Solarium :/ - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-06, 12:32   #1531
AnnAmel
Raczkowanie

GG do AnnAmel
Dot.: Solarium :/

Hej Dziewczyny ! ; )
na solarium chodzę już kilka lat (chyba z 4,5) - teraz chodzę 2,3 razy w miesiącu po 15 minut i ostatnio coś dziwnego mnie spotkało dlatego piszę do Was ; )
wieczorem po opalaniu bardzo swędzi mnie skóra na plecach i miejscowo (na rękach, pośladkach, udach), robią mi się takie małe placki, jakby ukąszenie przez owada i po kilku dniach to schodzi... Nigdy czegoś takiego nie miałam...

nie spotkałyście się z czymś takim ?

już się nie mogę doczekać!!!!!
AnnAmel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 00:52   #1532
blondi19
Zadomowienie

GG do blondi19

najlepiej bedzie jak pojdziesz do dermatologa.. moze to jakas wysypka albo uczulenie.. ;/ ciezko powiedziec.. moze lozko bylo niedomyte i zle zdezynfekowane i nabawilas sie jakiegos uczulenia

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!

blondi19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:32   #1533
Lucrecia3
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuje porady
przed latem chcialam przygotowac skore do slonca i toszke sie opalic
poszlam na solarium(dobre solarium) czas spedzony tam to kolejno:
9minut(5dniprzerwy)9minut (4dniprzerwy)9minut(3dnip rzerwy)9minut(2 dni przerwy)9minut(2 dni przerwy)9 minut i co?? i nic:/ nic nie widac zupelnie nic!! czy ktos tez tak ma??
Ja!!
Opalam się tylko na czerwono, a gdy czerwień zejdzie nie mam żadnej opalenizny.

HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 10:48   #1534
milajla
Raczkowanie

Ja już byłam w tym roku pięć razy w solarium, opalam się stopniowo, od raz na lekki brąz, a mimo to skóra mi schodzi Delikatnie co prawda, ale często i uciążliwie Co z tym robić??
Stary 2009-05-10, 12:32   #1535
doronia85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez milajla Pokaż wiadomość
Ja już byłam w tym roku pięć razy w solarium, opalam się stopniowo, od raz na lekki brąz, a mimo to skóra mi schodzi Delikatnie co prawda, ale często i uciążliwie Co z tym robić??
też tak mam, trzeba dobrze nawilżyć - smaruj skórę balsamem dwa razy dziennie albo nawet sięgnij po oliwkę, nie zapomnij oczywiście o peelingu - myślę, że dwa razy w tygodniu wystarczy
doronia85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 16:40   #1536
Monisia_1331
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez doronia85 Pokaż wiadomość
też tak mam, trzeba dobrze nawilżyć - smaruj skórę balsamem dwa razy dziennie albo nawet sięgnij po oliwkę, nie zapomnij oczywiście o peelingu - myślę, że dwa razy w tygodniu wystarczy
Ja uzywałam peeling przy schodzącej skórze i było jeszcze gorzej...Trzeba zwrócić uwagę na to że peelingi jeszcze bardziej wysuszają skórę!

"Dance is a universal language. Dance is freedom and dance is life...Dance4live"
Monisia_1331 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 22:33   #1537
doronia85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Monisia_1331 Pokaż wiadomość
Ja uzywałam peeling przy schodzącej skórze i było jeszcze gorzej...Trzeba zwrócić uwagę na to że peelingi jeszcze bardziej wysuszają skórę!
fakt!!! ale z drugiej strony nie ma innego sposobu żeby pozbyć się suchego naskórka , po peelingu może warto sięgnąć no oliwkę....?
Stary 2009-05-11, 14:09   #1538
czarnaasia
Raczkowanie

Czym pielęgnować skórę czoła i dekoltu, gdy po solarium wychodza mi krosty?
czarnaasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:06   #1539
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milajla Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny wcześniej pisały smaruj bardzo często skórę balsamami mocno nawilżającymi.
Dla mnie pomagał zawsze granatowy balsam nivea i ten nawilżający po opalaniu
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:20   #1540
milajla
Raczkowanie

No dzięki Dziewczyny, macie rację, muszę bardziej postawić na nawilżanie, innej rady chyba nie ma Peeling robię dwa razy w tygodniu. A właśnie: jak się ma peeling do szybszego "schodzenia" opalenizny? Zdania chyba są podzielone.
Stary 2009-05-14, 13:01   #1541
Domina
Zakorzenienie

Przed solarium najlepiej zrobic sobie peeling by zetrzec martwy naskórek i wtedy opalenizna bedzie równomierna i po cześci tez zapobiegnie schodzeniu skóry. Do tego gdy sie opalacie uzywajcie kremów przeznaczonych do opalania na solarium! To wazne bo dzieki nim sie skóra nie przesusza. Ja wiem ze one sa drogie ale mi taki jeden starczy na 3 razy bo najwazniejsze zeby posmarowac dekold i rece. wiec wychodzi ok. 2 zł wiecej na opalaniu. I pamietajcie o dobryuch balsamach w domu po kapaniu. I nie bedzie problemów
A czy schodzi szybciej opalenizna po peelingu... hm raczej zejdzie minimalnie dlatego warto go stosowac
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 17:13   #1542
nelson40
Raczkowanie

GG do nelson40 Send a message via Skype™ to nelson40

Hej
Ja mam pytanie odnośnie przyśpieszacza opalania, który jest najlepszy do opalania nóżek? Bo nie chce jakiś nieznośnych smug... I co sądzicie o kremach przedłużających opaleniznę? Macie jakieś ulubione?? Pozdrawiam

P.S. Czy to wydaje się Wam odpowiednie?? http://www.allegro.pl/item635599459_...lone_nogi.html

Edytowane przez nelson40
Czas edycji: 2009-05-14 o 17:18
nelson40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:27   #1543
travirra
Raczkowanie

Gdy chodze na solarium to zawsze 1 w tygodniu po 10 minut. Od roku stosuje tabletki antykoncepcyjne. Po solarium wychodza mi na twarzy brazowe plamy(wygladaja jak piegi), ktore po 2 dniach schodzą... Nie ma po nich sladu. Czy ktos wie o co chodzi?
Stary 2009-05-16, 17:01   #1544
delusionn
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Ja ciągle o tym solarium...
byłam już dwa razy:
raz w środę na 4 minuty i dzisiaj na 5. po środzie nie zauważyłam nic - ani opalenizny (ale to chyba nic dziwnego), ani żadnego pieczenia, zaczerwienienia - no jak już mówiłam, całkiem nic.
Dzisiaj chyba też opalenizny nie ma i nie będzie jak tak zaczerwienienia (z zaczerwienieniem to dobrze .

Sęk w tym, że chciałam opalić się do 25 maja.
Następny raz planuję iść w poniedziałek, środę, piątek i jak będę miała czas to jeszcze w niedzielę.
Szczególnie zależy mi na nogach, a zawsze dużo szybciej opalał mi się brzuch i ręce :|
Więc uznałam, że kupię przyspieszacz opalania, jakiś zwykły na słońce, bo czytałam, że można i działają i wszystko jest ok. Tylko kiedy się nim posmarować? Będę chodzić po szkole w tygodniu, a nie chcę siedzieć tam w tej kabinie (czy jak to nazwać) z lampą nie wiadomo ile i się smarować ^^

No i w ogóle pytanie: czy jak pójdę jeszcze te 3 czy 4 razy, za każdym razem zwiększając liczbę minut, to w ogóle opalę się do tego 25, czy raczej nie ma szans?
delusionn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 17:06   #1545
uparta Marti
Zakorzenienie

jesli będziesz chodzić przez natępny tydzien tak jak zaplanowałas to z pewnościa sie opalisz proponowałabym zrobić tak(na jakimś mocniejszym łóżku)
pon:7min
sr.:8min
pt:8-10 min
nd:10 min

przyspieszaczem smarujesz sie przed wejsciem do kabiny,
Stary 2009-05-16, 19:54   #1546
v3rona
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez travirra Pokaż wiadomość
Gdy chodze na solarium to zawsze 1 w tygodniu po 10 minut. Od roku stosuje tabletki antykoncepcyjne. Po solarium wychodza mi na twarzy brazowe plamy(wygladaja jak piegi), ktore po 2 dniach schodzą... Nie ma po nich sladu. Czy ktos wie o co chodzi?
hej, nie jestem pewna na 100 % ale to chyba przez tabletki które bierzesz, słyszałam ze nie wolno chodzić na solarium jak się bierze pigulki.
v3rona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:58   #1547
delusionn
Przyczajenie

uparta Marti, ale boję się, że jednak się mogę spalić po 7 minutach od razu i to na mocniejszym łóżku, hmm...
może pójść na 6 (dzisiaj było 5 jak już pisałam), ale na mocniejsze łóżko niż dzisiaj i później
sr: 7
pt: 8
nd: 9
na tym mocniejszym łóżku niż dwa pierwsze razy

?
i nie wiem czy w niedzielę na pewno pójdę...

Edit: to możliwe, żebym już była ciut opalona? Mam dalej okropnie blade nogi, ale wydaje mi się, że brzuch ma już ciut zdrowszy odcień, podobnie dekolt/twarz.
A może autosugestia?

Edytowane przez delusionn
Czas edycji: 2009-05-16 o 21:00
Stary 2009-05-16, 21:13   #1548
uparta Marti
Zakorzenienie

jak sie boisz ze sie spalisz to idz na mniej minut tak jak napisałas lepiej nie przesadzać.albo idz we wtorek,czwartek i sobote.
Możliwe ze juz pojawiła sie jakaś opalenizna troche "promieni"załapałas. a nogi wiadomo ze blade jeszcze. mam też tak ze nogi najwolniej się opalają.
Stary 2009-05-16, 23:07   #1549
delusionn
Przyczajenie

super, dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

o kurczę, właśnie zaczynam być czerwonawa
Nie sadziłam, że tak późno może być to widać!
Powinnam się martwić?
Jeżeli to tak jak ze słońcem, to jutro powinnam być bardzo zadowolona patrząc w lustro
Stary 2009-05-16, 23:53   #1550
shanta
Zadomowienie

efekty widać bardzo późno tak tez jest u mnie.. Jak idę np o godzinie 15 to dopiero 21/22 widzę zaczerwienienie... Myślę ze powinnaś poczekać do jutra a obudzisz się ' przybrazowiona ' ^^ proponuje ci
pon 7 min
sroda 8
piatek 9
niedziela 9 lub 10 jesli uznasz ze 'wytrzymasz'
takie seanse napewno zgwarantuja Ci opalenizne
Pisz jak Ci idzie
shanta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 13:18   #1551
doronia85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez delusionn Pokaż wiadomość
o kurczę, właśnie zaczynam być czerwonawa
Nie sadziłam, że tak późno może być to widać!
Powinnam się martwić?
Jeżeli to tak jak ze słońcem, to jutro powinnam być bardzo zadowolona patrząc w lustro
też tak mam, skóra się przyzwyczaja do "słońca", jeśli zaczerwienieniu towarzyszy pieczenie spróbuj posmarować się czymś z d-panthenolem
Stary 2009-05-17, 16:12   #1552
blondi19
Zadomowienie

GG do blondi19

Cytat:
Napisane przez doronia85 Pokaż wiadomość
też tak mam, skóra się przyzwyczaja do "słońca", jeśli zaczerwienieniu towarzyszy pieczenie spróbuj posmarować się czymś z d-panthenolem

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!

blondi19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 16:18   #1553
delusionn
Przyczajenie

nic nie piekło, dalej mam lekko zaróżowione uda, ale już mi to znika, a brzuch już odrobinkę zabrązowiony
No nic, to daje mi nadzieję pójdę jeszcze te 3 czy 4 razy i powinno być całkiem nieźle.

Tylko boję się, że mi się ten ładny kolor zbyt spodoba i się zbyt przyzwyczaję i będę chciała chodzić regularnie co jakiś czas, żeby opaleniznę utrzymać, a to jednak nie najlepszy pomysł, bo to, cóż, zdrowe nie jest
Stary 2009-05-17, 18:52   #1554
delusionn
Przyczajenie

A w ogóle, to czy nie będę miała widocznego śladu po gumce od okularów solaryjnych? Niestety nie mam już czasu kupić tych takich bez gumki ^^
Nie planuję opalać się bez nich bo szkoda mi wzroku , ale co zrobić jeśli mi się one odbiją?
Stary 2009-05-17, 23:36   #1555
uparta Marti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez delusionn Pokaż wiadomość
A w ogóle, to czy nie będę miała widocznego śladu po gumce od okularów solaryjnych? Niestety nie mam już czasu kupić tych takich bez gumki ^^
Nie planuję opalać się bez nich bo szkoda mi wzroku , ale co zrobić jeśli mi się one odbiją?
no wtedy nic nie zrobisz niestety a dlaczrgo nie mozesz opalać się bez nich ? wchodzisz,wciskasz START, zamykasz oczy i leżysz aż lampy zgasną. nie musisz przeciez otwierać oczu podczas opalania.opalajac sie z okularkami to raczej pewne ze będziesz miała ślady i po gumce i po samych okularach naokoło oczu.
Stary 2009-05-18, 11:51   #1556
milenasz
Przyczajenie

Dziewczyny mozecie polecic jakis dobry kosmetyk do opalania w solarium? taki, zeby przyspieszyl opalanie, ale tez i troche chronil skore jest cos takiego?
milenasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 11:59   #1557
Coka
Przyczajenie

GG do Coka

Witam Kobietki
PYT.1. Jaki balsam byście poleciły po solarium lub przed??
<nie chodzi mi specyfiki które tam oni wciskają bo to się nie opłaca>
PYT.2. Mam taki mały problem, może któraś z Was ma podobny i mi coś poradzi
Otóż mam dość dużo dużych pieprzyków kilka mnie nie pokoi... wiem, że powinnam iść do dermatologa ale niestety czas mi nie pozwala... po za tymczasowo mieszkam 300km od domku i tak ciężko mi się wybrać do jakiegokolwiek lekarza... tym bardziej, że nasza wspaniała służba zdrowia, gdy zobaczy kogoś z innego miejsca zamyka mu drzwi przed nosem... i tak mnie to zniechęca!!
Może stosujecie jakieś maści lub inne specyfiki lub słyszałyście o czymś na pieprzyki??
Miałam już nie chodzić na solarium i udawało mi się to już dosyć dobrze...
<prawie rok>
ale gdy patrze w lustro to boje się, że niedługo zleję się kolorem ze śnieżno-białą ścianą
Więc już pierwsze 5 minut mam za sobą i zaskakujący efekt bo od razu złapałam trochę koloru ;D;D

Proszę o radę

pozdrawiam cieplutko
Coka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 12:49   #1558
uparta Marti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milenasz Pokaż wiadomość
Dziewczyny mozecie polecic jakis dobry kosmetyk do opalania w solarium? taki, zeby przyspieszyl opalanie, ale tez i troche chronil skore jest cos takiego?
wszelkie kosmetyki ONYX-jestem z nich zadowolona gdy korzystam z solarium

Cytat:
Napisane przez Coka Pokaż wiadomość
Witam Kobietki
PYT.1. Jaki balsam byście poleciły po solarium lub przed??
<nie chodzi mi specyfiki które tam oni wciskają bo to się nie opłaca>
PYT.2. Mam taki mały problem, może któraś z Was ma podobny i mi coś poradzi
Otóż mam dość dużo dużych pieprzyków kilka mnie nie pokoi... wiem, że powinnam iść do dermatologa ale niestety czas mi nie pozwala... po za tymczasowo mieszkam 300km od domku i tak ciężko mi się wybrać do jakiegokolwiek lekarza... tym bardziej, że nasza wspaniała służba zdrowia, gdy zobaczy kogoś z innego miejsca zamyka mu drzwi przed nosem... i tak mnie to zniechęca!!
Może stosujecie jakieś maści lub inne specyfiki lub słyszałyście o czymś na pieprzyki??
Miałam już nie chodzić na solarium i udawało mi się to już dosyć dobrze...
<prawie rok>
ale gdy patrze w lustro to boje się, że niedługo zleję się kolorem ze śnieżno-białą ścianą
Więc już pierwsze 5 minut mam za sobą i zaskakujący efekt bo od razu złapałam trochę koloru ;D;D

Proszę o radę

pozdrawiam cieplutko
ja bym nie ryzykowała i raczej unikała solarium z dużą ilościa ppieprzyków. Najpierw wybierz się do lekarza a później dopiero an solarium.Pozatym co to za wymówka że cięzko się wybrać ? masz czas wybrać sie na solarium więc masz i czas na lekarza Zamiast iść na opalanie poświęć ten czas na wizyte u dermatologa
Stary 2009-05-18, 15:26   #1559
renia0809
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez v3rona Pokaż wiadomość
hej, nie jestem pewna na 100 % ale to chyba przez tabletki które bierzesz, słyszałam ze nie wolno chodzić na solarium jak się bierze pigulki.
potwierdzam, ja też biorę tabletki ale plamek nie mam, to zależy chyba od osoby jak reaguje, poczytaj ulotkę tabletek i zobaczysz że w jest tam o tym napisane
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 16:39   #1560
travirra
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedz. Plamy szybko znikaja, ale boje sie, ze w najblizszym czasie wyjda mi przebarwienia. Chyba przestane chodzic na solarium. Bylam 2 razy.

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości