Solarium :/ - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-23, 18:22   #211
yedanna
Zakorzenienie

Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez bejbe990
no własnie kobietki, smarujecie sie w domu czy już na solarium ?
Na solarium ale w sumie to wszystko jedno, czy posmarujesz się w domu czy tuż przed opalaniem. Chociaż ktoś wspominał, że po posmarowaniu preparatem brązującym został ślad (bez solarium) więc może lepiej nie robić dużego odstępu w czasie.
Stary 2006-05-23, 18:46   #212
Madziarka.n
Zakorzenienie

ja smaruję swoje całe ciałko codziennie wieczorkiem (Lirene ujędrniającym) i jakoś mi styka A na solarkę śmigam mniej więcej co 10 dni, na seanse po 10 minut. Pozdrówki dla solariomaniaczek

Madziarka.n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:32   #213
asik86
Raczkowanie

a ja mam takie pytanko na ktore nie odnalazłam konkretnej odpowiedzi :smaruje sie balsamem brazujacym J&J i czy to nie zaszkodzi mi w opalaniu na solarce?? czy cos mnie złapie skoro mam ciemna karnacje po tym balsamie (ale wiadomo ze nie na długo bo schodzi po umyciu) i czy moge sie nim smarowac po opalaniu (czy nie zejdzie mi ta opalenizna po solarium)???
Pozdrawiam i czekam na wasze odp.
asik86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:35   #214
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asik86
a ja mam takie pytanko na ktore nie odnalazłam konkretnej odpowiedzi :smaruje sie balsamem brazujacym J&J i czy to nie zaszkodzi mi w opalaniu na solarce?? czy cos mnie złapie skoro mam ciemna karnacje po tym balsamie (ale wiadomo ze nie na długo bo schodzi po umyciu) i czy moge sie nim smarowac po opalaniu (czy nie zejdzie mi ta opalenizna po solarium)???
Pozdrawiam i czekam na wasze odp.
Hmm... nie używam (jeszcze ) kremu brązującego ale jak nazwa wskazuje krem ten barwi skórę a proces opalania powoduje zmiany w skórze więc opalenizna solaryjna nie zejdzie z powodu kremu. Natomiast zastanawiam się, czy zabarwiona tym kremem skóra nie będzie się trudniej opalać...
Stary 2006-05-23, 21:10   #215
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

ja stosuje Garnier "Skóra musnieta sloncem" tylko na nogi i chodzac na solarium oplaleniza sie ladnie pokrywa )
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 22:11   #216
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yedanna
Hmm... nie używam (jeszcze ) kremu brązującego ale jak nazwa wskazuje krem ten barwi skórę a proces opalania powoduje zmiany w skórze więc opalenizna solaryjna nie zejdzie z powodu kremu. Natomiast zastanawiam się, czy zabarwiona tym kremem skóra nie będzie się trudniej opalać...
Nie będzie się trudniej opalać,bo jak sama napisałaś krem/balsam/ samoopalacz barwi naskórek,a promienie dostają się, działają na głębsze warstwy skóry Jedno na drugie nie wpływa

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:28   #217
czekoladka
Zadomowienie

Dziewczyny, słuchajcie Ja przeczytalam w regulaminie solarki, że przed opalaniem NIE WOLNO smarować się żadnymi kosmetykami do ciala (oprocz tych do solarium), żadnymi balsamami (nawilżającymi, brązującymi, itp.), niczym, żadnymi kremami, po prostu trzeba wejść bez żadnych specyfików na ciele Nie wiem, czy ktoraś z Was o tym pisala, więc sorry, jeśli powtórzyłam
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:24   #218
Madziarka.n
Zakorzenienie

Hmm.. ja też to czytałam w regulaminie mojej solarki ale.. za każdym razem jak przychodzę, to właścicielka pyta czy chcę jakiś krem

Stary 2006-05-24, 10:30   #219
kofeina
Przyczajenie

Dziewczyny zależy im na sprzedaży tych kremów te "profesjonalne'' kremiki sa fajne ale ile kasy na nie idzie dlatego przstałam je kupować
kofeina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:56   #220
czemida
Przyczajenie

Ja też kiedyś kupowałam kremy specjalnie do opalania w solarium,ale zrezygnowałam bo niestyty to zbyt dużo kosztuje. Nie radzę smarować się zwykłymi kremami do opalania, bo skóra paskudnie smierdzi (sprawdzone i potwierdzone nie tylo przeze mnie). Czasem posmaruje się balsamem (używam NIVEA na suchą skórę), lub wcale się nie smaruje i ide na żywioł . Oczywiście staram się korzystać z solarium rozsądnie, bo niestety szybko mozna się uzależnić. pozdrawiam

czemida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:23   #221
karolca
Zakorzenienie

Lightbulb Dot.: Solarium :/

jesli chodzi o stosowanie preparatów do opalania to jakis czas temu zakupiłam sobie zel (poziom drugi - do mojej karnacji) przyspieszający do opalania. zakupu dokonalam na allegro od uzytkownika eversun-pl.
Love Gel, bo o ten kosmetyk mi chodzi ma ladny landrynkowy (?) zapach. (Mi podchodzi pod owoce leśne ). Ma zelową ale w miare rzadką konsystencję, jest żółty (!). Ladnie wchłania się w skórę. Efekt? pierwszym razem mialam wrazenie ze cała się kleję ale to tylko zludzenie na dłoniach było. skóra byla nawilzona, gladka i przyjemnie pachniała. A jaki efekt opalania? blyskawiczny. szczegolnie ramiona i dekolt. niby 10 minut ale nastepnego dnia mialam wrazenie ze to bylo 20 lub 30 :/. troche sie zaczerwienily te miejsca. nie wiem czy to moja wina (niewiedza) czy przyspieszacz tak podzialał. Bo w ostatnim czasie 10 minut to bylo raczej podtrzymanie kolorku a nie opalanie.

Smaruję się w domku, przed wyjsciem. Pozwala to na wchloniecie zelu w skore i aktywacji melaniny. po prostu na solarium wchodze z "przygotowaną" skórą.

Jeśli zas chodzi o cene to hmm... za 250 ml wydajnego zelu zaplacilam 38 zł. Na solarium sprzedają ten sam kosmetyk po 50-60 zł albo w saszetkach 10 ml za 5-6 zł.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tymi kosmetykami to na stronie www.eversun.pl jest pelna oferta kosmetyków do opalania jak i po opalaniu. Jednak podane ceny są znacznie wyzsze niz na allegro!!

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:49   #222
bejbe990
Rozeznanie

GG do bejbe990

Cytat:
Napisane przez karolca
jesli chodzi o stosowanie preparatów do opalania to jakis czas temu zakupiłam sobie zel (poziom drugi - do mojej karnacji) przyspieszający do opalania. zakupu dokonalam na allegro od uzytkownika eversun-pl.
Love Gel, bo o ten kosmetyk mi chodzi ma ladny landrynkowy (?) zapach. (Mi podchodzi pod owoce leśne ). Ma zelową ale w miare rzadką konsystencję, jest żółty (!). Ladnie wchłania się w skórę. Efekt? pierwszym razem mialam wrazenie ze cała się kleję ale to tylko zludzenie na dłoniach było. skóra byla nawilzona, gladka i przyjemnie pachniała. A jaki efekt opalania? blyskawiczny. szczegolnie ramiona i dekolt. niby 10 minut ale nastepnego dnia mialam wrazenie ze to bylo 20 lub 30 :/. troche sie zaczerwienily te miejsca. nie wiem czy to moja wina (niewiedza) czy przyspieszacz tak podzialał. Bo w ostatnim czasie 10 minut to bylo raczej podtrzymanie kolorku a nie opalanie.

Smaruję się w domku, przed wyjsciem. Pozwala to na wchloniecie zelu w skore i aktywacji melaniny. po prostu na solarium wchodze z "przygotowaną" skórą.

Jeśli zas chodzi o cene to hmm... za 250 ml wydajnego zelu zaplacilam 38 zł. Na solarium sprzedają ten sam kosmetyk po 50-60 zł albo w saszetkach 10 ml za 5-6 zł.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tymi kosmetykami to na stronie www.eversun.pl jest pelna oferta kosmetyków do opalania jak i po opalaniu. Jednak podane ceny są znacznie wyzsze niz na allegro!!
o! no to dobrze wiedzieć z tym przyspieszaczem
Stary 2006-05-24, 17:18   #223
Madziarka.n
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kofeina
Dziewczyny zależy im na sprzedaży tych kremów te "profesjonalne'' kremiki sa fajne ale ile kasy na nie idzie dlatego przstałam je kupować

a ja myślałam, że ona ten krem proponuje tak z dobrego serduszka (czyt. za darmo) żebym się nie spiekła

Stary 2006-05-24, 17:26   #224
czekoladka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n
Hmm.. ja też to czytałam w regulaminie mojej solarki ale.. za każdym razem jak przychodzę, to właścicielka pyta czy chcę jakiś krem
Mi chodzi o zwykłe kremy - typu balsamy do ciała, zwlaszcza jakies z drobinkami, ale bez drobinek też A takie typowo do solarium , ktore właścicielka Ci proponuje, to moga być , no bo są do tego przeznaczone Ja np. jak mam w danym dniu w planach solarke, to po kąpieli niczym sie nie smaruję , a normalnie-jeśli nie ide na solar0 to balsamuję się
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:32   #225
Madziarka.n
Zakorzenienie

aaaa to już kumię A jeszcze co do balsamów i kremików po solarce.. mój facet nie chcąc czuć się przy mnie jak kartka papieru (sam to wymyślił, hehe też zaczął śmigać na solarę. Według niego najlepszym nawilżeniem jest oliwka. Faktycznie oliwka fajnie nawilża, ale stosowanie jej to masakra. Wszystko się tłuści i brudzi

Stary 2006-05-24, 17:37   #226
kofeina
Przyczajenie

Ja oliwką smaruje sie po kapieli kiedy jestem jeszcze mokra i wycieram sie ręcznikiem ,spróbuj to najlepszy sposób
Stary 2006-05-24, 17:51   #227
Madziarka.n
Zakorzenienie

a co na to ręcznik ??

Stary 2006-05-24, 17:59   #228
kofeina
Przyczajenie

no raczej nie jest zbyt zadowolony ale skóra jest nawilżona i gładka
Stary 2006-05-24, 19:21   #229
dotka85
Zadomowienie

Ja tez jestem zwolenniczka wszelkich przyspieszaczy i kosmetykow do solarium. Zawsze ich uzywam przy opalaniu (od jakiegos roku) i widze znaczna roznice miedzy tym jak sie teraz opalam a jak kiedys, gdy ich nie uzywalam- tzn kolor opalenizny jest ladniejszy, intensywniejszy i "bierze" mnie szybciej i mocniej.
dotka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 21:07   #230
izzolda
Raczkowanie

Witam
Niestety nie dałam rady przebrnąć przez wszystkie posty od początku wiec jesli zadam pytanko które juz było przepraszam.
Mam bardzo jasną karnacje przy bardzo ciemnych włosach i oczach-wyglada to dziwnie dlatego postanowiłam pójść na solarium.
Wyczytała ze lepiej chodzić często i na krótko-tak zrobie ale czy mozecie polecić mi jakieś przyspieszacz do opalania na nózki?
W tamtym roku pierszy raz chodizłam na solarium i oapliłam się super oprócz nóg-do końca były białe.W tym roku chciałabym to zmienić.
izzolda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:09   #231
Madziarka.n
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izzolda
Witam
Niestety nie dałam rady przebrnąć przez wszystkie posty od początku wiec jesli zadam pytanko które juz było przepraszam.
Mam bardzo jasną karnacje przy bardzo ciemnych włosach i oczach-wyglada to dziwnie dlatego postanowiłam pójść na solarium.
Wyczytała ze lepiej chodzić często i na krótko-tak zrobie ale czy mozecie polecić mi jakieś przyspieszacz do opalania na nózki?
W tamtym roku pierszy raz chodizłam na solarium i oapliłam się super oprócz nóg-do końca były białe.W tym roku chciałabym to zmienić.
Na nóżki polecam stojące solarium U mnie podziałało

Stary 2006-05-24, 22:21   #232
ifffonka
Rozeznanie

GG do ifffonka

Cytat:
Napisane przez izzolda
Witam
witam od siebei mogę napisać
oczywiście że lepeij jest chodzić częściej a na krótsze sesje szczególnie jeśli się na bardzoe jasną karnację
a co do opalania nóżek
jeste specjalny kosmetyk firmy SOLEO o nazwie nieskomplikowanej "Legs"
przeznaczony jest właśnie do cieżko opalających się partii ciała - a właśnie takimi są nogi
jeżeli chcesz uzyskać naturalną opaleniznę zarówno na nogach jak i całym ciele polecam SOLEO Pinacolada - również przyspiesza opalanie nóg ale można stosować go również do całego ciała, a co najważniejsze można go stosować mając jasną karnację
Pozdrawiam

Moja twórczość pazurkowa
POZDROWIONKA !!!
ifffonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:38   #233
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izzolda
Witam
Powtórzę za ifffonką, że na początku, szczególnie przy bardzo jasnej cerze należy chodzić na krótkie 5-6 minutowe sesje. Z czasem, kiedy już zobaczysz jak Twoja skóra reaguje na opalanie sama będziesz w stanie stwierdzić, czy jest wskazane dłuższe opalanie.

Co do nóg - na początku - tzn. przez pierwsze 2-3 wizyty nie polecam stosowania przyspieszaczy, raczej delikatny krem ochronny sprzedawany w solarium. Skóra się przyzwyczai i będziesz mogła sięgnąć po coś wspomagającego opalanie, np. wspomniany tu preparat "Legs".

Być może słaba opalenizna nóg była spowodowana kiepskimi lampamiw solarium do którego chodziłaś więc spróbuj odwiedzić inne lub zmienić łóżko.

Poza tym polecam przeczytanie całego wątku, jeśli zamierzasz chodzić na solarium znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Stary 2006-05-25, 08:30   #234
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izzolda
Ja nóg nie mogłam opalic przez bardzło dlugi okres czasu. mam raczej ciemne wlosy, jasną cere i niebieskie oczy. Zaczełam chodzić na solarium ale nogi nadal sie nie opalały. Nawilżałam skóre... na solarium chodziłam dwa razy w tygodniu po srednio 10 minut. po jakims czasie dawke zaczełam zwiększać ale bardzo powoli (i zaleznie od dysponowanej gotóweczki ). I nic. Byly tylko lekko opalone. Brzuch, rece, twarz, dekolt ladnie opalone a nogi niee
Minelo troche czasu, przerwa w solarium na okres wioseno-letni. Pozną jesienią wróciłam na solarkę. chodzilam rzadko i nieregularnie... Aż któregoś razu, po solarium siedziąc wieczorkiem w pizamce zauwazylam, ze mam opalone nogi! Obecnie opalają sie tak jak brzuszek (chociaz na pierwszy rzut oka nie widac). teraz za to mam jasniejsze od calej reszty rece ale to akurat mi nie przeszkadza bo wyglądają naturalnie. i odcieniem pasują do twarzy

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
Stary 2006-05-25, 10:18   #235
a.k
Raczkowanie

GG do a.k
Cool Dot.: Solarium :/

Ja chodze tez juz od dluzszego czasu na solarium czasami dwa razy w tygodniu a czasami raz po 6 minut jednorazowo.Niestety wlascicielka nie chce wposzczac na wiecej gdyz lampy sa bardzo mocne ,ale efekt juz widzialam po pierwszym razie.Dowiedzialam sie tez ze nie nalezy brac prysznica od razu po solarium bo opalenizna wychodzi dopiero 6 lub 7 godzin po opalaniu i widac lepsze efekty
Stary 2006-05-25, 10:18   #236
a.k
Raczkowanie

GG do a.k
Cool Dot.: Solarium :/

Ja chodze tez juz od dluzszego czasu na solarium czasami dwa razy w tygodniu a czasami raz po 6 minut jednorazowo.Niestety wlascicielka nie chce wposzczac na wiecej gdyz lampy sa bardzo mocne ,ale efekt juz widzialam po pierwszym razie.Dowiedzialam sie tez ze nie nalezy brac prysznica od razu po solarium bo opalenizna wychodzi dopiero 6 lub 7 godzin po opalaniu i widac lepsze efekty

Pozdroo
Stary 2006-05-25, 11:45   #237
Judytka2
Rozeznanie

Tak jak bylam w Niemczech to znajomy który ma sieć solarium to wlasnie mówil ze nie wolno sie kąpac kilka godzin po opalaniu Ja n igdy sie nie kąpie odrazu i mam ładną opaloną skóre. Nawet buźki nie myje minimum trzy godziny. Kiedys przecieralam tylko tonikiem ale tez zauwazylam ze opalenizna jest mniejsza. Jak wracam do domu to smaruje sie tylklo maścią z nagietka. Ona dziala tez antybakteryjnie. A po kilku godzinach sie kąpie dopiero
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:05   #238
karolca
Zakorzenienie

to prawda. opalenizna po solarium widoczna jest najpredzej po ok. 40 minutach. zaczyna wtedy "wychodzic". po okolo 3 godzinach juz widac czy nas "wzielo" czy nie. U mnie po ostatniej wizycie opalenizna wyszła dopiero następnego dnia!! po 20 godzinach byl szczyt. zrobilam sie w niektórych miejscach czerwona jak rak!
To jednak wina przyspieszacza gdyz po opalaniu bez niego, po 10 minutach skora tylko lekko sie przyciemniala.

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
Stary 2006-05-25, 12:13   #239
izzolda
Raczkowanie

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Dziś wybieram się do solarium-od razu kupuje karnecik.
Tak sobie wymyśliłam ze bede chodzić prez tydzień na 6 minutek co drugi dzień-a potem musze zrobić przerwe na jakiś tydzień bo wyjerzdzam.
A potem powtórka.
Czy taki plan ma sens?
izzolda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 12:55   #240
soni
Raczkowanie

używanie kremow z filtrami do solarium nie ma sensu . równie dobrze można iść na mniej minut . to tylko spowolni opalnie , a w solarium i tak są inne proporcje uva i uvb , niż te , do jakich kosmetyki na słońce są przystosowane . kosmetyki solaryjne przyspieszaja najczęściej opalanie , a nie mają filtrów , dlatego sa polecane . sądzę , że używanie innych balsamów przed opalniem nie jest wskazane , ponieważ mogą powstać reakcje uczuleniowe .
soni jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
opalanie, solarium

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości