Solarium :/ - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-05, 15:05   #2191
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Dot.: Solarium :/

Wydaje mi się, że było to już w tym temacie. Wystarczy poszukać.
uUuAsissuUu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 18:50   #2192
motylek17222
Zadomowienie

GG do motylek17222
Dot.: Solarium

Cytat:
Napisane przez ewelinucha Pokaż wiadomość
Po opalaniu w solarium pojawiają mi się na skórze jasne plamki. Co może być tego przyczyną, i czy mogę dalej się opalać? Może znacie jakąś maść aby to usunąć
prawdopodobnie moze byc zla dezynfekcja lozka solaryjnego i masz lupiez pstry ...dermatolog ci dokladnie powie co to jest ...ogolem latwo wyleczyc ale powraca czesto ...
motylek17222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:38   #2193
caate
Zakorzenienie

GG do caate

hej
sama zaczelam korzystac z solarium, zeby na wiosne troche sie przybrazowic. pierwszy raz bylam na slabych lampach 2x8min, 10min, przeszlam na mocniejsze brazujace 1x10min, dzis bylam na 10min i spalilam lekko plecy i pupe... dodam, ze robie odstepy 3dniowe meidzy seansami. jestem cos srednio przekonana do tego solarium, bo jak patrze na klientki to co druga czerwona wychodzi. myslalam, ze to wina lozek, sama juz nie wiem..

moglby ktos doradzis dobre solarium we Wroclawiu? bede bardzo wdzieczna
caate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 16:56   #2194
marinka:)
Raczkowanie

wg mnie robisz zbyt krótkie odstępy, dopiero zaczynasz opalanie po zimie. daj skórze odpocząć jakieś 5 dni, potem nie przekraczaj kilkukrotnie 8 minut, z resztą, z mocnych lamp radziłabym zrezygnować w ogóle...

sama chodzę raz w tyg 5 minut, jestem delikatnie brązowa. ale przed studniówką przesadziłam kilkukrotnie, chodziłam właśnie tak 2 razy w tygodniu na 7-10minut.
marinka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:50   #2195
caroliiine
Raczkowanie

też potrzebuję porady biorąc pod uwagę, że mam wręcz alabastrowa skórę i opalam się bardzo, bardzo wolno... ile czasu zajmie mi opalenie się chociaż troszkę? myślałam, żeby chodzić dwa razy w tygodniu tak po 5 minutek?
mam jakiś przyspieszacz do opalania w solarium i z tego co mi mówią, to muszę najpierw się chociaż troszkę opalić, a później to już szybciej będzie szło...
i jeszcze jedno - nogi bardziej opalę w leżącym czy w stojącym?

caroliiine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:51   #2196
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

A więc tak. Z moich obserwacji, szybciej nogi opalisz na tubie[jeszcze lepiej na takiej z ruchomą platformą], ale na początek lepiej żebyś poszła ze dwa -trzy razy na łóżko. Pierwszy raz idź na 3 min. coby skórę tylko przygotować. Później pójdź na 5 minut itd. Najlepiej by było gdybyś zrobiła rozeznanie gdzie jest dobre solarium, dobra obsługa i lampy wymieniane regularnie.
Co do tej obsługi. Spytaj się pani/dziewczyny co proponują na twarz dla ciebie.
Pamiętaj, żeby skórę odpowiednio nawilżać po opalaniu
Stary 2010-04-20, 16:07   #2197
caroliiine
Raczkowanie

ojej, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź uUuAsissuUu
czyli zacząć od 3 minutek, ale dwa razy w tygodniu może być?
kupiłam sobie narazie kosmetyki z Emerald Bay do opalania i po, mam nadzieję, że w miarę skuteczne będą :P

caroliiine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 12:01   #2198
whiteChoc0
Raczkowanie

czy 160 vat to mocne lampy ?
whiteChoc0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:33   #2199
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Nie są takie mocne, bywają mocniejsze

Ale spiec się na nich da radę.
Stary 2010-05-04, 16:51   #2200
renia0809
Wtajemniczenie

ja też musze ruszyć na łożeczko bo bladzioszek ze mnie tyle tylko że chyba zmienię salon na inny bo w tym z którego dotychczas korzystałam leżałam 2-3 razy w tyg plackiem po 12 min i zanim doszłam do ładnego brązowego koloru a to chyba za dużo...podobno w niektórych soalriach po 5 min już widać postępy a u mnie to zero, tyle tylko że mam jasną karanację
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 17:09   #2201
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez renia0809 Pokaż wiadomość
ja też musze ruszyć na łożeczko bo bladzioszek ze mnie tyle tylko że chyba zmienię salon na inny bo w tym z którego dotychczas korzystałam leżałam 2-3 razy w tyg plackiem po 12 min i zanim doszłam do ładnego brązowego koloru a to chyba za dużo...podobno w niektórych soalriach po 5 min już widać postępy a u mnie to zero, tyle tylko że mam jasną karanację
O rany, to dużo za dużo...
Stary 2010-05-04, 19:57   #2202
ckin2u
Zakorzenienie

Ja tez jestem raczej przeciwniczka, ale jestem juz taka blada, ze wygladam wrecz na chora.. chcialabym zlapac delikatnie kolorek, taka jasna brzoskwinke od razu lepiej sie wyglada. Chyba jak sie pojdzie raz na jakis czas zwlaszcza teraz przed latem to az tak bardzo nie szkodzi?
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:30   #2203
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Osoby, które są przeciwniczkami solarium powiedzą, że szkodzi. Tak jak większość rzeczy zresztą.
Kup sobie jakiś ładny balsam brązujący lub samoopalacz. Nabierzesz ładych kolorków, nie zniszczysz skóry, a w lato łądnie się opalisz.
Stary 2010-05-04, 21:31   #2204
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Ja tez jestem raczej przeciwniczka, ale jestem juz taka blada, ze wygladam wrecz na chora.. chcialabym zlapac delikatnie kolorek, taka jasna brzoskwinke od razu lepiej sie wyglada. Chyba jak sie pojdzie raz na jakis czas zwlaszcza teraz przed latem to az tak bardzo nie szkodzi?
Raz na jakiś czas to znaczy jak często?
Stary 2010-05-04, 21:35   #2205
ckin2u
Zakorzenienie

po samoopalaczach i balsamach to ja wygladam koszmarnie
juz nie wspomne ze bardziej mnie one wysuszaja niz solarium.

Raz na jakis czas tzn, na poczatek poszlabym pewnie z 3 razy (5 minut, 8 , 10..) a potem tak raz w miesiacu? Nie wiem, chcialabym po prostu zlapac zdrowy kolorek.

A jak polecacie jakis fajny balsam/krem brazujacy to chetnie sprobuje, chociaz naprawde probowalam ich mnostwo, tych tanszych jak i zarowno tych drozszych.
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:47   #2206
vanessa1781
Zakorzenienie

Ja używałam całą zimę Dove brązujący ten z rozświetlającymi drobinkami i nie widziałam żadnych rezultatów, poza tym, że gdy nałożyłam za dużo to na drugi dzień miejscami wyglądało jakbym była brudna i ten brud się zwijał. Poza tym na początku nie mogłam strawić tego zapachu, niby przyjemniejszy niż typowy samoopalacz, ale mimo wszystko... Z czasem jednak się przyzwyczaiłam do tego zapachu. Jadnak jak zawsze na wiosnę poszłam sobie na solarium: 5 minut - 2 dni przerwy - 5 minut - 3 dni przerwy - 7 minut - i miałam iść po jakichś 4-5 dniach, bo już ładnie się przybrązowiłam, ale dopadło mnie przeziębienie a potem "ciężkie dni" i już 2 tygodnie nie byłam. I myślę ze znów będę musiała zaczynać tak jaby od początku, czyli 5 minutek?!!
Stary 2010-05-04, 22:37   #2207
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Ja kiedyś kupiłam w Tesco samoopalacz z Kolastyny za 5,00 zł. Był naprawdę super, zero zacieków i ładny kolor skóry po nim był. Może warto zajrzeć do KWC?
Jak chcesz iść na solarium to najpierw pójdź na 3-4 minutki coby skórę przygotować, później dwa razy na 5 i poźniej raz na tydzień/dwa tygodnie i powinno być lepiej.

Edytowane przez uUuAsissuUu
Czas edycji: 2010-05-04 o 22:38
Stary 2010-05-04, 23:26   #2208
Lenka87
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Ja smaruję nogi samoopalaczem do twarzy Oriflame i jestem zachwycona - zero smug, plam, kolor jest ładny i rowny
Lenka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 16:39   #2209
vanessa1781
Zakorzenienie

A mi się teraz przypomniała pewna historia, parę ładnych lat temu, przed moją studniówką, wiadomo zima - więc chciałam się troszkę przybrązowić, a że samoopalacze dopiero zaczęły, że tak powiem wchodzić na rynek, kupiłam sobie jakiś tani. Na opakowaniu pisało że opalenizna jest widoczna po około 4 godz. więc koło godz.16 się wykąpałam i wysmarowałam całe ręce, twarz, szyję. Nie zapomnę nigdy mojego przerażenia, gdy wyszliśmy na salę do poloneza, jasne światła... Popatrzyłam na swoje dłonie, myślałam ze się pod ziemię zapadnę, miałam tak kolorowe - we wszystkich odcieniach żółci i brązu. Na szczęście tylko dłonie, reszta ciała wyglądała w miarę. I tak się zakończyła moja przygoda z samoopalaczami, nim zaczęła się na dobre Od tamtej pory wolę solarium.
Stary 2010-05-11, 17:15   #2210
blackamor
Zakorzenienie

Do kobiet korzystających z solarium ;-)

Witam!
Mam mały dylemat. Trochę głupi, ale mnie to trapi
Czy peeling (w moim przypadku z cukru i oliwy) rozjaśnia skórę?
Mój TŻ wraca za niedługo z zagranicy i na jego przyjazd chciałabym wyglądać jak najlepiej. Dlatego wybieram się na solarium. Dwa dni przed spotkaniem z nim chcę iść ostatni raz na opalanie. Czy jeśli po dwóch dniach od tego ostatniego razu zrobię sobie peeling, to czy moje opalanie pójdzie na marne i rozjaśni mi to skórę?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

up
Stary 2010-05-11, 17:42   #2211
Sandora
Raczkowanie

GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora

Hej dziewczyny
Byłam niedawno pierwszy raz w życiu na solarium, na 5 minut na początek. Przyznam, ze trochę spaliły mi się plecki, ale ogółem nic okropnego, myślałam, że będzie gorzej. W każdym bądź razie zależy mi na w miarę zdrowej opaleniźnie z umiarem, nie chce być brązowa jak czekolada, ale mieć ciut ciemniejszy i normalny kolor skóry (zwykle byłam strasznie blada) i jak powinnam sobie ustawić swój grafik? Planuje chodzić tylko miesiąc na solarium, tak do wakacji.
Ja zaplanowałam to w taki sposób, że raz w tygodniu po 5 min i ewentualnie potem zwiększyć do 6? myślicie, że taki czas da mi upragnione efekty?
Pozdrawiam
Sandora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:03   #2212
klimczorek
Przyczajenie

Dot.: Do kobiet korzystających z solarium ;-)

Myśl ,że lepiej zrób piling przed ostatnią wizyta w solarium ,bo jednak piling złuszcza naskórek
klimczorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 21:59   #2213
vanessa1781
Zakorzenienie

Poszłam wczoraj po 2 tygodniach przerwy na 7 minut i no i przypaliłam sobie troszkę plecki, a po poprzednich opalaniach zaczęła mi schodzić skóra z brzucha (ale po wczorajszym brzuch jest ok.).
Ja planuję najpierw pochodzić kilka razy tak co 3-4 dni na 6-7 minut, żeby nabrać kolorku a potem to tak myślę co 7-10dni, żeby ten kolorek podtrzymać do urlopu.
Stary 2010-05-11, 22:15   #2214
Kwapis.
Rozeznanie

A ja mam taki problem ze wszystko pieknie opalone (brzuch, dekolt,nogi, plecy) ale rece ma blade i to te strony " zewnetrzne" i nie mam pojecia co zrobic zeby tez byly tak opalone jak reszta ciala

Być normalna. Niemożliwe !

Kwapis. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 22:26   #2215
Ammell
Przyczajenie

GG do Ammell
Dot.: Do kobiet korzystających z solarium ;-)

peeling wskazany jest przed opalaniem, bo zapobiegnie powstawaniu plam i ewentualnych nierówności poza tym jeżeli zrobisz go po opalaniu, możesz sobie podrażnić skórę. więc lepiej nie ryzykuj
Ammell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 23:01   #2216
anka1709
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
A mi się teraz przypomniała pewna historia, parę ładnych lat temu, przed moją studniówką, wiadomo zima - więc chciałam się troszkę przybrązowić, a że samoopalacze dopiero zaczęły, że tak powiem wchodzić na rynek, kupiłam sobie jakiś tani. Na opakowaniu pisało że opalenizna jest widoczna po około 4 godz. więc koło godz.16 się wykąpałam i wysmarowałam całe ręce, twarz, szyję. Nie zapomnę nigdy mojego przerażenia, gdy wyszliśmy na salę do poloneza, jasne światła... Popatrzyłam na swoje dłonie, myślałam ze się pod ziemię zapadnę, miałam tak kolorowe - we wszystkich odcieniach żółci i brązu. Na szczęście tylko dłonie, reszta ciała wyglądała w miarę. I tak się zakończyła moja przygoda z samoopalaczami, nim zaczęła się na dobre Od tamtej pory wolę solarium.

Twoja historia kubek w kubek przypomina mi moją- z tym, że ja tak się urządziłam na Sylwestra.
Akurat dłonie miałam w normalnym kolorze, bo je umyłam po wysmarowaniu się. Ale tu się kończą plusy.
Po samoopalaczu byłam żółta, jakbym zapadła na żółtaczkę. Za to dłonie... te, wcześniej umyte, nie nabrały żółci i elegancką bielą odcinały się od reszty ciała. Ogólnie dramat z masakrą, od tego czasu nawet nie patrzę na samoopalacze.
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"

anka1709 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:11   #2217
uUuAsissuUu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kwapis. Pokaż wiadomość
A peeling wskazany jest przed opalaniem, bo zapobiegnie powstawaniu plam i ewentualnych nierówności poza tym jeżeli zrobisz go po opalaniu, możesz sobie podrażnić skórę. więc lepiej nie ryzykuj
A ja czytając regulamin[takie moje zboczenie, czytam większość regulaminów] znalazłam punkt w którym jest napisane, że nie wskazane jest chodzenie na solarium po peelingu, tuż po depilacji, w trakcie leczenia u dermatologa itd.
Stary 2010-05-12, 18:12   #2218
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

Cytat:
Napisane przez renia0809 Pokaż wiadomość
ja jeszcze pare lat temu tez w ciagu 1 tygodnia bylam na solarium 3 razy po 15 min i nie bylo widac poprostu nic !!!!moze to wina tego ze posmarowalam sie kremem do opalania (z nr 6 bodajze).ale w solarium tez chyba trzeba uzywac kremow, tak jak przy opalaniu na sloncu
nie bylo widac nic,tylko piegi na twarzy mi powyskakiwaly,ale na szczescie szybko poznikaly
evelinarav jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:20   #2219
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Twoja historia kubek w kubek przypomina mi moją- z tym, że ja tak się urządziłam na Sylwestra.
Akurat dłonie miałam w normalnym kolorze, bo je umyłam po wysmarowaniu się. Ale tu się kończą plusy.
Po samoopalaczu byłam żółta, jakbym zapadła na żółtaczkę. Za to dłonie... te, wcześniej umyte, nie nabrały żółci i elegancką bielą odcinały się od reszty ciała. Ogólnie dramat z masakrą, od tego czasu nawet nie patrzę na samoopalacze.
Trzeba się po prostu nauczyć używać samoopalacza.

Cytat:
Napisane przez evelinarav Pokaż wiadomość
ja jeszcze pare lat temu tez w ciagu 1 tygodnia bylam na solarium 3 razy po 15 min i nie bylo widac poprostu nic !!!!moze to wina tego ze posmarowalam sie kremem do opalania (z nr 6 bodajze).ale w solarium tez chyba trzeba uzywac kremow, tak jak przy opalaniu na sloncu
nie bylo widac nic,tylko piegi na twarzy mi powyskakiwaly,ale na szczescie szybko poznikaly
Przerażacie mnie.
Stary 2010-05-12, 18:25   #2220
Katixx
Raczkowanie

bylam dzis na solo pierwszy raz po baaaardzo dlugiej przerwie. I bede teraz walczyc o opalenizne podstawowa. Bylam dzis na 6 minut. Chce isc nastepny raz w sobote na 5 minut. Czy to bedzie ok? Krotka przerwa, ale w nd niecynne a w poniedzialek nie moge wiec bylaby dluga przerwa. I stad wzielabym tylko 5 min w sobote.... a moze jednak 6? bo w piatek raczej nie moglabym pojsc?
jak myslicie?

Edytowane przez Katixx
Czas edycji: 2010-05-12 o 18:26
Katixx jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości