Patenty na bycie NAJ :) - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-24, 19:39   #3661
kasia9513
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
wiecie może cos na temat własiwosci drzewa herbacianego? np olejek z tego drzewa mozna klasc na wlosy, zeby sie mniej przetłuszczały?
jeśli dobrze pamiętam i nic nie pomyliłam to ten olejek ma właściwości wysuszające i lekko wypalające, dobry jest na wypryski (podobnież)

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-24, 19:54   #3662
paspartu
Wtajemniczenie

A myślicie, ze mogłabym ten olejek nałozyć na włosy? Mam przetłuszczające się.
Stary 2009-10-24, 19:58   #3663
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
A myślicie, ze mogłabym ten olejek nałozyć na włosy? Mam przetłuszczające się.
raczej nie, wysuszy on skórę głowy co doprowadzi do jeszcze większego przetłuszczenia się

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-24, 20:04   #3664
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
raczej nie, wysuszy on skórę głowy co doprowadzi do jeszcze większego przetłuszczenia się
ale skoro ma zastosowanie na buzię, cerę trądziwkową..? Przecież jak się buźkę wysuszy to tez wydziela się wiecej sebum,a jednak stosuje sie go tak. Moze on nie wysusza tak strasznie?
Stary 2009-10-24, 20:09   #3665
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Sama nie używałam, ale czytałam, że można się nim poparzyć dlatego stiosuje się go bardzo ostrożnie, punktowo
Stary 2009-10-24, 20:20   #3666
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
ale skoro ma zastosowanie na buzię, cerę trądziwkową..? Przecież jak się buźkę wysuszy to tez wydziela się wiecej sebum,a jednak stosuje sie go tak. Moze on nie wysusza tak strasznie?
zacznijmy od początku-wiesz dlaczego włosy przetłuszczają się?
na cere trądzikową bo jest bakteriobójczy

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-24, 20:24   #3667
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Sama nie używałam, ale czytałam, że można się nim poparzyć dlatego stiosuje się go bardzo ostrożnie, punktowo
dobrze

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
zacznijmy od początku-wiesz dlaczego włosy przetłuszczają się?
wydaje mi się, ze to okresowe [mimo ze trwa dośc długo... ]
Stary 2009-10-24, 20:27   #3668
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
wydaje mi się, ze to okresowe [mimo ze trwa dośc długo... ]
masz długie włosy czy krótkie? może używasz zbyt mocnych szamponów albo nakładasz za dużo odżywki lub maski?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-24, 20:41   #3669
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

olejek z drzewa herbacianego jest bardzo silny i nalezy go stosowac puntowo na pryszcze lub rozrzedzac
ja bym nie ryzykowala na wlosy albo zapytala kogos, kto ma z kosmetyka na codzien do czynienia
nie eksperymentujmy na sobie az tak
Stary 2009-10-24, 20:44   #3670
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
olejek z drzewa herbacianego jest bardzo silny i nalezy go stosowac puntowo na pryszcze lub rozrzedzac
ja bym nie ryzykowala na wlosy albo zapytala kogos, kto ma z kosmetyka na codzien do czynienia
nie eksperymentujmy na sobie az tak
Przepraszam, rozbroiło mnie to
Stary 2009-10-24, 22:47   #3671
kasia9513
Zakorzenienie

jestem zakochana w zielonej glince albo wydaje mi się albo wyciągnęła mi zaskórniki (sprawdzę jeszcze rano)

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-25, 09:11   #3672
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
masz długie włosy czy krótkie? może używasz zbyt mocnych szamponów albo nakładasz za dużo odżywki lub maski?
do ramion. moje szampony nie zawierają silkionu, wiec nie obciązają a odzywki/maski kładę przed myciem (mam juz taki nawyk, a przed myciem działa tak jak po myciu, tyle ze wlosy są wgl nieobciązone)

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
jestem zakochana w zielonej glince albo wydaje mi się albo wyciągnęła mi zaskórniki (sprawdzę jeszcze rano)
tak, glinka jest niesamowita tyle tylko, ze na mnie działa jedynie ta w proszku. gotowe maseczki są do niczego.
tak sobie wczoraj pomysłałam, ze to tej glinki mozna byłoby dodac olejku z d.h. ...
Stary 2009-10-25, 09:18   #3673
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
do ramion. moje szampony nie zawierają silkionu, wiec nie obciązają a odzywki/maski kładę przed myciem (mam juz taki nawyk, a przed myciem działa tak jak po myciu, tyle ze wlosy są wgl nieobciązone)
może szampon za bardzo wysusza Ci skórę głowy? spłukujesz gorącą wodą albo za często myjesz albo to od tego że najpierw nakładasz odżywkę (mi od tego włosy bardziej przetłuszczały się i kładę pomyciu) jeśli nic z tego to nie wiem

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-25, 09:22   #3674
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
może szampon za bardzo wysusza Ci skórę głowy? spłukujesz gorącą wodą albo za często myjesz albo to od tego że najpierw nakładasz odżywkę (mi od tego włosy bardziej przetłuszczały się i kładę pomyciu) jeśli nic z tego to nie wiem
ja też nie wiem, bo wszystko robię prawdiłowo
Stary 2009-10-25, 10:06   #3675
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

a co z tym olejkiem i działaniem na pryszcze?
naprawdę działa?
Stary 2009-10-25, 10:30   #3676
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
a co z tym olejkiem i działaniem na pryszcze?
naprawdę działa?
naprawdę
ale można sobie tym przesuszyć skóre, trzeba jak najabrdziej punktowo stosować
można też dodawać do maseczek, kremów, toników

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-25, 12:14   #3677
winyl
Zakorzenienie

Już się pogubiłam, który olejek?

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2009-10-25, 12:23   #3678
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Już się pogubiłam, który olejek?
z drzewa herbacianego

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-25, 13:57   #3679
ninewest94
Raczkowanie

Cytat:
ooo zainteresowałaś mnie masz argiletz czy jakąś inną?
Stary 2009-10-25, 15:44   #3680
nadia24l
Raczkowanie

Cytat:

myślę, że aż tak to glinka nie działa, ona zwęża pory stąd może się wydawać, że zniknęły, ale po dniu, dwóch jest tak jak było, dlatego należy stosować glinkę regularnie, bo ten efekt zwężenia porów nie jest trwały

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
tak, glinka jest niesamowita tyle tylko, ze na mnie działa jedynie ta w proszku. gotowe maseczki są do niczego.
tak sobie wczoraj pomysłałam, ze to tej glinki mozna byłoby dodac olejku z d.h. ...
hmmm, z tym że gotowa glinka zawiera glinkę i wodę mineralną, nic więcej, a Ty swoją glinkę w proszku nie rozrabiasz przypadkiem z wodą?
Jeśli tak to nie rozumiem ,dlaczego widzisz aż takie różnice w stosowaniu glinki w proszku, a tej z tubki (skoro to jedno i to samo).

Zgadzam się, że gotowe drogeryjne maseczki nie do końca są dobre, bo mają mnóstwo wypełniaczy, dodatków, konserwantów.

Natomiast glinka zielona w tubce to nie to samo co gotowa maseczka, nie jest do niczego, jest super naturalnym produktem bez chemii, właściwie to nie jest MASECZKA tylko GLINKA ZIELONA W TUBCE
nadia24l jest offline  
Stary 2009-10-25, 16:22   #3681
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Ja używam glinki Dermaglin do skóry trądzikowej, jest to gotowa maseczka, pisze, że 100% naturalna, ma krótki skład i naturalne składniki, ale zawierać musi przez to konserwanty- parabeny. Ale dla mnie i tak jest dobra i własnie uważam, że mi zaskórniki wyciąga, a nie tylko zwęża pory, ponieważ, po jej zaschnięciu widzę takie kropki w miejsach gdzie miałam wągry i potem tych wągrów mam mniej.
Jedna saszetka za 5,29 starcza mi na 3 razy.
Najpierw robie sobie parówke, potem stosuje maseczke. Odkąd mam mocznik nie muszę obawiać się o przesuszenie skóry

illegale jest offline  
Stary 2009-10-25, 16:40   #3682
magtru
Rozeznanie

Mogę polecić maseczkę z Avonu Pure pore fection z glinką i kwasami, teraz jej nie widzę w katalogu, ale z połączeniem z peelingiem clearskin - efekty super, chciaż może nie dla delikatnej skóry, bardzo lubię ten zetaw, ale chyba przestawię się na delikatniejsze kosmetyki. Chodzi za mną peeling enzymatyczny, możecie coś polecić?
magtru jest offline  
Stary 2009-10-25, 17:14   #3683
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Mogę polecić maseczkę z Avonu Pure pore fection z glinką i kwasami, teraz jej nie widzę w katalogu, ale z połączeniem z peelingiem clearskin - efekty super, chciaż może nie dla delikatnej skóry, bardzo lubię ten zetaw, ale chyba przestawię się na delikatniejsze kosmetyki. Chodzi za mną peeling enzymatyczny, możecie coś polecić?
Niekojarzę tej maseczki, ale i tak nie jestem za bardzo do niej przekonana, jak do wszystkich kosmetyków do twarzy Avonu.
Seria clearskin to już w ogóle, ale jeśli się nie ma takiej cery jak ja, to inaczej się na to patrzy.

Peeling enzymatyczny na pewno najlepszy naturalny z bromelainy np. z mazideł, a ze sklepowych to miałam gruszkowy Dax'a, był taki średni, ale nienajgorszy i Lirene do cery wrażliwej, który kompletnie nic nie robił, podobno dobre są peelingi enzymatyczne Ziaji, np. Calma Hlc, Nuno, zobacz w KWC

illegale jest offline  
Stary 2009-10-25, 17:44   #3684
magtru
Rozeznanie

Dzięki! A co masz do avonu? Bo ja raz jestem na tak, potem znowu na nie , teraz znowu złożyłam zamówienie, ale Ty pewnie wolisz naturalne kosmetyki i stąd Twoja niechęć? Ja jeszcze ciągle poszukuje moich KWC. Zobacze te peelinigi na mazidach, toniki pewnie tez mają? I w sumie , chyba faktycznie najlepiej czystą glinkę używać... Moja maseczkami się kończy, to będę mogła popróbować tę z Argelitz
magtru jest offline  
Stary 2009-10-25, 18:25   #3685
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
hmmm, z tym że gotowa glinka zawiera glinkę i wodę mineralną, nic więcej, a Ty swoją glinkę w proszku nie rozrabiasz przypadkiem z wodą?
Jeśli tak to nie rozumiem ,dlaczego widzisz aż takie różnice w stosowaniu glinki w proszku, a tej z tubki (skoro to jedno i to samo).

Zgadzam się, że gotowe drogeryjne maseczki nie do końca są dobre, bo mają mnóstwo wypełniaczy, dodatków, konserwantów.

Natomiast glinka zielona w tubce to nie to samo co gotowa maseczka, nie jest do niczego, jest super naturalnym produktem bez chemii, właściwie to nie jest MASECZKA tylko GLINKA ZIELONA W TUBCE
Miałam na myśli, że na mnie działa jedynie świerza glinka w proszku, bez jakichkolwiek dodatków, którą mieszam z wodą mineralną. Drogeryjne typu Ziaja Nuno są dla mnie niewystarczalne, po prostu mi nie pomagają. Odpowiada mi z proszku i jej się będę trzymać.
Stary 2009-10-25, 19:30   #3686
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Dzięki! A co masz do avonu? Bo ja raz jestem na tak, potem znowu na nie , teraz znowu złożyłam zamówienie, ale Ty pewnie wolisz naturalne kosmetyki i stąd Twoja niechęć? Ja jeszcze ciągle poszukuje moich KWC. Zobacze te peelinigi na mazidach, toniki pewnie tez mają? I w sumie , chyba faktycznie najlepiej czystą glinkę używać... Moja maseczkami się kończy, to będę mogła popróbować tę z Argelitz
Ogólnie do Avonu to nic, mam jedynie małe zastrzeżenia :
-zbyt wysokie ceny w porównaniu do porównywalnych kosmetyków drogeryjnych
-zachęcanie tylko poprzez reklame, zamiast przez jakość, w TV i w katalogu są świetne zdjęcia, które kuszą klienta, np. piękne włosy modelek przy serii do włosów
-duża ilość konserwantów, polepszaczy itp. w produktach

No, to tyle Aczkolwiek zamawiam zarówno z Avonu jak i Oriflame kosmetyki, zdarzają się dobre produkty, np. lubię mgiełki do ciała, balsamy, perfumy.

No, dokładnie, wolę naturalne kosmetyki, ale gotowych też używam

Na mazidłach jest wiele rzeczy, toników jako tako nie ma, są za to o niebo lepsze hydrolaty, które służą za toniki.
No i peelingi to nie są takie gotowe, po prostu zamawiasz czystą bromelaine. Dla początkujących lepszy sklep internetowy to Biochemia Urody, tam są gotowe zestawy
Polecam poczytać forum "biochemia urody" generalnie

illegale jest offline  
Stary 2009-10-25, 20:39   #3687
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
ooo zainteresowałaś mnie masz argiletz czy jakąś inną?
inną, Arpol-Fr

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez nadia24l Pokaż wiadomość
myślę, że aż tak to glinka nie działa, ona zwęża pory stąd może się wydawać, że zniknęły, ale po dniu, dwóch jest tak jak było, dlatego należy stosować glinkę regularnie, bo ten efekt zwężenia porów nie jest trwały
masz racje już dzisiaj moje problemy powróciły ale miło mieć wrażenie że ich na jakiś czas nie było

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-26, 10:37   #3688
nadia24l
Raczkowanie

Cytat:
Miałam na myśli, że na mnie działa jedynie świerza glinka w proszku, bez jakichkolwiek dodatków, którą mieszam z wodą mineralną. Drogeryjne typu Ziaja Nuno są dla mnie niewystarczalne, po prostu mi nie pomagają. Odpowiada mi z proszku i jej się będę trzymać.
A ja myślałam, że masz na myśli właśnie odpowiednik glinki w proszku Argiletz, czyli glinkę w tube tej samej firmy (bo wówczas to jedno i to samo).

A te drogeryjne maseczki to nie mają nic wspólnego z prawdziwą glinką

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
inną, Arpol-Fr
z tym, że Arpol-Fr to wyłączny polski importer właśnie glinki oryginalnej firmy jaką jest Argiletz więc to jest to samo

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja używam glinki Dermaglin do skóry trądzikowej, jest to gotowa maseczka, pisze, że 100% naturalna, ma krótki skład i naturalne składniki, ale zawierać musi przez to konserwanty- parabeny. Ale dla mnie i tak jest dobra i własnie uważam, że mi zaskórniki wyciąga, a nie tylko zwęża pory, ponieważ, po jej zaschnięciu widzę takie kropki w miejsach gdzie miałam wągry i potem tych wągrów mam mniej.
Jedna saszetka za 5,29 starcza mi na 3 razy.

Ja natomiast używam tylko glinki Argiletz, która ma w składzie wyłącznie glinkę (53%) i wodę mineralną (47%)

Edytowane przez nadia24l
Czas edycji: 2009-10-26 o 10:35
nadia24l jest offline  
Stary 2009-10-26, 15:02   #3689
paspartu
Wtajemniczenie

a wiecie gdzie można kupić keratynę? chcę jakiś psikacz do włosów, a nie wiem gdzie takowy dostać...
Stary 2009-10-26, 15:13   #3690
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Wiem, że Dermaglin to nie sama glinka, ale według mnie to nie jest produkt nie mający nic wspólnego z glinką. Mi odpowiada.

Keratyne można zakupić przez internet, np. na mazidłach, w normalnym sklepie raczej nie można jej dostać. A szkoda :rolleyeys:
A moja kertyna jest już zamówiona Namówiłam mame na zakupy na mazidłach! Nie mogę się doczekać

Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-10-27 o 17:06
illegale jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości