Solarium :/ - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-13, 14:17   #1021
::bunia::
Raczkowanie

Dot.: Solarium :/

mnie wcale nie bierze te solarium.nic nie widac (przynajmniej mi sie tak zdaje). mama kupila maslo kakaowe z ziaji i chyba zaczne sie nim smarowac jak bede szla na solare. studniowka za 2 tyg a ja nadal blada :/
::bunia:: jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 15:55   #1022
cosmo82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ::bunia:: Pokaż wiadomość
mnie wcale nie bierze te solarium.nic nie widac (przynajmniej mi sie tak zdaje). mama kupila maslo kakaowe z ziaji i chyba zaczne sie nim smarowac jak bede szla na solare. studniowka za 2 tyg a ja nadal blada :/
bunia, gdy będziesz używała kosmetyków do opalania w solarium to na pewno opalenizna będzie widoczna...
poza tym lepiej iść na solarium raz używając kremu do opalania, niż 3 razy bez smarowania... i oczywiście w solarium powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do opalania tylko w solarium
cosmo82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:41   #1023
Petit_Papillon
warszawska peema

Cytat:
Napisane przez cosmo82 Pokaż wiadomość
bunia, gdy będziesz używała kosmetyków do opalania w solarium to na pewno opalenizna będzie widoczna...
poza tym lepiej iść na solarium raz używając kremu do opalania, niż 3 razy bez smarowania... i oczywiście w solarium powinno się używać kosmetyków przeznaczonych do opalania tylko w solarium
PopieramWtedy się szybciej opala i ta opalenizna jest trwalsza

14.07.2014
16.07.2016

Petit_Papillon jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 14:52   #1024
atka83
BAN stały

Wczoraj byłam na solarce,opalałam się 5 mniut,bo pierwszy raz w tym roku.Smarowałam się olejkiem bambino nieżle się opaliłam,nogi,plecy,pupa, brzuch.

A w zeszłym roku,smarowałam się specyfikami-przyśpieszacze do opalania i nic mnie nie brało i chodzilam co tydzień.

Następny raz ide we wtorek znowu na 5. A potem zaczne od 10,bo chce być ladnie lekko opalona.
atka83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 15:24   #1025
pakosta
Wtajemniczenie

Ale po co w upały solarium
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 17:14   #1026
cosmo82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ale po co w upały solarium
Hmm.. np. po to, że niektórzy pracują codziennie, więc nie mają okazji się opalać w ciągu dnia, albo po prostu niekótrzy nie lubią smażyć sie na słońcu godzinami.. a taki sam efekt osiągną w kilka minut w solarium... powody mogą być różne
cosmo82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 21:31   #1027
Martusia15
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ewunia57 Pokaż wiadomość
Jak ty to zrobilas? Ja juz bylam 50 minut i chodzilam co 2 dzien po 10 minut a opalenizna slabiutka
Moze tam gdzie chodzisz na solke są słabe lampy??
Martusia15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 13:27   #1028
motylek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cosmo82 Pokaż wiadomość
Co kraj to obyczaja ja slyszalam, ze lepiej zrezygnowac z jakiegokolwiek smarowania sie. Osobiscie smaruje tylko twarz, blokerem 50(a czasami filtrem 15, zeby ja troszke opalic)
motylek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:54   #1029
abaco
Raczkowanie

Faktycznie lepiej smarować się niż nie, po to zostały stworzone kosmetyki do solarium. Niektóre ładnie brązują (te , które są z domieszka samoopalacza), niektore zwieszają efekt opalenizny poprez roszczerzenie naczyn krwionosnych (efekt tingle) ale jednak trzeba pamietac o tym ze zadne z nich nie ma filtrow, wiec jak na solarium to tylko na pare minutek i nie czescniej niz raz w tygodniu. CI którzy maja jasna karnacje pochodza dluzej zeby uzyskac oczekiwany efekt, i to wszystko nie ma tragedii chyba. Po solarium bezposrednio nie mozna tez brac prysznica czy przesiadywac w wannie, najlepiej odczekac okolo 4 - 5 godzin. Wtedy effekty sa bardziej widoczne. Nie polecam opalania sie na oliwke, ogolnie oliwka nie jest najlepsza alternetywa dla skory, zatyka pory i wysusza. takie jest moje skromne zdanie.
pozdrawiam
abaco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 15:30   #1030
Petit_Papillon
warszawska peema

Ja to juz dawno na solarce nie byłam ale chyba sie przejdę,bo jakos nie hce mi sie iśc do parku opalać:P Chyba,że myknę z Tżtem na basenik

14.07.2014
16.07.2016

Petit_Papillon jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 22:45   #1031
_karolkaaaa_
Raczkowanie

GG do _karolkaaaa_

Ello. Mam takie pytanko. chodzę na solarkę, ale niestety nie opalam się równomiernie... czy żeby to wyrównać powinnam iść do TUBY STOJĄCEJ czy starać sie jakoś lepiej leżeć na tym łóżku ??
_karolkaaaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:55   #1032
pakosta
Wtajemniczenie

Idź do stojącej, opalisz się równo.

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
Stary 2007-10-02, 16:00   #1033
vanessa21
Raczkowanie

a mi w okresie jesienno-zimowym opalenizna z solarium wychodzi koszmarnie, rozszerzaja mi sie naczynka i mam cala czerwona buzie (
dlatego przerzucilam sie tydzien temu na dove brazujacy - przynajmniej jest rowno i delikatnie.
vanessa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 16:02   #1034
Zuziunia
BAN stały

Cytat:
Napisane przez vanessa21 Pokaż wiadomość
a mi w okresie jesienno-zimowym opalenizna z solarium wychodzi koszmarnie, rozszerzaja mi sie naczynka i mam cala czerwona buzie (
dlatego przerzucilam sie tydzien temu na dove brazujacy - przynajmniej jest rowno i delikatnie.
Ja tez używam Dove i jest ładniej niż po solarium, a przede wszystkim skora sie nie niszczy.
Zuziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 16:57   #1035
OnLy,,I"
Raczkowanie

Macie jakies wspomagacze na solarium????? Bo mi normalnie nie ,,łapie,, nóg i sie zastanawiam nad kupnem czegos takiego;;;) Bardzo prosze o podanie jakichś nazw)
OnLy,,I" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:48   #1036
ameska
Rozeznanie

GG do ameska

Cytat:
Napisane przez abaco Pokaż wiadomość
Faktycznie lepiej smarować się niż nie, po to zostały stworzone kosmetyki do solarium. Niektóre ładnie brązują (te , które są z domieszka samoopalacza), niektore zwieszają efekt opalenizny poprez roszczerzenie naczyn krwionosnych (efekt tingle) ale jednak trzeba pamietac o tym ze zadne z nich nie ma filtrow, wiec jak na solarium to tylko na pare minutek i nie czescniej niz raz w tygodniu. CI którzy maja jasna karnacje pochodza dluzej zeby uzyskac oczekiwany efekt, i to wszystko nie ma tragedii chyba. Po solarium bezposrednio nie mozna tez brac prysznica czy przesiadywac w wannie, najlepiej odczekac okolo 4 - 5 godzin. Wtedy effekty sa bardziej widoczne. Nie polecam opalania sie na oliwke, ogolnie oliwka nie jest najlepsza alternetywa dla skory, zatyka pory i wysusza. takie jest moje skromne zdanie.
pozdrawiam
dlaczego wg Ciebie nie mpżna brac prysznica po wizycie w solarium??
oliwka wg mnie działa wręcz odwrotnie --> oliwa z oliwek stosowana jest od wieków jako nawilżacz
Stary 2007-10-02, 20:22   #1037
Muffi
Wtajemniczenie

Dziewczyny niewiem czy było , ale w jakim wieku poszłyście pierwszy raz na solarium ?
Stary 2007-10-03, 09:44   #1038
olcia_tg
Raczkowanie

pierwszy razm moja wizyta w solarium była kiedy miałam 15 lat, ale to tak raczej z ciekawości wtedy było Teraz też chodzę, ale sporadycznie ;D
olcia_tg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 15:37   #1039
Patrycja_1708
Zadomowienie

Witam wszystkich bardzo serdecznie i gorąco.Mam do was takie pytanko? Czy jest ktoś kto odbywał staż w salonie kosmetycznym? Ja zaczynam od przyszłego tygodnia i tak sie zastanawiam czy warto sobie cos poprzypominac, jakies zabiegi itd? Czy może mnie pracodawczyni o coś pytac? Szkołe skonczyłam w maju wiec troszke czasu upłynęło.Bardzo prosze o odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne.Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam... Buziaczki. Jak cos to zapraszam do mnie na gg- 3370838
Patrycja_1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 12:57   #1040
S_O_L_A_R_I_A
Przyczajenie

witam. Pracuję w branży solaryjnej już kilka lat. Zajmuję sie sprzedażą urządzeń do opalania - łóżka i tuby. Po pierwsze wydaje mi się że wiele osób na tym forum nie wie co to klima w solarium. W każdym solarium jest wentylacja - nawiew, czyli słabszy lub mocniejszy podmuch powietrza. Klima jest w każdym nowszym urządzeniu, można ją domontować również do solariów starszego typu, bo one nie wszystkie miały fabrycznie montowane klimy. I klima w solarium nie działa tak jak klima w pomieszczeniu, czy w samochodzie! Klimatyzacja solarium polega na chłodzeniu powietrza które przepływa pomiędzy płytą osłaniającą dolne lampy, a płytą na której leżymy. Taka klima zapobiega przegrzewaniu się dolnej płyty, aby było wygodniej z niej korzystać i mieć komfort.

Co do czasu opalania. Nie wyobrazam sobie lezenia po 20 minut. Jeżeli ktoś opala się po 20 min, raz na dwa tygodnie, to efekt powinien być.
Dobre i zdrowe opalanie to zacząć od 5 min, stopniowo zwiększać ...czyli drugim razem po dwóch dniach 7 min, trzecim razem po dwóch dniach 9-10 min. Max dochodzić do 15. Używajcie kosmetyków. Polecam kosmetyki które wydobywają naturalny pigment ze skóry - są to zazwyczaj acceleratory . Taki kosmetyk nie tylko wydobywa pigment, ale sprawia ze opalenizna sie dlugo utrzymuje. Powiem że kiedyś był okres że przez 3 miesiące nie korzystalam z solarium, a opalona bylam nadal.

Lampy. Dobrze opalające lampy powodują ze juz po pierwszej wizycie widac efekty. Tak dla ścisłości to nie opala łożko tylko lampy. Najlepiej jak lampa na wskaznik 3,3 - UVA/UVB . Sa lampy które mają wkaznik 2,3 lub 2,6 wowczas opalaja slabo.

Jak poznac ze lampa zle opala ???? No własnie! Jezeli korzystamy z solarium i po wyjściu widzimy mocne zaczerwienienie na skórze, a potem efektu opalenia nie ma to znaczy to ze lampy są juz do wymiany. Na takich zuzytych lampach mozemy sie opalac i po 30 min a efekt bedzie gorszy niz opalalibysmy sie 5 min na nowych lampach.

Jezeli ktos ma jeszcze jakies pytania to chetnie sluzę doswiadczeniem i pomoca

Pozdrawiam

Dominika S_O_L_A_R_I_A
S_O_L_A_R_I_A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 17:57   #1041
(:Iza:)
Wtajemniczenie

ja bylam na razie tylko raz na solarium na 7 min za tydzien w sobote ide znow na 10 min, po pierwszym razie praktycznie nie było u mnie widac efektu, a smarowałam sie filtrem 3 i przyspieszaczem, moze powinnam zrezygnowac z fitru? czy może powinnam kupic specjalne kosmetyki do używania na solarium? z gory dzieki za rady
(:Iza:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 18:17   #1042
różowiutka
Zakorzenienie

Najlepsze kosmetyki do opalania są do zakupienia bezposrednio w salonach solaryjnych. Najlepsze firmy Australian Gold. Przyspieszają i przedłuzają opalenizne (te z bronzerami). Cena ok 5-8zl za saszetkę.
Ja sobie za granicą kupiłam całą butelkę i nie musze za kazdym razem wydawac na to pieniedzy.
Filtry i inne dziwne wynalazki, ktore tak naprawde nie są przeznaczone do opalania w solarium lepiej sobie darowac , bo i tak nie maja zadnego dzialania.
różowiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 00:43   #1043
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Najlepsze kosmetyki do opalania są do zakupienia bezposrednio w salonach solaryjnych. Najlepsze firmy Australian Gold. Przyspieszają i przedłuzają opalenizne (te z bronzerami). Cena ok 5-8zl za saszetkę.
Ja sobie za granicą kupiłam całą butelkę i nie musze za kazdym razem wydawac na to pieniedzy.
Filtry i inne dziwne wynalazki, ktore tak naprawde nie są przeznaczone do opalania w solarium lepiej sobie darowac , bo i tak nie maja zadnego dzialania.
Filtry i inne dziwne wynalazki Czyli filtr też jest dziwnym wynalazkiem? I czemu twierdzisz, że nie mają żadnego działania?

Echhh...

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
Stary 2007-10-06, 10:52   #1044
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
Filtry i inne dziwne wynalazki Czyli filtr też jest dziwnym wynalazkiem? I czemu twierdzisz, że nie mają żadnego działania?

Echhh...
filtry są przeznaczone do opalania na słońcu, w solarium nie mają żadnego działania.
Chyba, ze o czyms nie wiem? ? ?
Stary 2007-10-06, 12:07   #1045
pakosta
Wtajemniczenie

Filtry chronią przed UVA/UVB, lampy emitują UVA/UVB, chyba wszytko jasne?

Wymiana
Stary 2007-10-06, 13:18   #1046
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

hej dziewczyny
błagam poradzcie cos. poszlam wczoraj na solarium najsłabsze lampy na 9 minut. opalilam sie na ciele tak srednio ale moja twarz jest czerwona jak burak !!
co ja mam zrobic? czy jak pójde na nastepny raz kupic jakis krem ochronny albo łagodzący rto zaczerwienienie: jakis nawilzający??
tak naprawde chcialabym pojsc na mocniejsze lapmy bo tak bede chodzila i bedzie opalenizne widac po 10 wizytach na najsłabszych lampach, a ja bym wolala z 5 wizyt na tych mocniejszych lampach. Moze gdybym kupila jakis preparat przyspieszajacy opalanie to bym taka czerwona nie była!!
prosze poradzciemi , nie jestem z natury bladusem i sie wlasnie dziwie że moja twarz taka :delikatna"
Stary 2007-10-06, 13:25   #1047
pakosta
Wtajemniczenie

Skoro 9 minut na najsłabszych lampach tak się urządziło, to wyobraź sobie co by było na mocnych Skóra twarzy jest dużo bardziej delikatna niż ciała, więc szybciej (czy też inaczej) reaguje na promieniowanie. Jest czerwona - czyli poparzyłas sobie buzię. Musisz być świadoma tego, że efekt będzie kiepski - zniszczona skóra będzie się łuszczyć!

Nawilżaj teraz skórę, natłuszczaj i na pewno nie korzystaj z solarium zanim całkowicie nie zejdzie zaczerwienienie.

Przyspieszacz opalania tu nie pomoże.

Wymiana
Stary 2007-10-06, 14:07   #1048
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
Do solarium są przeznaczone specjalne kosmetyki, a nie filtry, ktorych uzywa się na sloncu. Jakas roznica w tym wszystkim jednak jest.
Stary 2007-10-06, 14:31   #1049
agata244
Raczkowanie

Cytat:
Do solarium są przeznaczone specjalne kosmetyki, a nie filtry, ktorych uzywa się na sloncu. Jakas roznica w tym wszystkim jednak jest.
Ale lampy emitują UV i UVB, więc powinno się mieć kosmetyki które chronią przed tym szkodliwym promieniowaniem, czyż nie tak?

agata244 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 14:35   #1050
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
filtry są przeznaczone do opalania na słońcu, w solarium nie mają żadnego działania.
Chyba, ze o czyms nie wiem? ? ?
Cytat:
Czyli filtry mają działanie również w solarium....

Cytat:
.... ale osobom korzystające z solariów nie zalezy na ochronie p-słonecznej, tylko na opaleniźnie, toteż owszem, dla nich są specjalne solaryjne kosmetyki.

Różnica jest i to ogromna

Wymiana
Odpowiedz

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości