze polecam Effaclar. Ale, kochana, nie ma lekko - efektów to się spodziewaj po kilku tygodniach, a nie po trzech dniach

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:21   #138
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato
mckabi, Effaclar jest b. wydajny - nie trzeba go wcale dużo nakładać, żeby działał. A Acne Derm ma zalecenie, żeby jednorazowo wsmarować 4cm "pasek" wyciśnięty z tubki - to jest strasznie dużo i przy takim stosowaniu tubka znika w oczach. Więc to porównanie cen nie jest miarodajne. Poza tym AD znacznie bardziej wysusza skórę, a Effaclar np. u mnie wcale. Leciutko ściąga, ale mozna na niego walnąć (copyright Sandija ) jakiś nawilżaczyk. No a poza tym E ładnie pachnie Dla beztrądzikowej i bezplamowej cery, dla oczyszczenia porów, szczerze polecam Effaclar. Ale, kochana, nie ma lekko - efektów to się spodziewaj po kilku tygodniach, a nie po trzech dniach
dzięki Eratko. Ja to taka niespokojna jestem, że już bym chciała widzieć efekty po jednym dniu Zakupię na pewno Effaclar i będę go używać co 3 dzień, a w inne Diroseal. Mam nadzieję, że tak można
Stary 2006-05-27, 03:36   #139
Kate30
Zakorzenienie

mckabi - ja poponuję na zmianę, effeclar naprawdę nie wysusza, także na początku możesz dać mu większy kredyt zaufania i więcej okazji od działania.
Potem możesz zmniejszyć częstotliwość.
Zresztą sama zobaczysz jak będzie najlepiej.

Erato - podpisuję się pod twoją oceną effeclaru - uwielbiam go, mnie zupełnie nie wysusza.

Polecam także czarne błoto Apisu z MM, śliczne zwęża i oczyszcza pory bez wysuszania i ściągania cery. Można trzymać na pyszczku półgodziny, nie trzeba zraszać wodą bo nie zasycha.
Używam go również na szyję i dekolt - ma działanie detoksyzujące.
Jest świetne, ale trudno dostępne. Ja zamówiłam przez net, ze strony Apisu. Na realizację zamówienia, bez żadnych wieści z ich strony, czekałam 2 tygodnie. Cena przystępna, zamawiając przez net opłaca się wziąć od razu 2 op. Bardzo wydajne.

Link do sklepu i do KWC.

www.apis.lco.pl

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3210

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-05-27 o 05:46
Stary 2006-05-27, 09:33   #140
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: Czy ostatecznie domknać pory?

Ja obecnie posiadam już drugą tubkę effaclar K i acne-dermu O obu moge napisać, że nie podrażniły mojej wrażliwej naczynkowej cery. Obecnie stosuję tylko effaclar K. Nie wysusza on skóry, dość powoli się wchłania, ale stosuje go na noc więc mi to nie przeszkadza. Pierwszy raz stosowałam go kilka lat temu i za bardzo nie byłam zachwycona rezultatami. Był to mój pierwszy kwas, przepisany przez dermatolog i chyba za dużo się po nim spodziewałam. Ostatnio postanowiłam dać mu drugą szansę Jak na razie stosuje go tydzień, więc o rezultatach ciężko mówić. Ogólnie nie wiem czy mam jakies zwidy ale moje zaskórniki na czole są jakby bardziej widoczne Może to pod wpływem tego zuszczania Aż mam je ochtę powyciskać, ale skutecznie się powstrzymuje

Po nałożeniu acne-dermu cera była matowa i trochę ściągnięta. Po paru tygodniach faktycznie zauważyłam poprawę stanu cery. Buzia stała się taka bardziej rozjaśniona a pory widocznie ściągnięte. Jednak po przerwaniu kuracji cera powoli powracała do stanu wyjściowego

Jakbym miała wybierać pomiędzy jednym preparatem a drugim, nie mam pojęcia, na który bym się zdecydowała. Oba cenie i nie mogę się bez nich ostatnio obejść
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:00   #141
obca
Zadomowienie

Cool Dot.: Czy ostatecznie domknać pory?

a co w przypadku gdy nic nie pomaga?

gdy są bardzo widoczne "dziurki" i domowe kuracje kwasami ani glinka nie powoduja ich zwężenia (domknięcia), nawet gdy są już czyste ?

czy są jakieś zabiegi gabinetowe, która są bardziej skuteczne? jakieś złuszczanie, naświetlanie, laser czy coś innego? jest jakakolwiek szansa na poprawę tego?
Stary 2006-05-27, 10:19   #142
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Po nałożeniu acne-dermu cera była matowa i trochę ściągnięta. Po paru tygodniach faktycznie zauważyłam poprawę stanu cery. Buzia stała się taka bardziej rozjaśniona a pory widocznie ściągnięte. Jednak po przerwaniu kuracji cera powoli powracała do stanu wyjściowego
po zaprzestaniu kuracji kwasami zawsze skóra wróci do stanu wyjściowego w kwestii czystości porów

Stary 2006-05-27, 13:04   #143
mckabi
Zadomowienie

Dzięki Kate za to błoto, na pewno zakupię jak skończy mi się Argiletz
Czyli mogę poprostu jeden dzień Diroseal i drugi Effaclar, a nie muszę w między czasie używać czegoś nawilżającego? Czytałam gdzieś, że takie używanie na przemian może podrażnić skórę Ale jeśli nie no to super
Stary 2006-05-27, 13:05   #144
Kate30
Zakorzenienie

A czy diroseal cię wysusza? Mnie swego czasu wydawał się dosyć nawilżający.
Jeśli będzie ci zbyt mało nawilżenia to oczywiście jak najbardziej nawilżaj sobie cerę w międzyczasie .
Nawilżenie to też serum c i filtry w ciągu dnia.
Effeclar nie wysusza (no może przy pierwszych paru aplikacjach będzie ściągał, ale potem jest ok).
Stary 2006-05-27, 13:11   #145
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
A czy diroseal cię wysusza? Mnie swego czasu wydawał się dosyć nawilżający.
Jeśli będzie ci zbyt mało nawilżenia to oczywiście jak najbardziej nawilżaj sobie cerę w międzyczasie .
Nawilżenie to też serum c i filtry w ciągu dnia.
Effeclar nie wysusza (no może przy pierwszych paru aplikacjach będzie ściągał, ale potem jest ok).
Diroseal jeszcze do mnie nie dotarł zakupiłam w czwartek i czekam na przesyłkę. Ale skoro oba produkty nie wysuszają, to nie powinny podrażniać. Zrobię tak jak mówisz Kate, dziękuję
Stary 2006-05-27, 20:19   #146
basia1981
Raczkowanie

GG do basia1981

Cześć Dziewczyny!
Przeczytałam cały wątek w poszukiwaniu złotego środka dla mojej cery. Nie wiem od czego się zabrac. Jeżeli któraś z was miałaby chwilkę na zapoznanie się z moim problemem i poradę, byłabym bardzo wdzięczna. Otórz w trakcie dojrzewania miałam cerę tłustą, pamiątką są ooogromne pory na policzkach. W tej chwili moja skóra jest sucha, wrażliwa i przyozdobiona rozszerzonymi i popękanymi naczynkami. Jakby tego było mało, na policzkach towarzyszy mi, niemal wiecznie, rumień (nasilający się i gasnący, ale nigdy do końca). Stosuję rano żel do twarzy (ziaja), tonik (ziaja do cery naczynkowej), krem nawilżający z witaminami (taniutki ale dla mnie cudo); wieczorem - żeli i tonik jw, krem (ziaja kuracja wzmacjniająca na noc na rozszerzone naczynka). Nie wiem co mam dodać, co wykluczyć. Jeżeli macie podobne doświadczenia do moich, pomóżcie. Może powinnam zmienić żel, tonik, krem, może jakąś maseczkę (sporadycznie stosuję nawilżającą eris). Może powinnanm dorzucić coś z okacji lata (promieniowanie uv), swoich latek (25).Zapomniałam dodać, że dermatologa odwiedzałam (może nawet za często), ale Pani powiedziała, że to taki rodzaj cery. Ręce mi opadły i nie wiem co robić. Policzki mnie pieką jak nie wiem, a latem, w upały mam spuchniętą buzię.
Proszę jeszcze raz o poradę, może jakiś pomysł.
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
basia1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:56   #147
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Czy ostatecznie domknać pory?

Cytat:
Napisane przez basia1981
Zapomniałam dodać, że dermatologa odwiedzałam (może nawet za często), ale Pani powiedziała, że to taki rodzaj cery. Ręce mi opadły i nie wiem co robić. Policzki mnie pieką jak nie wiem, a latem, w upały mam spuchniętą buzię.
Proszę jeszcze raz o poradę, może jakiś pomysł.
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
Basia, przede wszytskim - filtr powyżej spf40 , przez cały rok, który będzie chronił twoją naczynkową i wrazliwą cerę.
Biasia , nie ma czegoś takiego jak taki trodzaj cery , że nie da rady jej ochronić i pomóc jej.
Także możesz zacząć używać na noc, ale na początku nie codziennie na zwężenie porów LRP- Effaclar, jest to delikatnie działający krem - ale podstawa to filtr, ponieważ w lato używając takiego kremu bez ochrony możesz narobić sobie jeszcze większych problemów.
Wejdź na KWC - ultrawysoka ochrona UV i poczytaj sobie recenzję filtrów, pochodź po aptekach i popytaj o próbki.

W razie wątpliwości pytaj .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:27   #148
agnieska
Zakorzenienie

a może Diroseal? Jednocześnie będzie działał na naczynka i pory?

Stary 2006-05-27, 21:31   #149
basia1981
Raczkowanie

GG do basia1981

Dziękuję Paula07!
Rzucam się w wir poszukiwania porządnego filtra. Ale mam pytanie. Czy ten filtr należy nakładać zamiast kremu na dzień, czy po jego wchłonięciu?
Jeszcze raz dziękuję, bo nie jestem obeznana w kosmetykach.
Pozdrawiam serdecznie!
basia1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:33   #150
Ines-ka
Zakorzenienie

Mam takie małe pytanko, bo już się pogubiłam w tych wszystkich kwasach... Mam piegi, ale to nie w nich tkwi problem. Na policzkach mam białe przebarwienia, podejrzewam że to bielactwo i wybieram się do dermatologa. Czy można je jakoś zabarwić, usunąć, zamaskować? Mam 15 lat. Na lato używam filtr 40, czy to wystarczy?
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości