Patenty na bycie NAJ :) - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-21, 19:11   #3211
olgicula
Raczkowanie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Illegale, a jesli chodzi o henne do brwi DELIA.
Uzywasz tej w proszku? Jaki kolorek? Ja jestem ruda i brwi mam dosc jasne, zastanawialam sie nad zmieszaniem brązu z grafitem... Nie wiem czy to dobry pomysl, moze cos nie wyjsc ...
olgicula jest offline  
Stary 2009-09-21, 19:39   #3212
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
*Catherrine* tak, właśnie, może wysuszać Ja używam i nic mi się nie dzieje, ale nie wiem czy to ten sam korektor, bo ja mam taki "starszy" i jak go zamawiałam wydawało mi się, że w środku to białe, to pielęgnujący olejek jest Teraz patrze, że w tych korektorach ma być ten z drzewa herbacianego... chociaż w katalogu i tak go już nie ma ;/ A do twarzy był świetny. Ale w tych kosmetykach orfilame'owskich tej niby "czystej natury" jest tyle co nic, napakowane konserwantami i innymi niepotrzebnymi składnikami.
ja właśnie mam ten z tym czymś białym w środku, to podobno przyspiesza gojenie się trądziku. Używam na twarz na "niespodzinki", ale rzadko je mam na szczeście

Tak, kredki rocieram jak cień, na powiece.
muszę spróbowac tego patentu

Tonik z aspiryny może podrażniać - szczególnie gdy ktoś jest uczulony na salicylany lub przed użyciem już ma podrażnioną twarz.
Nie jestem uczulona, ale może miałam podrażnioną twarz po peelingu kawowym, którym potraktowałam się wyjątkowo brutalnie ostatnio.. Podrażniło mnie, ale teraz mam taką gładziutką buźkę :P tyle, że trochę przesuszoną

Jedwab do włosów - ja używałam firmy WAX. Olej kokosowy można kupić w delikatesach, w sklepach zielarskich, czasem w zwykłym spożywczym.
muszę
Muszę spróbowac tego WAXA, słyszałam dużo pochlebnych opinii.
Za olejem też się rozejrzę

Mam ciemne włosy i pudru mi nie widać. Chociaż mi się dosyć przetłuszczają i to wszystko pochłania, więc pewnie dlatego.
I co się z tym pudrem dzieje jak pochłania sebum? Nie robi się... "ciasto"?

Woda utleniona działa, ale po dłuugim czasie i regularnym stosowaniu. Kiedyś jak używałam to wydawało mi się, że nie działa, jednak miałam te ciemne i długie i włosy i się wkurzyłam i po miesiący stosowania 1-3 razy dziennie widziałam dużą różnice.
Aaaa, a ja głupia myślałam że to od razu mi rozjaśni ...

Folią można spożywczą - najlepiej, chyba, że ma się jeszcze jakieś inne,byle folie, nie przepuszczają dopływu powietrza, owinąć uda i można na to jakieś grube rajstopy, albo getry np.
aha, to już sobie wyobrażam bo zawsze gdy o tym pisałyście miałam przed oczami kobietkę nagą, zawiniętą w tę folię, która nie wiadomo jak się trzyma.. no i w ogóle, tak głupio w tym siedziec... no ale jak pod getry to spoko

Można znaleźć takie bez SLS, wystarczy poszukać na wizażu, np. Babydream, Hipp, Ziaja Tintin.
zajrzę w KWC
przepraszam że odpisywałam w cytacie, ale tak wygodniej
Stary 2009-09-21, 19:41   #3213
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Czy w Rossmanie można kupić jedwab WAX? Ew. Joanny?
Stary 2009-09-21, 19:52   #3214
Parsifal
Zadomowienie

Joannę można kupić raczej na 100%, Waxa na pewno nie
Parsifal jest offline  
Stary 2009-09-21, 19:57   #3215
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Dzięki Joanna na KWC też ma niezłe opinie. Mam nadzieję, że uratuje moje końcówki, inaczej będę musiała ściąć włoski. A takie długie już mam
Stary 2009-09-21, 20:22   #3216
kasia9513
Zakorzenienie

a co dokładnie robi ten jedwab ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-21, 21:13   #3217
winyl
Zakorzenienie

Ale np. maski WAXa są w Rossmanie, więc może i jedwab?
Ja sobie muszę wydrukować listę illegale, zakreślić, co mi się przyda, zrobić listę zakupów i wybrać się na taki kosmetykowy shopping .

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2009-09-21, 22:10   #3218
Narc
Wtajemniczenie

Nom , taka lista to super sprawa. Ja na swojej dopisuję, podkreślam różnymi kolorami rzeczy ważne i mniej ważne, obowiązkowe i mniej obowiazkowe.. fajne sprawa
Narc jest offline  
Stary 2009-09-21, 22:19   #3219
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
kasia9513 ja uzywałam właśnie Cevikapu, tak przy tym obowiązkowe są filtry.

A to niejest jak serum z wit C ? np.z BU ? bo przy tym nie trzeba filtra

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-09-21, 22:41   #3220
kasia9513
Zakorzenienie

ja zbieram się do przeczytania całego wątku xD i pozapisuję sobie wszystkie patenty

z tego co wiem to witamina C posiada kwas askorbinowy czy jakoś tak wiec jak to przy kwasach filtry potrzebne a w serum to witamina jest rozpuszczona

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-22, 02:00   #3221
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja zbieram się do przeczytania całego wątku xD i pozapisuję sobie wszystkie patenty

z tego co wiem to witamina C posiada kwas askorbinowy czy jakoś tak wiec jak to przy kwasach filtry potrzebne a w serum to witamina jest rozpuszczona
powodzenia mi to zajelo 3 dlugie wieczory (z wypisywaniem na swoja liste patentow dziewczyn) a wtedy bylo dopiero z 60 stron

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

illegale- kurcze strasznie duzo wiesz skopiowalam sobie na razie patenty i jutro wezme sie za wybranie najlepszych (wszystkich nie mialabym czasu stosowac..)
tylko zastanawiam sie czy to zdrowo lykac tyle suplementow diety... slyszalam ze jak sie za duzo ich bierze to organizm 'zapomina' jak pobierac mineraly i witaminy z pozywienia...
Stary 2009-09-22, 13:37   #3222
olgicula
Raczkowanie

Moje patenty (cera mieszana, uzalezniona od drapania- wiec slady po wypryskach i rozszerzone pory) :
rano: pielegnacja: micel bioderma sebium, filtr 50+ bioderma AKN, pod oczy żel ze świetlikiem i babką FlosLek makijaz: korektor EDM intensive fair, ziemia egipska BI-KOR, czasem róż EDM salon fun i rozswietlacz champagne, do ust i rąk- krem do rąk Neutrogena z filtrem 30, cienie BI-KOR- są super! oraz mascara Long Pretty Lashes Clinique- kolor brązowy, paletka do brwi Sephora- brwi czesze starą szczoteczka od tuszu z odrobina zelu do wlosow.
po poludniu: zmywam twarz emulsją DER-MED, nakładam kremik (najczesciej humektan) z mocznikiem. Punktowo na wypryski stosuje paste cynkową zmieszana z olejkiem pichtowym i/ lub herbacianym
Na świezo rozdrapane- tormentiol lub tribiotic. Na blizny- cepan.
wieczorem: zmywam twarz emulsja DER-MED, przecieram twarz wacikiem nasączonym maślanką lub mleczkiem. Potem zestaw taki jak po poludniu. Ale jesli mam na buzi masakre, stosuje acnefan na cala twarz.

3 razy w tygodniu- peeling Ziaji bardzo mocny, maseczki z glinek- ja mieszam białą, żółta i zieloną w różnych kombinacjach. Czesto dodaje do masek kwasu mlekowego
paróweczki z dodatkiem olejku herbacianego, maski z aspiryny (dodaje do nich maslanki). Oklady z herbaty bratkowej- pomagaja!
olgicula jest offline  
Stary 2009-09-22, 15:16   #3223
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Jakie wkładki do butów polecacie najbardziej? Zgubiłam gdzieś stare, zresztą i tak nie byłam z nich jakoś bardzo zadowolona, a zbliżają mi się otrzęsiny i zamierzam spędzić cały wieczór w 12cm obcasikach
W każdym razie żelowe Scholla odpadają
Stary 2009-09-22, 15:21   #3224
kasia9513
Zakorzenienie

zaczęłam czytać cały wątek i dobiłam do 5 strony i już wymiękam xD ale jeśli będę co dziennie czytała po 5 stron to jakoś ogarnę to
i już dwa patenty zgarnęłam ale jeszcze nie testowałam ich

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-22, 15:32   #3225
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
zaczęłam czytać cały wątek i dobiłam do 5 strony i już wymiękam xD ale jeśli będę co dziennie czytała po 5 stron to jakoś ogarnę to
i już dwa patenty zgarnęłam ale jeszcze nie testowałam ich
Hehe no to może kolejnym patentem na bycie NAJ będzie cierpliwość?
Stary 2009-09-22, 15:36   #3226
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Hehe no to może kolejnym patentem na bycie NAJ będzie cierpliwość?
hyhy, możliwe xD bardzo by mi się to przydało

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-22, 16:33   #3227
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Maggie93 Ja też właśnie chciałabym spróbować, ale się boję, muszę o tym poszukać jeszcze.

Maggie93 no ja używam brązowej, bo mam czarne brwi niestety, które mi się nie podobają. Kolor zależy od włosków brwi, czy są słabe, cienki, długie czy krótki i od długości trzymania. Na początek może spróbój sam grafitowy i trzymaj krócej i zobacz co Ci wyjdzie. Btw, zazdroszczę rudych włosów! oddaj!

*Catherrine*
Ja też lubię peelingować twarz, chociaż do mojej cery jest to niezalecane, ale potem przecież jest taka gładka

Woda utleniona może rozjaśnić od razu, w wyższym stężeniu np. 12% i więcej, którą stosuję się do rozjaśniania włosów. Można np. kupić rozjaśniacz Joanny do włosów i użyć na ręce, tak polecały wizażanki

Nie wiem, czy tworzy się "ciasto" to by było logiczne, ale ja niczego takiego u siebie na głowie nie widze, włosy mniej się przetłuszczają po prostu.

A taka zawinięta kobieta w folii- to może widziałaś w tv albo gazetach, często takie pokazują w salonach spa

winyl moją listę miło mi

honey1012 przy tym z BU też trzeba filtry tylko ten z BU jest lepszy, bo tak nie zapycha.

dragon_she
No napewno lepiej jeść owoce i warzywa niż łykać suplementy, no ale...
W praktyce wygląda to inaczej Suplementów najlepiej nie łykać wszystkich na raz, tylko np. 3 miesiące lecytyna, potem przerwa i np. łykać Salfazin przez 3 miesiące.

...Tak sobie myślę, że w mojej liście nie uwzględniłam picia drożdży!
Pamiętajcie, że drożdże to "najsmaczniejszy" sposób na włosy i cere.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-09-22 o 16:38
illegale jest offline  
Stary 2009-09-22, 17:22   #3228
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:

honey1012 przy tym z BU też trzeba filtry tylko ten z BU jest lepszy, bo tak nie zapycha.

Jesteś pewna? dziwne ze BU o tym nie pisz bo przy innych produktach typu tonik BHA jest takie info zreszta chyba samo serum chroni przd promieniowaniem ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

Jak drożdże wplywaja na włosy ?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-09-22, 18:33   #3229
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

honey1012 No nie wiem, wszędzie gdzie słyszałam o tym serum pisano, że potrzebne są filtry. Takie serum pod filtr dodatkowo wzmaga tez jego działanie - ochrone przed promieniowaniem.
Drożdże zawierają duużo witamin z grupy B i dzięki temu tak dobrze wpływają na włosy i cere (http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=277343 wątek o drożdżach)

*Catherrine*
Masz tu gotową listę żeli bez SLS
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

illegale jest offline  
Stary 2009-09-22, 19:37   #3230
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
tylko zastanawiam sie czy to zdrowo lykac tyle suplementow diety... slyszalam ze jak sie za duzo ich bierze to organizm 'zapomina' jak pobierac mineraly i witaminy z pozywienia...
Wystarczy co 3 miesiące robić sobie miesięczną przerwę.
Ja tak robię (biorę drożdże piwne, karoten, Revalid, krzem z biotyną, Skrzyp Complex i magnez + B6) i co jakiś czas przerywam branie któregoś z preparatów. Inaczej bym nie dała rady, bo mój organizm bardzo szybko się do wszystkiego przyzwyczaja.
Tak samo mam z preparatami stosowanymi zewnętrznie. Kiedy zaczęłam stosować ecliptę, moje włosy dostały niesamowitego kopa - w 2 miesiące urosły tyle ile normalnie rosną przez pół roku (normalnie moje włosy rosną bardzo wolno - ok. 0,5 cm na miesiąc ). No ale po tych dwóch miesiącach włosy wróciły do poprzedniego stanu, więc odstawiłam ecliptę a teraz znowu ją stosuję i znowu efekty są bardzo zadowalające.
Stary 2009-09-22, 19:43   #3231
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
*Catherrine*
Ja też lubię peelingować twarz, chociaż do mojej cery jest to niezalecane, ale potem przecież jest taka gładka
ja zawsze peelingowałam twarz i było ok, a nawet ciągle to było dla mnie za mało, ale ostatnio to jakąś ostrą tę kawę miałam... zmieszałam z oliwką dla dzieci i trochę żelu do kąpieli dodałam, ale jak rozsmarowałam na skórze, to taka sucha była.. i w ogóle nieładnie później pachniałam.. nie wiem czemu.. nie kawą tylko jakby.. przypalonymi paluszkami (tymi słonymi do jedzenia )

Woda utleniona może rozjaśnić od razu, w wyższym stężeniu np. 12% i więcej, którą stosuję się do rozjaśniania włosów. Można np. kupić rozjaśniacz Joanny do włosów i użyć na ręce, tak polecały wizażanki
nie, nie na ręce mam jasne włosy na rękach (chociaż jestem brunetką) - chyba się na słońcu wypaliły ale chyba już wolę ciemne, bo lubię byc opalona, i przeważnie jestem cały rok, i wtedy jasne włosy widac bardziej niż ciemne
a rozjaśnic chciałam wąsik nieszczęsny

Nie wiem, czy tworzy się "ciasto" to by było logiczne, ale ja niczego takiego u siebie na głowie nie widze, włosy mniej się przetłuszczają po prostu.
aha, bo mnie to nurtowało ale sama się chyba na to nie odważę.. zachowam ten patent na sytuację nagłą i bez wyjścia

A taka zawinięta kobieta w folii- to może widziałaś w tv albo gazetach, często takie pokazują w salonach spa
nie, nie, to tylko moja wyobraźnia

drożdże są smaczne? bleee... no chyba że ciasto drożdżowe
a jaki masz przepis na spożywanie tych drożdży? tak same na sucho czy jak?

Cytat:
*Catherrine*
Masz tu gotową listę żeli bez SLS
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
dzięęęki
Stary 2009-09-22, 19:44   #3232
honey1012
Wtajemniczenie

SweetPea zaciekawił mnie twoj podpis.Jak ćwiczysz mięśnie twarzy ? :->

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-09-22, 19:48   #3233
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

*Catherrine* to taka ironia była z tymi drożdżami
One są ochydne Zalewam 1/3 kostki wrzątkiem i pije po przestygnięciu ZATYKAJĄC obowiązkowo nos Są różne sposoby, więcej jest w wątku o drożdżach w/w

illegale jest offline  
Stary 2009-09-22, 20:10   #3234
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
*Catherrine* to taka ironia była z tymi drożdżami
One są ochydne Zalewam 1/3 kostki wrzątkiem i pije po przestygnięciu ZATYKAJĄC obowiązkowo nos Są różne sposoby, więcej jest w wątku o drożdżach w/w
najpierw wzięłam to za ironię, ale później pomyślałam "zaraz, zaraz, nie każdy musi myślec tak jak ty!" i "może jakaś inna jestem że mi nie smakują.." (moja mama np. lubi drożdże..)
czyli że nie ma patentu, zatykamy nos i siup
to ja chyba pozostane przy cieście drożdżowym i drożdżówkach

a jak często trzeba pic te drożdże? (skoro są takie zdrowe...)

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2009-09-22 o 20:12
*Catherrine* jest offline  
Stary 2009-09-22, 20:25   #3235
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
SweetPea zaciekawił mnie twoj podpis.Jak ćwiczysz mięśnie twarzy ? :->
korzystając z rad zamieszczonych tutaj: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ez,t10769.html stworzyłam sobie swój własny, amatorski program ćwiczeń, zbliżony do tego: http://www.youtube.com/watch?v=ah4hv...eature=related
Najbardziej zależy mi na podniesieniu powiek. Ćwiczę od kilku miesięcy i rzeczywiście zauważyłam lekką poprawę (łuki brwiowe są lepiej zarysowane a oczy odrobinę bardziej "otwarte"). Ale cudów nie należy oczekiwać. Trzeba też bardzo uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy (trzeba przytrzymywać skórę, żeby nie narobić sobie zmarszczek) no i skóra podczas takich ćwiczeń musi być mocno nawilżona i natłuszczona.
Stary 2009-09-22, 20:39   #3236
honey1012
Wtajemniczenie

A znasz moze jakies ćwiczenia na podniesienie podwojnego podbrodka?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-09-22, 21:59   #3237
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
A znasz moze jakies ćwiczenia na podniesienie podwojnego podbrodka?
zlikwidowanie podwójnego podbródka jest stosunkowo łatwe (o wiele gorzej jest z opadającymi powiekami ).
W tym wątku na laboratorium urody, do którego link podałam są też opisywane ćwiczenia na podwójny podbródek.
Najpopularniejsze to te przy których oklepujemy mocno podbródek wierzchnią stroną dłoni lub takie, które wzmacniają mięśnie szyi poprzez odchylanie głowy mocno do tyłu i ruchy żuchwą (przykład tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=MljfyLVey8s&hl=pl lub tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=LMo85..._embedded#t=95).
Stary 2009-09-22, 22:09   #3238
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
zlikwidowanie podwójnego podbródka jest stosunkowo łatwe (o wiele gorzej jest z opadającymi powiekami ).
W tym wątku na laboratorium urody, do którego link podałam są też opisywane ćwiczenia na podwójny podbródek.
Najpopularniejsze to te przy których oklepujemy mocno podbródek wierzchnią stroną dłoni lub takie, które wzmacniają mięśnie szyi poprzez odchylanie głowy mocno do tyłu i ruchy żuchwą (przykład tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=MljfyLVey8s&hl=pl lub tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=LMo85..._embedded#t=95).
Dziekuje

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-09-23, 00:51   #3239
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

hmmm.... zaciekawila mnie ta eclipta! skoro mowisz ze po niej szybciej wlosy rosna... musze wyprobowac, nigdy o niej nie

wlasnie przeczytalam ze inne nazwy eclipty to: Bhringraj, False daisy, Maka, Mahakanni, Eclipta prostrata

a wiec dobra nasza znam to chyba pod nazwa maka
takie cos znalazlam:

http://cgi.ebay.co.uk/Banjaras-Herba...d=p3286.c0.m14

i na helfy: http://www.helfy.pl/bhringaraj-wypad...e-eclipta-alba

nie lubie olejkow bo potem musze tyle razy myc glowe ze te dobroczynne dzialanie olejkow niweczy kilkukrotne umycie glowy :/ ale na puder sie skusze

Edytowane przez dragon_she
Czas edycji: 2009-09-23 o 01:03
dragon_she jest offline  
Stary 2009-09-23, 01:03   #3240
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hmmm.... zaciekawila mnie ta eclipta! skoro mowisz ze po niej szybciej wlosy rosna... musze wyprobowac, nigdy o niej nie slyszalam
ja też nie... gdzie ją można dorwać? xD ja dziś kupiłam dwa szampony venity i maskę poprzednia maska była super mam nadzieję,że ta z jedwabiem i keratyną też się sprawdzi ;-) i silikonów nie ma ;P
a koniecznie do wlosow potrzebuje jeszcze glorii, kallossa i oleju z pestek winogron i migdalowego.. i vatiki jak to zgromadzę będę happy ;D
Narc jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości