Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-06, 09:31   #1
sylwia622
Rozeznanie

Smile Jak schudnac po cesarce

Dziewczyny jak mozecie wypowiedzcie sie w tej sdprawie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115302
Stary 2006-05-06, 14:09   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Jak schudnac po cesarce

jesli wszytsko goi sie dobrze,czujesz sie dobrze to proponuje cwiczyc plus zdrowe jedzenie ,nawilzac ,natluszczac cialo,masaze i czekac

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:05   #3
sylwia622
Rozeznanie

Paula a mozesz polecic jakies konkretny zestaw cwiczen ?
Aha i jeszcze takie pytanie bo od dzisiaj zaczelam biegac tylko nie jestem pewna czy nie jest to za duzy wysilek, prosze o rade. Z gory dziekuje.
Stary 2006-05-06, 19:14   #4
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

przyznam ze nie znam zadnego zestawu bo ze mnie len i nie cwicze ale moge polecic basen ,cwiczyc wszytskie miesnie i jeszcze odciazasz kręgosłup,jesli biegasz to warto tez pocwiczyc górne partie miesni.

wysilek musisz sama sobie dozowac ,najwazniejsze to nie przesadzac ,pomalu zwiekszac odleglosci i ilosc powtórzen.

moze przejrzyj forum fitness.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 08:10   #5
Mariqa
Wtajemniczenie

3 tygodnie po cesarce- według mnie absolutnie za wcześnie na cokolwiek poważniejszego..
To jest okres połogu.
Nie ma różnicy po jakim porodzie jesteś, spadek wagi nie zależy od sposobu rodzenia, wierz mi.
Po 6-8 tygodniach możesz zacząc wykonywać ostrożne ćwiczenia, bez narażania dolnych partii brzucha na wysiłek i rozciąganie.
Bieganie to według mnie podjęcie co najmniej ryzykownego działania
Zacznij od lekkiej rozgrzewki , spinanie mięśni pośladków, ud, generalnie ćwiczenia oparte na technice nie aerobowej, a np calanetics lub pilates.
Zdrowa dieta, to dieta zbilansowana, najlepiej jeśc kilka leciutkich posiłków w dzień, bez nadmiaru węglowodanów i tłuszczów. Jeść więcej rano, mniej po 18.
Przestrzegam Cię jeszcze raz przed nazbyt forsownymi ćwiczeniami teraz, jest za wcześnie, rana z wierzchu się zasklepiła, ale przecież miałaś przecięte powłoki brzuszne i mięsień macicy zacznij ostrożnie
Stary 2006-05-08, 09:12   #6
Alien
Wtajemniczenie

Zgadzam sięz tym co napisała Mariqa.

Sylwia622 3 tygodnie to naprawdę mało czasu. Nie bez podstawy lekarze okreslili, że połóg trwa 6 tygodni. Daj sobie troche wiecej czasu na odpoczynek i całkowite dojście do siebie nie odrazu, powoli. Organizm musi się zregenerować, a wierz mi, że po 6 tygodniach brzuch bedzie bardziej płaski niż po 3, poprostu proces obkurczania się macicy trochę trwa.
A jeśli chcesz już zaczynać ćwiczenia to krwawienie się pewno u ciebie skończyło, bo przy krwawieniu i intensywnych ćwiczeniach bardzo zadko ale może dojśc do krwotoku, wiec lepiej się nie przeforsowywać.
Po cięciu cesarskim dochodzi się dłużej do siebie, bo to przecież operacja.
Na poczatek możesz zacząc od lekkiej diety, unikać przejadania się, i uzywać kosmetyki ujędrniające, wyszczuplające. A kobieco i seksi to makijaż, fryzurka i ładny ciuch
I spacerek w dzidzią jak najbardziej wskazany na zdrowie wyjdzie

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:29   #7
iwonamysza
Zadomowienie

GG do iwonamysza

Ja też jestem po cesarce już 4 miesiace, a z tym chudnieciem to kiepsko mi idzie. Zaczełam ćwiczyć po 6 tygodniach mięsnie brzucha ale okazało się ze wiele z ćwiczen nie jestem w stanie wykonać bo brzuch ciągnie okropnie. Potem skakałam na skakance, nawet fajnie. Ale rzeczywiście zbyt szybko nie można się forsować. Jak byłam ok.4 tygodnie po porodzie i chciałam się przekonać jak wysoko podnoszę już nogi, rana pękła i zrobiła się dziura i tyle z tego miałam. Więc cierpliwości, a potem stopniowo zaczniesz ćwiczyć i będzie coraz lepiej.

iwonamysza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:03   #8
mmena
Raczkowanie

Najlepiej spytaj lekarza czy juz mozesz zaczac cwiczyc. 3 tygodnie to chyba troche zbyt wczesnie. Mnie (takze po cesarce) pomogly schudnac cwiczenia na miesnie brzucha i hula-hop. Nie biegalam.
mmena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:58   #9
333kociaczek333
Przyczajenie

Witam,
Ponad 3 m-ce temu urodziłam śliczną córeczkę ( miałam cesarkę ).
W ciąży przytyłam 18kg. Przez pierwsze 2 tyg.karmiłam piersią i waga szybko spadała- straciłam 8kg. Potem niestety musiałam przejść na butelkę i waga wzrosła z 76 na prawie 82kg. Jestem załamana bo nic na mnie nie działa. Ćwiczyć już mogłam po 6tyg, zaczęłam od spacerów, potem powoli próbowałam czegoś więcej.
Całkowicie odstawiłam słodkie, pije gorzką herbatę, nie jem masła ani innych tłuszczy. Jem 3 razy dziennie, więcej warzyw i owoców, piję dużo wody mineralnej i zieloną herbatę. Dużo ćwiczę (już mogę)- spacery, robię brzuszki, ćwiczenia na nogi, rowerek i troche biegam. Dodatkowo wspomagam się kremami ujędrniająco - wyszczuplającymi. Nie podjadam i nie przeciążam żołądka. Bardzo się pilnuję, mam dużą motywację bo bardzo chcę schudnąć-- a mam 15kg do zrzucenia.
Niestety ale moje starania nie przynoszą efektów tylko przeciwnie
Od 2 miesięcy się staram a moja waga zamiast spadać to troche wzrosła. Czuję się z tego powodu okropnie czasami nawet wstydzę się rozebrać przy mężu albo nie chce mi się z domu wyjść; już nie wiem jak się ubrać bo w moje rzeczy sprzed ciąży nie mogę wejść lustro to mój wróg
Poradźcie mi coś proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
333kociaczek333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:01   #10
sorceress79
Raczkowanie

Mi mój lekarz kazał ćwiczyć już tydzień po porodzie! Jak przyszłam zdjąć szwy, to skrytykował mój brzuch, który wówczas wyglądał na 4-5 m-c i stwierdził, że powinnam ćwiczyć brzuszki, zaczynając od 5.
Przyznam, że nie posłuchałam go, obawiając się otwarcia blizny, ale rzeczywiście rozpoczęłam delikatne ćwiczenia. Dziś jestem 3 tyg. po cesarce i wyglądam lepiej niż wtedy, ale do rozmiaru sprzed ciąży jeszcze mi daleko.
Niestety, na własnej skórze przekonałam się, że powrót do formy po cesarce jest o wiele dłuższy i trudniejszy niż po naturalnym porodzie...
sorceress79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:08   #11
8mmadziaa8
Raczkowanie

GG do 8mmadziaa8

Cytat:
Napisane przez 333kociaczek333 Pokaż wiadomość
Witam,
Ponad 3 m-ce temu urodziłam śliczną córeczkę ( miałam cesarkę ).
W ciąży przytyłam 18kg. Przez pierwsze 2 tyg.karmiłam piersią i waga szybko spadała- straciłam 8kg. Potem niestety musiałam przejść na butelkę i waga wzrosła z 76 na prawie 82kg. Jestem załamana bo nic na mnie nie działa. Ćwiczyć już mogłam po 6tyg, zaczęłam od spacerów, potem powoli próbowałam czegoś więcej.
Całkowicie odstawiłam słodkie, pije gorzką herbatę, nie jem masła ani innych tłuszczy. Jem 3 razy dziennie, więcej warzyw i owoców, piję dużo wody mineralnej i zieloną herbatę. Dużo ćwiczę (już mogę)- spacery, robię brzuszki, ćwiczenia na nogi, rowerek i troche biegam. Dodatkowo wspomagam się kremami ujędrniająco - wyszczuplającymi. Nie podjadam i nie przeciążam żołądka. Bardzo się pilnuję, mam dużą motywację bo bardzo chcę schudnąć-- a mam 15kg do zrzucenia.
Niestety ale moje starania nie przynoszą efektów tylko przeciwnie
Od 2 miesięcy się staram a moja waga zamiast spadać to troche wzrosła. Czuję się z tego powodu okropnie czasami nawet wstydzę się rozebrać przy mężu albo nie chce mi się z domu wyjść; już nie wiem jak się ubrać bo w moje rzeczy sprzed ciąży nie mogę wejść lustro to mój wróg
Poradźcie mi coś proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Kochana moja córeczka ma już 8 miesiecy a u mnie z waga nadal ciężko. W ciąży przytyłam 25, co prawda rodziłam naturalnie, ale to chyba jest bez znaczenia. Po porodzie oczywiście ubyło i ubywało coraz więcej ale w pewnym momencie zaczęłam przybierać na wadze. Karmię piersią cały czas, od prawie dwóch miesięcy chodzę dwa razy w tygodniu na aerobik w wodzie, staram się ćwiczyć w domu, zmieniłam cukier na słodzik, ograniczyłam słodycze, zamieniłam tłuste jedzonko na sałatki i warzywka i jest lepiej - schudłam 6 kg, ale przed ciążą miałam 65 a teraz 77 więc sama widzisz, cierpliwość przede wszystkim

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:02   #12
8mmadziaa8
Raczkowanie

GG do 8mmadziaa8

Cześć Kochane, zaczęłam walkę o brzuszek a raczej żeby szybciutko znikł Kupiłam Elancyl - płaski brzuch, podobno faktycznie pomaga i pas neoprenowy. Rano się smaruję, potem zakładam pas, ćwiczę A6W i dwa razy w tygodniu aerobik. Mam nadzieję, że się uda chociaż troszeczkę schudnąć

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 13:15   #13
KATJA87
Raczkowanie

Witam, 8mmadziaa8 napisz czy są jakieś rezultaty.
333kociaczek333 wydaje Mi się że trzy posiłki dziennie to wyjątkowo mało!! Powinnaś jeść ok 6 posiłków mniejszych dziennie. Noi tak jak piszesz jeść dużo warzyw. Słyszałam że dobrze działa dieta z dużą ilością białka, ze względu na to że organizm potrzebuje więcej energii do strawienia białka niż np. węglowodanów i zużywa więcej zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Czy jakoś tak Ja także po cc już 10 msc. i dalej nie wróciłam do formy z przed ciąży brzuch może i nie jest największy ale jest brzydki!! ćwicze co dziennie wieczorem brzuszki - 20 normalnych + 20 na każdy boczek Pozatym jem często ale mało, starannie dobieram posiłki, między nimi chrupę marchew lub paprykę. Rezultaty są jeszcze małe 1kg. ale zaczełam tydzień temu
KATJA87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:22   #14
333kociaczek333
Przyczajenie

hej,
minęło już prawie 5 miesięcy od cc no i jakieś efekty są. Schudłam 10kg ale kosztem wielu wyrzeczeń i ćwicząc na siłowni. Ale jeszcze prawie 10 mam za dużo a najgorszy jest brzuch bo wciąż wyglądam jak w 5 miesiącu ciąży; nie mogę ubrać nic ładnego bo z brzuchem wyglądam okropnie. Teraz waga stanęła w miejscu i tak naprawdę już mi się nie chce. Patrząc na dziewczyny z mojej rodziny chce mi się płakać bo staram się bardzo, a one nie ćwiczą, nie ograniczają się i chudną same; miesiąc po ciąży a wyglądają lepiej niż przed ciążą.
333kociaczek333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 17:17   #15
Aranjani
Rozeznanie

Odświeżam temat bo dla mnie aktualny.
Jestem miesiąc po cc i zastanawiam się czy pas ściągajacy brzuch rzeczywiście coś daje. Pomógł komuś czy to strata pieniędzy?
Stary 2010-08-30, 17:28   #16
smoczynusia
Przyczajenie

witam wszystkie mamusie ,
Jestem 2 m-ce po porodzie( cc) i nic nie schudłam mimo iż karmię piersią. w pierwszym miesiącu miałam taki apetyt, że cały czas nosem w lodówce ryłam, potem trochę mniej jadłam ale i tak nic nie chudnę a mówią ze jak się karmi piersią to się chudnie!!!!!!
smoczynusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:03   #17
Katalin
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez smoczynusia Pokaż wiadomość
a mówią ze jak się karmi piersią to się chudnie!!!!!!
a no mówią , co niekoniecznie jest prawdą,
niestety to nie jest zloty środek
Katalin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:36   #18
Aranjani
Rozeznanie

Ja w ogóle nie mam apetytu i jem na siłę i też nie chudne za bardzo. Pewnie coś ruszy jak zacznę porządnie ćwiczyć, bo sprzątanie w domu daje niewiele.

Ponawiam pytanie o pas.
Stary 2010-09-18, 13:10   #19
sereniti
Wtajemniczenie

ja dopiero będe miec cc ale już mam 20 kilo na plusie a brzuch malutki - wszystko posżło w uda i tyłek niestety - też jestem ciekawa czy pas poporodowy pomaga?

wymiana http://wizaz.pl/forum/showthread.php...5#post46174505
sereniti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:23   #20
Violette_24
Zakorzenienie

dziewczynki to i ja sie wypowiem, miałam cesarke w 2008 w sierpniu, w ciazy przytyłam jakies 18-20 kg, kiedy po 3 dniach wyszłam ze szpitala miałam prawie 10 kg mniej ale wyglądałam tragicznie, byłam na diecie lekkostrawnej bo mały miał podejrzenie skazy, jadłam tylko gotowanego kurczaka i warzywa, karmiłam piersią bardzo intensywnie przez 1,5 roku, jakos przestałam wierzyc ze karmienie gwarantuje schudnięcie....waga lekko spadła ale wciaz było kiepsko, na brak ruchu tez nie narzekałam, a mimo to kiepsko to wszystko szło...rok po cesarce było juz niezle, dziecko zaczeło chodzic , tym samym i ruchu i stresu jeszcze wiecej, schudłam zowu troche, tak naprawde schudłam dopiero teraz, 2 lata po cięciu, waze sporo mniej niz przed ciaza, bez zadnych jakis regularnych cwiczen, poza bieganiem za dzieciakiem, a to lepsze niz fitness..kiedy przestałam karmic troszke sie wspomogłam takimi tabletkami niby redukującymi cellulit ale spadku wagi bym z nimi raczej nie wiązała, trzeba czasu, tyle, jedno jest pewne, intensywnie cwiczac po cesarce mozna sie nabawic przepukliny wiec lepiej z tym zaczekac i nie myslec obsesyjnie o tym ze ma sie pare kilko na plusie, pozdrawiam

Violette_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 17:52   #21
angelikaw
Wtajemniczenie

Smaczny profil angelikaw
Smaczne przepisy1

przyłączam się do pytania o pas poporodowy.
angelikaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 18:50   #22
miss.hot
Zakorzenienie

GG do miss.hot

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Odświeżam temat bo dla mnie aktualny.
Jestem miesiąc po cc i zastanawiam się czy pas ściągajacy brzuch rzeczywiście coś daje. Pomógł komuś czy to strata pieniędzy?
Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
przyłączam się do pytania o pas poporodowy.
Mi nic nie pomógł - ale słyszałam, że pomaga niektórym - więc nie poradzę czy kupić czy nie

Cytat:
Napisane przez smoczynusia Pokaż wiadomość
witam wszystkie mamusie ,
Jestem 2 m-ce po porodzie( cc) i nic nie schudłam mimo iż karmię piersią. w pierwszym miesiącu miałam taki apetyt, że cały czas nosem w lodówce ryłam, potem trochę mniej jadłam ale i tak nic nie chudnę a mówią ze jak się karmi piersią to się chudnie!!!!!!
Ja też przez pierwsze dwa m-ce miałam ogromny apetyt (karmiłam piersią) i potem nawet po odstawianiu słodyczy i ogólnie zmniejszeniu jedzeniu, nie mogłam schudnąć do 5 m-ca po cc
W ciąży przytyłam 15kg, ale jeszcze przed samą ciąż 5, więc w sumie na plusie miałam 20kg, Po powrocie ze szpitala zostało 12kg
Poszłam po poradę do dietetyka - ułożył dietę i najważniejsze - jeść 5 posiłków o konkretnych porach codziennie i pomogło - w 2 m-ce zrzuciłam 10kg, potem wróciłam do pracy i kolejne kilogramy poleciały

Szyję, bo lubię
Zajrzyj tu http://szyciowokolorowo.blogspot.com/

miss.hot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 00:22   #23
ARTystka25
Raczkowanie

oj miśki !!! niedobre jest to, że w ciąży kobiety tyją tyle ile niepowinny ... nie można oczekiwać cudów, nie da się zrzucić 20 kg w 2 miesiące, których się dorobiło w 9 !!! ja rozumiem, że ciąża to stan hormonó i innych zawirowań, ale kochane dziewczynki naprawdę bezsensu jest tyć po 25 czy 30 kg !!! Nasze maluszki potrzebują ok 300 kcl dziennie i to jak już podrosną w brzuszku, więc nie trzeba jeść za dwoje a czasem nawet za czworo .... nie chcę tu nikogo krytykować bo to nie o to chodzi bo dacie radę schudnąć, ale niech to będzie małą przestroga dla przyszłych mam, które jedzą bez opamiętania tylko dlatego, że są w ciąży! ja też miałam cesarkę .... urodziłam zdrową, śliczną córeczkę ... w ciąży przytyłam 5 kg, nie miałam żadnych problemów zdrowotnych z tego powodu, maluszek też ... 2 dni po porodzie miałam płaski brzuch! trzymam za was dziewczynki kcuki bo na pewno dacie radę i bądzcie cierpliwe i dużo zdowia dla was i waszych maluszków
ARTystka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:40   #24
Violette_24
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ARTystka25 Pokaż wiadomość
oj miśki !!! niedobre jest to, że w ciąży kobiety tyją tyle ile niepowinny ... nie można oczekiwać cudów, nie da się zrzucić 20 kg w 2 miesiące, których się dorobiło w 9 !!! ja rozumiem, że ciąża to stan hormonó i innych zawirowań, ale kochane dziewczynki naprawdę bezsensu jest tyć po 25 czy 30 kg !!! Nasze maluszki potrzebują ok 300 kcl dziennie i to jak już podrosną w brzuszku, więc nie trzeba jeść za dwoje a czasem nawet za czworo .... nie chcę tu nikogo krytykować bo to nie o to chodzi bo dacie radę schudnąć, ale niech to będzie małą przestroga dla przyszłych mam, które jedzą bez opamiętania tylko dlatego, że są w ciąży! ja też miałam cesarkę .... urodziłam zdrową, śliczną córeczkę ... w ciąży przytyłam 5 kg, nie miałam żadnych problemów zdrowotnych z tego powodu, maluszek też ... 2 dni po porodzie miałam płaski brzuch! trzymam za was dziewczynki kcuki bo na pewno dacie radę i bądzcie cierpliwe i dużo zdowia dla was i waszych maluszków

pozdwole sobie zauwazyc ze kazda z nas jest inna, ma inne uwarunkowania genetyczne, inna figure, inne tendencje do tycia, nie kazda przyszła mamusia moze sobie pozwolic na aktywne 9 m-cy, chocby nawet ze wzgledów zdrowotnych, ja np musiałam jakis czas ,,lezec", nie mogłam jezdzic tramwajami, autem, wchodzic po schodach, ale to tak poza nawiasem, zazdrosciłam innym ciezarówkom, któe na fintess sobie chodziły z brzuchami, poza tym te kilogramy to nie tylko nasz tłuszczyk, to tez woda, której zazwyczaj jest sporo, pamietam jak ja sie jej pozbywałam przez tydzien chyba i to wszelkimi mozliwymi sposobami, powiekszajace sie gruczoły, dziecko, etc
tez nie jestem zwolenniczka obzerania sie w ciazy a raczej zdrowej diety dla dwojga, nie za dwoje
tak swoja droga, jak to mozliwe ze tylko 5 kg przytyłas?ile wazyło dziecko?
znam tez jedna laseczke, która kilka dni po porodzie wyglądała identycznie jak i przed ciaza, zero brzucha, nic, ale ona odkad pamietam zawsze była takim ,,szkielecikiem", qrde, ale jej zazdrosciłam
fakt faktem, te nadprogramowe kg zejda, tylko trzeba sie troche postarac, w sensie-nie dokładac ich wiecej hehe, no i nie myslec za bardzo o tym

Violette_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:55   #25
ARTystka25
Raczkowanie

masz rację Violette_24, ze wszystko zależy od zdrowia, uwarunkowań genetycznych i w ogóle różnych czynników ... jasne, ze tak ... nie zazdroszę nikomu leżenia przez całą a nawet przez pół ciąży, ale czasami się tak dzieje i nic na to nie poradzimy, wiadomo, ze każda z nas chce mieć zdrowego maluszka dlatego ja nikogo nie krytykuje i nie oceniam .... to jest indywidualna sprawa każdej z nas ile sobie przytyje, tylko chciałam zaznaczyć, że ileś tam procent dziewczyn nie mając problemów zdrowotnych tak celebruje swój odmienny stan, że pózniej budzą sie dopiero z nadprogramowymi kilogramami, których tak naprawdę nie chcą, które w niczym nie pomagają i które powodują to, że czujemy się brzydkie, zaniedbane a wiadomo, że każda z nas chce być sliczną mamusią ja przytyłam troszkę ponad 5kg z 5,5 może ... moja córeczka ważyła 2300g i była okazem zdrowia, teraz też jest oprócz jakiś tam przedszkolnych infekcji i dlatego miło wspominam czas kiedy byłam w ciąży bo nie czułam sie jak wielka ciężarówka która nie ma na nic siły jak kogos uraziłam to z góry przepraszam, pozdrowionka dla was dziewczyny
ARTystka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:55   #26
kimolec
Przyczajenie

Hej Ja Mialam identycznie przytylam dosc sporo w ciazy nawet nie jestem w stanie okreslic ile ogolnie patrzac na siebie nie widzialam tragedii ale mimo wsystko waga bardzo duzo podskoczyla....Po samym porodzie cesarskim cieciu automatycznie wody lozysko dziecko z 7 kg mniej nawet 10 kg jak wrocilam do domu bylam zadowolona ale po jakis 5 miesiacach nagle zaczelam tyc i nie bylo wazne co jem ile (dodam ze pracuje fizycznie i od razy po 6 miesiacach wrocilam na 5 dni do pracy) tylam na umor...mozna powiedziec puchlam...teraz wiem ze to hormony byly odpowiedzialne za moj stan...waga nie wskazywala az takiego przyrostu masy ciala an z wygladu jakbym miala ze 100 kilo wiecej....Odmowilam przyjmowania hormonow ... po 2 latach schudlam sama z siebie bez diet ograniczen...teraz jestem w 2 ciazy pewnie tez czeka mnie cesarskie ciecie i znowu boje sie tej sytuacji ale nic nie moge poradzic...dodam ze w tej ciazy przytylam jak na te chwile dopiero 5kg a rodze za 2 miesiace....Czemu kazdy nie moze miec takiej samej sytuacji zeby bylo wiadome co zrobic?hihi
kimolec jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości