Patenty na bycie NAJ :) - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-17, 17:19   #3121
winyl
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
uffffff przeczytałam cały temat. Wybaczcie że się rozpiszę, ale zainspirowałyście mnie. dzięki WAM Postanowiłam bardziej zadbać o siebie i poznałam wiele nowych superpatentów. Ogromnie dziękuję
moje:
  • nigdy nie zapominam o nawilżeniu:
    *twarzy (2 razy dziennie kremem Babydream z Rossmanna- jak dla mnie idealny- tani, wydajny, ładnie pachnie, nie zapycha. ZAKOCHAŁAM SIĘ W NIM. Używam kremu z nagietkiem oraz tego w niebieskiej tubce- do twarzy i ciała),
    *rąk (po każdym myciu),
    *ust (wiele razy dziennie),
    *stóp.
    Niestety o balsamowaniu całego ciała często zapominam.
    Jak dla mnie idealny do nawilżania ust i dłoni jest krem Nivea, taki najzwyklejszy w granatowym opakowaniu.
  • krem pod oczy rano i wieczorem,
  • prostuję ząbki. Zawsze było moim marzeniem mieć proste zęby, ale nigdy kasy nie było,
    <LI value=1>myję zęby po każdym posiłku. Mam aparat więc muszę. Dodatkowo stosuję płyn do płukania ust- doskonałe odświeżenie. Masuję dziąsła żelem pielęgnującym jamę ustną. Niestety w przeszłości zbyt mocne szczotkowanie doprowadziło do cofnięcia się dziąseł , więc teraz muszę bardzo o nie dbać,
  • często w ciągu dnia szczotkuję włosy- są wtedy takie ładne,
  • używam czekoladowego szamponu Joanna sweet fantasy. Dla mnie ma cudowny zapach. Uwielbiam go.
  • Często rezygnuję z suszarki. Do podnoszenia włosów stosuję wałki. Mam jeszcze wakacje więc jest spoko, ale jak wyjadę na stancję to pewnie będę tym straszyć współlokatorów...
  • Z farbowania włosów nie zrezygnuję, mimo że to niezdrowe. Farbuje na kolor, w którym czuję się super i który doskonale podkreśla moja urodę i osobowość,
  • staram się regularnie malować paznokcie bezbarwną, błyszczącą odżywką- paznokcie się nie łamią i są śliczne,
  • mycie twarzy: łagodnym płynem do higieny intymnej Intimea. Poźniej stosuję Brevoxyl na trądzik i raz dziennie przemywam buzię wacikiem nasączonym mlekiem. Skutek jest taki, że nie muszę stosować żadnych fluidów. Ogólnie jestem raczej zadowolona ze swojej cery. Wcześniej przez trądzik musiałam nakładać fluid, korektor, puder. To bardzo męczyło moją skórę a i tak nie wyglądała dobrze.
  • Raz na jakiś czas masuję usta szczoteczką do zębów i nakładam miód. Usta są potem gładkie i różowe. Niestety naturalnie moje usta są bardzo blade,
  • raz w tygodniu robię peeling całego ciała i staram się robić maseczkę oczyszczającą z polopiryny i w inny dzień odżywczą na twarz z miodu i śmietany.
  • regularnie podcinam włosy żeby wyglądały zdrowo i stosuję patent z wizażu- odżywka przed myciem (KALLOS crema al latte), bo niestety na moje włosy po myciu nie mogę nakładać zupełnie nic, nawet odżywki ze spłukiwaniem, bo mam potem okropne tłuściochy.
  • zawsze używam ulubionych perfum. Lubię też dobierać kolczyki, naszyjniki, korale, okulary do stroju i do nastroju ,
  • przed nałożeniem tuszu na rzęsy nakładam na nie puder dzięki czemu są ładnie pogrubione. Rzęsy maluję dwukrotnie,
  • nie jem po 19,
  • wygoda jest niezwykle ważna, dlatego noszę wygodne buty: adidaski lub balerinki, w lecie japonki. Obcasy 5-7 cm zakładam tylko czasem, mimo że jestem niziuteńka. Zawsze najniższa w towarzystwie, ale to nic, bo...
  • trzeba kochać siebie i akceptować swoje niedoskonałości. Każda z nas jest jedyna i niepowtarzalna. Doceńmy swoje piękno ,
  • cieszę się życiem (następnego mieć nie będę) i doceniam to co mam,
  • niestety jestem slodyczożercą i nie wytrzymuje dnia bez czegoś słodkiego. Ale żeby było zdrowo to ostatnio zamiast batoników wolę zjeść łyżeczkę miodu. Słodziutkie i zdrowe,
  • wycieram buzię ręcznikami papierowymi po każdym myciu,
  • zaczęłam stosować olejek rycynowy na moje pożal się boże żenujące rzęsy, na brwi i paznokcie,
  • od czasu do czasu mieszam żółtko z olejkiem rycynowym i z odżywką i nakładam na skórę głowy (planuję dodawać do tego jeszcze naftę kosmetyczną),
  • rano i wieczorem kapsułki tranu a raz dziennie multiwitamina plusz lub zdrovit,
  • makijaż: puder na nosek- latarnię , rzęsy maluję tuszem maybelline, nad rzęsami i czasem pod czarna kreseczka od polowy powiek, czasem fioletowy cień a na usta mój ulubiony błyszczyk miss sporty,
  • zawsze mam przy sobie: chusteczki, pastę i szczoteczkę do zębów, ibuprom, lusterko, grzebień, puder, bagietkę na wypadek rozmazania się, gumy do żucia, 0,5 l wody mineralnej, pomadkę ochronną, błyszczyk.
  • rano piję ciepłą wodę z cytrynką i miodem. Pycha,
    <LI value=1>zasada: łapki precz od buzi i włosów. Nie wyciskać, nie opierać twarzy na rękach, nie grzebać we włosach. Ja niestety często nie mogę się powstrzymać. Zauważyłam też, że na wyjazdach ze znajomymi staram się nie dotykać twarzy, nic nie wyciskam (no bo jak się pokaże znajomym taka czerwona?) i ze zdziwieniem stwierdzałam zawsze, że praktycznie nic mi wtedy nie wyskakuje. No może jakaś 1 niewielka krostka na tydzień.
  • niestety jestem niecierpliwa i kosmetyki szybko mi się nudzą, więc postanowiłam sobie, że zanim kupie coś nowego to najpierw zużyje to, co mam. Tak żeby nie mieć na półce np. 5 balsamów do ciała do połowy pełnych.
O rany, świetny post, zapisałam sobie i spróbuję niektórych przestrzegać .

Illegale - mogłabyś zrobić taką samą listę? :P Bo prawie każdy z Twoich patentów mi się podoba i myślę, że wielu osobom by się przydało .

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2009-09-17, 17:21   #3122
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Zrobilam fajna odzywke do rzes !
Tylko radze uwazac, by nie dostala sie do oczu.
Otóż:
-keratyna hydrolizowana z mazideł
-olejek rycynowy
-rozgnieciona tabletka capivit A + E
-kilka kryształków alg.

Rzęski wracaja do siebie
Jak działają algi na rzęsy? I czy można rozpuścić kreatynę np. w wodzie destylowanej i połączyć jakimś emulgatorem z olejkiem, czy to nie ma sensu?
Stary 2009-09-17, 18:27   #3123
Narc
Wtajemniczenie

Hm, to ja też zrobię a co tam

Włosy

* Nakładanie odżywki przed myciem( czasem)
- Płukanie włosów w zimnej wodzie
- Do mycia używam szamponów ziołowych lub dla dzieci. Obecnie na mojej półce- Fitomed, Żel uniwersalny Babydream, Jantar
- Żawsze nakladam jakąś maskę np. Gloria i Venita ( zawiera mocznik )
- Conajmniej dwa razy w tygodniu nakładam olejek rycynowy na suche włosy, chodzę z tym parę godzin, lub cały dzień
-Po umyciu na skórę głowy nakładam żel aloesowy Palomy, odrobinę również na całe włosy
-Poza tym ciagle testuje miegłki,płukanki i wcierki
- Używam czegoś na końcówki np jedwabiu
-Szczotkuję
-Nie suszę
-Nie używam prostownicy
-Piję drożdże, zieloną herbatę, łykam skrzyp z pokrzywą.

Twarz
- Rano - przemywam twarz borasolem, nakładam humektan
- W ciągu dnia, kilka razy w tygoodniu - maseczka z zielonej glinki,maseczka drożdżowa, maseczka aspirynowa
- Wieczorem-myję twarz żelem babydream, przecieram tonikiem pichtowym, na pryszcze jeśli się pojawią nakłądam olejek herbaciany i pastę cynkową. Na resztę twarzy nakładam dermogal a+e lub żel aloesowy.
Polecam równiez tonik aspirynowy. Od czasu do czasu przemywam mlekiem lyb zieloną herbatą
- Jeśli chodzi o makijaż- mieszam podkład revlon colorstay z humektanem, nakłądam cienką warstwę, na to puder sypki vipery i odrobinę różu na policzki. Obowiązkowo brązowy cień i kredka, gruba warstwa tuszu. Na koniec jasny,cielisty błyszczyk - to mój ulubiony wariant makijażu
- Do ust używam balsamu Tisane
-Na noc na rzęsy nakładam olejek rycynowy
-Wycieram twarz ręcznikami papierowymi,unikam wyciskania i dotykania twarzt rękami
- Gdy używam aspiryny, przed wyjsciem na dwor nakladam filtr.

Ciało
- rewelacyjny peeling kawowy conajmniej raz w tygodniu
-masuję całe ciało gąbką syrenką
- uzywam regularnie serum do biustu i serum antycelulitowego
- nawilzam cialo po kazdej kapieli- obecnie mam balsam neutrogena i krem babydream oraz oliwkę bambino
- Raz w tygodniu robię manicure i pedicure ( czasem czesciej jesli to konieczne) Lubię miec dlugie pazkokcie,ale niestety sa slabe. Staram się jak najczesciej uzywac odzywki Revlona ( super) Maluje na czerwono,rozowo albo francuski ;-)
- Oczywiscie kremuje dlonie jak najczesciej, stopy tez.
- O depilacji chyba nie muszę wspominać. Depiluję rownież ręce
-Staram się dbac o linie, chociaz nie zawsze mi to wychodzi
-Pije mnostwo zielonej hebaty, łykam witaminę a+e, skrzyp, blonnik,lecytyne i therm line
- jem zawsze sniadanie ,to wazne
-staram się ruszac,ale marnie mi to wychodzi
- zawsze dbam zeby dobrze wygladac - dobieram starannie dodatki, duzo czasu poswiecam na dokladny makijaz i szczegoly, ktore uwazam za niezwykle istotne

I czekam teraz na mocznik i keratynę Marzę o tym,żeby za pomocą mocznika chociaż trochę ujarzmić swoje stare rozstępy.

W planach KONIECZNIE MUSZE KUPIC- brevoksyl,maskę Himalaya i kapsułki ananasowe.

Jak sobie o czyms przypomnę do dopiszę Bo na pewno o czyms zapomnialam XD
Narc jest offline  
Stary 2009-09-17, 18:49   #3124
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p7703-Linoderm_Acne_krem_18_ml

Na całą chyba,ale malutki jest więc nie wiem ...
tak, jak o nim przeczytalam to tez weszlam na doz.. myslalam ze juz stosowalas
moglabys napisac o nim cos wiecej jak juz go kupisz?

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Co to za cudo ?
dobrze nawilza cere tradzikowa. co prawda zapach moze troche przeszkadzac, ale da sie wytrzymac. uzywalam go dosc dawno temu, ale pamietam, ze bylam super zadowolona (i jeszcze ta cena!)
jesli chodzi o tonik pichtowy to az tak powalajacych efektow nie zauwazylam (ale nie stosowalam toniku i kremu w tym samym czasie)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2009-09-17, 19:34   #3125
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Narc
wrociłam
Tak więc tych pierwszych:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p6066-Anana...apsulki_30_szt
Nie używałam, bo nigdzie nie mogłam ich dostać, a na doz-ie są niedostępne
Kupiłam te:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1899-Anana...apsulki_60_szt

Chociaż nie wiedziałam, czy będą dobre czy nie, ale pisze przecież, że mają bromelainę to kupiłam. W składzie są jeszcze jakieś domieszki (np. olej kokosowy ) ale trudno, czystej bromelainy się nie kupi w aptece.

Narazie testowałam na łydkach (bałam się na twarz ) najpierw zmieszane ze zwykłym kremem BD (bałam się, że skoro bromelaina rozpuszcza białko, może mi się coś stać niedobrego, ale było ok, chyba nawet się speelingowało (rozpuściło trochę naskórka) .

Nałożyłam więc na stopy i pięty ale na dość krótko (5 min) i sama nie wiem czy są efekty, chyba trochę się złuszczyło, ale muszę jeszcze popróbować z trzymaniem tego dłużej, liczę na jakieś spektakularne efekty.

Na twarz, też zamierzam wypróbować, (ale to za jakiś czas, jak zejdzie mi z twarzy, to co na niej jest )

A co do mocznika na rozstępy, jeszcze nie próbowałam, bo zapominam, brak mi w tym regularności, więc nie ma co mówić o efektach

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-09-17, 19:55   #3126
Aniela88
Rozeznanie

Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie

Narc
Ja nie za bardzo odróżniam rodzaje tych wszystkich pryszczy, grudek itp. a bardzo chciałabym odpowiedziec na Twoje pytanie. Powiedz czy chodzi Ci o takie małe "coś" pod skórą, nie jest "to" czerwone, nie ma ropy tylko siedzi powodując nierówności i brzydko wygląda? tak rozumiem podskórne grudki. Brevoxyl mi to zlikwidował, jednak teraz mam znowu bo zachciało mi sie mydła siarkowego, które spowodowało u mnie wysyp. Ratuję się teraz maseczka z polopiryny i Brevoxylem. Bardzo chetnie odpowiem na pytania zwiazane z Brevoxylem jeśli byś jakieś miała.
Widzę że zrobiłaś swój własny spis i przypomniałaś mi tym samym, że ja też przecież płukam włosy zimną wodą, nie prostuję, piję hektolitry herbaty (czarna, zielona, biała, czerwona - uwielbiam) i jadam śniadania.

honey1012

Używam tego kremu:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16936 tylko że ja mam w tubce,
oraz tego:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27639
mnie nie zapychają, ale wiem że u róznych osób róznie z tym bywa.

daria_
staram się dbać o siebie, ale chyba każdy ma chwile, że nic mu się nie chce. Ja w kazdym razie jestem teraz w stanie mobilizacji pod wpływem wizażu i robię to wszystko co wymieniłam, ale i tak jestem ->

winyl
bardzo się cieszę, że spodobał Ci się mój post

co do zakupów to koniecznie nabędę w najblizszym czasie (oczywiście dopiero gdy wykończę kosmetyki, które mam):
- hasceral,
- carmex,
- róż do policzków. Nigdy nie używałam i chciałabym zobaczyć jak to jest,
- naftę kosmetyczną,
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:04   #3127
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
tak, jak o nim przeczytalam to tez weszlam na doz.. myslalam ze juz stosowalas
moglabys napisac o nim cos wiecej jak juz go kupisz?

Nie mam go jeszcze. Ale kupię na pewno bo jest tani :P ale jeszcze nie teraz, za jakieś 2 tygodnie może. Oczywiście,że napiszę o efektach, po to jest ta strona, a ja ją kocham :

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Narc
wrociłam
Tak więc tych pierwszych:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p6066-Anana...apsulki_30_szt
Nie używałam, bo nigdzie nie mogłam ich dostać, a na doz-ie są niedostępne
Kupiłam te:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1899-Anana...apsulki_60_szt

A co do mocznika na rozstępy, jeszcze nie próbowałam, bo zapominam, brak mi w tym regularności, więc nie ma co mówić o efektach
No ja też kupię te i nie zawaham się użyć na twarz
A co do rozstępów, to ja na pewno spróbuję na rozstępy na piersiach

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie

Narc

Ja nie za bardzo odróżniam rodzaje tych wszystkich pryszczy, grudek itp. a bardzo chciałabym odpowiedziec na Twoje pytanie. Powiedz czy chodzi Ci o takie małe "coś" pod skórą, nie jest "to" czerwone, nie ma ropy tylko siedzi powodując nierówności i brzydko wygląda? tak rozumiem podskórne grudki. Brevoxyl mi to zlikwidował, jednak teraz mam znowu bo zachciało mi sie mydła siarkowego, które spowodowało u mnie wysyp. Ratuję się teraz maseczka z polopiryny i Brevoxylem. Bardzo chetnie odpowiem na pytania zwiazane z Brevoxylem jeśli byś jakieś miała.
Widzę że zrobiłaś swój własny spis i przypomniałaś mi tym samym, że ja też przecież płukam włosy zimną wodą, nie prostuję, piję hektolitry herbaty (czarna, zielona, biała, czerwona - uwielbiam) i jadam śniadania.

,
Dokładnie o takie coś mi chodzi XD i brevoxyl to zlikwidował ? bo mam tego dużo wokół ust :/ Nie widać tego " z daleka" tylko pod słońce, i jak dotknie się palcem Nie mam jako takich próblemów z pryszczami czy trądzikiem, tylko te grudki i zaskorniki są moją zmorą .Po jakim czasie zauważyłaś efekty?

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-09-17 o 20:06
Narc jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:12   #3128
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Czy maseczka aspirynowa jest w stanie zlikwidować takie grudki? Albo kwasy? Bo w sumie mam mało przebarwień i rozszerzonych porów, pryszcze okazjonalnie, ale te grudki to moja zmora...

To może i ja opiszę swoje najważniejsze patenty?

- picia ziółek (szałwia, skrzyp, pokrzywa)
- ograniczanie słodyczy
- staram się więcej pić (ale średnio mi to wychodzi),
- na włosy olejek rycynowy,
- maseczki z drożdży,
- parówki,
- raz w tygodniu peeling twarzy,
- trochę częściej peeling ciała,
- rano i wieczorem krem oraz tonik,
- na noc gruba warstwa kremu do rąk,
- olejek rycynowy na rzęsy,
- punktowo na krostki zasypka Alantan lub Sudocrem,
- wieczorem peeling ust szczoteczką i duuużo wazeliny,
- nawilżanie ciała odziennie,
- na ekstremalnie wysuzoną skórę oliwa z oliwek,
- czesanie włosów na mokro tylko grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami,
- no i systematyczne czytanie biochemicznego forum w celu doedukowania się
Stary 2009-09-17, 20:13   #3129
kasia9513
Zakorzenienie

ja biorę się za wypróbowanie toniku z cytrynki
ja bym róż też sobie kupiła ale nie wiem jaki xD

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:18   #3130
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Co konkretnie robi tonik z cytryny? Trochę rozjaśnia, pomaga na zaskórniki, coś jeszcze?
Stary 2009-09-17, 20:19   #3131
kasia9513
Zakorzenienie

podobnież zmniejsza pory i zaczerwienienia, zaskórniki są mnie widoczne i rozjaśnia cere

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:21   #3132
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

W jakich proporcjach? Kiedyś robiłam pół na pół z wodą i strasznie mi ściągał skórę...

A może można coś jeescze do niego dodać?
Stary 2009-09-17, 20:23   #3133
Aniela88
Rozeznanie

Ja miałam coś takiego, tzn teraz też mam jak już wspomniałam grrrr
. Trądzik miałam zawsze na czole, były to różne rodzaje pryszczy łącznie z bolącymi "wulkanami" oraz małymi, czerwonymi krostkami z ropką blee. Jak zaczęłam stosować Brevoxyl to poprawę zauważyłam juz po kilku dniach ale chyba najdłużej miałam właśnie te grudkowate pryszczyki. Jak mi poznikały te bardziej widoczne to nagle zobaczyłam na czole duzo grudek, jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy miałam ich tak samo dużo przed stosowaniem kremu czy np. troche mi sie nasiliły. Możliwe że nie zwracałam na nie wcześniej uwagi. W każdym razie po kilku tygodniach juz ich nie miałam. Tzn. trzeba sie liczyć z tym, że od czasu do czasu coś wyskoczy na buzi. w moim przypadku jest to kilka grudek albo 2-3 wieksze niespodzianki, zwłaszcza przed okresem.
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:24   #3134
kasia9513
Zakorzenienie

ja mam zamiar zrobić z pół litra wody i 1/4 cytryny

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:25   #3135
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

To cytrynki nie wiele. Ale czy pół litra to nie za dużo? Nie lepiej zrobić mniej, żeby był świeższy?
Stary 2009-09-17, 20:30   #3136
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam zamiar zrobić z pół litra wody i 1/4 cytryny
Kiedy Ty zużyjesz te pół litra? 120 ml mam na miesiąc.. I ja bym dała conajmniej pół cytryny na 120 ml.

Tak,aspiryna może pomóc,ale po długim czasie myślę. Za to kwasy na pewno powinny sobie poradzić.
Chciałabym kupić effaclar,ale drogi dość jest :/
Narc jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:37   #3137
kasia9513
Zakorzenienie

no w sumie macie racje xD
wszystko wyjdzie w praniu , teraz jeszcze poszukuję jakiegoś tańszego filtra
a ja chciałam namówić mame na LRP Pityval czy jakoś tak to powiedziała że nie kupi mi bo jestem jeszcze za młoda na takie rzeczy -.-'

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:38   #3138
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Bo tak się zastanawoiałam właśnie, czy kupować kwasy. Ale w takim razie zrobię to, dzięki za odpowiedź Może wreszcie będę miała ładną buzię
Stary 2009-09-17, 20:39   #3139
kasia9513
Zakorzenienie

ja bym kwasy kupiła z wielką chęcią ale skąd tu kase brać ?! trzeba ratować się domowymi sposobami

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:40   #3140
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

winyl yy...no miło mi
Już robiłam tu liste nie raz, możesz "przeszukać wątek" w opcjach i znaleźć, ale oczywiście moja lista patentów się ciągle zmienia i powiększa więc jak będe miała czas jutro, albo w weekend to postaram się napisać

Póki co robię liste funkcji białek na biologie
A praktycznie siedzę na wizażu

Narc wypróboj ja jeszcze chce te kapsułki na roztsępy chcę wypróbować... może coś tam rozpuszczą, chociaż ta bromelaina na te rozstępy chyba nie podziała.. ale wypróbuje... a potem na twarz

Ja robiłam ostatnio tonik z cytryny w proporcjach: szklanka rumianku i 1/4 soku z cytryny. polecam

O, całkiem zapomniałam o maseczce aspirynowej! Muszę sobie zrobić

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:43   #3141
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Kupić kwasy to nie problem, gorzej z filtrem. Planuję kupić pleczko Lirene dla dzieci SPF 50+, mam nadzieję, że będzie się nadawało

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

No właśnie, rumianek można dodać Mam w domu całkiem sporo.

Jeszcze mam do Was takie pytanie. Czy to możliwe, że od picia szałwii moja mieszana skóra zrobiła się z dnia na dzień sucha i piekąca?
Stary 2009-09-17, 20:44   #3142
kasia9513
Zakorzenienie

a ja szukam czegoś co mnie nie zapcha i w miarę taniego

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:53   #3143
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
a ja szukam czegoś co mnie nie zapcha i w miarę taniego
No a probowalas humektanu ? albo dermogal ?
Narc jest offline  
Stary 2009-09-17, 20:58   #3144
kasia9513
Zakorzenienie

chodziło mi o filtry xD
ale mniejsza z tym, co do Humektanu idę jutro po niego , mam nadzieję że znajdę w jakiejś aptece

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 21:22   #3145
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Pytałam na wątku o filtrach, ale nikt mi nie odpowiedział, więc może Wy wiecie, czy ten filtr jest fotostabilny? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...rsja-2008.html
Stary 2009-09-17, 21:47   #3146
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Pytałam na wątku o filtrach, ale nikt mi nie odpowiedział, więc może Wy wiecie, czy ten filtr jest fotostabilny? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...rsja-2008.html
Z tego co pamiętam to niestety nie, natomiast 30-stka z tej serii już jest. Spróbuj Lirenkę 50+ albo Sorayę 45, taka sama cena, ale nie ma Parsolu (mnie Soraya 30 chyba zapycha, więc boję się kupić 45-tkę).
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-17, 21:48   #3147
kasia9513
Zakorzenienie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...-z-spf-50.html
a ten kremik będzie stabilny ? i czy będzie zapychał ?

Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-09-17 o 21:50
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-17, 21:53   #3148
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Chodzi Ci o tę żółtą Lirene?
Stary 2009-09-17, 22:26   #3149
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...-z-spf-50.html
a ten kremik będzie stabilny ? i czy będzie zapychał ?
Tak,jest fotostabilny. A czy będzie zapychał to sprawa indywidualna.
Narc jest offline  
Stary 2009-09-17, 22:36   #3150
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Fiu, może na początek się dla mnie nada
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości