Patenty na bycie NAJ :) - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-27, 23:21   #2791
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

To dodawanie olejku do szamponu jest podobno bardzo skuteczne
Ale nie próbowałam, mi ten olejek przyciemnia włosy, które staram się rozjaśnić...

Szukając nowych patentów natknęłam się na baardzo fajną strone
http://www.moda.pl/artykuly,idk78,ar...ingi-cz-1.html
Najbardziej kusi mnie zrobienie maseczki z bromelainy w proszku
maseczki z pomidora
i zrobienia olejku kokosowego

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-08-27 o 23:24
illegale jest offline  
Stary 2009-08-27, 23:36   #2792
hula_hula
Zakorzenienie

GG do hula_hula

Kokoska można kupic, bardzo zachwalany na Wizazu
hula_hula jest offline  
Stary 2009-08-27, 23:51   #2793
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Tylko ja jakoś nie mogę na niego trafić... a przez internet nie mogę zamówić.
A do tego kokosu to mam wszystkie składniki w domu Można wypróbować...

illegale jest offline  
Stary 2009-08-28, 00:02   #2794
hula_hula
Zakorzenienie

GG do hula_hula

Są w sklepach ze zdrową żywnością, szukaj tam No a jesli nie ma to mozna spróbowac, czemu nie
hula_hula jest offline  
Stary 2009-08-28, 00:23   #2795
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja z czystym sumieniem polecam tego kokoska !

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-08-28, 02:46   #2796
winyl
Zakorzenienie

Skoro już coś o tym wspomniałyście ... macie jakieś sprawdzone sposoby na rozjaśnianie włosów i nie zniszczenie ich przy okazji?

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2009-08-28, 08:47   #2797
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Też bym chciała rozjaśnić włosy chociaż o jeden ton mam średni brąz a jak już wcześniej pisałam rumianek chyba nie jest dobrym wyjściem a szkoda ....

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-08-28, 09:23   #2798
LaylaDamment
BAN stały

Mój patent na bycie naj:seks.Schudniesz,wyrob isz mięśnie,oczy się błyszczą,cera jest zdrowsza...
LaylaDamment jest offline  
Stary 2009-08-28, 10:27   #2799
kasia9513
Zakorzenienie

mi pozostały na czole takie leciutkie dwie linie - zapewne przez to wysuszanie , ale teraz nawilżam skórę dużymi dawkami
przyciemnia włosy ?! to ja muszę zakupić ten olejek z rycyną
ta strona zapowiada się fajnie zaraz poszukam na niej innych fajnych rzeczy

Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-28 o 10:29
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-28, 10:49   #2800
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, że jeszcze kieedyś na początku mojej kariery z rycynką (i Wizażem ) dodawałam parę kropel do szamponu - niby bez sensu, bo nic się nie wchłodnie, bo szampon zmyje... a tu psikus, bo nie dosc, że moje włosy były w fantastycznej kondycji, to jeszcze rosły jak szalone Muszę do tego wrócić!
A włosy po takim myciu szamponem+olejek rycynowy nie były jakby tłuściejsze niż po samym szamponie? Zaciekawił mnie ten 'patent',ale mam przetłuszczające się włosy i trochę się o nie obawiam
Z olejkiem rycynowym miałam kiedyś styczność,ale nakładałam go głównie na rzęsy i efekt po jakimś czasie był bardzo widoczny

Testuję dalej rybki bo twarzy,jakby się powoli uspokajało.Zobaczymy co będzie dalej Jako,że kończy mi się krem do twarzy to kupię sobie dzisiaj ten Babydream z nagietkiem i koniecznie maść na cienie pod oczami i tą z wit. A, bo po ostatnich dostawach w pracy,mam strasznie przesuszone dłonie - myślicie,że pomoże?
witch_18 jest offline  
Stary 2009-08-28, 10:53   #2801
kasia9513
Zakorzenienie

witch_18 ja też dzisiaj idę po ten sam krem
to maść z wit. A pomaga na cienie ?! wydaje mi się że na ręce też pomoże

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-28, 11:37   #2802
Liiii
Zakorzenienie

dziewczynki ja dzisiaj bylam w aptece i pani mi powiedziala ze sa jeszcze rybki z kolagenem, probowala ktoras z was ? ja poki co wzielam te z A+e.

czy ktos moze tuttaj podac przepisy na te toniki naturalne of kors;p

Liiii jest offline  
Stary 2009-08-28, 12:22   #2803
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
to maść z wit. A pomaga na cienie ?!
Nie,na cienie chcę coś innego,ta z wit. A nie jest chyba aż tak wszechstronna
witch_18 jest offline  
Stary 2009-08-28, 12:29   #2804
hula_hula
Zakorzenienie

GG do hula_hula

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
A włosy po takim myciu szamponem+olejek rycynowy nie były jakby tłuściejsze niż po samym szamponie? Zaciekawił mnie ten 'patent',ale mam przetłuszczające się włosy i trochę się o nie obawiam
Z olejkiem rycynowym miałam kiedyś styczność,ale nakładałam go głównie na rzęsy i efekt po jakimś czasie był bardzo widoczny
Nie były To znaczy wiesz, nie można przesadzić, bo jak nalejesz za dużo to faktycznie będzie smoła na włosach. Ja dawałam odrobinkę, dwie-trzy kropelki, troszkę szamponu, troszkę wody i tyle, a po umyciu włosy gładkie, błyszczące i puszyste Dzisiaj do tego wracam, dam wam znać wieczorem albo jutro czy dalej na mnie działa
hula_hula jest offline  
Stary 2009-08-28, 12:43   #2805
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LaylaDamment Pokaż wiadomość
Mój patent na bycie naj:seks.Schudniesz,wyrob isz mięśnie,oczy się błyszczą,cera jest zdrowsza...
Dziewczyno... do czego Ty innych namawiasz? Nie wiesz, że w tym wątku piszą też gimnazjalistki??

ps. ale podpisuję sie pod Twoim ptentem (tylko ja bym z tym chudnięciem uważała... ja akurat wtedy przybieram na wadze... no ale to ja... ja jestem normalna inaczej)
Stary 2009-08-28, 12:56   #2806
PanzerKitty
Wtajemniczenie

D ajcie spokój A myślałam ,że tylko ja jestem normalna inaczej

A może macie jakiś patent na zrytą psychikę

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:05   #2807
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Maść z wit. A jest jak najbardziej wszechstronna.
Na cienie pod oczami też jest dobra, ponieważ wit. A pogrubia naskórek i przez to są mniej widczone. Dodatkowo można ją wcierać w skalp, w suche dłonie, usta, suchą skóre...

Tak, olejek rycynowy przyciemnia włosy, nie każdemu tak mocno, ale moję brązowe włosy były prawie czarne u nasady.
Staram się je rozjaśniać, bo lubię mieć takie jaśniejsze refleksy i zamierzam płukać włosy rumiankiem+sok z cytryny

illegale jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:07   #2808
Klaudiis
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Też muszę tego spróbować. Używam długo olejku rycynowego ale nie zauważyłam, że mi ciemnieją włosy a chciałbym.

marzenie: profesjonalny modeling

Klaudiis jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:34   #2809
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Maść z wit. A jest jak najbardziej wszechstronna.
Na cienie pod oczami też jest dobra
, ponieważ wit. A pogrubia naskórek i przez to są mniej widczone. Dodatkowo można ją wcierać w skalp, w suche dłonie, usta, suchą skóre...
Nie wiedziałam,tak więc zwracam jej honor
witch_18 jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:36   #2810
kasia9513
Zakorzenienie

to fajnie xD będą ją nakładać po oczka
ej dziewczyny znacie jakiś patent na cerę taką ziemistą ? w roku szkolnym męczy mnie to

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-28, 13:48   #2811
Liiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Dziewczyno... do czego Ty innych namawiasz? Nie wiesz, że w tym wątku piszą też gimnazjalistki??

ps. ale podpisuję sie pod Twoim ptentem (tylko ja bym z tym chudnięciem uważała... ja akurat wtedy przybieram na wadze... no ale to ja... ja jestem normalna inaczej)
ja tez sie podpisuje nic tak nie dziala na cere jak to i na psychike

Liiii jest offline  
Stary 2009-08-28, 16:46   #2812
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:

przybieranie na wadze to od antykoncepcji hormonalnej raczej niż od samego seksu...
ale patent fajny- tyle że jak ktoś już ma tę możliwosc

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
kasia9513 no właśnie ja też, ciągle tylko przesuszałam twarz, a tak to wiem, co mam używać i przede wszystkim żeby skóry nie przesuszać.

*Catherrine* ja ostatnio się dużo naczytałam o tonikach zanim sobie zrobiłam.
Jest wiele przepisów np. aspirynowy, zwykły z cytryną, z ogórkiem, ze skórek jabłka, z czosnku, z olejku grapefruitowego, z miodu... wszystkie działają oczyszczająco i tonizująco jednym słowem. Jak chcesz, mogę podać Ci przepis na któryś, albo sama możesz łatwo znaleźć, one są dość popularne.
Można też używać soku z aloesu jako tonik, wode mineralna, Borasol, srebro koloidalne
...No rzeczywiście można się pogubić

MadameButterfly6 Możesz nałożyc na całe włosy na noc, a rano zmyć. Trudno się zmywa, szampon źle się pieni, ale po paru takich nocach z olejkiem włosy są w dużo lepszym stanie. Można dawać na same końcówki, ale rano i tak wypada włosy umyć. Możesz też dodać go do maski na całą noc, np. do Glorii, albo Kallosa, bo są lekkie. Wtedy czepek foliowy i czapka i spać.
Albo na same brwi czy rzęsy, na szczoteczkę po tuszu, albo patyczek czy wacik, tylko nie za dużo, bo potem szczypać może hula_hula już Ci zresztą napisała ; )
illegale, też się już naczytałam o tonikach i mi sie wszystko pomyliło i już nie wiem co najlepsze... napewno też zależy dla kogo..
najprędzej to chyba zrobię sobie aspirynowy, a później zobaczymy
jak masz jakieś przepisy to dawaj tutaj im prostsze tym lepsze, bo na razie nie mogę kupic nic "specjalistycznego"

fajny patent z czapką ja zawsze ręcznikiem czepek owijam, ale się rozwija często... no a jeszcze nocy to by na pewno ie wytrzymał na swoim miejscu... no a czapka super
Stary 2009-08-28, 17:15   #2813
MadameButterfly6
BAN stały

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
przybieranie na wadze to od antykoncepcji hormonalnej raczej niż od samego seksu...

A mi sie wlasnie wydaje ze od tego mi sie cera psuje.... Tzn. nie od moze samego seksu ale od całowania TŻta po całej mojej twarzy i nie tylko

Ale ja nie o tym chcialam Wypróbowałam wczoraj ten olejek rycynowy tak jak mowilyscie. I chcialam sie zapytac po jakim czasie zauwazylyscie ze Wasze rzesy czy tez koncowki wlosow/ paznokcie sa ladniejsze, lepiej odzywione?
MadameButterfly6 jest offline  
Stary 2009-08-28, 19:42   #2814
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Co to to nie... nigdy nie brałam i nigdy nie będę brała piguł. Za dużo znam osób borykających się ze skutkami ubocznymi (w tym jedną osobę po zatorze... No ale jest już o tym masa wątków (nie tylko na wizazu) więc nie będę tu śmiecić)

Przybieram wtedy na wadze, bo czuję się w pełni akceptowana i sobie "popuszczam pasa"

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ale ja nie o tym chcialam Wypróbowałam wczoraj ten olejek rycynowy tak jak mowilyscie. I chcialam sie zapytac po jakim czasie zauwazylyscie ze Wasze rzesy czy tez koncowki wlosow/ paznokcie sa ladniejsze, lepiej odzywione?
W przypadku rzęs widoczny efekt zauważyłam po niecałych 3 miesiącach.
Co do włosów i paznokci wolę się nie wypowiadać, bo mimo, że zauważyłam polepszenie ich stanu to trudno mi powiedzieć na ile jest to wynik stosowania olejku rycynowego a na ile wcierek z protein i ziół.

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-08-28 o 19:44 Powód: literówka
SweetPea jest offline  
Stary 2009-08-28, 20:55   #2815
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Co to to nie... nigdy nie brałam i nigdy nie będę brała piguł. Za dużo znam osób borykających się ze skutkami ubocznymi (w tym jedną osobę po zatorze... No ale jest już o tym masa wątków (nie tylko na wizazu) więc nie będę tu śmiecić)

Przybieram wtedy na wadze, bo czuję się w pełni akceptowana i sobie "popuszczam pasa"
a no chyba że tak
tak () mówiąc też nie chciałabym nigdy brac tabletek...

a patent na bycie naj:
wiedziałam że istnieją, ale średnio wierzyłam w ich skutecznosc, albo raczej w to że akurat mi może byc przydatny - a mowa o antyperspirancie typu etiaxil. Dziewczyny, to jest rewelacja! Sucho pod pachami zawszeeee! Żadnego przykrego zapachu nawet po całym dniu - ani na mnie ani na bluzce, żadnych śladów! Jakby każdy kosmetyk tak działał to by ludzie problemów nie mieli wcale
Stary 2009-08-28, 21:33   #2816
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

*Catherrine* ja stosowałam kiedyś Antidral- rzeczywiście, był bardzo skuteczny, zero potu cały dzień. Niestety podrażniał i trochę wysuszał pachy no i męczyło mnie to, że nie można go używać po depilacji.

Co do toniku, ja narazie zrobiłam sobie taki :
-zaparzyłam rumianek (pół szklanki)
-dodałam sok z 1 cytryny
-dwie łyzki soku z aloesu

Byłam do niego sceptycznie nastawiona, że podrażni, że wyszuszy, że będzie się kleil, ale jest bardzo fajny, tonizuje, oczyszcza i odświeża, nie chce zapeszyć, ale jest chyba lepszy od wszystkich, które kiedykolwiek miałam

illegale jest offline  
Stary 2009-08-28, 22:20   #2817
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
a patent na bycie naj:
wiedziałam że istnieją, ale średnio wierzyłam w ich skutecznosc, albo raczej w to że akurat mi może byc przydatny - a mowa o antyperspirancie typu etiaxil. Dziewczyny, to jest rewelacja! Sucho pod pachami zawszeeee! Żadnego przykrego zapachu nawet po całym dniu - ani na mnie ani na bluzce, żadnych śladów! Jakby każdy kosmetyk tak działał to by ludzie problemów nie mieli wcale
nie chcę gasić Twojego entuzjazmu, ale... czuję się w obowiązku.
Antyperspirant który wychwalasz zawiera związki aluminium. Najgorsze jest to, że nie jest on wyjątkiem - jakieś 90% antyperspirantów zawiera związku aluminium
Antyperspiranty bez aluminium oczywiście istnieją... ale ciężko je nazwać antyperspirantami, bo one raczej nie zmniejszają potliwości (a jeśli już to w niewielkim stopniu), a tylko neutralizują zapach potu...
Związki aluminium są bardzo niebezpieczne - przenikają do limfy i mają dzialanie rakotówrcze. Oczywiście w internecie można znaleźć masę "mądrych i specjalistycznych" artykułów, które temu przeczą (pisanych oczywiście na zlecenie koncernów kosmetycznych).
Z tymi antyperspirantami sprawa wygląda podobnie jak z aspartamem (popularnym słodzikiem dodawanym do wszystkiego). Wszyscy wiedzą, że jest to najbardziej rakotwórczy dodatek spożywczy, ale wszystkie badania na ten temat są dyskredytowane (że błędy metodyczne, że za mała próba, że zły opis... itp.).

Wiem, że spocone pachy nie wyglądają estetycznie... czasami użycie mocnego antyperspirantu jest nie do uniknięcia... ale dobrze być świadomym tego, czym się traktuje skórę i szkodliwe srodki ograniczać do minimum. Myślę, że delikatny dezodorant z apteki do codziennego użytku jest dobrą alternatywą.

Cytat:
Co do toniku, ja narazie zrobiłam sobie taki :
-zaparzyłam rumianek (pół szklanki)
-dodałam sok z 1 cytryny
-dwie łyzki soku z aloesu
Nie za dużo tej cytryny? Nie lepiej byłoby np. wzbogacić tę mieszankę o wywar z bratka albo z lipy, a dać np. tylko łyżeczkę soku z cytryny? Obawiam się, że tonik o takich proporcjach może wysuszyc.. ale pewna nie jestem. Tak sobie tylko gdybam...
Stary 2009-08-28, 22:33   #2818
MadameButterfly6
BAN stały

Tak apropo antyperspirantow to czy to mozliwe zeby byc uczulonym na nie? Zauwazylam, ze po uzywaniu antyperspirantow wyskakuja mi pryszcze... i to takie bolace podskorne gule... Jest na to jakis sposob? I czy to w ogole mozliwe? Dodam ze mialam tak najpierw po antyperspirance adidasa i teraz niedawno kupilam mineralny garniera i to samo....
MadameButterfly6 jest offline  
Stary 2009-08-28, 22:56   #2819
SweetPea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Tak apropo antyperspirantow to czy to mozliwe zeby byc uczulonym na nie? Zauwazylam, ze po uzywaniu antyperspirantow wyskakuja mi pryszcze... i to takie bolace podskorne gule... Jest na to jakis sposob? I czy to w ogole mozliwe? Dodam ze mialam tak najpierw po antyperspirance adidasa i teraz niedawno kupilam mineralny garniera i to samo....
Możliwe, możliwe... chociaż najprawdopodobniej antyperspirant po prostu zatkał Ci gruczoły potowe.
Ktoś nawet założył taki wątek na innym forum: http://www.gimbla.pl/baybus/viewtopic.php?t=12649
Stary 2009-08-28, 22:56   #2820
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

SweetPea przesuszyć tonik i tak musze za pare dni wymienić, więc dam maluko tej cytryny...

w takim razie może polecisz jakiś antyperspirant z apteki

Dobrze, że ja tych antridralów itp już nie używam.
W ogóle często nie chcę mi się nawet takim zwykłym robić, plam nie mam jakichs wielkich...

a może wkładki przeciwpotowe? Co się przykleja pod pachy Przydałoby się coś takiego do szkoły, pod bluzką i tak by nie było widać, a po całym dniu w szkole zawsze czuję się nieświeżo.

illegale jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości