Patenty na bycie NAJ :) - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-03, 15:11   #1231
Giga10
Rozeznanie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja stosuję kawę sypaną, prosto z torebki, nie fusy po zalanej wrzątkiem - mieszam ją ze śmietaną i stosuję na całe ciało z twarzą włącznie i efekty są cudne .

Mam pytanie - czy kosmetyki mincera nadają się dla cery dojrzałej? Zauważyłam, że jest wręcz ogromna różnica w cenie między tymi sprzedawanymi w aptece w opakowaniach, a tymi sprzedawanymi w sklepie kosmetycznym ale bez opakowań /te ostatnie kosztują nawet 4 - 6 zł./ . Czy z ich oryginalnością wsio ok? Jest mało komentarzy na KWC, może więc ktoś mi powie czy są skuteczne na poszerzone naczynka na polikach?
Giga10 jest offline  
Stary 2008-10-03, 15:21   #1232
Opiumalfa
Zakorzenienie

pranie-mielona kawa!! NIE rozpuszczalan, nie ziarna.
Opiumalfa jest offline  
Stary 2008-10-03, 15:24   #1233
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
dziewczyny! czy p. kawowy mozna tez stosowac na twarz? pytam bo ja ten piling stosuje od daaawna (ale w wersji antycell-z cynamonem) ale na ciało a teraz mnie tak naszło, ze może na twarz tez sie nada? tylko bez cynamonu wtedy oczywiscie
jk damnie kawowy peeling jest zbyt mocny na twarz, wole juz np. wymieszac cukier z smietanką, jeśli aurat nie mam żadnego kosmetyku pod ręką.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zlitujcie sie nad prostym, ciemnym czlowiekiem: jaka konretnie ma byc ta kawa??!! jakiej Wy uzywacie? to maja byc po prostu ziarna kawy?
kawa mielona, jesli pytasz o markę, to np. z lavazzy będzie łagodny peeling (jest drobno zmielona) ale ja najbardziej lubię z zaparzonej specjalnie do tego celu "małej czarnej" z biedronki bo jest dosyć mocny i wychodzi tanio
izuu jest offline  
Stary 2008-10-03, 15:43   #1234
pranie
Wtajemniczenie

Dzieki, jestescie boskie Siedze wlasnie z zoltkiem na lbie, a wieczorem nasmaruje sie kawa. A kiedys myslalam, ze pielegnacja musi duzo kosztowac...
pranie jest offline  
Stary 2008-10-03, 15:56   #1235
MeryJane
Zadomowienie

Przeczytałam....tylko jak tu krem na grubo, na stópki i skarpety...mając faceta obok .....
MeryJane jest offline  
Stary 2008-10-03, 16:06   #1236
domininia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Przeczytałam....tylko jak tu krem na grubo, na stópki i skarpety...mając faceta obok .....
no wlasnie ja tez takich rzeczy przy facecie nie robie wole zeby mnie juz widzial piekna,trzeba miec te swoje mini sekrety
domininia jest offline  
Stary 2008-10-03, 17:12   #1237
bebunio
jak promyczek słońca....

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
A co w tym wstydliwego? Nałożyć mu tak samo i już Będzie zadowolony, że on też będzie zadbany. Mój uwielbia jak koło niego coś robię. Raz na jakiś czas, nie to, że non-stop. Na przykład maseczka czy kremik albo balsamik. Ale mimo wszystko sekreciki też mam, jak intymna depilacja czy coś

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline  
Stary 2008-10-11, 13:51   #1238
cybercat11
Rozeznanie

każda kobietka chce być tą naj
cybercat11 jest offline  
Stary 2008-10-11, 19:45   #1239
zsrr23
Raczkowanie

1. Dbanie o siebie również od środka tj. rano sok z jednej wyciśniętej cytryny..potem koktajl mleko + banan + kiwi lub inny owoc..potem płatki owsiane ze słonecznikiem, rodzynkami z mlekiem
W ciągu dnia przegryzam migdały, suszone morele, daktyle
2. Dokładne szorowanie ząbków szczoteczką mechaniczną + nitka do zębów
3. Raz do roku wybielanie ząbków metodą nakładkową
4. Dokładny makijaż raczej w stylu nude look na bazie naturalnych składników
5. Peeling do twarzy drobnoziarnisty - ostatnio z firmy AA
6. Dwa trzy razy w tygodniu szoruję ciało rękawicą z wełny wielbłąda tzw. kese, którą kupiłam będąc w Tunezji - w łaźni tureckiej pewna tunezyjka powiedziała mi że tak arabki dbają o swoje ciało - a mają naprawdę zadbane .. skóra jest miękka i włoski w końcu nie wrastają
7. Krem nawilżający z filtrem
8. Dobry balsam do ciała - teraz mam biotherm
9. Zawsze mam pomalowane paznokcie dłoni i stóp - zawsze
10. Szampony nawilżające do włosów
11. Witaminy + tran
12. Ładna bielizna i delikatna koszulka do spania
zsrr23 jest offline  
Stary 2008-10-21, 11:35   #1240
LadyInBlack2
Rozeznanie

1. Płuczę włosy zimną wodą
2. Przynajmniej 1x w tyg stosuję peeling całego ciała oraz twarzy
3. Peeling twarzy ZAWSZE kończę nałożeniem bogatej w konsystencję maseczki
4. Używam różu
5. Nigdy nie chodzę spać w makijażu
6. Staram się nie przeklinać
7. Dbam o kondycję
8. Noszę częściej spódnice i buty na obcasach niż spodnie i buty sportowe
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline  
Stary 2008-10-22, 01:30   #1241
skemmtun
Zakorzenienie

no.. do nocy czytałam ten wątek :P

te wszytskie sposoby na bycie naj stały się dla mnie inspiracją, mam juz osobny plik z Waszymi patentami
dzięki Wam serdeczne
Stary 2008-10-22, 15:11   #1242
foxina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
dziewczyny! czy p. kawowy mozna tez stosowac na twarz? pytam bo ja ten piling stosuje od daaawna (ale w wersji antycell-z cynamonem) ale na ciało a teraz mnie tak naszło, ze może na twarz tez sie nada? tylko bez cynamonu wtedy oczywiscie
Wszystko zależy od tego jaką masz cerę Sigilo. W przypadku naczynkowej kategorycznie NIE niestety.
foxina jest offline  
Stary 2008-10-22, 18:57   #1243
zsrr23
Raczkowanie

Przed nałożeniem lakieru na paznokcie odtłuszczam je - przemywam wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci .. lakier dobrze wtedy trzyma
zsrr23 jest offline  
Stary 2008-10-23, 10:37   #1244
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
4. Używam różu

o kurcze
ckin2u jest offline  
Stary 2008-10-26, 00:18   #1245
palema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
8. Noszę częściej spódnice i buty na obcasach niż spodnie i buty sportowe
to chyba niekoniecznie zdrowe, szczególnie jeśli chodzi o kręgosłup...

no chyba że chodzi o wygląd i samopoczucie - podobno sprawia, że czujemy się bardziej sexi

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...

l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline  
Stary 2008-11-09, 11:34   #1246
kas!a
Zakorzenienie

To ja podbiję wątek i wypiszę moje patenty:

(Mam 17 lat, cerę mieszaną, włosy raczej proste.)

Włosy:

• mycie odżywką ( http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906 ),
  • 2 razy w tygodniu peeling cukrowy skóry głowy (do odżywki dodać 2 łyżki cukru),
  • 2 razy w tygodniu maska (WAX albo żółtko+olejek rycynowy+nafta),
  • wogóle nie używam suszarki/prostownicy/lokówki, chyba, że w jakichś specjalnych przypadkach ,
  • jeśli farbowanie to tylko henną, bo odżywia, a nie niszczy (na tą oryginalną z biochemii mnie nie stać, ale ELD polecam),
  • na noc spinam włosy w kucyk na czubku głowy, żeby następnego dnia nie były oklapnięte.
  • latem używam kosmetyków z filtrem (np. Sunsilk), w inne pory roku nic, czasem jedwab albo coś do podtrzymania loków.

Twarz:
  • codziennie dokładny demakijaż/pielęgnacja wzorowana na japońskiej: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=230869 (demakijaż połązony z masażem, mycie żelem, tonik, krem nawilżający),
  • cały rok filtry (mam 45 Sorayi),
  • raz w tygodniu peeling kawowy (wrażliwcom nie polecam),
  • co 2-3 dni peeling z zielonej herbaty (łyżeczkę zielonej herbaty wsadzić na chwilę do gorącej wody, dodać żelu do mycia twarzy - ja mam babydream rossmana - i peelingować buzię).
  • 2 razy w tygodniu maseczka, aktualnie Avon, Planet Spa z zieloną herbatą peel-off albo zamiast niej maseczka drożdżowa (kawałek drożdży zalać mlekiem, wymieszać, nałożyć na twarz, zostawić do wyschnięcia i zmyć wodą).

Ciało:
  • 2 razy w tygodniu peeling kawowy (kawę mieloną zaparzyć, dodać oliwkę/żel pod prysznic),
  • codziennie, po kąpieli balsam (nie mam faworyta, ważne, żeby nawilżał). - o tym często zapominam.

Dłonie/stopy:
  • raz/dwa razy w tygodniu peeling (przy okazji peelingu ciała),
  • moczenie rąk z soku z połówki cytryny + olejku rycynowym + oliwie (najlepiej podgrzać miksturę ),
  • raz w tygodniu gruba warstwa tłustego kremu na stop i dłonie, na to rękawiczki i skarpetki, i spać ,
  • tylko i wyłącznie pilnik szklany,
  • co jakiś czas rezygnuję w ciągu tygodnia z lakieru na rzecz odżywki bezbarwnej (ostatnio lubuję się w tej z wapniem, z Adosa, niedroga a dobra).

Ogólne:
  • zdrowa dieta,
  • ćwiczenia kilka razy w tygodniu.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2008-11-09 o 18:21
kas!a jest offline  
Stary 2008-11-09, 16:05   #1247
palema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Dłonie/stopy:
  • tylko i wyłącznie peeling szklany
    ...
chodzi o pilnik jak się domyślam

palema jest offline  
Stary 2008-11-09, 18:22   #1248
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
chodzi o pilnik jak się domyślam
haha, tak. Na szybko pisałam.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2008-11-11, 15:36   #1249
mikurukus
Przyczajenie

Huh, przebrnęłam przez wątek dwa dni mi to zajęło! na początek wielkie dzięki dla Was, kobietki. na forum trafiłam przypadkiem, ale ten wątek zmieni moje życie na duuużo lepsze część z tych patentów była mi już wcześniej znana, gorzej z wprowadzaniem ich w życie... jednak Wasze nastawienie no no, jestem pod ogromnym wrażeniem, dostałam porządnego kopa psychicznego i zmobilizowało mnie to

ja polecam mój sposób na wolny dzień [albo przynajmniej pare wolnych godzin] na kilka porcji w jednym:
pod prysznicem porządny peeling [mieszam co mam pod ręką, kawę z peelingiem kosmetycznym, do tego żel albo oliwka] masaż całego ciałka, po wyjściu glinka lub balsam ujędrniający, zawinąć dokładnie folią spożywczą ciepłe portki, bluza, na stopki ful kremu i skarpety -jak się wszystko pięknie wchłania pod wpływem ciepła, cud miód malina! na włoski odżywka i też dobrze owinąć, na twarz maseczka, jak łapki już zbędne to też kremik i w rękawiczki.
w takim stanie zasiadam z herbatką przed tv na jakiś dobry film, albo włączam ulubioną kapelę i przeglądam fora w necie

chciałabym też gorrrąco polecić peelingi SABON!!! [innych produktów firmy jeszcze nie testowałam] ostrzegam, że jest to wydatek na grubą kieszeń, ale w razie przypływu gotówki naprawdę warto!
są to kosmetyki z naturalnych składników, efekt niesamowity, skóra dosłownie aksamitna, cięzko przestać siebie samej gładzić:P a ten zapach! raczej używam tylko przed specjalnymi okazjami albo spotkaniem z TŻ, ale słoiczek jest dosyć duży i wydajny, a TŻ poprostu nie może się odkleić
poza tym wręcz uwielbiam odwiedzać sklep SABON [Wrocek, Kiełbaśnicza], wspaniała obsługa, można testować produkty, no i klimat
szczerze i absolutnie namawiam do wypróbowania, ja się już nigdy z tą marką nie rozstanę

pozdrawiam Wizażanki
mikurukus jest offline  
Stary 2008-11-13, 19:19   #1250
andziuchna
Zakorzenienie

sub

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2008-11-14, 00:46   #1251
dezire
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mikurukus Pokaż wiadomość
chciałabym też gorrrąco polecić peelingi SABON!!! [innych produktów firmy jeszcze nie testowałam] ostrzegam, że jest to wydatek na grubą kieszeń, ale w razie przypływu gotówki naprawdę warto!
są to kosmetyki z naturalnych składników, efekt niesamowity, skóra dosłownie aksamitna, cięzko przestać siebie samej gładzić:P a ten zapach! raczej używam tylko przed specjalnymi okazjami albo spotkaniem z TŻ, ale słoiczek jest dosyć duży i wydajny, a TŻ poprostu nie może się odkleić
poza tym wręcz uwielbiam odwiedzać sklep SABON [Wrocek, Kiełbaśnicza], wspaniała obsługa, można testować produkty, no i klimat
szczerze i absolutnie namawiam do wypróbowania, ja się już nigdy z tą marką nie rozstanę

pozdrawiam Wizażanki
to brzmi jak reklama.

Zatem albo masz taki styl pisania, albo to jest reklama

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.

dezire jest offline  
Stary 2008-11-14, 09:23   #1252
Opiumalfa
Zakorzenienie

bez przesady. ja mam fioła na punkcie biodermy sensibio H20 i pisałabym tak samo. zachwalanie a reklama to co innego.
Opiumalfa jest offline  
Stary 2008-11-14, 09:40   #1253
mOna01
Zakorzenienie

Różnica może być czasem niewyczuwalna. W tym przypadku jednak podejrzewałabym reklamę nazwa sklepu, miasto, ulica, taaakie pochwały. No i dwa posty użytkowniczki ;]

mOna01 jest offline  
Stary 2008-11-14, 10:13   #1254
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Huh, przebrnęłam przez wątek dwa dni mi to zajęło! na początek wielkie dzięki dla Was, kobietki. na forum trafiłam przypadkiem, ale ten wątek zmieni moje życie na duuużo lepsze część z tych patentów była mi już wcześniej znana, gorzej z wprowadzaniem ich w życie... jednak Wasze nastawienie no no, jestem pod ogromnym wrażeniem, dostałam porządnego kopa psychicznego i zmobilizowało mnie to

ja polecam mój sposób na wolny dzień [albo przynajmniej pare wolnych godzin] na kilka porcji w jednym:
pod prysznicem porządny peeling [mieszam co mam pod ręką, kawę z peelingiem kosmetycznym, do tego żel albo oliwka] masaż całego ciałka, po wyjściu glinka lub balsam ujędrniający, zawinąć dokładnie folią spożywczą ciepłe portki, bluza, na stopki ful kremu i skarpety -jak się wszystko pięknie wchłania pod wpływem ciepła, cud miód malina! na włoski odżywka i też dobrze owinąć, na twarz maseczka, jak łapki już zbędne to też kremik i w rękawiczki.
w takim stanie zasiadam z herbatką przed tv na jakiś dobry film, albo włączam ulubioną kapelę i przeglądam fora w necie

pozdrawiam Wizażanki
chętnie poznałabym skład tego cuda, bo czytając opis na stronie SABON nijak nie mogę zrozumieć co usprawiedliwia taką cenę
Stary 2008-11-14, 13:07   #1255
KENZO
Rozeznanie

Własnie też szukałam ostatnio składów produktów Sabon ale nigdzie nie mogłam znaleść - może komuś sie uda albo bedzie się chciało komus kto posiada cos z Sabon przepisać skład
KENZO jest offline  
Stary 2008-11-15, 09:23   #1256
Bezwstydnica
Rozeznanie

To teraz ja coś napiszę:
-gdy skończy mi się mleczko do demakijażu,lub akurat nie mam przy sobie,używam kremu nivea.Może tak dokładnie nie oczyści ale lepsze to niż nic
-gdy mam tylko trochę czasu wolnego,myję buźkę,poćwiczę,prysznic,k siążeczka i poleżeć,pospać-nic tak na mnie nie działa
-na nerwy bieganie.Jak się tak przebiegnę to jakby mi ktoś 2kg problemów odjął
-gdy nie ma okazji staram się nie malować np.gdy idę do przyjaciółki na kawę która mieszka w pobliżu
-gdy już ubiorę rajstopy to pryskam je lakierem do włosów.Dzięki temu nie muszę ich tak często poprawiać,nie spadają
-codziennie jem Aktivię.Warto nawet dla samego smaku,chociaż u mnie widać efekty
-skupić się na swoich zaletach,a nie wadach
-gdy mam suprise na twarzy to smaruję maścią ichtiolową,wyciąga ropę i zakrywa przez co nie widzę i nie wyciskam
-gdy maluję usta ciemną pomadką aby nie mieć jej na zębach wkładam palca do buzi i wyciera o niego tą pomadkę z środka ust.Nie wiem czy mnie zrozumieliście
-po umyciu włosków,czekam aż są prawie suche i dopiero rozczesuję i daję trochę jedwabiu.Są gładziutkie i się nie puszą
-zawsze mam przy sobie chusteczki higieniczne
-nie palę,rzadko zdarza mi się teraz pić-kiedyś jakoś częściej
-nie ubieram się na sportowa,poprostu nie lubię
-nie wtrącam się do czyiś konfliktów,nie swatam nikogo na siłę,nie odzywam się nie pytana
-sudokrem na podrażnienia po goleniu
-utwardzacz na paznokcie.Zawsze
-w zimę gdy zdarza mi się wrócić późno i nie chce mi się myć włosów,to ustawiam sobie budzik na wcześnie rano.Budzę się,idę umyć włosy,i dalej w kimę.Jak wstanę już nie są takie mokre,albo nawet suche.Oczywiście jak się kładę z mokrymi to staram się spać na boku aby ich nie niszczyć.Wtedy nie muszę ich męczyć suszarką.
-wciągam brzuch,chodzę wyprostowana
-gdy mam ochotę na coś słodkiego robię sobie galaretkę,jeśli jestem gdzieś na mieście kupuję milkywaya-uwielbiam,i nie jest taki duży jak inne batony przez co mam mniejszy grzech hehehe
to tyle
Stary 2008-11-15, 16:10   #1257
palema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Bezwstydnica Pokaż wiadomość
-gdy już ubiorę rajstopy to pryskam je lakierem do włosów.Dzięki temu nie muszę ich tak często poprawiać,nie spadają
...
wow. serio działa? wiele razy się zastanawiałam jak trzeba rajstopy zakładać, żeby się nie zsuwały

palema jest offline  
Stary 2008-11-15, 17:00   #1258
maugoszatka
Wtajemniczenie

trzymają sie na włosach ;P

maugoszatka jest offline  
Stary 2008-11-15, 23:20   #1259
mikurukus
Przyczajenie

no wiecie co nawet ja sama bym siebie nie podejrzewała o coś takiego
nie znam się na chemii więc nie wiem jaki jest skład, za to wypróbowałam na sobie i efekt jest jak dla mnie bomba.
a sam sklep poleciłam, bo mimo wszystko cena jest wysoka i nie wydałabym w życiu takiej kasy w ciemno, a po prostu na miejscu można samemu sprawdzić, jak to działa.

tak, mam 2 posty, bo jak już pisałam trafiłam na to forum przypadkiem, niedługo przed tym jak napisałam tę wiadomość.

i jakoś Waszych ochów i achów nad kosmetykami nie traktuję jako reklamy
mikurukus jest offline  
Stary 2008-11-15, 23:30   #1260
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
no wiecie co nawet ja sama bym siebie nie podejrzewała o coś takiego
nie znam się na chemii więc nie wiem jaki jest skład, za to wypróbowałam na sobie i efekt jest jak dla mnie bomba.
a sam sklep poleciłam, bo mimo wszystko cena jest wysoka i nie wydałabym w życiu takiej kasy w ciemno, a po prostu na miejscu można samemu sprawdzić, jak to działa.

tak, mam 2 posty, bo jak już pisałam trafiłam na to forum przypadkiem, niedługo przed tym jak napisałam tę wiadomość.

i jakoś Waszych ochów i achów nad kosmetykami nie traktuję jako reklamy
Po prostu zadna z Nas nie wierzy w zapewnienia producenta ot tak sobie i opinia,ze komus pasuje tez nie do konca przekonuje a dlaczego?poniewaz kazda cera jest inna,jej wymagania/problemy itd. wiec warto podeprzec sie skladem INCI.

Rozumiem,ze uzywasz tego kosmetyku tak?bo jezeli tak to mozesz podac Nam sklad INCI chyba,ze masz dostep do aparatu to pomocne bedzie zdjecie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości