Patenty na bycie NAJ :) - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-08, 15:58   #1861
Liiii
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

bez sensu jest dalsze prowadzenie dyskusji ja wiem swoje Ty wiesz swoje, a z reszta watek jest o czyms innym...

Liiii jest offline  
Stary 2009-05-08, 19:16   #1862
julie1
Raczkowanie

hej Dziewczyny wątek po prostu genialny. wyczytałam o maści cynkowej, Anossanie T i Afrodycie Adonis. czy te specyfiki nadają się do skóry suchej?
nie wiem, co tu bym mogła od siebie dodać
może krem Nivea codziennie na noc na usta, na paznokcie końska maść (dostałam u mojej kosmetyczki, ale chyba też można gdzieś kupić), peeling enzymatyczny do stóp Ziaja
a z niekosmetycznych patentów- spanie z nogami na poduszce sport (hula hop!!!), relaks, afirmacje (z umiarem ) i ogólnie- optymizm i uśmiech kiedy tylko się da i jak coś jeszcze wpadnie, dam znać
Stary 2009-05-08, 22:18   #1863
madzia38
Raczkowanie

Mini28, czy dla Ciebie patentem na bycie Naj jest bycie złośliwą i skorą do kłóni?
Jeśli nie, bardzo Cię proszę o chociaż troche szacunku do innych,bo to z pewnością jest jeden z dobrych patentów
madzia38 jest offline  
Stary 2009-05-09, 10:44   #1864
Mini28
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

z tobą sie jeszcze nie pokłóciłam, ale widze ze ty masz na to wielka ochotę. Jak widze to jest właśnie twój sposób na bycie naj....

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Wklejam ponownie moje "patenty". Może niektóre z was się zastanowią, jak to się stało z tą.....dyskusją pożal się Boże i kto tu kogo obraża. ps. Napracowałam się troszkę, żeby się w dobrej wierze i z życzliwości podzielić swoimi sprawdzonymi sposobami, na pewno nie robiłam tego po to, żeby później non stop odpierać conajmniej aroganckie ataki. Żegnam się już z tym wątkiem i życzę więcej szacunku dla tych, które mają coś do powiedzenia, a nie tylko potrafią krytykować.
Jestem rozczarowana poziomem ....

Moje porady są dla tych wizażanek, które nie mają chorób skórnych (te trzeba po prostu leczyć), ani skóry szczególnie wrażliwej:

1- dobra woda. Woda to najlepszy kosmetyk, najlepiej mieć miękką czystą chem. wodę w kranie ale jeśli takiej nie mamy, to warto gotować albo kupować mineralną do mycia. Lubie tez sobie psikac wody termalne.
2- słońce. Słońce jest genialne. Wysusza wszystkie krostki, strupki, normalizuje strefę T, poprawia koloryt, dostarcza vit. D. Samo zdrowie! Dajcie spokój, nie mieszkamy w Rio, no i ile czasu przebywacie dziennie na tym słońcu?! Nikt mi nie wmówi, że ciapanie się filtrami to jest rozsądna pielęgnacja. Ja naprawde nie pojmuję smarowania twarzy chemicznymi filtrami i zatykania sobie w ten sposób porów, a potem używania tony pudrów (w lecie!....), żeby sobie namalować "efekt zdrowej cery" i jeszcze "muśniętej słońcem". Polecam natomiast bibułki matujące, chusteczki nawilżane (do demakijażu) do przemywania spoconej, zakurzonej twarzy w ciągu dnia i ewentualnie dobry puder mineralny na nos. A z całą resztą dać se siana.
3- szare mydło (powszechne) do mycia twarzy i ciała.
4- twarz myję szczoteczką, a ciało rękawicą do masażu (nie codziennie bo by się skóra przyzwyczaiła). Precz z peelingami! Tylko po tym skóra szybciej rogowacieje. Jest to jednocześnie sposób na zmarszczki, celulitis i rozstępy. Proste, prawda?
5- twarz osuszam ręcznikiem papierowym, na którym nie namnażają się bakterie i grzyby
6- kremy tylko te bez parafiny.
7- włosy spłukuję chłodną wodą (nie lodowatą bo się można przeziębić)
8- nie należy pić kawy rozpuszczalnej, alkoholu, palić, jeść słodyczy, smażonego. To wszystko ma decydujący wpływ na urodę, kosmetyki to tylko dodatki wspomagające
9- unikać agresywnej chemii w diecie i w kosmetykach, zgodnie z zasadą im mniej i prościej, tym lepiej
10- dbać o stopy, usuwać zrogowacenia, nagniotki, odciski
11- jeść śniadania i dbać o zęby (jest tu związek)
12- coś ćwiczyć chociaż godzinę tygodniowo
13- nie wycinać skórek, wystarczy codziennie wieczorem wcierać w nie jakiś krem do rąk, a się same obkurczą i nic sie nie bedzie zadzierało
14- nie ruszać pryszcza, jeśli się jakiś pojawi. To już lepiej go zakorektorować czy przypudrować i przecierpieć aż sam się wchłonie. Jeśli go wyciśniemy albo zasuszymy w jedną noc, to na bank pojawią się 3 nowe.
15- depilacja, a nie golenie.

Czasami mam takie wrażenie, że cały ten przemysł kosmetyczny najpierw nam wmawia, jak sobie cerę zepsuć, a potem jak ją naprawić, i zarabia na tym dwa razy.

Stosuje się do własnych rad. Mam już 29 lat, ale zdaniem TŻ dopóki się nie odezwę, wyglądam na 23....

Aaaa, żeby nie było: filtry polecam na plażę. Ja co prawda nienawidze się opalać plackiem na plaży, ale jeśli ktoś lubi, to myśle, że powinien się jednak czymś wysmarować, a szczególnie grubo pieprzyki. O solariach nawet nie wspominam, bo to jest głupota w czystej postaci, moim zdaniem.

No, rozpisałam się, pozdrawiam!
..... i życzę również czytania ze zrozumieniem....

Edytowane przez Mini28
Czas edycji: 2009-05-09 o 10:47
Mini28 jest offline  
Stary 2009-05-09, 10:55   #1865
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

mini28
u nas aluzje do inteligencji i braków w wykształceniu są karane punktami
zlosliwiec jest offline  
Stary 2009-05-09, 10:59   #1866
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
mini28
u nas aluzje do inteligencji i braków w wykształceniu są karane punktami
Ja bym prosiła by kpina z choroby jaką jest trądzik też była karana.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2009-05-09, 21:00   #1867
madzia38
Raczkowanie

Ta... ;|
Popieram
madzia38 jest offline  
Stary 2009-05-09, 21:22   #1868
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

jezu, o co wam chodzi?^ jakieś kłótnie ciągle tu widzę, aż się na wątek nie chce zaglądać.. ;/
Stary 2009-05-09, 22:06   #1869
Delave
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
tez jestem za skonczeniu klotni na temat szarego mydla (i skonczeniu chamskich odzywek)

ja mam jasne brwi i rzesy i nie wyobrazam sobie zycia bez henny na brwi obowiazkowo a na rzesy juz nie robie- robilam przez jakis czas, ale i tak musialam uzywac tuszu bo mialam jakies "niewyrazne" oczy
ostatnio znalazlam idealna kredke do oczu i nie musze uzywac tuszu
co do brwi- henne robie co ok 3 tygodnie a na codzien poprawiam kredka (szczegolnie po ok 2tygodniach kredka jest niezbedna)
cóz to za idealna kredka ??
Stary 2009-05-10, 00:21   #1870
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
cóz to za idealna kredka ??
J Dempsey z Avonu- kupilam za 10zl lepszej nigdy nie mialam (albo poprostu sie nie umiem malowac)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2009-05-10, 08:48   #1871
Delave
Raczkowanie

wypróbuję, może jest lepsza od vipery, która też jest niczego sobie
Stary 2009-05-10, 13:56   #1872
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

ach, a ja szukam jakiegoś niedrogiego fajnego tuszu, bo mój GlamEyes się już skończył całe szczęście, że jest KWC bez niego bym chyba zginęła.
Stary 2009-05-10, 21:29   #1873
małaPaulina
Wtajemniczenie

a dziewczyny co z włosami? mi w ciągu dnia włosy strasznie oklapują i przylegają do głowy:/ w ogóle zauwazyłam że włosy mam rano śliczne a jak wracam z pracy to już tragedia;/ a zaznaczam że nie używam żadnych pianek,lakierów czy suszarki....

jestem maleństwem i dobrze mi z tym (158cm)
małaPaulina jest offline  
Stary 2009-05-11, 00:24   #1874
Cashmeere
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mini28 Pokaż wiadomość
z tobą sie jeszcze nie pokłóciłam, ale widze ze ty masz na to wielka ochotę. Jak widze to jest właśnie twój sposób na bycie naj....

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Wklejam ponownie moje "patenty". Może niektóre z was się zastanowią, jak to się stało z tą.....dyskusją pożal się Boże i kto tu kogo obraża. ps. Napracowałam się troszkę, żeby się w dobrej wierze i z życzliwości podzielić swoimi sprawdzonymi sposobami, na pewno nie robiłam tego po to, żeby później non stop odpierać conajmniej aroganckie ataki. Żegnam się już z tym wątkiem i życzę więcej szacunku dla tych, które mają coś do powiedzenia, a nie tylko potrafią krytykować.
Jestem rozczarowana poziomem ....

Moje porady są dla tych wizażanek, które nie mają chorób skórnych (te trzeba po prostu leczyć), ani skóry szczególnie wrażliwej:

1- dobra woda. Woda to najlepszy kosmetyk, najlepiej mieć miękką czystą chem. wodę w kranie ale jeśli takiej nie mamy, to warto gotować albo kupować mineralną do mycia. Lubie tez sobie psikac wody termalne.
2- słońce. Słońce jest genialne. Wysusza wszystkie krostki, strupki, normalizuje strefę T, poprawia koloryt, dostarcza vit. D. Samo zdrowie! Dajcie spokój, nie mieszkamy w Rio, no i ile czasu przebywacie dziennie na tym słońcu?! Nikt mi nie wmówi, że ciapanie się filtrami to jest rozsądna pielęgnacja. Ja naprawde nie pojmuję smarowania twarzy chemicznymi filtrami i zatykania sobie w ten sposób porów, a potem używania tony pudrów (w lecie!....), żeby sobie namalować "efekt zdrowej cery" i jeszcze "muśniętej słońcem". Polecam natomiast bibułki matujące, chusteczki nawilżane (do demakijażu) do przemywania spoconej, zakurzonej twarzy w ciągu dnia i ewentualnie dobry puder mineralny na nos. A z całą resztą dać se siana.
3- szare mydło (powszechne) do mycia twarzy i ciała.
4- twarz myję szczoteczką, a ciało rękawicą do masażu (nie codziennie bo by się skóra przyzwyczaiła). Precz z peelingami! Tylko po tym skóra szybciej rogowacieje. Jest to jednocześnie sposób na zmarszczki, celulitis i rozstępy. Proste, prawda?
5- twarz osuszam ręcznikiem papierowym, na którym nie namnażają się bakterie i grzyby
6- kremy tylko te bez parafiny.
7- włosy spłukuję chłodną wodą (nie lodowatą bo się można przeziębić)
8- nie należy pić kawy rozpuszczalnej, alkoholu, palić, jeść słodyczy, smażonego. To wszystko ma decydujący wpływ na urodę, kosmetyki to tylko dodatki wspomagające
9- unikać agresywnej chemii w diecie i w kosmetykach, zgodnie z zasadą im mniej i prościej, tym lepiej
10- dbać o stopy, usuwać zrogowacenia, nagniotki, odciski
11- jeść śniadania i dbać o zęby (jest tu związek)
12- coś ćwiczyć chociaż godzinę tygodniowo
13- nie wycinać skórek, wystarczy codziennie wieczorem wcierać w nie jakiś krem do rąk, a się same obkurczą i nic sie nie bedzie zadzierało
14- nie ruszać pryszcza, jeśli się jakiś pojawi. To już lepiej go zakorektorować czy przypudrować i przecierpieć aż sam się wchłonie. Jeśli go wyciśniemy albo zasuszymy w jedną noc, to na bank pojawią się 3 nowe.
15- depilacja, a nie golenie.

Czasami mam takie wrażenie, że cały ten przemysł kosmetyczny najpierw nam wmawia, jak sobie cerę zepsuć, a potem jak ją naprawić, i zarabia na tym dwa razy.

Stosuje się do własnych rad. Mam już 29 lat, ale zdaniem TŻ dopóki się nie odezwę, wyglądam na 23....

Aaaa, żeby nie było: filtry polecam na plażę. Ja co prawda nienawidze się opalać plackiem na plaży, ale jeśli ktoś lubi, to myśle, że powinien się jednak czymś wysmarować, a szczególnie grubo pieprzyki. O solariach nawet nie wspominam, bo to jest głupota w czystej postaci, moim zdaniem.

No, rozpisałam się, pozdrawiam!
..... i życzę również czytania ze zrozumieniem....
a ja mam pytanie do pnkt 6 ( może być głupie,ale nidy nie czytałam nic na ten temat) jak parafina działa na skórę, że jest raczej niepożadana w kosmetykach? ja własnie z ciekawosci przeczytalam jaki skład ma moj ulubiony krem do buzi (Nivea baby - krem dla dzieci )mi bardzo odpowiada, bo reszta kremów mnie uczula,a ten działa kojąco na moja buzke.(Dokładnie ma w składzie Paraffinum Liquidum )

To co jest nie tak z tą parafiną ?
dziękuję z góry na informacje
Cashmeere jest offline  
Stary 2009-05-11, 07:07   #1875
RedApple
Zakorzenienie

chyba zatyka pory...

---------- Dopisano o 07:07 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

ja mam prośbe w takim razie o polecenie jakiegoś kremu dla młodej osoby z trądzikiem bez parafiny?
RedApple jest offline  
Stary 2009-05-11, 09:31   #1876
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez RedApple Pokaż wiadomość
chyba zatyka pory...

---------- Dopisano o 07:07 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

ja mam prośbe w takim razie o polecenie jakiegoś kremu dla młodej osoby z trądzikiem bez parafiny?
Zależy, czego oczekujesz od kremu. Poza tym zapychanie jest bardzo indywidualną sprawą skóry i to co jednego zapycha, drugiego niekoniecznie też będzie
telbuh jest offline  
Stary 2009-05-11, 09:40   #1877
izuljanka
Zadomowienie

polecam peelimg do ciala z soli kuchennej z dodatkiem oliwki, ja uzywam tej z johnsona, sol ujedrnia a oliwka nawilza, super sprawa dla mnie
izuljanka jest offline  
Stary 2009-05-11, 10:51   #1878
Apsik
Rozeznanie

GG do Apsik

Cytat:
Napisane przez Cashmeere Pokaż wiadomość

To co jest nie tak z tą parafiną ?
dziękuję z góry na informacje
Nie wiem co Mini28 miała na myśli pisząc, że krem nie może zawierać parafiny, może chodziło jej o to, że to produkt, który pochodzi od ropy.
To składnik, który zapobiega odparowywaniu wody ze skóry. Prawda, że się nie wchłania, co u niektórych powoduje zapychanie, zwłaszcza, jeśli została źle oczyszczona. Ale ogólnie jest to substancja obojętna dla organizmu. Osobom z niewydolnością układu wydalniczego podaje się czystą parafinę codziennie przez kilka, kilkanaście lat. Oczywiście są różne szkoły, jedni mówią, że się odkłada w węzłach chłonnych a inni, że jest kompletnie nie przyswajalna i jest po prostu wydalana (lub zmywana wraz z pozostałościami makijażu). Prawda jest taka, że te pierwsze obawy nie zostały potwierdzone a na korzyść drugich mówi choćby to, że jest masę ludzi (zwykle dzieci) na świecie, które dzięki parafinie uregulowały pracę swoich jelit biorąc ją przez ileś tam lat i nie mają z tego powodu kompletnie żadnych ubytków na zdrowiu.

Moja skóra błyskawicznie reaguje na krem, w którym parafiny jest albo bardzo dużo albo jest źle oczyszczona. I tak np wszelkie kremy marki Ziaja, Soraya a nawet Avene itd kompletnie się dla mnie nie nadają ale np Dermika Lipidea (tłusty krem dla skóry suchej), który jest dla mnie zbawieniem po czasie ogrzewań zimowych, zaraz po wodzie, na drugim miejscu ma właśnie parafinę. I mimo tego nie zatyka ani trochę.

A tu znalazłam dyskusję na temat parafiny:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20153
Apsik jest offline  
Stary 2009-05-13, 11:31   #1879
Catherine1980
Rozeznanie

do DONTKNOW
pytałas o dobry i niedrogi tusz
ja go osobiście nie uzywałam jeszcze ale moje koleżanki są zachwycone tuszem avonu tym najtanszym z serii color trend co ma niebieską zakrętkę
kupują go tonami
Catherine1980 jest offline  
Stary 2009-05-13, 11:32   #1880
Liiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
do DONTKNOW
pytałas o dobry i niedrogi tusz
ja go osobiście nie uzywałam jeszcze ale moje koleżanki są zachwycone tuszem avonu tym najtanszym z serii color trend co ma niebieską zakrętkę
kupują go tonami
mi on nie odpowiada...

Liiii jest offline  
Stary 2009-05-13, 12:42   #1881
ally5
Wtajemniczenie

całkiem dobry i tani jest rimmel extra super lash
ally5 jest offline  
Stary 2009-05-13, 12:51   #1882
Jutte
Wtajemniczenie

hym.. ostatnio upodobałam sobie miss sporty Studio Lash ten zielony super rozdziela . jak ostatnio miałam swoje zdjęcia z oczami uniesionymi w góre to kumpele myslały ze mam sztuyczne rzęsy..:P heh akurat jest wpromocji teraz w rossmannie
heh to kwestia upodobania co do tuszów:PP

jak dla mnie ten miss sporty jest o wiele lepszy od Oriflame Wondera ( jak dla mnie Wonder beznadziejny.. kiepsko unosi i pogrubia)

hym a co dobreego na świeciącą twarz;/? rano jest ok .. ale potem..
fluidy,bibułki, pudry, kremy nie pomagają;/ a wręcz przeciwnie..
skrobię tez próbowałam lecz wyglądałam jak śmiec bo i tak mam jasną karnację..
cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2009-05-13, 15:18   #1883
Liiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
hym.. ostatnio upodobałam sobie miss sporty Studio Lash ten zielony super rozdziela . jak ostatnio miałam swoje zdjęcia z oczami uniesionymi w góre to kumpele myslały ze mam sztuyczne rzęsy..:P heh akurat jest wpromocji teraz w rossmannie

jak dla mnie ten miss sporty jest o wiele lepszy od Oriflame Wondera ( jak dla mnie Wonder beznadziejny.. kiepsko unosi i pogrubia)

polecam puder ryżowy

Liiii jest offline  
Stary 2009-05-13, 17:56   #1884
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość

Polecam nawilżanie Jak miałam wysuszoną skórę to błyszczała się bardzo szybko, po regularnym nawilżaniu jest o wiele lepiej
Co do podkładu to dobry jest Colorstay (ale często wysusza) albo LP
telbuh jest offline  
Stary 2009-05-14, 10:20   #1885
kizia mizia
Wtajemniczenie

To ja tez pochwalę się swoim patentem na peeling
Dokonałam odkrycia w czasie wczorajszej kąpieli.Do cukru dodaję odrobinę pachnącego żelu do kąpieli i... ..trochę pianki do golenia ( isana zwykła) peeling ma taka cudowną puszystą konsystencję , prawdziwie luksusową . Polecam
kizia mizia jest offline  
Stary 2009-05-14, 13:04   #1886
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
polecam puder ryżowy
A co to?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-05-14, 15:50   #1887
Jutte
Wtajemniczenie

hymm coś takiego ?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=24476
http://www.charakteryzacja.com/index..._gr,10042.html
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17123

cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2009-05-14, 16:11   #1888
honey1012
Wtajemniczenie

Nie miałam pojęcia o czymś takim hihi co wizaż to wizaż gdzie takie coś możnba nabyć? tylko w necie czy w sklepach też ?:->

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-05-14, 21:00   #1889
madzia38
Raczkowanie

A ja polecam serdecznie ten tusz:
http://zalotka.com/files/2007/11/may..._greatlash.jpg
!! Jest super,kupiłam go chyba za 12 złotych,i byłam bardzo zadowolona Zawsze go noszę w torebcei poprawiam makijaż ;]
Obecnie wypróbowuję ten wodoodporny :
http://esentia.pl/images/25149b1.jpg

madzia38 jest offline  
Stary 2009-05-14, 21:26   #1890
julie1
Raczkowanie

hej Dziewczyny odzywałam się tu już, ale w trakcie ostrej wymiany zdąń i mój post się schował miałam pytanie odnośnie tego, czy pasta cynkowa może być używanna do dość suchej i wrażliwej skóry.
i to samo pytanko zadaję odnośnie ryżowego pudru
poza tym, któraś z wizażanek pisała, że nakłada wazelinę na rzęsy. czy to rzeczywiśice działa? użyłam kilka razy na noc i rano miałam opuchnięte oczy. wiem, że olejek rycynowy jest do rzęs super, ale nie chce mi się kupować kolejnej rzeczy, jeśli to nie jest konieczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości