Solarium :/ - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-28, 20:06   #2161
siarka40
Szef ds. Wymianek

Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez megwink Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po co się wypowiadasz w tym wątku skoro jesteś przeciwniczką. Na siłę nikogo nie przekonasz, bo to indywidulana sprawa każdego człowieka. Nie jesteśmy "fankami" solarium jak to nazwałas tylko z niego korzystamy. Nie chcesz, nie chodź nikt Cię nie zmusza i nie nakazuje. A jeśli chodzi o słowo "umiar" to znaczy, ze ktoś z niego korzysta a nie "umiar to całkowity brak solarium".
po 1 - banalne to, ale prawdziwe - dlatego, ze takie mam prawo
po 2 - w tym watku propaguje sie nieprawdziwe informacje (chocby to o nieszkodliwosci solarium w malej ilosci), zatem wrecz mam obowiazek to zdementowac
po 3 zas - wiem, co znaczy slowo "umiar", acz prosze, nie piszcie, ze umiarkowane korzystanie z solarium nie jest szkodliwe...

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Alkohol szkodzi. Rozumiem, że nie pijesz?
Tłuste jedzenie szkodzi. Pewnie w życiu nie miałaś w ustach żadnego paskudztwa z McDonalda, smażonych potraw też nie jadasz?

Umiar to rozsądne i umiejętne dozowanie przyjemności a nie kompletna z niej rezygnacja. Nikt tu nie pochwala ani nie namawia do korzystania z solarium codziennie. Każdy trzeźwo myślący człowiek rozumie, że co za dużo, to niezdrowo.
Nam zarzucasz 'zaciemnianie prawdziwego obrazu' a tymczasem sama mylisz pojęcia i naciągasz fakty.
I kto tu ściemnia?
jesli juz odbijasz w ten sposob pileczke - znajdz zatem, prosze, watek, w ktorym mowie, ze picie alkoholu jest ql

Testery NIE SĄ silniejsze niż nietestery!

W SP, Rossmannie, Naturze i inszych takich sprzedawane są ORYGINAŁY!

Sprawdź tutaj czy nosisz dobrze dobrany stanik!!
mikroREKLAMA
Szukamy lekkiego wózka inwalidzkiego dla pani Edwardy - informacje w linku - zajrzyj proszę!

Ta reklama pokazywana jest pod 16 768 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
siarka40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:31   #2162
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Propaguje się?!
Swoim myśleniem świata tym nie zmienisz. Jeśli ktoś ma rozum to wie kiedy przystopować.
Powiem tak, na pewno chodzenie od czasu do czasu jest mniej szkodliwe od chodzenia non stop. Ale jak już się pójdzie te kilka razy to przecież nie jest złe.
Tłuste jedzenie, fast foody nie są szkodliwe gdy zna się umiar.

Edytowane przez uUuAsissuUu
Czas edycji: 2010-03-01 o 16:32
uUuAsissuUu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 10:21   #2163
Cogata
Rozeznanie

na Waszym miejscu bym w ogóle nie zwracała uwagi na takie zaczepki. kontynuujcie dalej temat i tyle.
Cogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 11:49   #2164
neytiri19
Przyczajenie

Kochane mam pytanie które z pewnościa sie juz nie raz tu pojawiło ale, uwieżcie przeczytać 2 tys. ileś postów dla mnie to cud musiałby być..
dobra to do rzeczy
niedługo wybieram sie na stojace solarium ,byłam juz na leżacych lampach po których źle sie czułam
mysle by iśc najpierw na 7 min. a,póżniej na 10
jestem ciekawa ile wytrzymuje opalenizna z solarium
uzywacie jakis przyspieszaczy ,mam tabletki "belissa Sun" ale, nie wiem czy one tez sie nadaja
neytiri19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:13   #2165
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Może najpier idź na 5 minut, skoro źle się czułaś?
Ja nie używałąm żadnych tabletek, a opalenizna utrzymała mi się jakieś 4 mies.
Jasne, że na początku było cudownie, a później robiłam się coraj bardzoiej blada...i tak do wczoraj. Znowu poszłam na 8 min i okolice bikini mi się spiekły Normlanie ubrać się nie mogłam.

Czas edycji: 2010-03-02 o 16:15
Stary 2010-03-03, 10:17   #2166
neytiri19
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Może najpier idź na 5 minut, skoro źle się czułaś?
Ja nie używałąm żadnych tabletek, a opalenizna utrzymała mi się jakieś 4 mies.
Jasne, że na początku było cudownie, a później robiłam się coraj bardzoiej blada...i tak do wczoraj. Znowu poszłam na 8 min i okolice bikini mi się spiekły Normlanie ubrać się nie mogłam.
4 miesiące to strasznie długo zawszew myslełam ,że po miesiacu skóra staje sie bladsza a tu szok!
zobacze jak mnie mocno weżmie po 7 min. to na wiecej już nie pójde
moja babka w solarium mówiła ,że te lampy sa nowe i nie mozna sie na nich spiec
jassnee!
Stary 2010-03-03, 10:27   #2167
Cogata
Rozeznanie

na nowych lampach tym bardziej łatwiej o spieczenie
Stary 2010-03-03, 10:43   #2168
neytiri19
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
na nowych lampach tym bardziej łatwiej o spieczenie
na leżących chyba łatwiej sie spiec niż na stojacych chyba...
Stary 2010-03-03, 10:46   #2169
Cogata
Rozeznanie

a w tej kwestii się nie wypowiem, zawsze byłam na leżących i własnie nowe lampy "przypalały" i to ostro :/
Stary 2010-03-03, 13:41   #2170
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
I pamietajacie ze solarium daje efekt utajony- opalenizna moze pojawic sie do 24 h po opalaniu..wiec nie przesadzajacie bo sie poparzyc mozna.
podobnie jest z uszkodzeniem wzroku - też nie następuje natychmiastowo...

Cytat:
Ale ja to wiem i bez szkoły kosmetycznej. Tylko nie wyobrażam sobie siebie brązowej z pandami pod oczami.
nie używasz na co dzień podkładu etc?
ja od dłuuugiego już czasu jak już wybieram się na solarkę (bo nie jestem antyanty opalaniu jako takiemu) w ogóle okolice oczu smaruję filtrem, plus do opalania okularki - i jeśli ktoś może coś o efekcie pandy powiedzieć, to raczej ja okularki solaryjne są malutkie, nie opaliłyby się przez nie tylko powieki, więc o jakiej pandzie mowa..
zmarszczki wokół i pod oczami pojawiają się najszybciej, niestety

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
na Twoim miejscu użyłabym jakiegoś kremu, chamującego opalanie.
ja bym i filtra użyła (ważny faktor UVA), i czegoś zasłaniającego (z niezbyt cienkiej, delikatnej tkaniny) na buzię dodatkowo
nie wierz w opcję wyłączania lamp na twarz, promieniowanie w kabinie jest rozproszone

a co do opalania na łóżku czy w tubie, to nie jest tak, że w łóżku lampy są blizej skóry niż w tubie..?
niby w pleksie oddzielającej lampy od skóry są jakieś filtry, ale może ta odległość ma znaczenie
Stary 2010-03-03, 14:45   #2171
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neytiri19 Pokaż wiadomość
na leżących chyba łatwiej sie spiec niż na stojacych chyba...
Powiem ci, że wg. mnie żadna różnica. I po stojących i po lezących boli tak samo[piecze]

A co do tych okularków.
Bo zauważyłam że one są połączone takim...czymś na nos. I to przecie chyba też widać? NAstępnym razem jak pójdę to założe. Ale napewno nie wezmę sobie 10 minut ;pp

Czas edycji: 2010-03-03 o 14:56
Stary 2010-03-03, 15:57   #2172
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
A co do tych okularków.
Bo zauważyłam że one są połączone takim...czymś na nos. I to przecie chyba też widać? NAstępnym razem jak pójdę to założe. Ale napewno nie wezmę sobie 10 minut ;pp
w moim solarium to jest cieniuteńka gumeczka i bynajmniej nie widać po niej ŻADNEGO śladu nieopalonego
kojarzę, że są takie z plastikowym czy jakimś tym łącznikiem, ale to też cienkie przecież jest

w każdym razie, to nie chodzi tylko o zmarszczki wokół oczu, które jak już powstaną, to nie znikną niestety, tylko o bezpieczeństwo i zdrowie naszych oczu
nie wiem jak Wy, ja na codzień używam jakiegoś podkładu czy pudru mineralnego i jak pociągnę powiekę nieopaloną (całkowita bladość w stosunku do reszty twarzy generalnie, choć teraz po długiej abstynencji od opalania cała jestem blada heh) delikatnie, to śladu nie ma, że panda wokół oka jest
w ogóle, ja się nie opalam na skwarę, tylko ciuteńkę bardziej, niż byłabym bez opalania, więc i tego efektu bieli wokół oczu dużego nie ma.
no ale, opalanie się na silny brązik w solarce przeczy z opalaniem z umiarem a tu jak piszecie o takim mowa

a co do tych tub czy łóżek, kiedyś mi tak powiedziano na jakimś solarium, nie wiem ile w tym prawdy, bo nie opalam się tak długo, żeby się poparzyć
znam swoją skórę na tyle, żeby wiedzieć od ilu min zaczynać i nie mieć pieczonego kurczaka tu i tam hihi
i jak już zaglądam na solarium, to tylko na jedno, ulubione

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2010-03-03 o 16:03
Lavanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:31   #2173
jelonek1985
Zakorzenienie

GG do jelonek1985

Ja przez cztery lata systematycznie odwiedzałam solarium dwa razy w tygodniu i opalałam się po 15-20 min. Teraz jak o tym pomyślę to ogarnia mnie przerażenie
Gdyby nie wyjazd do Holandii, gdzie mieszkam i pracuję, pewnie do dzisiejszego dnia byłabym tanorektyczką. Tutaj mają strasznie słabe lampy i można iść na rozgrzane łóżko na 30 min i jedynie przez jeden dzień jest się czerwonym a następnego dnia znów bladym, więc szkoda czasu i pieniędzy.
Tylko zauważyłam, że na moim ciele (głównie na dekoldzie, ramionach, brzuchu) pojawiają się coraz większe rzesze licznych pieprzyków. Co to może oznaczać? Czy to pamiątka po zbyt intensywnym, dawnym opalaniu?

"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"

22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 10:10   #2174
monia55598
Raczkowanie

Wiedzie co kochane zapraszam na strone www.solarium.pl
tam poznacie odpowiedzi na pytania udzielone przez fachowców.Przekonacie się czym tak naprawde jest spowodowana nagonka mediów.
Owszem solarium jest szkodliwe ale zostalo zaliczone to tej samej grupy co słonce wiec jesli latem wylegujecie na sloncu po 5 6 godzin a nie takie jakie sa wzkazaniaTo solarium to pikuś Pan pikuśZ wszytskiego trzeba korzystać z umiarem i bedzie dobrzekorzystac z kosmetyków ochronnych!l
Jesli na słonce smarujecie sie flirtami smarujcie się też w solarium (kosmetykami solaryjnymi).Polecam lekture z tej strony
monia55598 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:42   #2175
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez monia55598 Pokaż wiadomość
Wiedzie co kochane zapraszam na strone www.solarium.pl
tam poznacie odpowiedzi na pytania udzielone przez fachowców.Przekonacie się czym tak naprawde jest spowodowana nagonka mediów.
Owszem solarium jest szkodliwe ale zostalo zaliczone to tej samej grupy co słonce wiec jesli latem wylegujecie na sloncu po 5 6 godzin a nie takie jakie sa wzkazaniaTo solarium to pikuś Pan pikuśZ wszytskiego trzeba korzystać z umiarem i bedzie dobrzekorzystac z kosmetyków ochronnych!l
Jesli na słonce smarujecie sie flirtami smarujcie się też w solarium (kosmetykami solaryjnymi).Polecam lekture z tej strony

zgadzam się na całej linii. we wszystkim trzeba znac granice i umiar
ja zima czasami krece nosem, ze jestem blada w porownaniu do innych dziewczyn, ale nadrabiam balsamami, chyba, ze juz mnie okrutnie przypili, to ide na 10min. z tym,ze nic nie zastapi lezenia na cieplutkiej plazy pod sloncem
Stary 2010-03-26, 23:14   #2176
Klaudyneczka
Raczkowanie

Talking Solarium

Przepraszam jeżeli jest juz taki wątek albo w nieodpowiednim miejscu to pytanie
Mam pytanie do wszystkich pan które regularnie opalaja sie na solarium,jezeli takie tu sa.Jak często trzeba chodzic zeby sie opalic i pózniej jak zeby ta opalenizne utrzymac? Czym sie smarujecie(przed opalaniem,czy po)zeby skóra nie była sucha?I jakie sa mniej weicej koszta w miesiacu?
Tak,wiem... wiem... ze to nie zdrowe i w ógóle...pytam tak z ciekawosci co i jak bo pare razy byłam ale nigdy opalenizna jakos mi sie nie utrzymywała i tylko pozostawała mi sucha skóra,szcególnie na nogach która puzniej długo musiałąm doprowadzac do porzadku.
Z góry dziekuje za odpowiedz
Klaudyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:26   #2177
Madelie
Zadomowienie

Dot.: Solarium

Jeśli chcesz się opalić, na początek powinnaś zdecydować się na SERIĘ zabiegów - np. 5 razy co dwa dni. Potem wystarczy chodzić raz w tygodniu, żeby utrzymać opaleniznę.
Stary 2010-03-27, 01:15   #2178
Jeanne90
Zakorzenienie

Najpierw polecam wizytę w WYSZUKIWARCE
Stary 2010-03-27, 10:36   #2179
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22

ja nie chodzę na solarkę ale wydaje mi się, że tak jak ze słońcem naturalnym jeśli chcesz utrzymać opaleniznę i opalać się stopniowo to zaczynasz od największej ochrony (zależy jaką masz jeszcze skłonność do poparzeń i kolor skóry..) jeśli chcesz iść na solarium to musisz zacząć od np. 5minutowej sesji przez kilka razy a potem stopniowo zwiększać ilość minut..a po solarium używać kremów nawilżających i takich które utrzymują opaleniznę..
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 12:59   #2180
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Najpierw polecam wizytę w WYSZUKIWARCE
Slusznie. Ja ze swojej strony polece wizyte u dermatologa, ktory opowie Ci o szkodliwosci smazenia swojej skory pod sztucznymi lampami.
Stary 2010-03-27, 16:17   #2181
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Slusznie. Ja ze swojej strony polece wizyte u dermatologa, ktory opowie Ci o szkodliwosci smazenia swojej skory pod sztucznymi lampami.
Stary 2010-03-27, 18:14   #2182
Corno0
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Dokładnie
+Mgiełka radical...
+Dobre kosmetyki...
-Alkohol...
-Papierosy...
[P.!]
Corno0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 19:25   #2183
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

oj Dziewczyny dajcie spokój z tym dogadywaniem- po co te docinki?!
Chce kobita chodzic na solarium to niech chodzi- ja tam lubie masło więc je jem, w d*** mam to, ze inni wola margarynę i argumenty o jej wyzszości nad masłem mnie guzik obchodzą- chociaż zdaję sobie z nich sprawę
Klaudyneczka pewnie też doskonale zdaje sobie sprawę na co się decyduje, więc przestańcie wszystkich w kółko umoralniać i "wychowywać"- żenada na prawdę
A do Ciebie moja Droga- następnym razem użyj wyszukiwarki- o solarium, wpływie opalania na skórę i jej pielęgnacji jest na prawdę mnóstwo watków- niepotrzebnie zaśmiecasz forum

i peace
Weronika1010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 19:43   #2184
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez Weronika1010 Pokaż wiadomość
oj Dziewczyny dajcie spokój z tym dogadywaniem- po co te docinki?!
Chce kobita chodzic na solarium to niech chodzi- ja tam lubie masło więc je jem, w d*** mam to, ze inni wola margarynę i argumenty o jej wyzszości nad masłem mnie guzik obchodzą- chociaż zdaję sobie z nich sprawę
Klaudyneczka pewnie też doskonale zdaje sobie sprawę na co się decyduje, więc przestańcie wszystkich w kółko umoralniać i "wychowywać"- żenada na prawdę
A do Ciebie moja Droga- następnym razem użyj wyszukiwarki- o solarium, wpływie opalania na skórę i jej pielęgnacji jest na prawdę mnóstwo watków- niepotrzebnie zaśmiecasz forum

i peace
Od jedzenia margaryny nie zaczna Ci pekac wlokna kolagenowe ani nie zaczna CI sie szybciej robic zmarszczki a tym bardziej prawdopodobiensto raka skory nie zwiekszy sie . Solarium i margaryna to nie to samo.

Edytowane przez jamestown
Czas edycji: 2010-03-27 o 19:46
jamestown jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 21:53   #2185
Lenka87
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Właśnie - to nie kwestia gustu czy smaku, ale zdrowia.
Mi się podoba opalenizna, ale świadomie z niej rezygnuję. Na solarium w życiu nie pójdę, a od wczesnej wiosny do później jesieni chronię twarz i ciało filtrami - w zimie wystarczy mi tylko filtr w kremie do twarzy.
Lenka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 22:26   #2186
Klaudyneczka
Raczkowanie

Ale przeciez nikt nikomu nie każe chodzic i to chyba sprawa kazdego co robi ze swoim ciałem
Ja tylko grzecznie zapytalam czy ktos chodzi i moze cos wiecej nz ten temat powiedziec jezeli nie to nie ma problemu i po co jakies głupie komentarze
Klaudyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 22:31   #2187
choochoo1
Raczkowanie

a co was to obchodzi to że autorce tematu zaczną pękać włókna kolagenowe? to jej decyzja i nie pytała o wpływ solarium na skórę. oszczędźcie sobie takich żałosnych komentarzy.
choochoo1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 00:05   #2188
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez choochoo1 Pokaż wiadomość
a co was to obchodzi to że autorce tematu zaczną pękać włókna kolagenowe? to jej decyzja i nie pytała o wpływ solarium na skórę. oszczędźcie sobie takich żałosnych komentarzy.
A to mnie obchodzi, ze gdy dostanie raka to z moich podatkow bedzie oplacane jej leczenie. Gdy dostanie innej choroby skornej rowniez ja bede za to placic.
A okreslenie "zalosne" zostaw dla siebie. Troche kultury.
Stary 2010-03-28, 18:01   #2189
simonee
Zakorzenienie

Napewno w solarium, doradza Ci jakis krem uzywac przed i po i jak czesto chodzic, bo lampy solaryjne maja rozna moc...
Zastanow sie czy warto na to chodzic? Sa inne sposoby posiadania opalenizny, chocby opalanie natryskowe, samoopalacze, zmywalne brazery.
Ciekawostka:
Niemiecy przyjeli ustawe, ktora wprowadza zakaz korzystania z solarum przez osoby ponizej 18 roku zycia ze wzgledu na wysokie ryzyzko zachorowania na raka skory.
simonee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:36   #2190
ewelinucha
Zadomowienie

Po opalaniu w solarium pojawiają mi się na skórze jasne plamki. Co może być tego przyczyną, i czy mogę dalej się opalać? Może znacie jakąś maść aby to usunąć
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia

ewelinucha jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości