Patenty na bycie NAJ :) - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-11, 14:35   #3511
--Olka--
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ale dlaczego w tajemnicy? Odłóż pieniądze z kieszonkowego czy z innego źródła i poproś rodziców, żeby zrobili przelew. Czemu mieli by się sprzeciwiać?
Stary 2009-10-11, 15:27   #3512
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Bo ja prawie wszystkie pieniądze wydaję na kosmetyki itp., no i według mamy "wydziwiam" bo jak można codziennie smarować się balsamem, czy co pare dni robić sobie maseczke na włosy z żółtka czy chodzic pod prysznic z kawą i cynamonem. Poza tym "mazidła" i podobne sklepy to dla mojej mamy jakieś mazie, sama nazwa ją nie przekonuje, a także to co jest tam dostępne, np. kwas mlekowy, hialuronowy, bo to tak "strasznie brzmi", w dodatku moja mama jest wierną konsumentką tego co zobaczy w reklamie. Nic jej nie potrafie wytłumaczyć, wściekam się kiedy kupuje jakieś badziewie z drogerii próbując wytłumaczyć, że lepiej jakby wykorzystała mój mocznik, ale z jej strony jestem tylko zbuntowaną nastolatką.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-11, 15:47   #3513
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Bo ja prawie wszystkie pieniądze wydaję na kosmetyki itp., no i według mamy "wydziwiam" bo jak można codziennie smarować się balsamem, czy co pare dni robić sobie maseczke na włosy z żółtka czy chodzic pod prysznic z kawą i cynamonem. Poza tym "mazidła" i podobne sklepy to dla mojej mamy jakieś mazie, sama nazwa ją nie przekonuje, a także to co jest tam dostępne, np. kwas mlekowy, hialuronowy, bo to tak "strasznie brzmi", w dodatku moja mama jest wierną konsumentką tego co zobaczy w reklamie. Nic jej nie potrafie wytłumaczyć, wściekam się kiedy kupuje jakieś badziewie z drogerii próbując wytłumaczyć, że lepiej jakby wykorzystała mój mocznik, ale z jej strony jestem tylko zbuntowaną nastolatką.
Mam dokładnie to samo. Mama narzeka, że co ja wyprawiam, że z cukru peeling sobie funduję, że mi skórę wyżre i dlaczego ja wszystkim w internecie wierzę, tylko nie jej.
Chociaż ostatnio jak przyszło zamówienie z BU to nic nie powiedziała, tylko coś tam poburczała. Z tym, że na BU żaden NIP nie jest potrzebny. Dobrym wyjściem też jest np. zrobienie zbiorowego zamówienia z koleżankami, może akurat któraś z Twoich znajomych 18+ użyczy swojego nipu?
Do przekonywania mamy Cię nie będę skłaniać - po sobie wiem, że nie działa.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2009-10-11, 15:53   #3514
varda
Raczkowanie

Illegale, jesteś z okolic Rybnika z tego co pamiętam. Mogę zrobić dla Ciebie zakupy na mazidłach

Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline  
Stary 2009-10-11, 16:09   #3515
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

kas!a też myślałam o kimś starszym, kto by mi zamówił, niestety chyba nikogo takiego nie mam, a na prawdę to trochę głupio mi prosić, bo aż w tak bliskich kontakach nie jestem, a Ci znajomi raczej do półproduktów mają podobne podejście do mojej mamy, wierzą reklamom i producentom kosmetycznym.

varda tak, z okolic, dobrze pamiętasz
Wiesz... byłoby świetnie! Zapamiętam Cię na pewno i jak będę miała znów pieniądze i będe wiedziała już co dokładnie chce zamówić, to dam znać, ok? Oczywiście mogę poczekać, tak żeby pokrywało się z Twoim zamówieniem

illegale jest offline  
Stary 2009-10-11, 16:19   #3516
varda
Raczkowanie

Talking Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:

varda tak, z okolic, dobrze pamiętasz
Wiesz... byłoby świetnie! Zapamiętam Cię na pewno i jak będę miała znów pieniądze i będe wiedziała już co dokładnie chce zamówić, to dam znać, ok? Oczywiście mogę poczekać, tak żeby pokrywało się z Twoim zamówieniem
Jasne, dla mnie to żaden problem Nie planuję w najbliższym czasie zamówienia, bo mam jeszcze wszystkiego dużo dużo, więc zrobię jak Tobie będzie najwygodniej. W końcu trzeba sobie pomagać w drodze do piękna

Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline  
Stary 2009-10-11, 18:47   #3517
kasia9513
Zakorzenienie

można na siebie założyć ?! nie wiedziałam myślałam że trzeba mieć skończone 18 lat, mama powiedziała że mogę sobie zamawiać co chcę ale konta mam nie zakładać na nią więc pozostaje brat, a nawet gdybym sama na siebie założyła to i tak większość dnia jestem poza domem

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-11, 19:30   #3518
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Ale tam potrzebny jest NIP, którego nie mam, pozatym większą część dnia nie ma mnie w domu, więc paczkę odebrałby ktoś z domowników.
Nie ma w ogóle szans, zrobienia tego w tajemnicy z różnych względów.
Skąd pomysł, że potrzebujesz NIP-u? Pierwszy raz słyszę, a mam konta chyba na wszystkich sklepach z półproduktami i żaden o NIP mnie nie pytał.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2009-10-11, 21:22   #3519
kasia9513
Zakorzenienie

peeling kawowy jest cudny dodałam do niego jeszcze kilka kropelek olejku takiego do ciast i zamiast dodać śmietankowego dodałam pomarańczowego haha ale i tak zapach cudny był, ubrudziłam przy okazji całą łazienkę ale warto było

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-11, 21:32   #3520
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

verda serdecznie dziękuje!

coldold na mazidłach jest potrzebny...

kasia9513 noo ...świetny! Ja ostatnio dodaję jeszcze oliwkę, potem skóra jest niedość, że gładka to taka miękka, nawilżona i śliska, ale się tak nie lepi tylko głęboko wchłania dzięki kontakcie skóry z wodą. A dla zapachu to najczęściej cynamon lub aromat waniliowy

illegale jest offline  
Stary 2009-10-11, 21:44   #3521
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
coldold na mazidłach jest potrzebny...
No, ale jakim cudem Specjalnie założyłam drugie konto, nie ma nawet takiego pola przy rejestracji, przy wysyłce tym bardziej.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
peeling kawowy jest cudny dodałam do niego jeszcze kilka kropelek olejku takiego do ciast i zamiast dodać śmietankowego dodałam pomarańczowego haha ale i tak zapach cudny był, ubrudziłam przy okazji całą łazienkę ale warto było
To Ty w avie? Nie wyglądasz na taką chudzinkę, przynajmniej na tym malutkim zdjęciu Może masz ptasie kości, co? Może potrafisz latać, a nawet nie wiesz.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
coldold jest offline  
Stary 2009-10-11, 21:53   #3522
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
To Ty w avie? Nie wyglądasz na taką chudzinkę, przynajmniej na tym malutkim zdjęciu Może masz ptasie kości, co? Może potrafisz latać, a nawet nie wiesz.
taaak, to ja na buzi to ja jestem taka ''grubsza'' ale poniżej głowy to skóra i kości jak to moja mama mówi, chciałabym latać bo nigdy nie spóźniała bym się do szkoły xD

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-11, 21:55   #3523
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
taaak, to ja na buzi to ja jestem taka ''grubsza'' ale poniżej głowy to skóra i kości jak to moja mama mówi, chciałabym latać bo nigdy nie spóźniała bym się do szkoły xD
Mamy zawsze by chciały żebyśmy były pulpetami, więc oczyma wyobraźni pewnie jeszcze Cię wyszczupla Chociaż oczywiście uważam, że Twoja waga rzeczywiście jest odrobinę niepokojąca, ale najważniejsze żebyś Ty się dobrze czuła.
coldold jest offline  
Stary 2009-10-11, 22:12   #3524
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

coldold no coś Ty mi się coś mazidła nie włączają, później sprawdzę, ale pamiętam, że jak raz mame namówiłam i zamówiłam sobie mocznik, to trzeba było podawac...

illegale jest offline  
Stary 2009-10-11, 22:17   #3525
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
coldold no coś Ty mi się coś mazidła nie włączają, później sprawdzę, ale pamiętam, że jak raz mame namówiłam i zamówiłam sobie mocznik, to trzeba było podawac...
Haha no mówię Ci. Jeśli podawałaś, to może dlatego, że zamawiałaś na firmę, wtedy NIP jest potrzebny, ale osoba prywatna nie musi posiadać NIP-u. I właśnie tą metodą możesz zamawiać. Przecież ja mam 21 lat, nie pracuję, a co za tym idzie nie płacę podatków, więc NIP-u nie posiadam.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2009-10-11 o 22:18
coldold jest offline  
Stary 2009-10-11, 23:05   #3526
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Haha no mówię Ci. Jeśli podawałaś, to może dlatego, że zamawiałaś na firmę, wtedy NIP jest potrzebny, ale osoba prywatna nie musi posiadać NIP-u. I właśnie tą metodą możesz zamawiać. Przecież ja mam 21 lat, nie pracuję, a co za tym idzie nie płacę podatków, więc NIP-u nie posiadam.
dokładnie!
Nie trzeba NIPu.
Zamawiasz jako osoba prywatna. Potrzebne Ci imię, nazwisko, adres i pieniądze. Koniec kropka.

Ja niestety żadnych nowych patentów na bycie NAJ dzisiaj nie podam bo mam bad_hair_day i bad_skin_day. Włosy mi się nie układają, cera straciła cały blask... szkoda gadać. Wstyd z domu wyjść.
Nastolatką już dawno nie jestem, ale żeby starość przyszła aż tak niepostrzeżenie? Buu....
Zazdroszczę Wam młodości (i nawet tego, że musicie chować przed mamą kosmetyki). To wszystko ma swój urok.
Stary 2009-10-11, 23:11   #3527
kasia9513
Zakorzenienie

chyba sama na siebie założę to konto a nie będę się innych prosiła

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-11, 23:14   #3528
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

a ja zaraz wymysle sobie jakas mila kapiel hmmm chyba z olejkiem kokosowym (zamiast oliwki) i kilkoma kroplami olejku herbacianego

niedziela jest, trzeba sobie dogadzac przed kolejnym poniedzialkiem
Stary 2009-10-11, 23:31   #3529
SweetPea
Raczkowanie

a propos kąpieli... czy któraś z Was miała styczność z tzw. "ziołami do kąpieli" ? Jest tego w bród w aptekach, wszystko w cenie ok. 2 zl... zero chemii - po prostu suszone ziółka (np. rutwica. ostropest, morszczyn...), tylko czy to ma jakikolwiek sens? Gdybym już zagotowała litr takiego zielska, to chyba wolałabym to wypić niż wlać do wanny ( nie lubię marnotrawstwa)... No ale może warto spróbować... ?

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-10-11 o 23:32
SweetPea jest offline  
Stary 2009-10-11, 23:50   #3530
sss7
Zadomowienie

W niektorych internetowych sklepach przy zamówieniu pytają czy chcesz fakture, jesli cchesz to wtedy musisz podac NIP, ale po co Ci faktura skoro nie jestes firmą... Zakładaj konto na siebie i nic sie nie martw.

Sweet Pea....interesting...
Uwielbiam zioła i nawet kiedyś myslałam o sporządzeniu mieszanki wannianej. Nie wiedziałam, ze cos takiego dostępne jest w aptekach. Czy możesz podac skład jeśli nabędziesz owe cudo? i jeszcze 2zł ....
Stary 2009-10-12, 00:10   #3531
norana
Zadomowienie

ja ostatnio sobie kupiłam takie zioła bo mi w zamówieniu z DOZu brakowało do 20zl. Kupiłam korę dębu i ziele glistnika bo według informacji na stronie apteki miały łagodzić wszelkie stany zapalne itp. miałam je sobie wsypać do wanny ale postanowiłam przeczytać ulotkę i co znalazłam? "przeciwwskazania: nie stosować do kąpieli".
na stronie apteki oczywiście jest podane, ze to są typowe zioła do wanny ale widać coś się pomylili.
może za jakiś czas zaryzykuję i wsypię trochę ale na razie się waham

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline  
Stary 2009-10-12, 00:19   #3532
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Sweet Pea....interesting...
Uwielbiam zioła i nawet kiedyś myslałam o sporządzeniu mieszanki wannianej. Nie wiedziałam, ze cos takiego dostępne jest w aptekach. Czy możesz podac skład jeśli nabędziesz owe cudo? i jeszcze 2zł ....
Skład, to ja Ci już teraz mogę podać, bo te zioła nie są mieszankami.

Każda torebeczka zawiera suszone zioła jednego gatunku, np:
-ziele morszczynu: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1252-Ziola...morszczyn_50_g
- ziele rutwicy: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1259-Ziola...e_rutwicy_50_g
- ziele glistnika: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p19809-Ziol...nika_Flos_50_g
Można by kupić kilka różnych ziół i samodzielnie zrobić mieszankę... tylko nadal nie jestem przekonana czy to ma sens... takie zaparzone ziółka nie mają dużego stężenia - a co dopiero, kiedy rozpuścimy wywar w całej wannie wody... coś mi się zdaje, że jedynym efektem takiej kąpieli byłoby zrelaksowanie...

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
ja ostatnio sobie kupiłam takie zioła bo mi w zamówieniu z DOZu brakowało do 20zl. Kupiłam korę dębu i ziele glistnika bo według informacji na stronie apteki miały łagodzić wszelkie stany zapalne itp. miałam je sobie wsypać do wanny ale postanowiłam przeczytać ulotkę i co znalazłam? "przeciwwskazania: nie stosować do kąpieli".
na stronie apteki oczywiście jest podane, ze to są typowe zioła do wanny ale widać coś się pomylili.
może za jakiś czas zaryzykuję i wsypię trochę ale na razie się waham
naprawdę tak napisali? Żeby "ziół do kąpieli" nie stosować do kąpieli?? a to dobre
Mam w domu korę dębu (z Herbapolu), którą stosowałam w postaci płukanki do włosów. Chciałam je przyciemnić, ale już po kilku użyciach - zamiast przyciemnienia, zauważyłam mocne wysuszenie, więc musiałam zaprzestać tych eksperymentów.
Stary 2009-10-12, 00:23   #3533
norana
Zadomowienie

dokładnie tak
jako sposób stosowania producent napisał: do miejscowego przemywania skóry
i bądź tu człowieku mądry

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline  
Stary 2009-10-12, 06:12   #3534
magtru
Rozeznanie

A'propos ziół, to jak robiłam sobie parówki ze względu na cerę, to potem wlaśnie się w tych ziołach kąpałam, bo żał mi było wylewać, oczywiście już dawno o tym zapomniałam i ostatnio znowu ziółka lądowały w toalecie...Może warto odnowić stary zwyczaj, ale nie pytajcie mnie czy to coś dawało, chyba raczej aromoterapia
magtru jest offline  
Stary 2009-10-12, 19:17   #3535
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie

mam pytanie: czy byłyscie na zabiegu nawilżania włosów?

pomaga? jakieś efekty? znacie koszt?

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline  
Stary 2009-10-12, 19:21   #3536
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Ja się jeszczę podzielę z Wami patentem na rozstępy - w ciągu kilku dni zlikwidowałam je maścią z mocznikiem, moje udko już jest prawie zupelnie gładkie, a rozstępy miałam naprawdę spore
Stary 2009-10-12, 19:24   #3537
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja się jeszczę podzielę z Wami patentem na rozstępy - w ciągu kilku dni zlikwidowałam je maścią z mocznikiem, moje udko już jest prawie zupelnie gładkie, a rozstępy miałam naprawdę spore
Co Ty mówisz ? opisz cos wiecej jaka masc/ile razy dziennie smarowalas/jakie mialas rozstepy

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-10-12, 19:28   #3538
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Dotko, możesz coś więcej napisać o tej maści? Kupiłaś ją w aptece czy sama dodałaś mocznik do jakiejś maści? Jeśli jest do zamówienia w aptece to podałabyś skład?
Pozbyłaś się czerwonych czy perłowych rozstępów?

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2009-10-12, 19:32   #3539
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Moja siostra poszła do lekarza i poprosiła o receptę na maść z mocznikiem (jeśli dziś zadzwoni to zapytam, co konkretnie mówiła). Kosztowała 10 zł za - ja wiem - jakieś 300 ml. Na początku nie smarowałam się regularnie, ale od jakiegoś tygodnia smaruję się raz dziennie, codziennie. Rozstępy miałam czerwone.
Stary 2009-10-12, 19:58   #3540
kasia9513
Zakorzenienie

jak bd składała zamówienie na mazidłach to zamówię sobie ten mocznik bo mam rozstępy na udach

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości