Patenty na bycie NAJ :) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-19, 19:16   #1771
kas!a
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez mmmilena Pokaż wiadomość

...ojej, ale taki taniec na imprezie to chyba lekka przesada? Mm?...
A dlaczego?

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2009-04-19, 19:56   #1772
kiniaczeq
Zakorzenienie

Patent na bycie naj - szpilki, kokodżambo i do przodu!

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez mmmilena Pokaż wiadomość

...ojej, ale taki taniec na imprezie to chyba lekka przesada? Mm?...
e tam, no co Ty

le diable
kiniaczeq jest offline  
Stary 2009-04-19, 20:00   #1773
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
Patent na bycie naj - szpilki, kokodżambo i do przodu!

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

e tam, no co Ty
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2009-04-19, 20:52   #1774
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś w moje ręce wpadła gazeta moje kumpeli o nazwie ''Uroda'' już chyba jakiś starszy numer i był tam artykuł od dermatologa na temat jędrności skóry i było tam napisane :
Codziennie na sucho masować ciało szczotka z naturalnego włosia od stóp.Poprawa jędrności ,krążenia tylko gdzie znalesc taka szczotke i czy taki masaz niezaszkodzi naczynkowca ?
ja już od kilku lat stosuję taki "body brushing"-naprawdę działa, tylko musi być stosowany regularnie 1 lub 2 razy dziennie (ja nie jestem niestety systematyczna). Lepiej rano, bo pobudza krążenie i rozgrzewa (wspomaga też detoks organizmu). Ciało szczotkuje się w kierunku serca, czyli od stóp do klatki piersiowej, ręce od dłoni do góry itd. Jestem takim umiarkowanym naczynkowcem i mi szczotkowanie nie szkodzi (a np przyrząd philipsa na cellulit porozwalał mi kilka naczynek na nogach). Co do szczotki, to ja ją kupiłam nie w Polsce, ale wydaje mi się, że gdzieś mi taka szczotka mignęła w rossmanie albo superpharmie. Włosie powinno być dosyć twardawe, ale na pewno bardziej miękkie niż np w szczotce do pleców. To chyba tyle
Migdał jest offline  
Stary 2009-04-19, 21:09   #1775
Princess Lolita
Raczkowanie

mój patent na włosy to ampułka witaminowa u fryzjera za 8 zł ;p
obcas (chociaż jestem dość wysoka)
wybielanie zębów białą perłą
Stary 2009-04-19, 21:38   #1776
Delave
Raczkowanie

cóż to są za ampułki witaminowe?

czytam ten świetny wątek od jakiegoś czasu i niektóre sposoby są fenomenalne
moje sposby(pewnie się powtórzą)

wcieram w paznokcie i rzęsy olejek rycynowy
do kąpieli dodaję olejki eteryczne:rozmarynowy, cytrynowy,paczuli-dobrze wpływają na skóre, celulit mniejszy
henna w paście do szamponu-włosy mają ładny,rudawy połysk, są mocniejsze
masaż szczoteczką ust+maseczka z miodu-ładniejszy koloryt, jędrne usta
wysokie obcasy!sylwetka wygląda zupełnie inaczej
podgrzaną łyżką podkręcam rzęsy-lekko uniesione rzęsy bez efektu "połamania"zalotki
ulubiona maseczka-ziemiak gotowany w mleku-ładnie nawilża,lekko rozjaśnia
8 minutówki z youtuba-super efekt a czasu niewiele poświęcam-brzuch i uda zupełnie inaczej wyglądają
łykam kapsułki z tranem
masło orzechowe! moja cera wygląda o niebo lepiej ( to prawdziwe, orzechowe a nie czekoladowe typu nutella)
cynk i magnez w okresie sesji i stresów
ładna bielizna-nawet jeśli nie jestem super ubrana, z fajną bielizną czuję się fenomanalnie,kobieco,pewn ie
trzymam sie prosto,staram nie garbić
filtry-lubię być blada, moja cera wygląda lepiej
Stary 2009-04-20, 11:42   #1777
Liiii
Zakorzenienie

ulubiona maseczka-ziemiak gotowany w mleku-ładnie nawilża,lekko rozjaśnia

mozesz cos wiecej?

Liiii jest offline  
Stary 2009-04-20, 12:24   #1778
andziuchna
Zakorzenienie

Delave a mozesz napisac o tym masle? nakladasz na twarz tak poprostu?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2009-04-20, 13:13   #1779
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
henna w paście do szamponu-włosy mają ładny,rudawy połysk, są mocniejsze
Taka zwykla henna do brwi, np RefectoCil? Mozesz przyblizyc jak to sie robi?

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2009-04-20, 14:44   #1780
Princess Lolita
Raczkowanie

ampułki witaminowe to są ampulki dostępne wyłącznie u fryzjera w tkaich szklanych buteleczkach ;] nie wiem jaką mają nazwę 'sklepową', w każdym razie są niedrogie i dają dobry efekt zniszczonym włosom. Moje zrobiłby się delikatne i gładkie, a miałam robioną trwałą i to na prawdę nieźle mi zniszczyło włosy.

a na spierzchnięte usta lekarka poradziła mi kiedyś rozgryzać kapsułkę witaminy A+E i smarować nią wargi.
Stary 2009-04-20, 19:42   #1781
__Ania__
Raczkowanie

GG do __Ania__

A w sklepie fryzjerskim takich ampułek się nie dostanie? Może tak...
__Ania__ jest offline  
Stary 2009-04-21, 19:23   #1782
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Princess Lolita Pokaż wiadomość
ampułki witaminowe to są ampulki dostępne wyłącznie u fryzjera w tkaich szklanych buteleczkach ;] nie wiem jaką mają nazwę 'sklepową', w każdym razie są niedrogie i dają dobry efekt zniszczonym włosom. Moje zrobiłby się delikatne i gładkie, a miałam robioną trwałą i to na prawdę nieźle mi zniszczyło włosy.

a na spierzchnięte usta lekarka poradziła mi kiedyś rozgryzać kapsułkę witaminy A+E i smarować nią wargi.
Cytat:
Napisane przez __Ania__ Pokaż wiadomość
A w sklepie fryzjerskim takich ampułek się nie dostanie? Może tak...
Pewnie zwykłe ampułki z L'oreala itp.
Pełno tego na Allegro
Stary 2009-04-22, 09:10   #1783
Bezwstydnica
Rozeznanie

Ćwiczenia rano-wystarczy wstać 15min wcześniej,na początku może koszmar ale idzie się przyzwyczaić a ja np.cały dzień mam lepszy,więcej się uśmiecham i czuję się sprawniejsza.

Jedzenie jabłek-jem chociaż 2jabłka dziennie i od pewnego czasu zauważyłam że wystarczy jedno jabłko by nie być głodnym,np.w szkole.A czytałam że powinno się jeść dwa jabłka dziennie-jedno dla zdrowia,drugie dla urody
Stary 2009-04-22, 17:32   #1784
kicccia
Zakorzenienie

co to za kuracja antycelulitowa?

kicccia jest offline  
Stary 2009-04-22, 18:39   #1785
Dyziaczek
Raczkowanie

Czesc, przeczytalam jakis czas temu caly watek i znalazlam w nim pewna informacje : dotyczyla tabletek ktore zapobiegaja powstawaniu niespodzianek na twarzy spowodowanych cyklem miesiecznym. Wtedy to jakos pominelam, a teraz juz drugi raz czytam ten watek i nie moge tego znalezc!! Moze ktoras z was to kiedys przeczytala i wie jaka nazwe posiadaja te tabletki? Pomozcie bardzo mi na nich zalezy.
Z gory dzieki
Dyziaczek jest offline  
Stary 2009-04-30, 21:28   #1786
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
A dlaczego?

taniec do klubu ale chyba nie tego o ktory nam wszystkim chodzi
Stary 2009-05-01, 07:48   #1787
Delave
Raczkowanie

Przepraszam, że nie odpisywałam ale niestety nie miałam dostępu do internetu
maseczka z ziemniaka
-po prostu ziemniaka w mundurku gotuję w mleku, potem obieram i rozgniatam a papka na twarz na 20 minut ,ciężko to jednak na twarzy utrzymać,.od razu ostrzegam. Można też ugotowanego ziemniaka (też ugotowanego w mundurku a potem obranego) po prostu rozgnieść w mleku
henna nie do brwi! do włosów, np eld, lub też venita dostępna w sklepach
masło po prostu wcinam na kawałku ciemnego pieczywa. ja lubię ten smak ale nie każdemu pasuje. na baardzo długo zapycha (kaloryczne jak nie wiem co ale zdrowe)
Stary 2009-05-01, 21:20   #1788
novocaine870
Rozeznanie

na plamy po samoopalaczu - olejek dołączony do plastrów z woskiem z joanny
novocaine870 jest offline  
Stary 2009-05-02, 14:43   #1789
Integral
Raczkowanie

Delave a to podkręcanie rzęs łyżką? Jak to robisz?
Integral jest offline  
Stary 2009-05-02, 20:02   #1790
Delave
Raczkowanie

to jest niezwykle precyzyjna operacja
oczywiście efekt zależy od stanu wyjściowego, ja mam długie i dość miękkie rzęsy więc u mnie efekt fajny.
biorę małą łyżeczkę i wstawiam do gorącej wody, kiedy będzie naprawdę bardzo ciepła wklęsłą stroną przystawiam do rzęs i czekam parę chwil. potem maluje rzęsy i efekt naturalnie podkręconych rzęs utrzymuje się kilka godzin. wolę to od zalotki, choć oczywiście efekt nie jest tak wyraźny ale rzęsy nie są tak dziwnie połamane i nie niszczą się w takim stopniu
Stary 2009-05-03, 15:01   #1791
oLLeSiaaa
Raczkowanie

@Delave, wyprobuje .
A cos ode mnie:
1. Po kazdym myciu wlosow i splukaniu maski - glutek z siemienia lnianego nakladam na wlosy i tak schna. Niektorzy go zmywaja, ale moje wlosy sa tak przesuszone i zniszczone, ze takie drastyczne zabiego sa im potrzebne .
2. Nogi gole na odzywke do wlosow. Zuzywa sie jej bardzo malo, aktualnie mam schaume kokosowa, wiec nogi potem fajnie pachna kokosem, ale mam zamiar kupic najtansza rossmanowska odzywke . Pasuje mi ten sposob bardziej od pianki do golenia, nie mam prawie w ogole podraznien...
3... a jesli juz sa lub na podraznienia po goleniu bikini - masc Tormentiiol z apteki za niecale 5 zl. Dowiedzialam sie o niej niedawno z wizazu i faktycznie wszelkie krostki po goleniu baaaardzo szybko po niej znikaja/lub nie robia sie wcale.
4. Pije drozdze ze wzgledu na cere, choc teraz juz sama nie wiem czy cos pomagaja.. W kazdym razie - mam czystsze sumienie .
5. Zeby myje min 3 razy dziennie lub nawet wiecej gdy mam czas lub mi sie nudzi
6. Nie pije kawy, herbate staram sie pic tylko zielona lub owocowa, pale rzadko ze wzgledu wlasnie na zeby, wybielalam je w lutym paskami Crest Supreme, efekty niesamowite, ale niestety dosc szybko kolor powrocil do stanu normalnosci . A tak fajnie miec takie biaaaaale zabki... Teraz przymierzam sie do kupna Bialej Perly .
7. Zamiast suszyc wlosy na szczotce [czego btw nie umiem ] lekko wilgotne nakrecam na 4 gruuube walki na rzepy, podpinam wsuwkami zeby nie spadly i tak chodze, az wyschna. Dzieki temu sa wygladzone, mniej widac [ogromne] zniszczenie, lekko podkrecone - to juz zalezy od szczescia czy ladnie czy nie :P.... A kazdym razie potem prostowanie ich zajmuje mi 10 min, a nie 30-40 jak kiedys.
8. Lubie chodzic w butach na obcasie, czuje sie bardziej kobieco + wzrok przechodniow dodaje mi pewnosci siebie.
9. Zawsze mam pomalowane paznokcie, glownie french + jakies naklejki/brokat

I tak troche z innej beczki:
10. Czytam. Oprocz ksiazek, ktore kocham - Newsweeka, wprost, focusa... Czyli wszystko to, co jest wzglednie obiektywne, inteligentne, przydatne w zyciu. Ogolna wiedza sie przydaje, wiemy dzieki temu, ze mozna z nami porozmawiac nawet na ambitniejsze tematy, jestesmy pewniejsze siebie, mamy wyrobiona opinie na rozne problemy spoleczne, polityczne itp. W moim przypadku przelamuje stereotyp glupiej blondynki :P.
oLLeSiaaa jest offline  
Stary 2009-05-03, 15:15   #1792
soulone
Wtajemniczenie

Olessia a ten glutek z siemienia lnianego to jak go się robi i w jakich wypadkach się stosuje?
soulone jest offline  
Stary 2009-05-03, 16:03   #1793
maugoszatka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość

I tak troche z innej beczki:
10. Czytam. Oprocz ksiazek, ktore kocham - Newsweeka, wprost, focusa... Czyli wszystko to, co jest wzglednie obiektywne, inteligentne, przydatne w zyciu. Ogolna wiedza sie przydaje, wiemy dzieki temu, ze mozna z nami porozmawiac nawet na ambitniejsze tematy, jestesmy pewniejsze siebie, mamy wyrobiona opinie na rozne problemy spoleczne, polityczne itp. W moim przypadku przelamuje stereotyp glupiej blondynki :P.
Za to największe brawa

maugoszatka jest offline  
Stary 2009-05-03, 16:19   #1794
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

.
2. Nogi gole na odzywke do wlosow. Zuzywa sie jej bardzo malo, aktualnie mam schaume kokosowa, wiec nogi potem fajnie pachna kokosem, ale mam zamiar kupic najtansza rossmanowska odzywke . Pasuje mi ten sposob bardziej od pianki do golenia, nie mam prawie w ogole podraznien...

..............
generalnie...odżywiasz sobie włoski na nogach i pobudzasz je do wzrostu

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-03, 17:42   #1795
oLLeSiaaa
Raczkowanie

@soulone: Na zniszczone wlosy. Dla desperatek takich jak ja, bo to duzo ciapania, ale ja efekty widze, wiec sie nie zniechecam . Ok 2 lyki niezmielonego siemienia, szklanka, lub poltorej wody, gotujemy w garczku ok 15-20 min. Powstaje cos takiego jak kisiel i teraz musimy odcedzic drobne ziarenka... Najlepiej na jak najrzadszym sitku, jak nie chce przechodzic, to mozna jeszcze bardziej ta ciapke rozcienczyc lub pomoc mu lyzka. To co nam sie przecedzi jest w dotyku milutkie jak hmm rozcienczony jedwab, wylewamy na mokre, umyte wlosy ktore tez robia sie niesamowicie miekkie i fajne w dotyku. Wydwalaoby sie ze beda super tluste po wyschnieciu, ale tak nie jest. Potem wlosy robia sie troche sztywne, ale po rozczesaniu wszystko mija. Ja zauwazam, ze w polaczeniu z walkami grubymi wlosy sa gladsze i mieciutkie. A naprawde mam bardzo znisczone prostowaniem, ktore odstawiam i chyba 8273462386 rozjasnianiem ;]. Oczywiscie cudow nie ma, no ale ich nie oczekuje. Jak ktos ma zdrowsze, ciemniejsze wlosy, to pewnie blyszcza. W przypadku wlosow cienkich, oklapnietych, przetluszczajacych sie, mozna tego glutk potraktowac jako maske i splukac po jakims czasie.

@maugoszatka: ach, dziekuje . W glowie tez cos trzeba miec, nie wystarczy sama otoczka .

@dark01: hmmm o tym nie pomyslalam... ale jezeli ta odzywka jest na moich nogach gora dwie minuty, 'wlosy' sa jednodniowe, to faktycznie tak to dziala? Na glowie mi sie takie cuda niestety nie dzieja :P
oLLeSiaaa jest offline  
Stary 2009-05-03, 20:53   #1796
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez oLLeSiaaa Pokaż wiadomość
@soulone: Na zniszczone wlosy. Dla desperatek takich jak ja, bo to duzo ciapania, ale ja efekty widze, wiec sie nie zniechecam . Ok 2 lyki niezmielonego siemienia, szklanka, lub poltorej wody, gotujemy w garczku ok 15-20 min. Powstaje cos takiego jak kisiel i teraz musimy odcedzic drobne ziarenka... Najlepiej na jak najrzadszym sitku, jak nie chce przechodzic, to mozna jeszcze bardziej ta ciapke rozcienczyc lub pomoc mu lyzka. To co nam sie przecedzi jest w dotyku milutkie jak hmm rozcienczony jedwab, wylewamy na mokre, umyte wlosy ktore tez robia sie niesamowicie miekkie i fajne w dotyku. Wydwalaoby sie ze beda super tluste po wyschnieciu, ale tak nie jest. Potem wlosy robia sie troche sztywne, ale po rozczesaniu wszystko mija. Ja zauwazam, ze w polaczeniu z walkami grubymi wlosy sa gladsze i mieciutkie. A naprawde mam bardzo znisczone prostowaniem, ktore odstawiam i chyba 8273462386 rozjasnianiem ;]. Oczywiscie cudow nie ma, no ale ich nie oczekuje. Jak ktos ma zdrowsze, ciemniejsze wlosy, to pewnie blyszcza. W przypadku wlosow cienkich, oklapnietych, przetluszczajacych sie, mozna tego glutk potraktowac jako maske i splukac po jakims czasie.

@maugoszatka: ach, dziekuje . W glowie tez cos trzeba miec, nie wystarczy sama otoczka .

@dark01: hmmm o tym nie pomyslalam... ale jezeli ta odzywka jest na moich nogach gora dwie minuty, 'wlosy' sa jednodniowe, to faktycznie tak to dziala? Na glowie mi sie takie cuda niestety nie dzieja :P
....
działa,działa....podobnie jak spłukujesz odżywkę do włosów będąc w wannie...osadza się ona na całym ciele jesli chodzi o nogi,to fakt odzywka zmiekcza włoski i stąd mniej podraznien moze,ale zwłaszcza żele do golenia tez maja takie własciwosci bez wątpliwych skutków ubocznych

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-04, 19:42   #1797
Mini28
Przyczajenie

Talking Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Moje porady są dla tych wizażanek, które nie mają chorób skórnych (te trzeba po prostu leczyć), ani skóry szczególnie wrażliwej:

1- dobra woda. Woda to najlepszy kosmetyk, najlepiej mieć miękką czystą chem. wodę w kranie ale jeśli takiej nie mamy, to warto gotować albo kupować mineralną do mycia. Lubie tez sobie psikac wody termalne.
2- słońce. Słońce jest genialne. Wysusza wszystkie krostki, strupki, normalizuje strefę T, poprawia koloryt, dostarcza vit. D. Samo zdrowie! Dajcie spokój, nie mieszkamy w Rio, no i ile czasu przebywacie dziennie na tym słońcu?! Nikt mi nie wmówi, że ciapanie się filtrami to jest rozsądna pielęgnacja. Ja naprawde nie pojmuję smarowania twarzy chemicznymi filtrami i zatykania sobie w ten sposób porów, a potem używania tony pudrów (w lecie!....), żeby sobie namalować "efekt zdrowej cery" i jeszcze "muśniętej słońcem". Polecam natomiast bibułki matujące, chusteczki nawilżane (do demakijażu) do przemywania spoconej, zakurzonej twarzy w ciągu dnia i ewentualnie dobry puder mineralny na nos. A z całą resztą dać se siana.
3- szare mydło (powszechne) do mycia twarzy i ciała.
4- twarz myję szczoteczką, a ciało rękawicą do masażu (nie codziennie bo by się skóra przyzwyczaiła). Precz z peelingami! Tylko po tym skóra szybciej rogowacieje. Jest to jednocześnie sposób na zmarszczki, celulitis i rozstępy. Proste, prawda?
5- twarz osuszam ręcznikiem papierowym, na którym nie namnażają się bakterie i grzyby
6- kremy tylko te bez parafiny.
7- włosy spłukuję chłodną wodą (nie lodowatą bo się można przeziębić)
8- nie należy pić kawy rozpuszczalnej, alkoholu, palić, jeść słodyczy, smażonego. To wszystko ma decydujący wpływ na urodę, kosmetyki to tylko dodatki wspomagające
9- unikać agresywnej chemii w diecie i w kosmetykach, zgodnie z zasadą im mniej i prościej, tym lepiej
10- dbać o stopy, usuwać zrogowacenia, nagniotki, odciski
11- jeść śniadania i dbać o zęby (jest tu związek)
12- coś ćwiczyć chociaż godzinę tygodniowo
13- nie wycinać skórek, wystarczy codziennie wieczorem wcierać w nie jakiś krem do rąk, a się same obkurczą i nic sie nie bedzie zadzierało
14- nie ruszać pryszcza, jeśli się jakiś pojawi. To już lepiej go zakorektorować czy przypudrować i przecierpieć aż sam się wchłonie. Jeśli go wyciśniemy albo zasuszymy w jedną noc, to na bank pojawią się 3 nowe.
15- depilacja, a nie golenie.

Czasami mam takie wrażenie, że cały ten przemysł kosmetyczny najpierw nam wmawia, jak sobie cerę zepsuć, a potem jak ją naprawić, i zarabia na tym dwa razy.

Stosuje się do własnych rad. Mam już 29 lat, ale zdaniem TŻ dopóki się nie odezwę, wyglądam na 23....

Aaaa, żeby nie było: filtry polecam na plażę. Ja co prawda nienawidze się opalać plackiem na plaży, ale jeśli ktoś lubi, to myśle, że powinien się jednak czymś wysmarować, a szczególnie grubo pieprzyki. O solariach nawet nie wspominam, bo to jest głupota w czystej postaci, moim zdaniem.

No, rozpisałam się, pozdrawiam!
Mini28 jest offline  
Stary 2009-05-04, 19:55   #1798
Naciaaa1991
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mini28 Pokaż wiadomość
3- szare mydło (powszechne) do mycia twarzy i ciała.
Słyszałam, że mydło wysusza buzię i nie należy go stosować do mycia twarzy.

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Edytowane przez Naciaaa1991
Czas edycji: 2009-05-04 o 20:01
Naciaaa1991 jest offline  
Stary 2009-05-04, 20:27   #1799
Mini28
Przyczajenie

a słyszałaś o szarym mydle? Bo ja słyszałam już wiele bzdur i właśnie je zdementowałam powyżej. Szare mydło, najlepiej na bazie tłuszczu roślinnego (bo nie śmierdzi tak) jest super hipoalergiczne, najdelikatniejszy kosmetyk do oczyszczania i normalizowania skóry. Nie zawiera barwników, konserwantów, zapachu, skład chemiczny ma prosty jak budowa cepa. Nie wysusza. Skóre może natomiast wysuszyć sama woda, dlatego patrz pkt 1. Polecam jednak bardziej mydła potasowe, niż sodowe.
Mini28 jest offline  
Stary 2009-05-04, 20:31   #1800
maugoszatka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mini28 Pokaż wiadomość

Stosuje się do własnych rad. Mam już 29 lat, ale zdaniem TŻ dopóki się nie odezwę, wyglądam na 23....
powaliło mnie to

Bardzo treściwe rady. Chyba jednak przekonam się do ręczników papierowych.Pozdrawiam i dziękuję ;]

maugoszatka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości