Pieprzyki a solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-17, 20:42   #1
anetka1912
Przyczajenie

Solarium + pieprzyki ???????????

Mam sporo pieprzyków na całym ciele. Słyszałam,że jeśli ma się ich dużo, to nie za bardzo można chodzić na solarium. Tyle,że mam ochotę iść,żeby jakoś wyglądać,a nie czekać do lata,aż słoneczko łande się pokaże. A Wy co o tym myślicie mogę iść,czy nie?
anetka1912 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 21:05   #2
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: Solarium + pieprzyki ???????????

Cytat:
Napisane przez anetka1912
Mam sporo pieprzyków na całym ciele. Słyszałam,że jeśli ma się ich dużo, to nie za bardzo można chodzić na solarium. Tyle,że mam ochotę iść,żeby jakoś wyglądać,a nie czekać do lata,aż słoneczko łande się pokaże. A Wy co o tym myślicie mogę iść,czy nie?
Duzo? Tzn.? Masz obsypane rece, nogi, brzuch, twarz....? Masz tez pieprzyki tzw."wystajace"? One w takim wypadku sa najgorsze...I nie chopdzi tu tylko o salrium ale tez o slonce! Jesli sie oplasz nie wystawiaj takich pieprzykow na dlugie dzialanie promieni slonecznych, bo to moze byc naprawde niebezpieczne!
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 22:48   #3
anetka1912
Przyczajenie

Nie "wystające" to one na szczęście nie są. I nie są też takie aż bardzo duże, raczej małe "krpoki" ale za to sporo. O np. teraz jak piszę, to na ręce od dłoni do łokcia naliczyłam z 14 chyba. Tak więc trochę bym się naliczyła, gdybym chciała policzyć wszystkie, hehe.
Stary 2006-02-17, 22:55   #4
taszkin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anetka1912
Nie "wystające" to one na szczęście nie są. I nie są też takie aż bardzo duże, raczej małe "krpoki" ale za to sporo. O np. teraz jak piszę, to na ręce od dłoni do łokcia naliczyłam z 14 chyba. Tak więc trochę bym się naliczyła, gdybym chciała policzyć wszystkie, hehe.
Tez mam ich sporo, mam wrażenie, ze z każdym rokiem coraz więcej! Nowe się pojawiają a stare robią się ciemniejsze zamiast znikać
mam taki jeden czerwony, zawsze zasłaniam do przy opalaniu. Wszystkie pozostałe sa "płaskie", opalam się na słońcu i na solarium (min raz w miesiącu).
Uwazam, ze pieprzyki "wątpliwe" jak i takie, które dają o sobie znać (swędzenie, ból, szczypanie) powinnaś skonsultowac z dermatologiem, tak samo jesli jest ich bardzo dużo.

Pozdrawiam!
taszkin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 23:01   #5
anetka1912
Przyczajenie

Hehe, też wydaje mi się, że jest ich coraz więcej. Ale na szczęście nic się z nimi nie dzieje, żadne swędzeinie, szczypanie i takie tam. A i dermatologa niby byłam na badaniu czy żaden nie jest przypadkiem jakimś czyrakiem (czy jak to się nazywał),ale powiedział,że wszystko jest ok i że mogę je spokojnie usunąć. A właśnie, może wiecie gdzie jest jakiś dobry lekarz, który usówa laserowo pieprzyki????????????????
Stary 2006-02-17, 23:09   #6
margitta
Zakorzenienie

A czy wy wiecie, że pieprzyki pojawiają się również po opalaniu czy to na słońcu czy w solarium? I koło się zamyka.

A poza tym to co znaczy, że zamierzasz zrezygnować z solarium i czekać na słońce? Przecież jedno i drugie działa tak samo.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 11:19   #7
wiolafrytka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margitta
A czy wy wiecie, że pieprzyki pojawiają się również po opalaniu czy to na słońcu czy w solarium? I koło się zamyka.

A poza tym to co znaczy, że zamierzasz zrezygnować z solarium i czekać na słońce? Przecież jedno i drugie działa tak samo.
dokładnie! własnie to od slonca i solarium przede wszytskim pojawiaja sie pieprzyki...
wiolafrytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 11:22   #8
natii4
Zakorzenienie

Poza tym jeżeli macie wrażenie,że jest ich coraz więcej to również działanie słońca/ solarium. Nie jest to dobre Więc radzę kupić balsam brązujący i dobre filtry

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 12:18   #9
paliziomka
Zadomowienie

GG do paliziomka

Kiedyś miałam średnie ilości pieprzyków. Jednak cos mnie tkneło na solarium, chodziłam często. Teraz mogę ze stoickim spokojem rzec, że mam duże ilości pieprzyków.

PS: Solarium to już u mnie przeszłość. Całe szczęście, iż samoopalacze nie powoduja pieprzyów :P

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:37   #10
anetka1912
Przyczajenie

Mówiąc szczerze, to tak właściwie nie zauważyłam, żebym miała więcej pieprzyków po lecie, po opalaniu. Ale skoro tak mówicie, to może. I nie pisałam, że mam zamiar poczekać do lata na słońce. Wręcz przeciwnie, napisałam, że nie chce mi się czekać.
Stary 2006-02-18, 19:21   #11
zuza.wroc
Raczkowanie

Ja mam bardzo dużuuuuuuo pieprzyków płaskich i wycodzą następne ale nie mogę się powstrzymać przed opalaniem. Dermatolog odradza ale niechęć bycia bladym jest silniejsza!!
zuza.wroc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 19:25   #12
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zuza.wroc
Ja mam bardzo dużuuuuuuo pieprzyków płaskich i wycodzą następne ale nie mogę się powstrzymać przed opalaniem. Dermatolog odradza ale niechęć bycia bladym jest silniejsza!!
Przestaniesz jak dostaniesz raka skóry

Zapraszamy na KWC w dział samoopalacze lub w dział balsamy brązujące.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-02-18, 20:34   #13
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

widze kobitki ze macie ten sam problem mnie rowniez natura obdarzyla i nadal obdarza sporą ilością pieprzyków... swego czasu nadużywałam słońca, zimą dość często solarium i teraz mam- zakropkowaną skórę faktem jest,że słońce jak i solarium powodują pojawianie sie nowych znamoim a także przyciemniają te 'stare' póki co smaruję sie balsamami brązującymi ale wiosną i latem raz poraz na sloneczko sie wystawię. najgorsze jest to ze ciało w ciapki korzystniej wygląda kiedy jest opalone... moja skóra okropnie wygląda kiedy jest bladaz tymi wstretnymi pieprzykami.. powaznie myslę o usunięciu sporej ich ilosci laserem lub poprzez zamrażanie
Stary 2006-02-18, 20:46   #14
anetka1912
Przyczajenie

No, no, no, ale się rozkręcił mój wątek, heh. Ale to dobrze!! Pozdrowionka dla was wszystkich.
Stary 2006-02-19, 09:18   #15
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

Stary 2006-02-19, 12:01   #16
gaga87
Zakorzenienie

Ja tez mam spora ilosc pieprzykow, ale sa to pieprzyki zwykle, bez zadnych objawow. Niedawno korzystalam z solarium (bylam kilka razy przed studniowka) a w lecie duzo sie opalam na sloneczku. Jakos nie zwracalam na to wczesniej duzej uwagi, uwazam, ze wszystkiego mozna probowac, ale z umiarem - czyli nie w stylu zatrzasnac sie w solarium na 5 godzin i wygladac jak ruska tandeta, bo wtedy to juz moze byc bardzo niebezpieczne.

etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 10:20   #17
anetka1912
Przyczajenie

No też tak myślę i nie chodziło mi o 5 godz na solarce, bez przesady. Rozumie się, że z umiarem i rozsądkiem .
Stary 2006-04-19, 15:46   #18
daisy
Raczkowanie

Pieprzyki a solarium

Witam Wszystkich!
Pewnie nie tylko mnie ten problem dotyczy Co o tym sadzicie i czy zabezpieczacie w jakiś sposób pieprzyki (kremy?) podczas sesji w solarium...??? Jeśli tak, to jak.. ??? ..i dlaczego wyskakuja pieprzyki ???
daisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:54   #19
odszczepieniec
Raczkowanie

Dot.: Pieprzyki a solarium... Co o tym myślicie???

tzn. zalezy co masz na mysli mowiac pieprzyki. jesli chodzi o znamiona barwnikowe ( duze, wypukle, zdecydowanie ciemne ) to zawsze je zaklejam grubym, aptecznym plastrem- zazwyczaj wycinam ksztalt odrobine wiekszy od zmiany barwnikowej..
Stary 2006-04-20, 08:32   #20
daisy
Raczkowanie

Dzięki za podpowiedź.. widzę że nie tylko ja zaklejam plastrem pieprzyki
daisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 09:25   #21
natii4
Zakorzenienie

Nie opalaj się w solarium ani na słońcu, jeśli:
1. Masz bardzo jasną karnację (fototyp I)
2. Masz uczulenie na słońce
3. Chorujesz na serce, nerki lub tarczycę, epilepsję (inne poważne choroby przewlekłe)
4. Cierpisz na bielactwo skóry
5. Przebyłaś niedawno operację i jesteś w okresie rekonwalescencji
6. Zażywasz leki światłouczulające (antykoncepcyjne, antydepresyjne, przeciwgrzybicze, z wyciągiem z dziurawca)
7. Masz miesiączkę
8. Jesteś w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko
9. Masz liczne przebarwienia i znamiona
10. Masz rozszerzone naczyńka na twarzy lub ciele
11. Używasz kosmetyków z retinolem, z kwasami AHA, szamponu z dziegciem

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-04-20, 10:00   #22
chocolatka
Zakorzenienie

Pieprzyki są jednym z przeciwwskazań korzystania z solarium. I jest to fakt, a nie czyjeś zdanie. Żadne "zabezpieczenie" nie zablokuje promieniowania UVA.
Radzę poczytać artykuły medyczne na ten temat.
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 10:08   #23
Momo
Zakorzenienie

Im częściej będziesz korzystała z solarium,tym więcej pamiątek w postaci pieprzyków,pozostanie Ci na resztę życia.Szczególnie jeśli masz do nich skłonność .
Koleżanka ,która właśnie teraz zafundowała sobie parę sesji opalających,z przerażeniem stwierdziła,że ma całą twarz piegowatą!Bywa i tak

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 10:20   #24
odszczepieniec
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Pieprzyki są jednym z przeciwwskazań korzystania z solarium. I jest to fakt, a nie czyjeś zdanie. Żadne "zabezpieczenie" nie zablokuje promieniowania UVA.
Radzę poczytać artykuły medyczne na ten temat.
zgadzam sie.
ja nie chodze na solar...zaklejam tylko wtedy, kiedy wiem, ze moje znamiona nie unikna kontaktu ze sloncem ( nie opalam sie w ogole)- chociaz kilku dermatologow powiedzialo zebym az tak nie panikowala (naklejam kilka warstw- jedna na druga)
Stary 2006-04-20, 11:41   #25
taniacos
Rozeznanie

Co prawda z pieprzykami i innymi znamionami nie powinno sie opalać na słoncu a co dopiero w solarium.Ja zamiast zaklejać je plastrami,smaruję wszystkie pieprzyki kremem z najwyższym filtrem najczęsciej 100.Ponieważ kremy z tak wysokim filtrem kosztyją sporo wycwaniłam się i poprosiłam o próbki takich kremów w aptece mają one od 5 do 7 ml pojemności i starczają na długo.Ja używam firmy La roche -posay;avene i SVR.Jeżeli jednak ktoś ma wiele pieprzyków np takich odstających to najleprzym sposobem jest ich usuniecie u dermatologa.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 12:01   #26
Domina
Zakorzenienie

Te większe rzeczywiście lepiej zakryć niż potem cierpieć. Niewiadomo co potem może się stać. Ja na szczęście nie mam tego problemu
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:26   #27
NesHi
Raczkowanie

GG do NesHi

mojej qmpeli po korzystaniu z solarim, z tym że chodziła dosyc często, niektóre pieprzyki sie powiększyły. Poszła z tym do lekarza i się okazało, że one mają uż jakieś zmiany rakotwórcze no i musiała je operacyjnie usuwać....no i lekarka zabroniła jej kategorycznie chodzenia do solarium no a na słoneczku też nie bardzo....jakieś wysookie filtry jej kazała używac....no i ak bardzo przypieka to najlepiej w koszulce siedzieć
NesHi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:32   #28
desti
Zakorzenienie

ja jestem jak biedronka nie aa to duze ani wypukle zmiany ale wcale takie nie musza byc... zwykla brazowa plamka tez moze zdziczec a ja mam male kropki z tym, ze sporo ... i juz dawmo odpuscilam sobie wizyty w solarium ... skoro mozna sie opalic spedzajac czas na palzy pod parasolem to pewnie tak samo promienie przejda przez plaster... wiec wole byc blada i zdrowa... a do dermatologa i tak musze sie wybrac...
desti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 19:14   #29
odszczepieniec
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez desti
to pewnie tak samo promienie przejda przez plaster... wiec wole byc blada i zdrowa...
w takim razie i przez bluzke spokojnie ci przejda-zwlaszcza przez tę, z luzno utkanymi nitkami...
zeby zatem czuc sie zupelnie bezpieczna musialabys smarowac sie nawet pod letnie ubranko...
a ja i tak wole zaslaniac je gruba warstwa plastrow (glupio wyglada ale co tam) niz mazac je filtrami, ktore zaraz i tak sie poscieraja
Stary 2006-04-20, 20:13   #30
desti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez odszczepieniec
w takim razie i przez bluzke spokojnie ci przejda-zwlaszcza przez tę, z luzno utkanymi nitkami...
zeby zatem czuc sie zupelnie bezpieczna musialabys smarowac sie nawet pod letnie ubranko...
a ja i tak wole zaslaniac je gruba warstwa plastrow (glupio wyglada ale co tam) niz mazac je filtrami, ktore zaraz i tak sie poscieraja

na pewno i przez ubrania promienie przechodza ale przeciez nie bede sie ukrywac i wychodzic tylko noca ... sklepy wtedy sa pozamykane ... a i tak slonca cos malo i ostatnio na plazy latem bylam 3 lata temu ... ale smazyc sie na solarium z plastrami czy bez to inna sprawa... i z tego akurat wole zrezygnowac jak potem miec klopoty... ...
desti jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości