Patenty na bycie NAJ :) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-17, 15:26   #811
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez justa79
nie do końca zgadzam się z tym śmiałym twierdzeniem. wiem, że Ty osobiście nie jesteś zwolenniczką kremów. ale żeby od razu twierdzić, że nie są potrzebne? nie mam suchej skóry, tylko mieszaną, zatem sugerujesz, że mam skórę nienormalną i niezdrową? nie ma takiej możliwości, aby moja skóra czuła się nawilżona po toniku. toniki wg mnie służą do przywracania prawidłowego pH, matowienie lub nawilżanie jest ich dodatkową funkcją, nie główną.

Justa, a skąd te watpliwości, że masz skórę nienormalną, niezdrową? Piszesz, że masz cerę mieszaną, więc znaczy to jednak, że nie masz cery normalnej i tyle. Poza tym stosujesz kwasy, retinoidy, które odziaływuja na procesy skórne. Chodziło o cerę normalną, nie traktowaną żadną kuracją czy terapią.
W moich tekstach nie było czynnika oceniającego zła/dobra, zdrowa/niezdrowa, żadnego oceniania, tylko obiektywne stwierdzenie, i nie myśl, że sobie sama to wymyśliłam, posłużyłam się opinią asinka i Basi, które są dla mnie autorytetami.
I to nie o to chodzi, że ja nie jestem zwolennikiem kremów, tylko zwolennikiem ograniczonego nawilżania. Ja sama kiedyś wiecznie maziałam się maseczkami i kremidłami, w efekcie miałam zapalenie okołoustne i pełno wyprysków i bąbli. Bardzo długo nie przyjmowałam do wiadomości, że powinnam odstawić kremy nawilżające, nadal trudno do mnie to dociera.
Ale ciągle pamiętam o radach Basi, że nie ma sensu odruchowo maziać się kremem nawilżającym, to samo przeczytałąm na stronie emolienty.pl, gdzie twierdzą nawet, że cerę powinno się utrzymywac w lekkiej "suchości", bo nadmiar nawilżania powoduje obrzęki. Poza tym ja nie napisałam, że kremy są bee, w ogóle, ale wg badań większy pożytek dla cery ma emolient niż humektant. Powie Ci to tez moja matka z cerą suchą, że jej nie jest potrzebny krem nawilżający, tylko emolient, czyli natłuszczanie.

A o tonikach nic tym razem nie pisałam.

Podsumowanie: kremy nawilżające są potrzebne, ale nie wszystkim i nie codziennie.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-17, 15:37   #812
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

"Priorytety czyli na czym moge oszczedzic, co jest wazniejsze od czego w skutecznej pielegnacji skory:

W skali 1-10

Produkty ze skutecznymi i stabilnymi filtrami - 100 - poza skala
Retinoidy - 10
Produkty z antyoksydantami, witaminami, izoflawonami sojowymi, estrogenami - 5
Peelingi na bazie kwasow - 2 -3
Reszta czyli produkty nawilzajace, zele myjace, peelingi, maseczki itp - ponizej 1

wg. C.Demas"

To cytat z Basi i Carol, jak widac maseczki i kremy nawilżające sa na końcu.

"Pamietaj tez by nie nawilzac skory automatycznie, z przyzwyczajenia, bo tak trzeba, bo tak wszyscy mowia/pisza, ale tylko jak jest taka potrzeba. Okazuje sie, ze nadmierne stosowanie kremow nawilzajaco/natluszczajacych moze w rezultacie opoznic regeneracje naskorka. Zasada ta dotyczy nie tylko substancji dzialajacych na zasadzie okluzji czyli wazeliny, oleju mineralnego, ale takze innych nawilzaczy.

Czesto potrzeba nawilzenia i sciagniecia skory wynika z zelu myjacego, zmiana na lagodny zel u wielu osob przynosi efekt, w postaci rzadszej potrzeby uzywania kremu nawilzajacego.

Nie kazdy tez potrzebuje dodatkowego nawilzacz po zastosowaniu retinoidow.

Czasem warto dac odpoczac skorze, zwlaszcza latem i po umyciu, przetarciu tonikiem nie nakladac juz nic dodatkowego.

Skora tlusta czesto nie potrzebuje dodatkowego nawilzenia w postaci kremu na noc, czesto wystarczy jej lekki zel, tonik.
Przy cerze tlsutej, sklonnej do zaskornikow sprawdza sie metoda rozcienczania kremow: "
Smok jest offline  
Stary 2006-08-17, 15:42   #813
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

A to cytat z emolienty.pl:
http://www.emolienty.pl/index.php?ps=pytania

"Mam 23 lata. Czy powinnam już intensywnie nawilżać skórę aby chronić ją przed zmarszczkami?

Taki sposób rozumowania jest z założenia błędny, choć przeglądając kolorowe pisma można by odnieść inne wrażenie. Głębokie nawilżanie zmarszczek raczej nie wyleczy. Przejściowy obrzęk skóry może nieco wygładzić twarz, natomiast koncepcja, jakoby wepchnięcie wody "na siłę" miało uczynić skórę lepszą, młodszą itp. jest z gruntu niewłaściwa. Wydaje się wręcz, że skóra twarzy eleganckiej kobiety powinna być trzymana trochę "za sucho", co poprawia mimikę twarzy i zmniejsza ilość problemów z łojotokiem."
Smok jest offline  
Stary 2006-08-17, 15:45   #814
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

napisałaś, że normalna i zdrowa skóra nie potrzebuje nawilżania w postaci kremów (chyba, że jest sucha lub stosuje się kwasy czy retinoidy) - a skoro moja potrzebuje, to wniosek nasuwa się sam i na potrzeby mojej skóry aż tak dużego wpływu nie mają kwasy (retinoidów nie stosuję). owszem, kwasy wysuszają moją skórę bardziej, ale gdy ich nie używam, również nie wyobrażam sobie, żebym nie nałożyła kremu. co prawda, rano mogą to być filtry, nie musi być krem o nazwie "nawilżający", ale musi być cokolwiek poza tonikiem (teraz o nich nie pisałaś, ale kiedyś pisałaś, że do nawilżania wystarczy Ci tonik). i nie twierdzę, że krem nawilżający jest najważniejszy w pielęgnacji pod względem efektów, wpływu na zmarszczki itp. - a pewnie pod tym kątem była sporządzona powyższa lista najważniejszych kosmetyków - za to jest dla mnie bardzo ważny pod względem komfortu mojej skóry.

a co do strony emolientów, to z wieloma stwierdzeniami tam zawartymi również się nie zgadzam

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-08-17, 15:48   #815
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ale Justa, masz cerę mieszaną, a więc nie masz cery normalnej, a moje stwierdzenie odnosiło się tylko do cery normalnej.

Poza tym na litość boską, przeciez ja też samym tonikiem nie żyję, kłądę przeciez kremy, bo jak bym inaczej filtry stosowała.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-17, 15:58   #816
TheCuteOne
Zadomowienie

hehe po co taka dyskusja, jesli chce nawilzac to niech nawilza, ale jazda
TheCuteOne jest offline  
Stary 2006-08-17, 16:05   #817
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne
hehe po co taka dyskusja, jesli chce nawilzac to niech nawilza, ale jazda
to w takim wypadku po co wchodzisz w dyskusję, skoro nie masz nic merytorycznego do powiedzenia?

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-17, 17:54   #818
hogatk@
Raczkowanie

Dziewczyny wstyd sie przyznać ale ja pierwszy raz słysze to słowo : retinoidy... Co to jest ??
hogatk@ jest offline  
Stary 2006-08-17, 18:05   #819
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hogatk@
Dziewczyny wstyd sie przyznać ale ja pierwszy raz słysze to słowo : retinoidy... Co to jest ??
http://www.wizaz.pl/forum/search.php

http://www.google.pl

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-08-23, 13:12   #820
..Asia..
Wtajemniczenie

A ja ostatnio odkryłam taki podkład :Avene, Couvrance correcteur de teint
Walczę traz z moją cerą, bo odstawiłam Diane35 i aktualnie przeżywam horror!!! Odkryłam, ze pomocny w przetrwaniu jakoś tego (mam nadzieje przejściowego) strasznego stanu mojej cery jest Benzacne. Do tego używam podkładu z Avene + wszelkie Wasze rady (typu zielona glinka, maseczka asprynowa, filtry...) i wreszcie moge wyjśc do ludzi!

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2006-08-23 o 14:17
..Asia.. jest offline  
Stary 2006-08-23, 17:02   #821
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla

Cytat:
Napisane przez ..Asia..
A ja ostatnio odkryłam taki podkład :Avene, Couvrance correcteur de teint
Walczę traz z moją cerą, bo odstawiłam Diane35 i aktualnie przeżywam horror!!! Odkryłam, ze pomocny w przetrwaniu jakoś tego (mam nadzieje przejściowego) strasznego stanu mojej cery jest Benzacne. Do tego używam podkładu z Avene + wszelkie Wasze rady (typu zielona glinka, maseczka asprynowa, filtry...) i wreszcie moge wyjśc do ludzi!
z benzacne bym uważała, bo skłdnik czynny nim zawarty jest rakotwórczy... wiec nie używaj go zbyt czesto! IMO
aprzybyla jest offline  
Stary 2006-08-24, 13:55   #822
..Asia..
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aprzybyla
z benzacne bym uważała, bo skłdnik czynny nim zawarty jest rakotwórczy... wiec nie używaj go zbyt czesto! IMO
dziękujć Ci bardzo za informację, nie miałam pojęcia!!!! Lekarz mi to zapisał i naewt nie o tym nie wspomniał!!!

Jestem w szoku, chyba nie będę tego używć
..Asia.. jest offline  
Stary 2006-08-24, 14:13   #823
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla

bo to nie jest jakieś straszne działanie, ale warto uważać
zawarty w Benzacne 2% składnik czynny to nadtlenek benzoilu
Cytat:
Benzoilu nadtlenek = benzoyl peroxide.

SG: nadtlenek dibenzoilowy.

DL: keratolityczne (złuszczające), udrażniające pory, osuszające, przeciwłojotokowe, odkażające, utleniające, pobudzające ziarninowanie i kolagenogenezę, wybielające, przeciwplamicze.

DN: podrażnienie i pękanie skóry, stan zapalny skóry, pieczenie skóry, zapalenie spojówek i powiek (świąd i opuchnięcie), pęcherzyki ropne w fałdach skóry.

Ostatnie badania (zapoczątkowane przez Babich’a H., Zucherbraun’a H.L., Wurzburger’a B.J. w 1996 roku) na zwierzętach potwierdziły, że nadtlenek benzoilu indukuje rozwój niektórych nowotworów. Dlatego osoby z rodzin o dużej zapadalności na choroby nowotworowe nie powinny przewlekle stosować preparatów z nadtlenkiem benzoilu. Prawdopodobnie fitosterole, karoten i witamina E zapobiegają szkodliwym skutkom nadtlenku benzoilu.

W: trądzik dziecięcy, młodzieżowy, przewlekły, martwiczy, polekowy, kosmetyczny, bliznowcowy, plamy po trądziku, zaskórniki, trudno gojące się pryszcze ropne po dojrzeniu i pęknięciu.

PW: uczulenie na lek, suchość skóry.

SU: zależny od postaci leku: krem, żel lub emulsja - zmiany smarować 2-3 razy dz.; emulsja do mycia - skórę umyć z zanieczyszczeń, a następnie nanieść niewielką ilość emulsji na dłonie i rozsmarować na twarzy oraz szyi, masować kilka minut, po czym spłukać wodą i osuszyć ręcznikiem. Niektóre emulsje zawierają ziarna (minerały) ścierające oraz pieniące się detergenty. Unikać kontaktu z oczami. Po zastosowaniu leku natłuścić wargi.
ze strony: Trądzik
oraz Leki przeciwtrądzikowe i pomocne
w leczeniu trądzików oraz łojotoku

inna pomocna strona
Kosmetyki przeciwtrądzikowe
i przydatne w leczeniu oraz profilaktyce trądzików i łojotoku
aprzybyla jest offline  
Stary 2006-08-24, 14:35   #824
Sylwiasta
Zadomowienie

Ale cerze pomaga tez TONIK Benzacne a ten nadtlenku benzoilu nie zawiera. Polecam, swietnie dziala, cena niewielka, do sprawdzenia w KWC.
Sylwiasta jest offline  
Stary 2006-08-24, 14:47   #825
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Ale cerze pomaga tez TONIK Benzacne a ten nadtlenku benzoilu nie zawiera. Polecam, swietnie dziala, cena niewielka, do sprawdzenia w KWC.
Zgodze sie z tym, bo tam działa głównie "kwas mlekowy i wit z grupy B", wiec jest stosunkowo bezpieczny
ale na KWC nie dostał wysokiej noty
aprzybyla jest offline  
Stary 2006-08-25, 12:26   #826
..Asia..
Wtajemniczenie

Dziękuję z wszyskie informacje, spróbuje z tym tonikiem.
..Asia.. jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:29   #827
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aprzybyla
ale na KWC nie dostał wysokiej noty
Ja mu dalam wysoka
Sylwiasta jest offline  
Stary 2006-08-27, 01:29   #828
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Ja mu dalam wysoka
aprzybyla jest offline  
Stary 2006-08-27, 13:46   #829
Nikita-v
Zadomowienie

hmm polecicie coś do nawilżenia stóp?
mam tak przesuszoną skore ze budze się w nocy z pieczeniem i ściągnięciem.
Ostatnio testowałam Scholl do pękających stóp.. dobrze nawilżył przesypałam z nim całe noce ale kosztuje 20 zł za 60 ml i starczył mi na niecałe półtora tygodnia smarowania 2-3 razy dziennie.. to trochę drogo

Może znacie coś tańszego ale tez silnie nawilżająco - natłuszczajacego?
bo ja juz nie mam sił szukac... mam pełną szufladę róznych mazideł do stóp i rąk.. a i tak każdej nocy musze replikować krem co jest strasznie uciązliwe
Nikita-v jest offline  
Stary 2006-08-27, 13:57   #830
palema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
hmm polecicie coś do nawilżenia stóp?
mam tak przesuszoną skore ze budze się w nocy z pieczeniem i ściągnięciem.
Ostatnio testowałam Scholl do pękających stóp.. dobrze nawilżył przesypałam z nim całe noce ale kosztuje 20 zł za 60 ml i starczył mi na niecałe półtora tygodnia smarowania 2-3 razy dziennie.. to trochę drogo

Może znacie coś tańszego ale tez silnie nawilżająco - natłuszczajacego?
bo ja juz nie mam sił szukac... mam pełną szufladę róznych mazideł do stóp i rąk.. a i tak każdej nocy musze replikować krem co jest strasznie uciązliwe
ja używam kremu Eva Natura Len i polecam! dobrze nawilża, wydajny, no i tani. moja mama tez go zachwala. a do kupna zachęcił mnie wizaż

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...

l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline  
Stary 2006-08-27, 14:05   #831
Basia39
Zakorzenienie

Nikita-v bardzo dobry jest Hasceral:

http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1111
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-27, 14:05   #832
Nikita-v
Zadomowienie

taka jasna tubka? ech miałam i nie pomógł
Nikita-v jest offline  
Stary 2006-08-27, 14:40   #833
Contax
Zakorzenienie

Nikita ja polecam Ci ten krem Scholla, straszny tluscioch, ale jest skuteczny => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=8951
taki sam jest jeszcze z zielonej tubie

ostatno smaruje stopy balsamem dla dzieci Rossmanna, idealnie nawilza, w razie wtopy przynajmniej jest tani => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14429
Contax jest offline  
Stary 2006-08-27, 16:21   #834
Nikita-v
Zadomowienie

Dzieki dziewczyny jutro wybiore się do apteki to za tydzien zdam relacje...i okaże się czy będe szukac dalej czy się sprawdzą

Dzieki raz jeszcze
Nikita-v jest offline  
Stary 2006-09-26, 22:20   #835
jttlo
Raczkowanie

Na moja wiecznie problematyczna twarz, lata leczenia u kosmetyczek i dermatologów w końcu.....

CLINDACNE
antybiotyk w żelu 10 mg/g na recepte, nowy na rynku, kosztuje ok 17 zł, starcza na ok miesiąc, ja stosuje od 2 miesięcy - REWELACJA.
A przepisała mi endokrynolog ;-)
jttlo jest offline  
Stary 2006-09-26, 22:52   #836
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Nikita-v bardzo dobry jest Hasceral:

http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1111
Czy będzie nadawal sie tez na pękające pięty? Zauwazyłam u mamy ostatnio niewielkie pęknęcie. Trzeba coś z tym zrobić, żeby nie zrobiły się z tego wielkie pęknięcia.
Stary 2006-09-26, 22:59   #837
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ash Hasceral jest świetny, ale pod jednym warunkiem. Jedna noc hasceral, druga tłusty krem nawilżający, inaczej Hasceral zmaceruje Ci stopy. On intensywnie złuszcza i jakby rozmiekcza skórę, więc wtedy mogą się robic odciski itd. Polecam, stosuję tez na łokcie.
Smok jest offline  
Stary 2006-09-26, 23:04   #838
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ash Hasceral jest świetny, ale pod jednym warunkiem. Jedna noc hasceral, druga tłusty krem nawilżający, inaczej Hasceral zmaceruje Ci stopy. On intensywnie złuszcza i jakby rozmiekcza skórę, więc wtedy mogą się robic odciski itd. Polecam, stosuję tez na łokcie.
Dzięki za radę
To i na kolanka tez moglby byc?
Stary 2006-09-26, 23:08   #839
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Contax jest offline  
Stary 2006-09-26, 23:09   #840
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Dzięki za radę
Mogło Ja smaruję stopy, łokcie i kolana.
Nie można nakładać tylko na miejsca, gdzie jest uszkodzona skóra.
Basia39 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości