Patenty na bycie NAJ :) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-13, 11:46   #2461
Narc
Wtajemniczenie

Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Jak na załączonym obrazku. Mam nadzieję, że zrozumiesz.

PS. Ch****a, miałam takiego fajnego, długiego posta i mi go zerzarło Później poprodukuje się jeszcze raz, bo teraz mam robotę

O tak
Rysunek Pogody
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image001.jpg (10,8 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-08-13 o 11:48
Narc jest offline  
Stary 2009-08-13, 12:22   #2462
anusiuniaa
Zakorzenienie

Dziękuję

a kąciki zostawia się niepomalowane??
i jak całość konturówką a w srodku szminka??
jak najlepiej
anusiuniaa jest offline  
Stary 2009-08-13, 13:46   #2463
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Jeżeli duże stężenie tego mocznika ma właściwości złuszczające, to czy podziałałoby to na stwardniałą skórę np. na piętach?
Ojj SweetPea nakręciłaś mnie na samodzielne tworzenie kosmetyków
Stary 2009-08-13, 14:07   #2464
coctail
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Jeżeli duże stężenie tego mocznika ma właściwości złuszczające, to czy podziałałoby to na stwardniałą skórę np. na piętach?
jak najbardziej, stężenie mocznika poniżej 5% działa nawilżająco, wyższe - silnie zmiękczająco i należy uważać, stosując kremy z 15-30% steżeniem by omijać okolice paznokci - po częstym uzywaniu moga się po prostu rozpuścić! Ja dodaję do gotowego kremu (Scholl) uzyskując 15%-20% stężenie i 2-3 razy w tyg smaruję tym pięty, ponadto codziennie smaruję stopy kremem ZIAJA Pro z mocznikiem i mam gładziutką, miękką skórę.
Stary 2009-08-13, 14:09   #2465
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak, mocznik jest świetny do stóp, z tego co dziewczyny pisały.Ja jutro w aptece spóbuję wysępić 10 gram bez recepty

anusiuniaa

Wydaje mi się,że bez konturówki i bez malowania kącików. Popróbuj i zobacz jak będzie najładniej
Narc jest offline  
Stary 2009-08-13, 14:30   #2466
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Dziękuję za odpowiedzi
Ostatnio widziałam w tvmango takie niby super cudo, co to wystarczy nasączyć tym waciki, poobkładać stopy, a po minucie zwykłą szpatułką cały martwy naskórek złazi bez problemu.. wszystko fajnie, ale oczywiście cena wzięta z kosmosu a teraz wydaje mi się, że to jest zwyczajny hydrolat z dużym stężeniem mocznika
Stary 2009-08-13, 14:52   #2467
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
anusiuniaa
Wydaje mi się,że bez konturówki i bez malowania kącików. Popróbuj i zobacz jak będzie najładniej
ja jak maluję usta w "serduszko", to kąciki omijam szerokim łukiem, usta maluję tylko jakby "z przodu" a górną krawędź górnej wargi zaznaczam jasną konturówką, co dodatkowo powiększa usta, a później nakładam dużą kroplę błyszczyku na środek dolnej wargi i voila
Dołączam swój rysunek (oczywiście konturówka nie ma być żółta )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ustaSerduszko.jpg (12,3 KB, 92 załadowań)
Stary 2009-08-13, 14:58   #2468
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedzi
Ostatnio widziałam w tvmango takie niby super cudo, co to wystarczy nasączyć tym waciki, poobkładać stopy, a po minucie zwykłą szpatułką cały martwy naskórek złazi bez problemu.. wszystko fajnie, ale oczywiście cena wzięta z kosmosu a teraz wydaje mi się, że to jest zwyczajny hydrolat z dużym stężeniem mocznika
No na pewno nie ma w składzie czegoś nadzwyczajnego i drogiego
Co do cen z kosmosu, to jak zobaczyłam tę tabelkę z BU to po prostu padłam ! Wielkie koncerny myślą,że wszyscy są naiwni.. a jednak coraz więcej osób zaczyna stosować tanie, skuteczne sposoby ! A tu link do kosmicznej tabeli - http://www.biochemiaurody.com/vademekum/brands.html
Narc jest offline  
Stary 2009-08-13, 15:08   #2469
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
No na pewno nie ma w składzie czegoś nadzwyczajnego i drogiego
Co do cen z kosmosu, to jak zobaczyłam tę tabelkę z BU to po prostu padłam ! Wielkie koncerny myślą,że wszyscy są naiwni.. a jednak coraz więcej osób zaczyna stosować tanie, skuteczne sposoby ! A tu link do kosmicznej tabeli - http://www.biochemiaurody.com/vademekum/brands.html
dziękujmy Bogu za BU i Mazidła
Stary 2009-08-13, 20:37   #2470
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Czuję się zaszczycona!

A jesli chodzi o skórę na piętach, to mocznik nadaje sie do niej chyba najbardziej ze wszystkich składników.
(Jest w każdym kremie do stóp)

Zaś na zachętę dodam, że ostatnio zaobserwowałam zaink niektórych starych plamek na brodzie (które pozostały po pojedynczych, ale wyjątkowo wrednych wypryskach).
Co prawda smaruję czasami brodę maścią propolisową, ale wątpię, żeby to ona tak wygładziła mi skórę. Najprawdopodobniej cudotwórcą jest właśnie tonik, kóry codziennie przygotowuję (hydrolat oczarowy lub geraniowy+mocznik+odrobin a żelu hialuronowego).

Eh... ja cały czas o tym moczniku...zaczynam byc nudna...
SweetPea jest offline  
Stary 2009-08-13, 21:17   #2471
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
dziękujmy Bogu za BU i Mazidła
No właśnie,właśnie Ciekawe jak ma się sprawa w innych państwach.
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Czuję się zaszczycona!

A jesli chodzi o skórę na piętach, to mocznik nadaje sie do niej chyba najbardziej ze wszystkich składników.
(Jest w każdym kremie do stóp)

Zaś na zachętę dodam, że ostatnio zaobserwowałam zaink niektórych starych plamek na brodzie (które pozostały po pojedynczych, ale wyjątkowo wrednych wypryskach).
Co prawda smaruję czasami brodę maścią propolisową, ale wątpię, żeby to ona tak wygładziła mi skórę. Najprawdopodobniej cudotwórcą jest właśnie tonik, kóry codziennie przygotowuję (hydrolat oczarowy lub geraniowy+mocznik+odrobin a żelu hialuronowego).

Eh... ja cały czas o tym moczniku...zaczynam byc nudna...
To dobrze, przynajmniej mi o nim przypominasz Może jutro zdobędę, chociaż wątpię.. ehu..
Narc jest offline  
Stary 2009-08-13, 21:34   #2472
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie,właśnie Ciekawe jak ma się sprawa w innych państwach.
Z tego co wiem, to Niemcy i Stany Zjednoczone są "rajami półproduktowymi", że się tak wyrażę. Natomiast w UK można kupić wiele ciekawych ekstraktów roślinnych (zwłaszcza tych do włosów), bo mieszka tam ogromna diaspora hindusko-bengalska.
Jak jest w innych państwam - nie wiem.
(zaznaczam, że moja wiedza na ten temat pochodzi jedynie z "drugiej ręki", bo wszystko kupuję w naszych krajowych sklepikach - jak być patriotą to na każdym polu )
SweetPea jest offline  
Stary 2009-08-14, 13:41   #2473
anusiuniaa
Zakorzenienie

dziękuję testuję
anusiuniaa jest offline  
Stary 2009-08-16, 16:05   #2474
Sculpture of Regret
Raczkowanie

GG do Sculpture of Regret

Cytat:
Słyszałam kiedyś o takich kapsułkach rybkach do pazkokci - na KWC jest..
A gdzie kupiłaś to cudo?
W aptece, nie miałam żadnych problemów z dostaniem tego, w pierwszej aptece do jakiej weszłam to dostałam, a była to dokładnie apteka Euro-Pharma. Zapłaciłam 12.85 zł za 48 sztuk.
Firma GAL robi kilka rodzajów kosmetyków w kapsułkach m.in.: odżywkę keratynową do paznokci, brwi i rzęs, serum pod oczy, olejki do kąpieli i po kąpieli. Wszystkie te kosmetyki są rewelacyjne i niedrogie - do nabycia w aptekach. Gorąco polecam
Sculpture of Regret jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:09   #2475
Jutte
Wtajemniczenie

Kurczę tak czytam i tez sie nakręciłam na ten mocznik po tylu zachwalanych zastosowaniach ;p bo moje pięty są okropne.. niczym babcia.. a co noc smaruje je jakimś kremem do stóp , schollem smarowałam również, i zadnych efektów. potem doszłam do wspaniałego pomyslu zeby" rozbijać" witaminy a+e je wcierac w pięty. nic.
Potem Jutte moczyła stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem takiego olejku - oliwki do kąpieli dla dzieci- skóra bardziej miękka ale jest nadal jak było.
Mocznik moja jedyną nadzieją. najchętniej bym go kupiła samego czystego.. lecz czy to możliwe w zwykłej aptece ?

a co do tych rybek - kiedyś mój tatuś je gdzies kupił i trochę tego było ale ja tam za bardzo nie wiedziałam co z nimi robic jakoś efektów nie widziałam . i dupa .
teraz by się przydały chyba je sobie kupię
cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:14   #2476
Narc
Wtajemniczenie

Udało mi się kupić Dermogal, dziś wypróbuje
Poza tym nafta pichtowa chyba jest niezła.. Stosuje od piątku. Smaruje miejsca z zaskórnikami, muszę przyznać,że trochę jakby je ruszyło. Ale raczej te wokół ust, nos chyba w tym samym stanie
Poza tym kupiłam dyży olej rycynowy i myślę,że się z nim nie rozstanę Fajnie wpływa na włosy, skórki wokół paznokci a nawet na skórę twarzy- robiłam ostatnio olejową maseczkę i fajnie złagodził podrażnienia ( których nabawiłam się na policzkach od nafty pichtowej)
Nabyłam też olejek herbaciany,ale nie bardzo wiem jak go użyć. Czy wymieszać z petroleum i stworzyć tonik, czy nakładać tylko punktowo na wypryski.. Chyba zmieszam z petroleum,a na punktowe nakładanie nabędę drugi
I chyba przerzucę się na stałe na kremy dla dzieci, do ciała. Krem do ciała babydream, pachnie tak samo jak żel,a ja bardzo lubię ten zapach I długo się utrzymuje na skórze No i jest taki naturalny i prosty.. Super.
Narc jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:14   #2477
kasia9513
Zakorzenienie

Jutte może pójdź do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz mu żeby przepisał ci czysty mocznik

czy znacie ''coś'' co by zachowało moje usta gładkie i napięte przez długi czas ?
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:18   #2478
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
Mocznik moja jedyną nadzieją. najchętniej bym go kupiła samego czystego.. lecz czy to możliwe w zwykłej aptece ?
Nie.. ja w zaprzyjaźnionej aptece pytałam.. nie chcieli sprzedać bez recepty. Zamów z mazideł. 30 gram i przesyłka- około 10 zł. Chyba też tak zrobię Spróbuj też codziennie na noc nakladać dużo kremu i na to folia i skarpetki.. na pewno pomoże chociaż trochę. I rano takie miękkie możesz tarką potraktować i znów na to krem. Ale mocznik też mnie kusi, na pewno zamówię prędzej czy później

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Jutte może pójdź do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz mu żeby przepisał ci czysty mocznik

czy znacie ''coś'' co by zachowało moje usta gładkie i napięte przez długi czas ?
Tak, lekarz powinien się zgodzić,ale nie wiadomo ile gram.

A próbowałaś Tisane?
Narc jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:26   #2479
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez Sculpture of Regret Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było tu wspominane o specyfiku Dermogal A+E? Zawiera on olejek z wiesiołka, witaminy A i E oraz glicerynę - zero chemii. Doskonale nawilża, ujędrnia, łagodzi trądzik i atopowe zapalenie skóry. Dziewczyny, to jest rewelacja!!!! Odkryłam to niedawno, a efekty były widoczne już po pierwszym zastosowaniu! Jest to kosmetyk w kapsułkach w kształcie rybek Przez to jest bardzo higieniczny - po prostu ukręca się ogonek, wylewa olejek na skórę i wmasowuje. Olejek jest bardzo wydajny - jedna kapsułka wystarcza na 2-3 aplikacje na twarz. Mam tłustą cerę, więc bałam się, że olejek jeszcze jej zaszkodzi i bardziej natłuści, ale nie! Wystarczy dobrze wmasować i cera robi się matowa! Niesamowite! Od razu po aplikacji skóra jest idealnie nawilżona i gładziutka jak pupa niemowlaka - przez 24 godziny! Po około tygodniu regularnego stosowania zaczęły znikać wszelkie przebarwienia, krosteczki, wypryski... po prostu nie mam słów, jestem zachwycona. Do tego cena ok. 10-12 zł za 48 kapsułek. O tym cudeńku mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Jeżeli już bardzo bardzo chciałabym się do czegoś przyczepić to może zapach nie jest jakiś szczególnie przepiękny, ale przynajmniej nie ma żadnej chemii. Gorąco polecam - najpierw porządnie umyć buźkę, ja robię przed aplikacją peeling cukrowy i jedziemy z Dermogalem
Pozdrawiam

Zazdroszczę, że gliceryna Cię nie zapycha. Olejek z wiesiołka też może mieć działanie komadogenne. Natomiast wit. A jest retinoidem, stąd efekt rozjaśnienia. Generalnie myślę, że to fajna pielęgnacja.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:28   #2480
kasia9513
Zakorzenienie

obleciałam wszystkie apteki w mieście nie mają , powiedzieli że może zamówią - czekam już z miesiąc -.-'
a coś innego ?

EDIT
peeling ust szczoteczką do zębów i smarowanie je miodem też przerabiałam

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-17 o 17:41
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-17, 17:54   #2481
Jutte
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość

to chyba jak pójdę przy okazji do pani dermatolog to chyba powinna mi zapisać co nie :P? bo lekarz pierwszego kontaktu to mi raczej nie zapisze recepty .. niemiła no.. :P

hym.. na usta to właścnie Tisane dobry jest jak Narc pisze oraz wazelnia ;] ja nie wierzyłam w nia do póki mi siostra w Anglii nie kupiła takiej jakby smakowej.;p wydajna i skuteczna albo naturalnie miód ? próbowałaś?

Cytat:
Nie.. ja w zaprzyjaźnionej aptece pytałam.. nie chcieli sprzedać bez recepty. Zamów z mazideł. 30 gram i przesyłka- około 10 zł. Chyba też tak zrobię Spróbuj też codziennie na noc nakladać dużo kremu i na to folia i skarpetki.. na pewno pomoże chociaż trochę. I rano takie miękkie możesz tarką potraktować i znów na to krem. Ale mocznik też mnie kusi, na pewno zamówię prędzej czy później

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Tak, lekarz powinien się zgodzić,ale nie wiadomo ile gram.

A próbowałaś Tisane?
to się dzis "zafoliuje" i zobaczymy
dzięki za pomoc
a tak poza tym wystrzegam się pumeksu bo się przekonałam ze jest po nim jeszcze gorzej po za tym gdzies w jakies gazecie czytałam ze tak właśnie jest :P
cieszę się życiem!
Jutte jest offline  
Stary 2009-08-17, 18:04   #2482
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

musze sprobowac z tym Dermogalem, bo ostatnio zlapalam kilka przebarwien i cholerstwa rozjasnic nie moge; p
Stary 2009-08-17, 18:36   #2483
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

pumeks to zło tylko pogarsza sprawe

ja go raz uzylam, nie mialam wtedy problemow z piętami - wsumie nie wiedzialam co to szorstka skora na piętach czy cos, a użyłam ot tak sobie, za śladami mojej mamy, po pumeksie natychmiastowo urosł mi taki gruby naskorek;/

naszczescie już przywrocilam te pięty do normy po przygodzie z pumeksem - pomogla chyba sól morska (morze martwe chyba pod tym wzgledem najlepsze hehe bo Bałtyk nie wiem czy by dał radę )

do ust polecam CARMEX (jak ktos ma wymagajace- tak jak ja,do mniej wymagajacych napewno by Tisame czy wazelina starczyla)

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-08-17, 18:57   #2484
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
pumeks to zło tylko pogarsza sprawe

ja go raz uzylam, nie mialam wtedy problemow z piętami - wsumie nie wiedzialam co to szorstka skora na piętach czy cos, a użyłam ot tak sobie, za śladami mojej mamy, po pumeksie natychmiastowo urosł mi taki gruby naskorek;/
Nie wiedziałam Ja używam cały czas.. i ciągle to samo,fakt
To jak się pozbyć tego naskórka?
Narc jest offline  
Stary 2009-08-17, 19:08   #2485
Naciaaa1991
Zadomowienie

Ja też nie wiedziałam, że pumeks tak szkodzi... W takim razie muszę powiedzieć mamie żeby zaprzestała jego używania
A.. ma ktoś na to pumeksowe zło, jakieś niezbite dowody?

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline  
Stary 2009-08-17, 19:32   #2486
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Dziewczyny z tym pumeksem to prawda Właśnie dlatego chcę zdobyć ten mocznik i potraktować nim pięty, żeby usunąć martwy naskórek w jakiś inny sposób niż pumeksem... Mam nadzieję, że po moczniku nie będzie gorzej?

Tak się nam tutaj rozkręca wątek o tych mazidłowych NAJeliksirach cudowności (czyli nasze własne kosmetyki) i przeszukuję forum, czy nie ma takiego wątku? Bo chętnie bym sobie poczytała wypowiedzi kogoś, kto już dużo eksperymentował i wie co do czego dodawać
Jeżeli nie ma, to może któraś Wizażanka założy i będzie nam podpowiadać z czym i w jakich proporcjach mieszać hydrolaty/olejki/wodę/mocznik itd
Stary 2009-08-17, 19:46   #2487
inc0rrect
Zakorzenienie

Ja niezbite dowody to mialam

dziewczyny naprawdę darujucie sobie pumeksy, bo chyba nie chcecie miec skory coraz grubszej na pietach (wydaje mi sie że to rozwiazanie dla osob ktore naprawde maja te pięty w oplakanym stanie)

wiecie co może być dobre - taki krem z tej samej firmy co PILARIX chyba też ma 20% mocznika, ale o wiele wiecej kwasu niż Pilarix, tylko nie znam nazwy ale opakowanie to samo, i firma ta sama

o już mam: SQUAMAX (25zł)

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-08-17 o 19:49
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-08-17, 20:39   #2488
kasia9513
Zakorzenienie

znając kozienickie apteki to CARMEX 'a też w nich nie będzie

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-17, 22:57   #2489
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Jeszcze jest taki krem - Oxedermil z 30% mocznika do pięt, łokci itp i chcę go kupić, ale nie było w aptece ;/ Z tej serii jeszcze jest do twarzy 5%... I kapsułek Ortisu, które chciałam też nie było ani chny do włosów Muszę do super-pharmu I o tym CARMEXie mi przypomniałyście trzeba się zaopatrzyć

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-08-17, 23:12   #2490
inc0rrect
Zakorzenienie

a no wlasnie - Kasia - CARMEX tylko w superpharmie

(stan na chwile kiedy się tym interesowalam, może teraz więcej sklepów go sprowadza)

inc0rrect jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości