Solarium :/ - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-26, 12:35   #961
dotka85
Zadomowienie

Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez lilka18 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nie ma wpływu na opaleniznę! Ja daje zawsze na maxa bo bez usta mi się przysmażą imam zimno czy wy też tak macie? smarujecie czymś usta?
Ja smaruje tlustym kremem, albo czymkolwiek do ust, chociazby blyszczykiem (co akurat mam w torbie) bo inaczej sa strasznie wysuszone.
dotka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 13:09   #962
emurulez77
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77

Z tego co ja kiedys wyczytalam to kazdy z nas ma swoj "sloneczny zegar" czyli genetycznie zaplanowana dawke moznosci wytworzenia melaniny (zawsze mi sie myli z melatonina) Progu tego nie przekroczysz. Twoja skora - ale z doswiadczenia powiem Ci, ze im czesciej i intensywniej sie opalasz tym z czasem osiagniecie zamierzonego efektu bedzie trudniejsze. Uwazaj aby nie zaczely Cie sie pojawiac biale plamy na skorze. Daj swojej skorze odetchnac... czas na regeneracje... obserwuj ja jaka bedzie jak troche zbledniesz.. zwykle wtedy zauwazamy pierwsze zgubne dzialanie zbyt czestych wizyt w solarium...
Poza tym ,zbyt intensywna, optycznie postarza...
Stary 2006-11-27, 14:49   #963
patula
Raczkowanie

GG do patula

mam do was dziewczyny pytanko! co trzeba zrobic zeby pracowac w solarium?? trzeba byc kosmetyczka czy jak??
patula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 16:32   #964
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Czy chodzenie regularnie 3 razy w miesiącu na solarium, to dużo? Prosze o szczerą odpowiedź.
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 16:59   #965
patula
Raczkowanie

GG do patula

regularnie to jest przynajmniej raz w tygodniu! Tak przynajmniej mi sie wydaje
Stary 2006-11-27, 17:27   #966
madzia.a

Cytat:
Napisane przez patula Pokaż wiadomość
regularnie to jest przynajmniej raz w tygodniu! Tak przynajmniej mi sie wydaje
A regularnie chodzić co dwa tygodnie, czy co miesiąc na solarium- to już nie jest "regularnie"?
Regularnie znaczy, w tych samych odstępach czasu!
Stary 2006-11-27, 19:21   #967
dotka85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy chodzenie regularnie 3 razy w miesiącu na solarium, to dużo? Prosze o szczerą odpowiedź.

Mi sie wydaje ze to duzo. Ale zalezy oczywiscie tez jaki czas sie opalasz i na jak silnych lampach. I jaki masz fototyp skory.
Stary 2006-11-27, 19:25   #968
dotka85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez patula Pokaż wiadomość
mam do was dziewczyny pytanko! co trzeba zrobic zeby pracowac w solarium?? trzeba byc kosmetyczka czy jak??
Trzeba poprostu byc w miare mloda, atrakcyjna (i opalona!!) kobieta. I wiedziec troche o opalaniu. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Stary 2006-11-27, 20:17   #969
pakosta
Wtajemniczenie

1. solarium szkodzi
2. żadna szanująca się i wyszkolona pracownica solarium nie wpuści bladziocha na więcej niż 5 min. Po prostu odmówi o ile zna się cokolwiek na opalaniu, nawet ryzykując utratę klienta.
3. solarium szkodzi.
4. czas jaki można spędzić na solarium zależy od fototypu, rodzaju cery i ogólnego stanu skóry. Osoba o śniadej cerze i bardzo suchej skórze wcale nie powinna być wpuszczona na dłużej niż taka o jaśniejszym koloryscie i tłustej cerze.
5. kosmetyki przeznaczone do używania na słońcu nie powinny być używane w solarium, i na odwrót (sprawdzone na własnej skórze mimo że solarium szkodzi). Z profesjonalnych kosmetyków solaryjnych ze względu na jakoś i cenę (no dobra i zapach) polecam Emerald Bay.
6. solarium szkodzi.

Mimo że zdaję sobię sprawę ze szkodliwości solarium, sama czasem zajrzę. Kiedy mi smutno i szaro, albo kiedy zapatrzę się na śliczną pannę o ciemnej karnacji, albo bo tak i już. Tzn góra raz w miesiącu.

To czy się korzysta z tego typu atrakcji to oczywiście własny wybór. Tylko fajnie żeby był świadomy.

PS: 7. Chodzenie na solarium co 2 dni na 10 minut przez miesiąc powoduje zmianu na skórze które w innych warunkach tworzyły by się przez 30 miesięcy ---- cytowane za pewną panią dermatolog.
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 21:43   #970
kami828
Zadomowienie

Czym sie smarujecie przez pójściem na solarium?Normalnymi balsamami też czy tlyko specjalnymi do opalania?Po czym najbardziej bierze?Niedługo ide a mam jasną karnacje i ciężko sie opalam znacie coś dobrego co przyspiesza opalanie?
kami828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 23:31   #971
cosmo82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kami828 Pokaż wiadomość
Czym sie smarujecie przez pójściem na solarium?Normalnymi balsamami też czy tlyko specjalnymi do opalania?Po czym najbardziej bierze?Niedługo ide a mam jasną karnacje i ciężko sie opalam znacie coś dobrego co przyspiesza opalanie?
Przed solarium powinnaś się smarować balsamami przeznaczonymi TYLKO DO OPALANIA W SOLARIUM. W solarium do którego się wybierzesz powinni mieć właśnie takie kosmetyki więc poproś kosmetyk przyspieszający opalanie do jasnej karnacji. Nie mogę Ci doradzić jaki, bo nie wiem jakiej firmy kosmetyki bedą w solarium do którego pójdziesz.
cosmo82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 00:03   #972
pakosta
Wtajemniczenie

Kami 828 - piszesz że masz jasną karnację, więc nie powinnać przyspieszać opalania zbyt gwałtownie - czyli nie wybieraj żadnych rozgrzewających "dopalaczy" - możesz się bardzo brzydko spiec. Poproś o dobranie odpowiedniego kosmetyku dla twojej cery (tzn blada + sucha/normalna/mieszana/tłusta...)

I nie idź na długo, spalisz się i będzie Ci łuszczyła się skóra.

A najlepiej w ogóle nie idź
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 10:08   #973
patula
Raczkowanie

GG do patula

Cytat:
Napisane przez dotka85 Pokaż wiadomość
Trzeba poprostu byc w miare mloda, atrakcyjna (i opalona!!) kobieta. I wiedziec troche o opalaniu. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
DZiękuję
Stary 2006-11-30, 13:37   #974
madzia.a

Przeczytałam tutaj o białych plamach po solarium i chciałam się troszkę więcej o nich dowiedzieć. Co one oznaczają, czy jest to coś groźnego, czy jest łatwe do wyleczenia, czy można jakos przeciwdziałać temu chodząc na solarium (np. smarując się odpowiednimi kosmetykami)itp.
Stary 2006-12-03, 21:18   #975
kami828
Zadomowienie

a ja mam jeszcze pytanko po jakim czasie od opalania wziąść prysznic?bo słyszałam że mozna z siebie zmyć opalenizne jak sie pojdzie odrazu pod prysznic więc jak to jest?mam jasna karnacje a zalezy mi na szybkim opaleniu sie wiec ide na turbo
kami828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:24   #976
Zuziunia
BAN stały

Ja sie niezle spiekłam na solarium, teraz sie troche boje. Bylam juz opalona i poszlam pierwszy raz na 6min a kilka dni potem na 8, oj bidna moja pupa i brzuch byly. Byłam w sierpniu i do tej pory jeszcze jest slad od stringów. Teraz nie chodze na solarke, uzywam balsamu brązujacego o zapachu kokosowym, jest rewelacyjny i nie smierdzi samoopalaczem, te kurcze J&J, Garniery to przy nim lipa. Dodam że to polski balsam za 10zł
Zuziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:42   #977
luna82
Przyczajenie

GG do luna82

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Nikt mi nie odpowie?
Z własnego doświadczenia myslę że na poczatek lepiej iść ze dwa razy krócej np.po10min,jeśli wszystko będzie ok.tzn.skóra po opalaniu nie będzie zaczerwieniona i rozgrzana można stopniowo wydłuzać czas.Za trzecim razem do 15-20min.
luna82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 12:23   #978
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Thumbs up Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
1. solarium szkodzi
2. żadna szanująca się i wyszkolona pracownica solarium nie wpuści bladziocha na więcej niż 5 min. Po prostu odmówi o ile zna się cokolwiek na opalaniu, nawet ryzykując utratę klienta.
3. solarium szkodzi.
4. czas jaki można spędzić na solarium zależy od fototypu, rodzaju cery i ogólnego stanu skóry. Osoba o śniadej cerze i bardzo suchej skórze wcale nie powinna być wpuszczona na dłużej niż taka o jaśniejszym koloryscie i tłustej cerze.
5. kosmetyki przeznaczone do używania na słońcu nie powinny być używane w solarium, i na odwrót (sprawdzone na własnej skórze mimo że solarium szkodzi). Z profesjonalnych kosmetyków solaryjnych ze względu na jakoś i cenę (no dobra i zapach) polecam Emerald Bay.
6. solarium szkodzi.

Mimo że zdaję sobię sprawę ze szkodliwości solarium, sama czasem zajrzę. Kiedy mi smutno i szaro, albo kiedy zapatrzę się na śliczną pannę o ciemnej karnacji, albo bo tak i już. Tzn góra raz w miesiącu.

To czy się korzysta z tego typu atrakcji to oczywiście własny wybór. Tylko fajnie żeby był świadomy.

PS: 7. Chodzenie na solarium co 2 dni na 10 minut przez miesiąc powoduje zmianu na skórze które w innych warunkach tworzyły by się przez 30 miesięcy ---- cytowane za pewną panią dermatolog.
świetny tekst!

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 10:43   #979
Anulka14
Raczkowanie

A ja mam takie pytanko odnośnie solarium. Zamierzam przed sylwestrem skorzystac przynajmniej 3 razy z solarium ale do tej pory uzywałam balsamu lekko opalizującego garnier i nadal go uzywam Czy powinnam przestac z niego korzystac kilka dni przed seansem w solarium? Jak skora po uzywaniu takiego balsamu zareaguje z promieniami solarium Czy ma to jakies znaczenie czy wcale niemusze przejmowac sie tym ze pozostalosci efektu działania balsamu mogłyby w jakis sposob zareagowac ze skora Prosze pomozcie
Stary 2006-12-17, 14:07   #980
cosmo82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Anulka14 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko odnośnie solarium. Zamierzam przed sylwestrem skorzystac przynajmniej 3 razy z solarium ale do tej pory uzywałam balsamu lekko opalizującego garnier i nadal go uzywam Czy powinnam przestac z niego korzystac kilka dni przed seansem w solarium? Jak skora po uzywaniu takiego balsamu zareaguje z promieniami solarium Czy ma to jakies znaczenie czy wcale niemusze przejmowac sie tym ze pozostalosci efektu działania balsamu mogłyby w jakis sposob zareagowac ze skora Prosze pomozcie
Moim zdaniem nie ma sensu żebyś teraz używała balsamu opalizującego skoro zamierzasz iść do solarium 3 razy w ciągu 2 tygodni... kup sobie jakiś kosmetyk do opalania z bronzerem w solarium wtedy uzyskasz najszybciej efekty.. a balsam ten zostaw sobie "na później" gdy już nie będziesz tak często chodziła na solarkę.
Stary 2006-12-18, 18:44   #981
Anulka14
Raczkowanie

Dzieki bardzo za odpowiedz Akurat balsam garniera skończył mi się wczoraj hihi wiec to dodatkowa wymówka zeby przestac go uzywac Pozdrawiam
Stary 2006-12-19, 23:20   #982
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

Mam pytanko gdzie w Krakowie sa funkcja opalania tylko twarzy Bo przydało by mi sie przed sylwestrem opalic troszke na buzi Reszte ciała jako tako mam opaloną .
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 16:35   #983
Emilia1
Zakorzenienie

samoopalacz o niebo lepszy
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:36   #984
::bunia::
Raczkowanie

ja dzis poszlam na solarke pierwszy raz.jestem PRZECIWNICZKA solarki bo to niezdrowe ale cóż... pod koniec stycznia mam studniowke i niechce wygladac jak córka mlynarza (a teraz wlasnie tak wygladam).i tak cud ze sie tam wybralam.poszlam na 5 min. i tak wydawalo mi sie ze za dużo (facetka chciala 6 a ja 4 az w koncu 5 zostalo). teraz nastepna wizyte mam w sobote i na 8 min. niewiem czy to nie za dużo jak na drugi raz, chociaz moje kolezanki to wszystkie od 8 zaczynaly a pozniej to tylko 10 :/
mam takie głupie pytanko czy: czy po 7-8 seansach po 8 min. bedzie widac jakis efekt tego chodzenia?? niestety ja w te klocki takie jak solarium nie jestem dobra
::bunia:: jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:43   #985
klajdla
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ::bunia:: Pokaż wiadomość
mam takie głupie pytanko czy: czy po 7-8 seansach po 8 min. bedzie widac jakis efekt tego chodzenia?? niestety ja w te klocki takie jak solarium nie jestem dobra
Wg mnie bedzie widac efekt na 100% No chyba, ze nalezysz do tych osob bardzo ciezko opalajacych sie

Ja mialam dzis pojsc na solarium, ale niestety po szkole musialam od razu wrocic do domu, bo musialam czekac na paczke z allegro. No i bardzo ubolewam z tego powodu
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 20:57   #986
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Wg mnie bedzie widac efekt na 100% No chyba, ze nalezysz do tych osob bardzo ciezko opalajacych sie
Ale nawet gdy ktos jesty tak bardzo ciężko opalającą się osoba to widać będzie,

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 00:39   #987
cosmo82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ::bunia:: Pokaż wiadomość
czy po 7-8 seansach po 8 min. bedzie widac jakis efekt tego chodzenia?? niestety ja w te klocki takie jak solarium nie jestem dobra
jasne, że po tylui seansach będzi widać, szczegołnie gdy jeszcze do tego użyjesz jakiegoś kosmetyku do opalania w solarium z bronzerem... wtedy możesz iść nawet mniej razy a efekt będzie taki sam
Stary 2006-12-23, 12:12   #988
::bunia::
Raczkowanie

dziekuje za odpowiedzi.
no właśnie naleze do osób ktore opalić sie nie moga. cale dnie w lato sie opalalam a jak maka wygladam a moze i nawet gorzej ;/ nie zalezy mi na tym zeby byc brazawiutka tylko zeby ta bialosc lekko zakryc. a pozniej mam zamiar zakupic sobie ten balsam J&J bo ponoc dobry jest.
::bunia:: jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 16:41   #989
Sabinkasg
Przyczajenie

Cool Dot.: Solarium :/

Ja dziś byłam na solarce
Od razu lepsze samopoczucie Ostatni raz byłam chyba 2 miechy temu Ale teraz przed Sylwestrem trzeba. Kiedyś chodziłam bardzo często a teraz tak lubię raz w miesiącu na poprawę samopoczucia.
pozdrawiam
Sabinkasg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 18:06   #990
kicia555
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Thumbs up Dot.: Solarium :/

ja równiez na poprawe samopoczucia , buzka ładniej a przede wszystkim zdrowo !! wyglada . mowie o takie optymalnej , lekkiej opaleniznie ! a nie "pomarańczowej " ble. zreszta swietnie wygrzewa , co jest przydatne w takich porach roku jak ta , no a humor mam potem ... - o taki !!!
polecam
kicia555 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości