Patenty na bycie NAJ :) - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-05, 20:17   #3481
kasia9513
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A dlaczego ma wysuszac? No nie wiem, ja się na tym nie znam, na wizażu (chyba na tym wątku) złapałam ten patent
wiem że skrobia niektóre osoby wysusza a cynamon ma podobne właściwości

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-05, 21:32   #3482
nadia24l
Raczkowanie

Witam. Mam problem ze skórą pod oczami, jest taka jasna, delikatna, cienka, bardzo różni się od skóry twarzy (mam tłustą cerę). Nie wiem czy to wina kremu pod oczy, może on ją wybiela?

Chciałabym ją jakoś pogrubić, ale nie znam się wogóle na specyfikach pod oczy. Może któraś ma podobnie i mi coś doradzi.
Mam 24 lata.
nadia24l jest offline  
Stary 2009-10-05, 21:34   #3483
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem ze skórą pod oczami, jest taka jasna, delikatna, cienka, bardzo różni się od skóry twarzy (mam tłustą cerę). Nie wiem czy to wina kremu pod oczy, może on ją wybiela?

Chciałabym ją jakoś pogrubić, ale nie znam się wogóle na specyfikach pod oczy. Może któraś ma podobnie i mi coś doradzi.
Mam 24 lata.
mam podobnie
podobnież maść z witaminą A pogrubia naskórek

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-05, 21:39   #3484
nadia24l
Raczkowanie

Próbowałam tej maści, ale ona jeszcze bardziej wybiela skórę, odstawiłam ją. Chciałabym żeby ta skóra była taka zdrowa, nawet latem jak się opalam, to okolice oczu pozostają białe Kiedyś tak nie miałam
nadia24l jest offline  
Stary 2009-10-05, 21:41   #3485
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Ja też dawniej dosypywałam cynamonu do pudru bambusowego. Bardzo dobrze się sprawdzał (buzia ślicznie pachniała). Zrezygnowałam z niego tylko i wyłącznie dlatego, że cynamon jest zbyt grubo mielony. Nigdy nie czułam pieczenia, ściągnięcia czy innego dyskomfortu. Teraz dosypuję do pudru odrobinę kakao

Ja mam z natury bardzo suche włosy i kiedy myłam je szamponem, to czasami aż bałam się ich układać, bo wyglądały jakby się miały połamać od samego dotyku. Moje włosy wyglądały tak, jakby skóra głowy w ogóle nie wydzielała sebum. Mogłabym ich nie myć nawet tydzień a i tak byłyby suche jak siano. Teraz, kiedy myję je odzywkami, są bardzo miękkie - aż chciałoby się ich bez przerwy dotykać. Szybciej rosną, końcówki prawie w ogóle się nie rozdwajają, nie ma problemu z rozczesywaniem loczków przed myciem, skręt jest ładniejszy i bardziej regularny... same zalety.
Rzeczywiście częściej je myję, ale nie dlatego, że szybciej tracą świeżość, a dlatego, że teraz sprawia mi to ogromną przyjemność (robię sobie przed myciem bogate olejowo-ziołowe maseczki i wcierki z witaminami i olejkami eterycznymi).

Ciężkie, gęste włosy z tendencja do przetłuszczania mogą się początkowo buntować, jeśli są myte tylko odżywką, ale i one się przyzwyczają. Tylko trzeba pamiętać, żeby najpierw zmyć z nich wszystkie silikony, bo inaczej odżywka nic nie da.

A jeśli chodzi o dostępność Glorii, to skomplikowana sprawa... jedyna sieciówka, w której Gloria zawsze jest to Auchan. Można ją tez dorwać w małych sklepikach kosmetycznych czy zielarskich - tutaj jest wątek o Glorii: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223661 w którym dziewczyny piszą w którym sklepiku w danym mieście ją dorwały (inaczej bym jej nigdy nie znalazła - kto by pomyślał, że będzie w sklepiku Herbapolu - niech żyje Wizaż!! )
Natomiast od Kallosa roi się na allegro - litr tej odżywki kosztuje 11 zł Jest genialna - dużo protein mlecznych, zero silikonów Można ją też dostać w salonach fryzjerskich.
Dzięki
Skoro masz suche włosy to sie nie dziwię, że takie odżywkowe mycie im służy. Ale ja mam właśnie grube, proste włosy z tendencją do przetłuszczania się.. Obawiam się że mycie odżywką to za mało, by były naprawdę czyste.. Może spróbuję myc je odżywką.. codziennie a później stopniowo coraz mniej jak sie przyzwyczają Bo żeby myc włosy codziennie i czekac aż wyschną, to nie wyrobię.. A czym zmyc te silikony? Szamponem bez silikonów?

Nastraszyłyście mnie z tą skrobią i cynamonem! Myślałam, że to tkaie naturalne i nieszkodliwe.. Nie zauważyłam pieczenia.. było mi trochę ciepło w buzię, ale hmm, no nie wiem, chyba mnie przeziębienie bierze, bo mam też inne objawy. Rozszerzonych porów nie zauważyłam, wręcz przeciwnie.
P.S. Dobrze, że to napisałyście, bo już miałam sobie robic cień do powiek z ..cynamonu..
Stary 2009-10-05, 21:48   #3486
kasia9513
Zakorzenienie

no to nie wiem

*Catherrine* poszukaj tematu na temat skrobi tam właśnie znajdziesz wiele ciekawych informacji

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-05, 21:51   #3487
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Witamina A rozjaśnia?

Jutro idę polować na odżywkę Kallosa i filtr Babydream. Życzcie mi powodzenia
Stary 2009-10-05, 22:47   #3488
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Może spróbuję myc je odżywką.. codziennie a później stopniowo coraz mniej jak sie przyzwyczają
A może spróbujesz nanosić delikatny szampon tylko na skórę głowy (a nie na całe włosy) a po spłukaniu nakładać na całe włosy jakąś prostą odżywkę, wmasowywać i spłukiwać. Wtedy usuniesz sebum z nasady włosów i skóry głowy, a końcówki włosów nie będą męczone przez mocne detergenty.
Cytat:
A czym zmyc te silikony? Szamponem bez silikonów?
Silikony trzeba zmywać szamponami z SLS (do porcji szamponu z SLS warto dodać pół łyżeczki sody oczyszczonej - jej jednorazowe użycie nie zniszczy włosów)
bardzo dobrze jest to wytłumaczone w wątkach "Mycie włosów odżywką" na wizażu lub na LU.

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-10-05 o 22:49
SweetPea jest offline  
Stary 2009-10-06, 07:35   #3489
kasia9513
Zakorzenienie

ojej ! wczoraj przygotowałam sobie wodę z cytryną, dzisiaj jak wstałam poszłam i wypiłam... miałam niezłą pobudkę xD

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-06, 12:14   #3490
201607180946
Konto usunięte

lepiej przygotowywać rano, na bieżąco, bo wit C się bardzo szybko utlenia, na noc zostawiamy wodę z miodem
201607180946 jest offline  
Stary 2009-10-06, 15:49   #3491
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

SweetPea - czy wszystkie silikony zmyja sie za pierwszym umyciem? i czy szamponem bez SLS da sie zmyc silikony zakladajac ze umylam nim wlosy pare razy (nie za jednym razem)... przeciez w koncu musza zejsc
i czy jedwab Biosilk ma silikony? sorry za tyle pytan
Stary 2009-10-06, 16:57   #3492
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
SweetPea - czy wszystkie silikony zmyja sie za pierwszym umyciem? i czy szamponem bez SLS da sie zmyc silikony zakladajac ze umylam nim wlosy pare razy (nie za jednym razem)... przeciez w koncu musza zejsc
i czy jedwab Biosilk ma silikony? sorry za tyle pytan
Bez SLS byłoby ciężko usunąć silikony (gdzieś czytałam, że ktoś je usuwał szarym mydłem, ale to bardzo matowi włosy). Jedno porządne umycie mocnym szamponem (najlepiej z dodatkiem sody) powinno usunąć wszystkie silikony.
A z dostepem do szamponu z SLS (lub SLeS) naprawdę nie powinnaś mieć problemu - przecież wszystkie szampony go mają. Wyjątkiem są te "apteczne" ziołowe lub te dla dzieci.
A co do jedwabiu biosilk (czy też siostrzanego produktu firmy Farouk - jedwabiu z serii CHI) to tak - jest to jedna wielka bomba silikonowa, która nie ma z jedwabiem nic wspólnego. Prawdziwy jedwab to to: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 i to: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 . W składzie "jedwabiu" biosilk jest cyclomethicone, który wbudowuje się w strukturę zniszczonego włosa, co początkowo wygląda jak zbawienie, ale potem sprawia, że żadne substancje nawilżające nie mają szans na wnikanie we włosy. Trzeba go usuwać SLSami. Przeczytaj sobie koniecznie pierwszy post z tego wątku: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html
Stary 2009-10-06, 17:50   #3493
henieczka
Rozeznanie

A co moglabym stosowac zamiast lakieru do wlosow? Czesto nie moge sie bez niego obejsc, a on pewnie szkodzi wlosom na dluzsza mete.

henieczka jest offline  
Stary 2009-10-06, 17:57   #3494
Temperament
Rozeznanie

czy hydrolat oczarowy albo humektan z mocznikiem mogą wywoływać podrażnienia lub uczulenia? Stosuje je od kilku dni i niestety zauważyłam zmiane ale na gorsze
Temperament jest offline  
Stary 2009-10-06, 19:05   #3495
*Catherrine*
Zakorzenienie

Hmm, to skoro szampony z SLS zmywają silikony, to może nie zaprzestawac ich używania..? Skoro używam odżywkę "jedwab" ICHI (i nabłyszczacz z Avon, który pewnie też zawiera silikony), to jak będę ją zmywała SLSami to nie będzie szkodzic..

Ja już nie wiem co jest dobre.. jak znajdę trochę czasu to poczytam te wątki, które polecacie.

A jakie nazwy mają silikony w kosmetykach? I w czym są oprócz "jedwabiu", odżywek, szamponów? Chciałabym je zidentyfikowac i wiedziec kiedy je stosuję
Stary 2009-10-06, 19:09   #3496
inc0rrect
Zakorzenienie

silikony najlepiej zmywac szamponem ziolowym z detergentem

raz umyc i tyle, pozniej nie uzywac silikonow

wiadomo silikony sie dziela, sa takie ktore da sie zmyc sama woda, sa takie ktore da sie zmyc lagodnym szamponem a sa takie ktore trzeba detergentem

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-10-06, 20:15   #3497
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Hmm, to skoro szampony z SLS zmywają silikony, to może nie zaprzestawac ich używania..? Skoro używam odżywkę "jedwab" ICHI (i nabłyszczacz z Avon, który pewnie też zawiera silikony), to jak będę ją zmywała SLSami to nie będzie szkodzic..
dopóki nie zrezygnujesz z silikonów, nie możesz też zrezygnować z SLSów
Cytat:
A jakie nazwy mają silikony w kosmetykach? I w czym są oprócz "jedwabiu", odżywek, szamponów? Chciałabym je zidentyfikowac i wiedziec kiedy je stosuję
Poczytaj sobie wątek do którego link podałam w poprzednim poście ( http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html ) - na samym początku wymieniono wszystkie silikony
Stary 2009-10-06, 20:37   #3498
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Kupiłam filtr Babydream Doszłam do wniosku, że odżywkę sobie na razie daruję, bo jestem kompletnie spłukana. Mamę naciągnę, w końcu też na pewno będzie używać

Tylko się zastanawiam, czy wystarczy mi filtrów na zimę... Mam nadzieję, że tak
Stary 2009-10-06, 21:42   #3499
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
A co moglabym stosowac zamiast lakieru do wlosow? Czesto nie moge sie bez niego obejsc, a on pewnie szkodzi wlosom na dluzsza mete.
wlasnie zastanawia mnie, jak dzialaja lakiery z linii kosmetykow naturalnych. nie wiem, ile tego jest w polsce, ale w niemczech sporo firm robi tez lakiery w buteleczkach z atomizerem. ktory z tych naturalnych skladnikow usztywnia i jak dobrze - jeszcze nie wiem
a w sumie chyba wlasnie wiem... spojrzalam na sklady zeli i lakierow kosmetykow naturalnych i wszedzie pojawia sie skladnik "shellac" - cholera wie, co to...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2009-10-06 o 21:45
cloche jest offline  
Stary 2009-10-06, 23:56   #3500
dragon_she
Rozeznanie

Cytat:
Bez SLS byłoby ciężko usunąć silikony (gdzieś czytałam, że ktoś je usuwał szarym mydłem, ale to bardzo matowi włosy). Jedno porządne umycie mocnym szamponem (najlepiej z dodatkiem sody) powinno usunąć wszystkie silikony.
A z dostepem do szamponu z SLS (lub SLeS) naprawdę nie powinnaś mieć problemu - przecież wszystkie szampony go mają. Wyjątkiem są te "apteczne" ziołowe lub te dla dzieci.
A co do jedwabiu biosilk (czy też siostrzanego produktu firmy Farouk - jedwabiu z serii CHI) to tak - jest to jedna wielka bomba silikonowa, która nie ma z jedwabiem nic wspólnego. Prawdziwy jedwab to to: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 i to: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 . W składzie "jedwabiu" biosilk jest cyclomethicone, który wbudowuje się w strukturę zniszczonego włosa, co początkowo wygląda jak zbawienie, ale potem sprawia, że żadne substancje nawilżające nie mają szans na wnikanie we włosy. Trzeba go usuwać SLSami. Przeczytaj sobie koniecznie pierwszy post z tego wątku: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html
dzieki wielkie za odpowiedz!!! nie mialam pojecia o skladzie Biosilku :/ poczytam sobie... a pytalam o te SLSy bo wlasnie sie przerzucilam na szampon BEZ... ale zwyklego jeszcze mi zostalo troche dzieki
Stary 2009-10-07, 18:13   #3501
henieczka
Rozeznanie

Cytat:
dopóki nie zrezygnujesz z silikonów, nie możesz też zrezygnować z SLSów
Poczytaj sobie wątek do którego link podałam w poprzednim poście ( http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kony,t731.html ) - na samym początku wymieniono wszystkie silikony
Weszlam wczoraj na to forum, spedzialam nad nim pol dnia, juz dzisiaj zdarzylam wydac przez nie pieniadze i bede uskuteczniac pielegnacje

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wlasnie zastanawia mnie, jak dzialaja lakiery z linii kosmetykow naturalnych. nie wiem, ile tego jest w polsce, ale w niemczech sporo firm robi tez lakiery w buteleczkach z atomizerem. ktory z tych naturalnych skladnikow usztywnia i jak dobrze - jeszcze nie wiem
a w sumie chyba wlasnie wiem... spojrzalam na sklady zeli i lakierow kosmetykow naturalnych i wszedzie pojawia sie skladnik "shellac" - cholera wie, co to...
Z jakis nieznanych mi powodow, chociaz od dawna juz buszuje po roznych sklepach szukajac naturalnych kosmetykow ( a w UK, pewnie jak w Niemczech bardzo latwy dostep do wszystkiego ) nigdy nie zwrocilam uwagi na lakiery. Dzieki za zwrocenie uwagi!
Taaa, i czekaja mnie kolejne zakupy...

henieczka jest offline  
Stary 2009-10-08, 01:36   #3502
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
czy hydrolat oczarowy albo humektan z mocznikiem mogą wywoływać podrażnienia lub uczulenia? Stosuje je od kilku dni i niestety zauważyłam zmiane ale na gorsze
Tak jak już gdzieś tu wcześniej pisałam - zauważyłam, że mocznik (obok swoich niezliczonych zalet) może niestety zaognić różne nie do końca wygojone niespodzianki, zaczerwienienia, podskórne gule itp. Przez długi czas moja cera była bez zarzutu, więc tego nie zauważałam, ale teraz z nieznanego mi powodu mam kilka wyprysków na czole i brodzie i jestem zmuszona do stosowania hydrolatu z mocznikiem tylko na policzki, szyję i pod oczy.
A co do hydrolatu - jeśli rzeczywiście podrażnił Cię oczar, to wcale nie musi to być wina tej odrobiny konserwantu w jego składzie. Może Twoja skóra po prostu nie lubi oczaru? (zdziwiłoby mnie, gdyby tak było, ale jest to możliwe).
Wiele osób rozcieńcza hydrolaty wodą (ja tak robię np. z różą stulistną i lipą). Może i Ty spróbujesz? W mniejszych stężeniach nadal działają, a ryzyko podrażnienia jest znikome.

ps. sorry, że odpowiadam z opóźnieniem, ale wcześniej jakimś cudem przegapiłam Twojego posta
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś lakier z YR ( http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12107 ) - nie jest to produkt całkowicie naturalny, ale zdecydowanie mniej w nim mocnej chemii, niż w innych produktach tego typu. Rzeczywiście miał relatywnie łagodny zapach, nie było w nim gazu i łatwo mozna było go wyczesać, ale brzydko sklejał włosy, więc nie byłam z niego zadowolona.
Teraz używam lakieru tylko od wielkiego dzwonu, ale jeśli już, to jestem wierna tylko jednemu - Matrix Vavoom Freezing Spray (http://www.**********.pl/index.php?a=opis&k=&id=1212). Chociaż niby jest to lakier "extra mocny" włosy są po nim elastyczne i niesklejone. W ogóle nie widać, że ma się na włosach lakier, a jednak fryzura trwa nienaruszona przez cały dzień. Nawet zapach bardzo mi pasuje.
A co do "naturalnych utrwalaczy fryzury", oto co znalazłam na LU ( http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ow,t10721.html ) :
Cytat:
Lakier z żelatyny

2 łyżki stołowe żelatyny rozpuścić w 4 filiżankach wrzącej wody. Uzyskany płyn użyć do ostatniego płukania włosów. Dzięki zawartości protein i własności zagęszczania jest żelatyna wyśmienitym środkiem dla nadania fryzurze trwałości i wrażenia obfitości.

Lakier z cukru

1 łyżkę stołową cukru rozpuścić w 1 szklance wrzącej wody. Płyn ten można wlać do rozpylacza.

Lakier z tragantu (gumy roślinnej)

1 łyżka do herbaty tragantu
8 łyżek stołowych wody
1 łyżka stołowa alkoholu
1/2 łyżeczki gliceryny

Tragant rozbić w moździerzu, zalać wodą i tak długo mieszać, aż cała guma się rozpuści. Dodać alkohol, glicerynę i odstawić. Po paru godzinach otrzymamy produkt o gęstej konsystencji. Lakier ten wytrzymuje konkurencję z gotowymi produktami oferowanymi na rynku.
z tym cukrem to bym nie ryzykowała, ale żelatyna... dlaczego nie?
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Weszlam wczoraj na to forum, spedzialam nad nim pol dnia, juz dzisiaj zdarzylam wydac przez nie pieniadze i bede uskuteczniac pielegnacje
Świetnie Cię rozumiem.
Stary 2009-10-10, 11:53   #3503
imy
Zadomowienie

a macie cos na przekrwione oczy ? zeby zamknąć te naczynka i żeby te bialeczka byly idealnie byałe :P?
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą

imy jest teraz online  
Stary 2009-10-10, 12:06   #3504
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez imy Pokaż wiadomość
a macie cos na przekrwione oczy ? zeby zamknąć te naczynka i żeby te bialeczka byly idealnie byałe :P?
Krople do oczu zmęczonych, np. Starazolin, Visine
No i nie siedzieć tyle przed TV, komputerem, unikać mocnego światła, są chyba jakieś soczewki "zerówki" ochronne, używać na słońce okularów z wysoką ochroną UV

A macie jakieś sposoby na pojedyńcze pryszcze, ale coś co nie wysusza, coś do stosowania punktowego? Np. sok z aloesu itp? Coś przeciwzapalnego i antybakteryjnego, ale co nie wysusza?

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-10, 23:00   #3505
kasia9513
Zakorzenienie

dzisiaj doczytałam do strony 80 a dalej już nie bo zaczęłam udzielać się

muszę poprosić brata żeby zamówić na niego rzeczy z Mazideł i będę mogła zamawiać

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-11, 00:58   #3506
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość

A macie jakieś sposoby na pojedyńcze pryszcze, ale coś co nie wysusza, coś do stosowania punktowego? Np. sok z aloesu itp? Coś przeciwzapalnego i antybakteryjnego, ale co nie wysusza?
Patyczek do uszu, woda, olejek eteryczny z drzewa herbacianego.

Zwilz patyczek woda, a potem na niego kropelke olejku herbacianego i zaaplikuj na pryszcza.

2 bardzo ważne uwagi:
- bardzo ważne jest zakupienie naturalnego oleiku eterycznego sprawdzonej firmy ( ja polecam dr Beta, Polleny Aroma chociaz kosztuje okolo 20zl za 10ml), nie moze to byc zaden olejek zapachowy tudziez inny syntetyk.
- nalezy uwazac zeby zaaplikowac olejek prosto na pryszcza i nie wychodzic poza jego obszar, gdyż użycie olejku eterycznego bezpośrednio na skóre bez rozcienczenia moze sie skonczyc poparzeniem.
Stary 2009-10-11, 12:25   #3507
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

sss7 dziękuje za odp. , ale olejek z drzewa herbacianego ma raczej działanie wysuszające, a ja wole nic takie nie stosować, przynajmniej narazie...

kasia9513 szkoda, że nie mam rodzeństwa! Moją mame trudno przekonać ;/

Teraz przeczytałam, że pisałyście wyżej, że mocznik może podrażniać? Mi on po prostu (stosuję w większym stężeniu) takim, że trochę złuszcza i zauważyłam, że wyciąga mi to co miałam pod skórą i tam gdzie te pryszczy wyszły, już nie wracają.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-11, 12:32   #3508
Nonah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez munj Pokaż wiadomość
Tak sobie czytałam, czytałam i nie znalazłam w żadnej odpowiedzi zachwalania wazeliny - a jest co zachwalać .
Po zimie miałam przestraszliwie suche łapki, stópki i usteczka - biała wazelina Ziaji za 3 złote w pierwszym lepszym sklepie zdziałała cuda!
Uwielbiam tę wazelinę Ale tylko na usta. Jest jak antyalergiczny balsam - bez zapachu i smaku, a usteczka mięciutkie i błyszczące
Nonah jest offline  
Stary 2009-10-11, 12:33   #3509
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
muszę poprosić brata żeby zamówić na niego rzeczy z Mazideł i będę mogła zamawiać
Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
kasia9513 szkoda, że nie mam rodzeństwa! Moją mame trudno przekonać ;/
A nie możecie zamówić na siebie? Przecież do takich zakupów nie jest potrzebne konto bankowe, możecie wpłacić bezpośrednio w banku/na poczcie. Do odbioru paczki pocztowej też nie jest potrzebne ukończone 18lat.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2009-10-11, 13:35   #3510
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
A nie możecie zamówić na siebie? Przecież do takich zakupów nie jest potrzebne konto bankowe, możecie wpłacić bezpośrednio w banku/na poczcie. Do odbioru paczki pocztowej też nie jest potrzebne ukończone 18lat.
Ale tam potrzebny jest NIP, którego nie mam, pozatym większą część dnia nie ma mnie w domu, więc paczkę odebrałby ktoś z domowników.
Nie ma w ogóle szans, zrobienia tego w tajemnicy z różnych względów.

illegale jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości