Patenty na bycie NAJ :) - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-22, 16:52   #2161
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

no ja dzisiaj zrobiłam peeling heh i wsypałam do kubka z żelem pod prysznic soli i kawy i wymasowałam, potem spłukałam i wysmarowałam stopy cytryną ale jakbym miała tak codziennie robić.. Stopy wyglądaja ładniej ale myślicie że trzeba co dziennie peeling robic itp? a moze starczy 2 razy w tyg
evak1988 jest offline  
Stary 2009-06-22, 17:02   #2162
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
no ja dzisiaj zrobiłam peeling heh i wsypałam do kubka z żelem pod prysznic soli i kawy i wymasowałam, potem spłukałam i wysmarowałam stopy cytryną ale jakbym miała tak codziennie robić.. Stopy wyglądaja ładniej ale myślicie że trzeba co dziennie peeling robic itp? a moze starczy 2 razy w tyg
Myślę że codziennie nie trzeba, tlyko tak w raize potrzeb, jak zobaczysz że wymagają peelingu, pumeksu itp.
Pamiętaj o nawilżaniu, to naprawdę ważne i stopy wyglądaja o niebo lepiej. Najlepszy jest jakiś tłusty krem i regularnosc (czyli codziennie np. na noc)
Stary 2009-06-22, 21:42   #2163
Jutte
Wtajemniczenie

hym.. a daje to coś na strasznie suche i twarde pięty? bo ja niestety jestem takich posiadaczką ;/ próbowałam już wielu rzeczy codziennie smarowanie kremami do stóp, niveą, bambino, czy linomag ;/ próbowałam też z wit. a+e ech.. a po pumeksie jest jeszcze gorzej..
cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2009-06-23, 09:33   #2164
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
I tak codziennie..? Podziwiam
Ja stosuję jedynie pumeks, peeling i krem z wit. A na stópki. Krem codziennie, a pumeks i peeling rzadziej..jeśli zajdzie potrzeba.
Peeling i pumeks 2, 3 razy w tygodniu, zależy od potrzeby A krem codziennie

Jutte a może masz problem z pękającymi piętami? Radziłabym Ci wybrać się do apteki, pogadać z farmaceutką, żeby Ci coś doradziła Może jakieś moczenie stóp w wodzie ze specjalną solą..? Moim zdaniem nie osiągniesz miękkich pięt bez uprzedniego usunięcia martwego zgrubiałego naskórka (tylko po kąpieli, na sucho nie radzę!) Ale jeśli faktycznie masz pękające pięty, to pumeks mógłby zaszkodzić.. Nie wiem

Edytowane przez Maggie93
Czas edycji: 2009-06-23 o 09:37
Maggie93 jest offline  
Stary 2009-06-23, 10:01   #2165
bebunio
jak promyczek słońca....

A ja mam pytanie: co zrobić aby stopy tak się nie pociły? W sumie przez to nie używam kremu do stóp, bo potem kleją mi się stópki.

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline  
Stary 2009-06-23, 10:20   #2166
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bebunio Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie: co zrobić aby stopy tak się nie pociły? W sumie przez to nie używam kremu do stóp, bo potem kleją mi się stópki.
ja jestem zadowolona z antidralu

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2009-06-23, 10:23   #2167
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Może talk do stóp? Jest też taki krem w Naturze chyba tylko dostępny na potliwość stóp (biało-niebieskie opakowanie). Kupiłam go i jak latem w zeszłym roku używałam to faktycznie była różnica Jak wrócę do domu to spojrzę i Ci nazwę spiszę, jeśli chcesz.
telbuh jest offline  
Stary 2009-06-23, 15:41   #2168
netkaa00
Zakorzenienie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...y-do-stop.html kupiłam ten spray, przekonały mnie opinnie na kwc i jestem naprawde zadowolona z tego produktu stópki ładne, suche i pachnące przez cały upalny dzień
netkaa00 jest offline  
Stary 2009-06-23, 16:41   #2169
yahaska
Raczkowanie

GG do yahaska

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
hym.. a daje to coś na strasznie suche i twarde pięty? bo ja niestety jestem takich posiadaczką ;/ próbowałam już wielu rzeczy codziennie smarowanie kremami do stóp, niveą, bambino, czy linomag ;/ próbowałam też z wit. a+e ech.. a po pumeksie jest jeszcze gorzej..
Hej! mam taki sam problem. w dodatku co jakiś czas złazi mi ze stóp skóra. odkąd stosuję DERNILAN maść ( w aptece za jakieś 5 zł) jest o niebo lepiej maść ta ma za zadanie złuszczać zrogowacenia.efekty widać już po tygodniu. tubka starcza mi na prawie miesiąc codziennego stosowania.
yahaska jest offline  
Stary 2009-06-23, 20:16   #2170
bebunio
jak promyczek słońca....

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
no ja też jakiś czas temu kupiłam pod paszki i używam do stópek, zobaczymy jaki efekt

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Może talk do stóp? Jest też taki krem w Naturze chyba tylko dostępny na potliwość stóp (biało-niebieskie opakowanie). Kupiłam go i jak latem w zeszłym roku używałam to faktycznie była różnica Jak wrócę do domu to spojrzę i Ci nazwę spiszę, jeśli chcesz.
dzięki możesz podać

zużyłam właśnie jeden talk do stóp z apteki,nie pamiętam nazwy ale z ziołowym dodatkiem anty grzybiczym, nie mam grzybicy ale taki był i nie byłam zbyt zadowolona, teraz mam talk ANTYPOT fimy FARKO z kwasem salicylowym i też nie jest za dobry

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...y-do-stop.html kupiłam ten spray, przekonały mnie opinnie na kwc i jestem naprawde zadowolona z tego produktu stópki ładne, suche i pachnące przez cały upalny dzień
mnie spray niestety nie przekonuje jakoś, naprawdę jesteś zadowolona? Może wypróbuję. Do tej pory wszelkie psikacze niestety nie działały na mnie.

_________________________ ______________________

Ogólnie mam problem ze stópkami taki, że jakbym miała spędzić cały dzień w butkach plus podkolanówki czy rajstopy to jest taki zapaszek. Nie to, że śmierdzi obleśnie ale mi przeszkadza. Dlatego unikam chodzenia w pończochach a w pracy je po prostu ściągam, chociaż nie zawsze tak się da. Czy to normalne? Wolę już śmigać w takim obuwiu do którego można ubrać skarpetki ale teraz latem ciężko z tym, no i w pracy też. Na gołe nogi odpada, odparzają mi się i w ogóle nie lubię. Buty noszę tylko skórzane.

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline  
Stary 2009-06-23, 22:49   #2171
telbuh
Wtajemniczenie

Ten krem to Acerin: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,27...m-do-stop.html
Drogi nie jest, a może na Ciebie podziała Pamiętam, że było kilka jego rodzajów, na różne problemy.
A jeśli chodzisz w butach zakrytych, to może kup sobie takie wkładki do butów, które się na tydzień wkłada, a potem wyrzuca? Też mam w sumie podobny problem, a dzięki nim jest o niebo lepiej i czuję się komfortowo. Możesz je kupić np. w rossmannie za ok 10zl.
telbuh jest offline  
Stary 2009-06-23, 23:27   #2172
kicccia
Zakorzenienie

Dziewczyny ja już nie wiem co robić... używałam już chyba wszystkiego... nawet krem Shoola nie pomaga na moje twarde zrogowaciałe pięty... od czego to mam i dlaczego nie mogę sobie z nimi poradzić? wie ktoś?

kicccia jest offline  
Stary 2009-06-23, 23:39   #2173
telbuh
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kicccia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już nie wiem co robić... używałam już chyba wszystkiego... nawet krem Shoola nie pomaga na moje twarde zrogowaciałe pięty... od czego to mam i dlaczego nie mogę sobie z nimi poradzić? wie ktoś?
Moja siostra używała Xeriala 50. Mocny, z mocznikiem i jej bardzo pomógł
telbuh jest offline  
Stary 2009-06-24, 09:00   #2174
kicccia
Zakorzenienie

A naprawdę miała już kiepską sytuację? W aptekach o to pytać? jaka cena?

kicccia jest offline  
Stary 2009-06-24, 11:46   #2175
telbuh
Wtajemniczenie

Chyba dość kiepską, bo miała jakąś kurzajkę paskudną na spodzie stopy i nie można było
z tym nic zrobić bo skórę była zbyt twarda. Po tym kremie nastąpiła ogromna poprawa. Z resztą poczytaj sobie w KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...xerial-50.html
Nie jest tani, bo ok 50zł. Możesz też poszukać innych kremów z mocznikiem, chyba AA miał taką serię do stóp.
telbuh jest offline  
Stary 2009-06-24, 12:37   #2176
netkaa00
Zakorzenienie

Cytat:
no ja też jakiś czas temu kupiłam pod paszki i używam do stópek, zobaczymy jaki efekt

dzięki możesz podać

zużyłam właśnie jeden talk do stóp z apteki,nie pamiętam nazwy ale z ziołowym dodatkiem anty grzybiczym, nie mam grzybicy ale taki był i nie byłam zbyt zadowolona, teraz mam talk ANTYPOT fimy FARKO z kwasem salicylowym i też nie jest za dobry

mnie spray niestety nie przekonuje jakoś, naprawdę jesteś zadowolona? Może wypróbuję. Do tej pory wszelkie psikacze niestety nie działały na mnie.

_________________________ ______________________

Ogólnie mam problem ze stópkami taki, że jakbym miała spędzić cały dzień w butkach plus podkolanówki czy rajstopy to jest taki zapaszek. Nie to, że śmierdzi obleśnie ale mi przeszkadza. Dlatego unikam chodzenia w pończochach a w pracy je po prostu ściągam, chociaż nie zawsze tak się da. Czy to normalne? Wolę już śmigać w takim obuwiu do którego można ubrać skarpetki ale teraz latem ciężko z tym, no i w pracy też. Na gołe nogi odpada, odparzają mi się i w ogóle nie lubię. Buty noszę tylko skórzane.

Ja mam to samo ze stópkami i mi ten spray naprawde pomaga. Rok temu kupiłam też spray Shoola (jak sie pisze?) tylko,że był z talkiem i niestety oddałam tacie, bo mi nie odpowiadały białe stopy) A ten do którego podałam link nie zostawia śladów i stópki są fajne takie świeże)
netkaa00 jest offline  
Stary 2009-06-24, 13:06   #2177
bebunio
jak promyczek słońca....

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo ze stópkami i mi ten spray naprawde pomaga. Rok temu kupiłam też spray Shoola (jak sie pisze?) tylko,że był z talkiem i niestety oddałam tacie, bo mi nie odpowiadały białe stopy) A ten do którego podałam link nie zostawia śladów i stópki są fajne takie świeże)
Kurczę, to mnie chyba przekonałaś.

I jeszcze recenzja o tym, że kobietka już nie musi uciekać w pracy do łazienki by zmienić butki szczerze mnie ubawiła. Ja nie mam aż takiego problemu, więc myślę, że będzie ok.

Wydałam już 160 zł na kosmetyki ale wydam jeszcze te 20 parę i będę miała spokój. Chyba dzisiaj w rossmanie zerknę na ten spray, bo wybieram się jeszcze po coś tam.

bebunio jest offline  
Stary 2009-06-25, 17:40   #2178
goosia:)
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość

smarujesz cale stopy antidralem?
Stary 2009-06-25, 17:49   #2179
bebunio
jak promyczek słońca....

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
no właśnie?

bebunio jest offline  
Stary 2009-06-25, 17:56   #2180
kicccia
Zakorzenienie

Dzięki telbuh

kicccia jest offline  
Stary 2009-06-25, 18:22   #2181
olunek
Zadomowienie

GG do olunek

hej
ja na brzydkie stopy polecam krem dax z witaminami na pekajace piety albo z evelin na pekajace piety albo z schoola tez na pekajace piety choc takich nie mam super nawilza. na noc po peelingu owijam w folie i zakladam skarpetki. a zeby paznokcie nie byly zołtawe[nieraz po uzywaniu ciemnego lakieru sie takie robia] uzywam wybielajacej pasty do zebow. poprostu myje nia paznokcie i sa wtedy ladnie rozjasnione.

DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline  
Stary 2009-06-25, 19:06   #2182
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
Cytat:
no właśnie?
stopy i dlonie tez bo mi sie poca...

stopy w sensie "podeszwy" jesli o to bylo pytanie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline  
Stary 2009-06-27, 00:48   #2183
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

ja na pięty do stałej pielęgnacji polecam maść z witaminą A
ogólnie tę maść polecam, bo jakbym jej nie używała- ona wszędzie się odnajdzie i nigdy nie zaszkodzi, a czasem nawet poprawi i to coraz częściej dostrzegam jej zbawienne działanie ;D
Stary 2009-06-27, 09:28   #2184
Anula123
Zakorzenienie

GG do Anula123

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Możesz też poszukać innych kremów z mocznikiem, chyba AA miał taką serię do stóp.
Oceanic ma w swojej ofercie Oxedermil 30. Kosztuje niecałe 20 zł. Ja miałam w zeszłym roku ( wtedy nazywał się Oxeril30) i znakomicie wygładził mi stopy. a miałam już takie zgrubienia, że myślałam, że tylko usunięcie mechaniczne pomoże
Stary 2009-06-27, 12:04   #2185
*Catherrine*
Zakorzenienie

Stosujecie oliwkę dla dzieci na mokre ciało po kąpieli?
Polecacie?
Czy później się czeka aż się wchłonie czy wyciera się ręcznikiem?
No bo to na mokre ciało chyba.. czy na suche jednak, tak jak balsam..?
Stary 2009-06-27, 12:20   #2186
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Polecacie?
Ja stosowałam na lekko wilgotne, nakładałam oliwkę, odczekiwałam parę minut i nadmiar wycierałam w ręcznik.
Później gdzieś na wizażu przeczytałam, że balsamy są lepsze od oliwek bo głębiej docierają, czy jakoś tak, i zrezygnowałam z oliwki na rzecz balsamów.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline  
Stary 2009-06-27, 12:20   #2187
bebunio
jak promyczek słońca....

Cytat:
Polecacie?
Jak ja używałam to na mokre ciało. Chwilkę czekałam i dopiero się wycierałam. Inaczej ciało się klei.

bebunio jest offline  
Stary 2009-06-27, 16:16   #2188
Soline
Zadomowienie

Cytat:
Polecacie?
ja od czasu do czasu stosuje, jest bardzo fajna. Szczególnie polecam na paznokcie i skórki - są zadbane i miękkie jeśli chodzi o całe ciało - na wilgotne, później wycieram ręcznikiem nadmiar. Skóra jest cudownie gładka, mięciutka i przyjemna w dotyku.

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Ja stosowałam na lekko wilgotne, nakładałam oliwkę, odczekiwałam parę minut i nadmiar wycierałam w ręcznik.
Później gdzieś na wizażu przeczytałam, że balsamy są lepsze od oliwek bo głębiej docierają, czy jakoś tak, i zrezygnowałam z oliwki na rzecz balsamów.
Z tym czy balsam jest lepszy polemizowałabym - ja z kolei słyszałam, że im głębiej wnika, tym gorzej, bo chemikalia w nim zawarte przenikają do naczyń krwionośnych. Poza tym druga prawda - kosmetyki dla dzieci są naprawdę świetne i nie warto ich lekceważyć. Nie rzadko są lepsze dla skóry i niż te przeznaczone dla osób dojrzałych.
Tak czy siak - co kto lubi. Ja sama mam na swojej półce zarówno kosmetyki dla niemowląt, jak i te drugie

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline  
Stary 2009-06-27, 16:21   #2189
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Polecacie?
Na mokre (ale bez przesady )
Oliwka ma tę zaletę, że bardzo łatwo się ją rozprowadza i daje długie uczucie nawilżenia A jej wadą jest to, że dość długo się wchłania.. Ja po nałożeniu czekałam z 5 - 10min, a to co się nie wchłonęło, wycierałam delikatnie ręcznikiem papierowym (lekko przyciskając).
Teraz jej nie używam, bo zastąpiłam ją balsamem brązującym, ale pewnie wrócę do niej w zimie

EDIT: Balsam też stosuję na lekko wilgotne ciało (zaraz po kąpieli), lepiej się wtedy wchłania

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość
Poza tym druga prawda - kosmetyki dla dzieci są naprawdę świetne i nie warto ich lekceważyć. Nie rzadko są lepsze dla skóry i niż te przeznaczone dla osób dojrzałych.
Tak czy siak - co kto lubi. Ja sama mam na swojej półce zarówno kosmetyki dla niemowląt, jak i te drugie

I przynajmniej ma się pewność, że dany kosmetyk nie jest przeładowany substancjami chemicznymi (przecież mogłyby zaszkodzić dziecku..)
Stary 2009-06-27, 22:37   #2190
rosiek
Zakorzenienie

GG do rosiek

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja na pięty do stałej pielęgnacji polecam maść z witaminą A
ogólnie tę maść polecam, bo jakbym jej nie używała- ona wszędzie się odnajdzie i nigdy nie zaszkodzi, a czasem nawet poprawi i to coraz częściej dostrzegam jej zbawienne działanie ;D
maść z wit. A jest zbawieniem na popękane czy spierzchnięte usta^^
Ja już mam nawyk, że używam jej po każdym myciu zębów - ma miejsce na półce nad umywalką

Cytat:
Polecacie?
Oliwki używam ostatnio dosyć często, bo balsamy nie były w stanie nawilżyć mi skóry.
Ja nakładam ją jeszcze w kąpieli, na mokre ciało; potem delikatnie osuszam się ręcznikiem, ale nie pocierając a bardziej dociskając go do ciała. Tydzień takiej kuracji i moja przesuszona skóra wróciła do normy

Polecę jeszcze posiadanie takiego dobrodziejstwa jak sztuczne łzy - kiedy oczy pieką od nadmiaru pracy przed monitorem (lub wizażowania ) albo po zarwanej nocy są przekrwione - chłodne zakropienie i wracają do normy.
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości