Patenty na bycie NAJ :) - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-29, 20:22   #3751
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Co Ty do mnie mówisz?

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Pachy nie są moim problemem, w sensie wyglądu. Kiedyś cierpiałam na nadpotliwość, ale pozbyłam się tego dzięki etiaxilowi. Nie wiem jak Ci pomóc...
O kurcze Dopiero teraz widzę, jak niespójnie piszę
Nie, to nie było do Ciebie Tak ogólnie napisane. Musiałam się gdzieś podzielić radością, a w tym wątku najwięcej się udzielałam i często tu pisze wszystko, co w jakikolwiek sposób można podciągnąć pod "patenty na bycie naj"

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-29, 21:24   #3752
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
...I tak narazie walczę z ED
Człowiek uczy się całe życie... do dzisiaj myślałam, że ED oznacza zaburzenia wzwodu... dopiero z googli się dowiedziałam, że jest to też skrót od zaburzeń odżywiania...

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
(edit) mod mysli ze to autoreklama
Ktoś się nie bał i Cię podje... znaczy naskarżył na Ciebie moderatorowi... (bo z tego co zdąrzyłam zauważyc przez osatatnie kilka miesięcy, to moderatorzy się tym wątkiem za bardzo nie interesują... znaczy nie wypowiadają się tutaj), tak więc obstawiam jakąś "Życzliwą".
Oj baby, baby... i za co? Za to, że ktoś o mydełkach napisał... ??

Dobra.. wracając do meritum...
Moim najnowszym odkryciem jest odzywka do włosów i skóry głowy Farmona Jantar. Jest do nabycia w aptekach (i chyba w drogeriach Natura), kosztuje niewiele (ok.10 zł) a ma w sobie tyle ekstraktów, że aż mi się w głowie zakręciło, kiedy zobaczyłam spis (na zielono zaznaczyłam wyciągi roślinne - nie dość, że jest ich dużo, to jeszcze są wysoko w składzie! ).
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool

Nie zdziwiłabym się, gdyby taka odzywka kosztowała ze 100 zł... a tu marna dycha.
Niech żyją polskie firmy!!

(nazwa tej odzywki bez przerwy przewija się w wątkach włosowych, ale jeśli ktoś do nich nie zagląda, to może jej nie znać. A szkoda by było, bo warto).

ps. Nie kochani moderatorzy. Nie pracuję w Farmonie
Stary 2009-10-29, 21:33   #3753
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Ktoś się nie bał i Cię podje... znaczy naskarżył na Ciebie moderatorowi... (bo z tego co zdąrzyłam zauważyc przez osatatnie kilka miesięcy, to moderatorzy się tym wątkiem za bardzo nie interesują... znaczy nie wypowiadają się tutaj), tak więc obstawiam jakąś "Życzliwą".
Oj baby, baby... i za co? Za to, że ktoś o mydełkach napisał... ??
A czego tu się bać
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2009-10-29, 21:58   #3754
winyl
Zakorzenienie

A orientujecie się może, czy ta odżywka Farmony (ta o której mowa wyżej oczywiście, http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-59...kory-glowy.htm) jest dobra, jeśli stosuje się wychwalaną na wizażu metodę mycia włosów odżywką? Z tego co pamiętam to nie może mieć SLSów itp. ani alkoholu ni silikonów (nie znam się na tym, więc jak gadam bzdury to przepraszam, nie bijcie! ).

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2009-10-29, 22:10   #3755
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A czego tu się bać
oj... to takie powiedzonko (żeby się rymowało). Takie... krakowskie
Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A orientujecie się może, czy ta odżywka Farmony (ta o której mowa wyżej oczywiście, http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-59...kory-glowy.htm) jest dobra, jeśli stosuje się wychwalaną na wizażu metodę mycia włosów odżywką? Z tego co pamiętam to nie może mieć SLSów itp. ani alkoholu ni silikonów (nie znam się na tym, więc jak gadam bzdury to przepraszam, nie bijcie! ).
Spokojnie - nie ma się czego bać! W tej odzywce są tylko te sympatyczne silikony (znaczy się takie, które spokojnie możesz zmyć bez użycia detergentów). Ja nie używam szamponów, więc zwracam na to uwagę i ta akurat odzywka jest zupełnie bezpieczna.
A co do alkoholu, to on jest, ale w mgiełce Farmony. W tej odżywce go nie ma. No i z alkoholem to nie jest tak, że jest on kategorycznie zakazany. Alkohol po prostu wysusza włosy, więc lepiej z nim nie przesadzać, ale np. można sobie od czasu do czasu zrobić jakąś wcierkę z dodatkiem alkoholu - wiele składników nie chce się wchłaniać bez podkładki w postaci "denata"
Stary 2009-10-30, 01:35   #3756
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

SweetPea niedobry ten ktos

to ja tylko dodam ze dostalam odpis ze ta pani ma ostatnie 3 mydla i mi je wystawi musze sie dopytac czy ona je sama robila czy od kogos brala, musze sie zabezpieczyc jak mi sie te 3 skoncza

a co do pach to moje wygladaja wiecznie jak nieogolone bo mam ciemne wlosy i dosyc grube, depilatora sie boje, nie ma dla mnie ratunku
Stary 2009-10-30, 03:11   #3757
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
SweetPea niedobry ten ktos
oj niedobry, niedobry...
Zwłaszcza teraz ten ktoś powinien się wstydzić - teraz, kiedy okazało się, że tych mydełek brakuje nawet dla Ciebie (a co tu mówić o szeptanym marketingu na wizażu i dystrybucji tego produktu na szeroką skalę).
Cytat:
a co do pach to moje wygladaja wiecznie jak nieogolone bo mam ciemne wlosy i dosyc grube, depilatora sie boje, nie ma dla mnie ratunku
Ratunkiem jest polski klimat (angielski zresztą też) . Niewiele mamy dni w roku, kiedy trzeba świecić pachami.
Chyba, że martwisz się, że jakiś przedstawiciel płci przeciwnej dostrzeże te drobne (pewnie częściowo urojone) niedoskonałości w sytuacji sam na sam. Spokojnie. Nie dostrzeże. Oni nigdy niczego nie dostrzegają.
Stary 2009-10-30, 11:05   #3758
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
...I tak narazie walczę z ED
jaki masz konkretnie typ zaburzeń?? jeśli można wiedzieć
Stary 2009-10-30, 11:59   #3759
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
oj niedobry, niedobry...
Zwłaszcza teraz ten ktoś powinien się wstydzić - teraz, kiedy okazało się, że tych mydełek brakuje nawet dla Ciebie (a co tu mówić o szeptanym marketingu na wizażu i dystrybucji tego produktu na szeroką skalę).

Ratunkiem jest polski klimat (angielski zresztą też) . Niewiele mamy dni w roku, kiedy trzeba świecić pachami.
Chyba, że martwisz się, że jakiś przedstawiciel płci przeciwnej dostrzeże te drobne (pewnie częściowo urojone) niedoskonałości w sytuacji sam na sam. Spokojnie. Nie dostrzeże. Oni nigdy niczego nie dostrzegają.
ech w sumie racja przypomnialo mi sie ze zauwazyla to raz moja przyjaciolka ale TZ nigdy
Stary 2009-10-30, 15:07   #3760
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
ech w sumie racja przypomnialo mi sie ze zauwazyla to raz moja przyjaciolka ale TZ nigdy
dziewczyny wszytsko wypatrzą... ;P Ja czasem pozwalam sobie na krzaki na nogach (i jeszcze się przyznaję tu ;p), bynajmniej potem jak użyję depilatora to są ładne. Moja koleżanka codziennie kompinuje przy nogach i ma miliony czarnych kropeczek- brzydko to wygląda.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
O kurcze Dopiero teraz widzę, jak niespójnie piszę
Nie, to nie było do Ciebie Tak ogólnie napisane. Musiałam się gdzieś podzielić radością, a w tym wątku najwięcej się udzielałam i często tu pisze wszystko, co w jakikolwiek sposób można podciągnąć pod "patenty na bycie naj"
Nie chodziło mi o to w jaki sposób piszesz, ale o nazwy, których używałaś Nie martw się, zaniedługo dowiem się o co chodzi- po prostu jestem początkująca w dbaniu o siebie (dziwnie to zabrzmiało, jakbym wczęsniej o siebie nie dbała ale ten, wiecie o co mi chodzi, nie?)
Stary 2009-10-30, 17:06   #3761
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

SweetPea - mnie raczej dotyczy to z odżywianiem : P
O, muszę koniecznie kupić tą odżywkę, bo nieraz o niej słyszałam, tylko pewnie ciężko ją będzie dostać...

nynka87- jedzenie kompulsywne... :/

paspartu -ok ok , ale ja i tak wiem, że niespójnie pisze

illegale jest offline  
Stary 2009-10-30, 17:27   #3762
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
SweetPea - mnie raczej dotyczy to z odżywianiem : P
O, muszę koniecznie kupić tą odżywkę, bo nieraz o niej słyszałam, tylko pewnie ciężko ją będzie dostać...
można ją zamówić na stronie pewnej znanej apteki na literkę "D" a potem odebrać w najbliższej aptece tej sieci

(nazwy apteki nie będę pisać, bo po co mi następne ostrzeżenie... )
Stary 2009-10-30, 17:49   #3763
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
można ją zamówić na stronie pewnej znanej apteki na literkę "D" a potem odebrać w najbliższej aptece tej sieci

(nazwy apteki nie będę pisać, bo po co mi następne ostrzeżenie... )
Dziękuje, wiem o którą aptekę chodzi, ale przypomniało mi się gdzie znalazłam kosmetyki Farmony i że widziałam Jantara tam bodajże, ale jeszcze nie skojarzyłam, ze był polecany na wizażu
Teraz tylko muszę poczekać na przypływ gotówki.

illegale jest offline  
Stary 2009-10-30, 18:22   #3764
magtru
Rozeznanie

Też sobie kupię tę odżywkę, a ta :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19885, ma dobre noty...Póki co, to kończę Ziai z olejkiem rycynowym do włosów farbowanych, ale nie jestem zadowolona zbytnio, bo wydaje mi się, że nic nie robi...
magtru jest offline  
Stary 2009-10-30, 18:32   #3765
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Też sobie kupię tę odżywkę, a ta :http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19885, ma dobre noty...
oo.. ładny ma skład! (ma silikon, al ten delikatny, lubiany przez moje włosy)
Kupiłabym ją, gdyby nie to, że myję włosy mlecznym Kallosem i tyle protein mlecznych to by było za dużo szczęścia na raz... z ilością protein trzeba uważać.
Stary 2009-10-30, 18:43   #3766
Aniela88
Rozeznanie

Jeśli chodzi o odżywkę to ja jestem wierna Kallosowi Latte. Bardzo mi odpowiada
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-10-30, 18:47   #3767
paspartu
Wtajemniczenie

Ja bardzo lubię glorię, ale szukam czegoś, co moje włosy polubią jeszcze bardziej
Stary 2009-10-30, 19:10   #3768
Aniela88
Rozeznanie

Używałam kiedyś Glorii, ale obciążała mi włosy i jak dla mnie niezbyt ładnie pachniała. Jednak mam wrażenie, że włosy były po niej bardziej miękkie niż po Kallosie.
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-10-30, 19:18   #3769
paspartu
Wtajemniczenie

dla mnie zapach nie ma znaczenia- byleby dawało efekty
Stary 2009-10-30, 20:33   #3770
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Nie luibię garniera, ale zaciekawił mnie ten tonik. Jak myślicie, będzie trochę rozjaśniał cerę? Pomińmy alkohol w składzie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31902.htm
Stary 2009-10-30, 20:38   #3771
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Nie luibię garniera, ale zaciekawił mnie ten tonik. Jak myślicie, będzie trochę rozjaśniał cerę? Pomińmy alkohol w składzie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31902.htm
na składach nie znam się niestety ale słyszałam że ogórkowy Ziaji rozjaśnia cerę

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-30, 20:44   #3772
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Używałam i niczego takiego nie zauważyłam, ale może stosowałam go zbyt krótko (jedna butelka). Waham się na razie między tonikiem Ziaja Calma HLC i łagodzącym Garnierem
Stary 2009-10-30, 20:46   #3773
kasia9513
Zakorzenienie

ahaa, ja jak skończę swój tonik to kupuję Garniera dla skóry wrażliwej, jutro lece po że La Roche Posay

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-30, 20:54   #3774
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Trochę boję się tego alkoholu, no ale może mi nie wyżre twarzy

A właśnie, muszę zrobić sobie maseczkę aspirynową

A macie jakiś sposób na ożywienie cery? Strasznie widać po niej, że jestem bardzo zmęczona i za mało śpię. Zaraz wskakuję do łóżka i porządnie się wysypiam, ale macie jeszcze jakiś pomysł?
Stary 2009-10-30, 21:02   #3775
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
A macie jakiś sposób na ożywienie cery? Strasznie widać po niej, że jestem bardzo zmęczona i za mało śpię. Zaraz wskakuję do łóżka i porządnie się wysypiam, ale macie jeszcze jakiś pomysł?
u mnie wyspanie się nie pomaga rozświetlacz ale to i tak mało pomaga

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-30, 21:56   #3776
Aniela88
Rozeznanie

Cytat:
Trochę boję się tego alkoholu, no ale może mi nie wyżre twarzy

A właśnie, muszę zrobić sobie maseczkę aspirynową

U mnie wysypianie się działa najlepiej na cerę . Też ciągle niedosypiam, ale jak w końcu się wyśpię, to cera jest rano taka jędrna, świeża, wypoczęta . Oprócz tego czasem robię maseczke z miodu i śmietany.
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-10-30, 22:00   #3777
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
U mnie wysypianie się działa najlepiej na cerę . Też ciągle niedosypiam, ale jak w końcu się wyśpię, to cera jest rano taka jędrna, świeża, wypoczęta . Oprócz tego czasem robię maseczke z miodu i śmietany.
mogłabyś powiedzieć mi coś więcej na jej temat ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-30, 22:45   #3778
Aniela88
Rozeznanie

to taka zwykła domowa maseczka . Mieszam po prostu łyżeczkę miodu (zawsze mam scukrzony) z łyżeczką śmietany i nakładam na buzię. Trzymam ok. 15-20 min i zmywam. Mi ona służy, mam później gładką, nawilżoną cerę.
Aniela88 jest offline  
Stary 2009-10-30, 22:48   #3779
kasia9513
Zakorzenienie

dziękuję

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-10-30, 22:57   #3780
Aniela88
Rozeznanie

Cała przyjemność po mojej stronie .
Biorę scukrzony miód żeby maseczka nie była za rzadka, bo będzie spływać. Śmietana też najlepiej żeby była gęsta. Po spłukaniu nakładam krem nawilżający (babydream). Taki zabieg dobrze robi, gdy mam przesuszoną albo zmęczoną, szarą skórę.
Aniela88 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości