Patenty na bycie NAJ :) - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-21, 11:25   #2581
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
KZ - krzywe zwierciadło (dział na dietetyce)
P - przytycie
R - redukcja
ED - zaburzenia odżywiania
Dziękuję
Stary 2009-08-21, 11:26   #2582
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Maggie93 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie mam pojęcia co znaczy "KZ", "P", "R" i "ED"
Po drugie nie jestem wcale taka chuda jakby to wynikało z opisu Wiem co to jest anoreksja, bulimia, zawsze byłam chuda i dużo się o tym nasłuchałam od różnych ludzi, ale zapewniam Cię, wcale nie mam zamiaru się głodzić, uwielbiam jeść A tłuszczyk mam i zamierzam z nim walczyć, ale nie za pomocą głodówek czy innych "super diet", tylko za pomocą ćwiczeń
Wiem... ale twoja waga jest niezdrowa... czy nie wolisz przytyć? A możesz jednocześnie tyć i ćwiczyć - to się nie wyklucza... Na prawdę boję się o ciebie...
kasia9513 - ja jakoś dałam radę, mimo że jestem taka jak ty... może źle jesz - wstaw jadłospis na NCJ - Nasze Codzienne Jadłospisy... możesz jesz typowo dla U czyli dla Utrzymania.

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-08-21 o 11:28
201604211131 jest offline  
Stary 2009-08-21, 11:35   #2583
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Wiem... ale twoja waga jest niezdrowa... czy nie wolisz przytyć? A możesz jednocześnie tyć i ćwiczyć - to się nie wyklucza... Na prawdę boję się o ciebie...
Niejednokrotnie próbowałam Wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć, ale bardzo trudno jest przytyć. Już mam taki organizm, mogę się objadać czym tylko chcę, a waga ani drgnie... Najwięcej w swoim życiu ważyłam 50kg (w zimie) ale na wiosnę znowu schudłam do 48, chociaż wcale nie jadłam mniej niż w zimie Nawet cellulit (pierwszego stopnia) mam na udach
Cieszę się, że są ludzie którzy zwracają uwagę na obsesję niektórych dziewczyn dotyczącą swojej wagi, że nie "przechodzą" obok tego obojętnie Mam koleżankę anorektyczkę - waży 36kg przy wzroście 162cm i naprawdę nie chciałabym tak wyglądać
Mimo wszystko dziękuję i poczytam sobie KZ
Stary 2009-08-21, 11:47   #2584
kasia9513
Zakorzenienie

może i tak , ale jestem teraz w okresie dojrzewania więc to zapewne ma też jakiś związek
jem sporo serków , warzyw i owoców , mięsa i wędlin mało

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-21, 13:06   #2585
wadercia
Wtajemniczenie

GG do wadercia

Zgadzam sie ze z tymprzytyciem to nei zawsze jest taka prosta sprawa. Ja od kad zaczelam brac tabetki antykoncepcyjne schudlam i to sporo. Po emisiacu brania wazylam 46kg ( przed braniem 53) czyli spora roznica, a waga spada mi w okresie zimowym. Nie stosowalam diet ani nic innego poniewaz nie potrafie! No i tu jednak eni ejst tak wesolo bo waga wzrosla mi maksymalnie do 49kg przy wzroscie 163cm . Obecnie wchodzac na wage rano waze 47,5. Pije, jem nawet wiecej niz powinnam. Wiec nie zawsze waga jest ustosunkowana do tego jak sie zachowujemy i odzywiamy Ahhh i do dam do tego ze w ogole nie cwicze, z powodu lenia ;p

wymienię

wadercia jest offline  
Stary 2009-08-21, 13:27   #2586
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Ani otyłość, ani zbytnia chudość nie jest patentem na bycie NAJ, więc możemy zakończyć temat
Stary 2009-08-21, 15:15   #2587
Klaudiis
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny tak czytam. Ha i dobrze wiem co to znaczy by szczupłą i mieć odstający brzuch. zmora totalna. w dodatku wszystko w kolo powtarzają ze masz anoreksje. nie nie. Mam ten sam problem i muszę przyznać, że bardzo dużo robiłam. 5 lat ćwiczyłam na treningach regularnie i nic dodatkowo przez ostatnie 7 lat tańczyłam i tez nic. musiałabym zostać chyba atletka jakaś i spalić cały tłuszcz z ciała, bo z brzucha odchodzi na końcu, a jak idzie to najpierw w brzuch. To jest dziedziczne trzeba zaznaczy.

Moj sposób to, to ze muszę pamiętać o tym żeby się nie przejadać i mieć pusty brzuch. Czyli jem raczej małe posiłki regularnie. A rano szklanka letniej wody z sokiem z polówki cytryny. Na gorsze dni ;] łyżka oliwy z oliwek z aloesem (tylko czasem.) wcinam też 'jabcia' ;D

ja po anty nie tyle co zaczęłam tyc, ale biodra troszkę mi się poszerzyły(co mnie cieszy bo byłam jak słup ;D ) i cycki trochę napompowały (to też mnie cieszy)

marzenie: profesjonalny modeling

Edytowane przez Klaudiis
Czas edycji: 2009-08-21 o 15:19
Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-21, 15:21   #2588
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klaudiis Pokaż wiadomość
bo z brzucha odchodzi na końcu, a jak idzie to najpierw w brzuch. To jest dziedziczne trzeba zaznaczy.
ja mam tak samo, tylko że z udami i tyłkiem zawsze najpierw tyję w tych miejscach, a jak chudne to własnie z tamtąd na końcu
ally5 jest offline  
Stary 2009-08-21, 15:29   #2589
Klaudiis
Raczkowanie

to okrutne. kiedyś miałam z tym straszny problem strasznie się przejmowałam, ale mój TŻ jest czarodziejem i mnie pozbawił tego kompleksu nie do końca ale zawsze to coś. Ah. kocham go za to ;D to tez jest mój patent na bycie NAJ- kochany TŻ ^^

Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-21, 15:46   #2590
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klaudiis Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak czytam. Ha i dobrze wiem co to znaczy by szczupłą i mieć odstający brzuch. zmora totalna. w dodatku wszystko w kolo powtarzają ze masz anoreksje. nie nie. Mam ten sam problem i muszę przyznać, że bardzo dużo robiłam. 5 lat ćwiczyłam na treningach regularnie i nic dodatkowo przez ostatnie 7 lat tańczyłam i tez nic. musiałabym zostać chyba atletka jakaś i spalić cały tłuszcz z ciała, bo z brzucha odchodzi na końcu, a jak idzie to najpierw w brzuch. To jest dziedziczne trzeba zaznaczy.

Moj sposób to, to ze muszę pamiętać o tym żeby się nie przejadać i mieć pusty brzuch. Czyli jem raczej małe posiłki regularnie. A rano szklanka letniej wody z sokiem z polówki cytryny. Na gorsze dni ;] łyżka oliwy z oliwek z aloesem (tylko czasem.) wcinam też 'jabcia' ;D

ja po anty nie tyle co zaczęłam tyc, ale biodra troszkę mi się poszerzyły(co mnie cieszy bo byłam jak słup ;D ) i cycki trochę napompowały (to też mnie cieszy)
Ojej, 5 lat ćwiczyłaś regularnie i nadal masz problem z brzuchem? Eh, ja nie wiem co dziewczyny robią,że mają takie śliczne brzuchy.. Ja też jestem bardzo szczupła, a brzuch jak od innej osoby Dieta nie pomaga, ćwiczenia nie wiem,bo za mało ćwiczę i szybko się zniechęcam. Chociaż chyba 8 min trochę mnie ruszyło..

Ja też woda z cytryną,małe posiłki, bo jak nie to od razu balon. Ale już definitywnie koniec tematu, bo to nie ten dział!!

Wracając do NAJ To muszę przyznać,że moja miksturka z soku cytryny,petroleum i olejku herbacianego działa Rozjaśnia ślady po pryszczach A dopiero 2 dzień stosuję. Myślę też,czyby na całą twarz nie nakładać.. Ale narazie muszę pichtowy skończyc, ktory i tak niewiele daje ;D

Jeszcze odnosnie patentow, to mogę chyba zaliczyć do nich NISKOPÓŁKOWE maseczki do włosów np Joanna, Venita, oczywiscie Gloria.. Te maski za 5-6 zl,ktore mozna znalezc na najnizszych polkach,dzialaja na moje wlosy lepiej niz te drogie
Narc jest offline  
Stary 2009-08-21, 17:18   #2591
Klaudiis
Raczkowanie

Aha! jeszcze mój nowy patent. mam okropne problemy z twarzą. Co bym na nią nie dała to po wszystkim mam okropne przesuszenia. A już mieszanka podkład plus słonce to koszmar jakiś. Nie używałam nigdy flitów i raz sie na tym tak przejechałam ze koniec swiata. wiec teraz jak tylko mam zamiar gdziekolwiek wyjsc to filtr filtr i jeszcze raz filtr., zero podkładu bo moja twarz juz wyglada o niebo lepiej. wracajac do tych przeokropnych przesuszen to miałam w domu masc z wit. A kazdemu dobrze znaną. używałam ją na usta czasem do rąk itd ale pewnego dnia postanowiłam zaryzykowac i walnęłam na całą twarz i oto tak znalazłam lekarswo na moje mega przesuszenia. teraz mam gładziudką buzie i jestem z tego bardzo zadowolona. wsmarowuję odrobine rano po oczyszczeniu buzki bo i taknie wychodz e nigdzie a masc zdarzy sie wchlonąc.

Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-21, 18:23   #2592
kasia9513
Zakorzenienie

ja sobie właśnie kupiłam maść z witaminą A i mam zamiar stosować ją na usta i na twarz raz w tygodniu ale najpierw będę musiała zobaczyć czy nie zapycha mnie

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-21, 18:34   #2593
Narc
Wtajemniczenie

No ja też Ehm, te apteczne cudowności Ja planuję jeszcze krem pod oczy Flos-Lek Tani, a ponoć dobry.
Narc jest offline  
Stary 2009-08-21, 18:37   #2594
kasia9513
Zakorzenienie

też czytałam o nim
stojąc w kolejce oglądałam kosmetyki i znalazłam balsam do ust Tisane ale nie kupiłam go bo miałam tylko na ranigast i na maść
a i mam zamiar stosować ją pod oczy ciekawe jak się spiszę
dzisiaj przetestuję maść na twarzy

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-21, 18:39   #2595
MalaArielka
Wtajemniczenie

Ja pewien czas temu też kupiłam maść z witaminą A- stosowałam ją na usta. Pamiętam, że podobało mi się jej działanie. ( Tylko na zaskórniki na linii ust, więc chyba lepiej żebym jak najmniej smarowideł dawała na usta, prawda?)
A tak poza tym polecam olejek rycynowy na rzęsy i brwi( dawno nie stosowałam, ale muszę kupić). Tylko na początku może wypadać więcej włosków. Poza tym olej kokosowy na włosy.
I jeśli ma ktoś problem z cerą naczyniową to podobno hydrolat z kocanki jest dobry.
MalaArielka jest offline  
Stary 2009-08-21, 18:55   #2596
Narc
Wtajemniczenie

O tak, ale my już to wszystko wiemy
Narc jest offline  
Stary 2009-08-21, 19:00   #2597
kasia9513
Zakorzenienie

to ten olejek rycynowy powoduje że rzęsy szybciej rosną ? w aptece go kupujecie ? i za ile ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-21, 19:01   #2598
MalaArielka
Wtajemniczenie

To jeszcze dodam gąbkę antycellilitową, chociaż też na pewno już to wiecie.
Mała buteleczka kosztuje pewnie z 3-4 zł.
Rzęsy szybciej odrastają i są czarniejsze, przez co mogą wydawać się dłuższe. Chociaż efekt na pewno nie będzie spektakularny

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2009-08-21 o 19:04
MalaArielka jest offline  
Stary 2009-08-21, 19:07   #2599
kasia9513
Zakorzenienie

a gdzie kupujesz ?
hmm... ja i tak mam czarne rzęsy więc mi raczej nie będzie potrzebny ale i tak spróbuję
jak go nanosisz na rzęsy ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-21, 19:33   #2600
Narc
Wtajemniczenie

Ogólnie wzmacnia rzęsy Najlepiej go nakładać czystą szczoteczką po maskarze
Ja kupiłam dużą buteleczkę za 5 zł.Mam długie włosy, używam go przed każdym myciem ( przez jakiś czas, potem raz w tygodniu) włosy myję co drugi dzień, więc starczy na około 2 tygodnie. Bo nakładam na całe włosy i skórę głowy. Zresztą jest o tym oddzielny wątek.
Narc jest offline  
Stary 2009-08-21, 19:58   #2601
MalaArielka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a gdzie kupujesz ?
hmm... ja i tak mam czarne rzęsy więc mi raczej nie będzie potrzebny ale i tak spróbuję
jak go nanosisz na rzęsy ?
W aptece.
MalaArielka jest offline  
Stary 2009-08-21, 21:00   #2602
MadameButterfly6
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
No ja też Ehm, te apteczne cudowności Ja planuję jeszcze krem pod oczy Flos-Lek Tani, a ponoć dobry.

Dobry Kupilam niedawno i stosuje dwa razy dziennie plus do tego masaz powiek, zwlaszcza tam pod okiem gdzie wystepuja cienie i naprawde po tym masazu cienie sie rozjasniaja
MadameButterfly6 jest offline  
Stary 2009-08-21, 22:14   #2603
kasia9513
Zakorzenienie

siedzę z tą maścią na twarzy i mam mieszane uczucia - jest ona strasznie tłusta , słabo się wchłania i śmierdzi chyba zaraz wybiorę się do łazienki ją zmyć
na usta jest dobra - dobrze je nawilża i usta mają fajny połysk
EDIT
nie zmyłam jej i chyba nawet dobrze
rano wstałam i pobiegłam do łazienki i co zobaczyłam ? - moja skóra była gładka, nos nie błyszczał się (!), nie zapchało mnie, jednak wydaje mi się że na moim nosku pojawiło się kilka małych wągrów a te co były stały się bardziej czarne - albo mi się wydaje albo na siłę szukałam minusów

Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-22 o 12:28
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-22, 15:44   #2604
Klaudiis
Raczkowanie

U mnie nic takiego sie nie dzieje. Masci nakładam bardzo mało. nie zapycha mnie i właśnie mam po niej gładką i nie świecącą się twarz.

Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-22, 16:49   #2605
kasia9513
Zakorzenienie

ja też nałożyłam jej odrobinę

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-22, 18:24   #2606
Klaudiis
Raczkowanie

Jak dla mnie ona w ogóle nie śmierdzi ;] est tłusta owszem ale gdy sie wklepie mala iloścnie jest to odczuwalne. Ja jestem zadowolona i używam codziennie.

Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-22, 18:34   #2607
kasia9513
Zakorzenienie

ja raczej odstawię ją i będę używała jej w zimę a teraz tylko na usta

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-22, 19:34   #2608
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Ja używam maści z vitaminą A na podrażnienia po depilacji nawet nie zła ale Sudocrem lepszy

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-08-22, 20:40   #2609
Narc
Wtajemniczenie

A ja dziś w przypływie desperacji zaczęłam wyciskać zaskórniki Wycisnęłam tyle co nic, a teraz mam ślady czerwone na całej twarzy
Na nosie kiedyś to utzrymywało się kilka dni :/ Czy wiecie jak to złagodzić i co zrobić,żeby zniknęło szybciej?
Nałożę na noc dużo dermogalu..zobaczymy,ehh: (
Narc jest offline  
Stary 2009-08-22, 20:47   #2610
All_that_jazz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A ja dziś w przypływie desperacji zaczęłam wyciskać zaskórniki Wycisnęłam tyle co nic, a teraz mam ślady czerwone na całej twarzy
Na nosie kiedyś to utzrymywało się kilka dni :/ Czy wiecie jak to złagodzić i co zrobić,żeby zniknęło szybciej?
Nałożę na noc dużo dermogalu..zobaczymy,ehh: (
Tribiotic, olejek herbaciany albo alkohol, może być propolis-do odkażenia plus lioton Panthenol-wspomaga odrastanie skóry.
All_that_jazz jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości