L'oreal Pure Zone Deep Control-skład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-06, 19:45   #1
Ash
Wtajemniczenie

L'oreal Pure Zone Deep Control-skład

Podaję skład tego kremiku i bardzo proszę o ocenę ekspertki od składników. Ciekawi mnie, czy kwas salicylowy tu zawarty może działac czy to tylko taki trik reklamowy, ze niby naprawia skórę :- ) Czytałam, ze to zależy od ph, od miejsca w skladzie...

aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, alcohol denat, dimethicone, nylon-66, hydrogenated polyisobutene, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, triethanolamine, salicylic acid, nylon-12, proplylene glycol, cetyl alcohol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer,capryloyl salicylic acid, tocopherol, laminaria saccharina/laminaria saccharina extract, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, CI 42090/blue 1, parfum, butylphenyl methylpropional, hydroxycitronellal, linalool, limonene. (f.i.l.. b10358/1)
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:21   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: L'oreal Pure Zone Deep Control-skład

Mnie się ten skład nie podoba. Zawiera denata bardzo wysko w składzie - na 4 miejscu!!! Pozaty ma algi [laminaria], które akurat na mnie działają komodogennie. Podobnie zresztą z gliceryną. Sporo silikonów, te akurat mi sie przeszkadzają, ale niektórych mogą zatykać - powodują wygładzenie cery.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:53   #3
Ash
Wtajemniczenie

Dzieki za odp Buziak
Faktycznie skóra jest po nim gladka, ale nie zaobserwowalam po nim pogorszenia skóry. Z algami nie mam problemu. Uzywam plasmalg zel z thalgo i jest ok.
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:56   #4
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash
Dzieki za odp Buziak
Faktycznie skóra jest po nim gladka, ale nie zaobserwowalam po nim pogorszenia skóry. Z algami nie mam problemu. Uzywam plasmalg zel z thalgo i jest ok.
Mogę tylko pozazdrościć - ja jestem bardzo podatna na zapychanie.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości