co z tą cerą? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-08, 14:52   #1
margo1986
Raczkowanie

co z tą cerą? :/

Hej Dziewczyny!
Może Wy mi jakoś doradzicie bo nie wiem co zrobic. Mam cerę tłustą a co za tym idzie z tendencją do błyszczenia. Do tego nie trudno o wszelkiego rodzaju niespodzianki: krosty, zaskórniki, wągry. Ale i z takimi problemami nieźle sbie radziłam, dopóki cera nie zaczęła mi sie dodatkowo przesuszac!
Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia i mogłaby mi polecic jakis dobry krem lub kremy nawilżające do takiej cery jak moja?
margo1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 15:45   #2
fhancuzeczka
Raczkowanie

Dot.: co z tą cerą? :/

Mi krosty wysłuszył i nawilżył zwykły krem bambino. A co do 'reszty' to trudno mi cokolwiek powiedziec moze jakies punktowe korektory ziołowe? (ostatnio widziałam w oriflame na bazie olejku herbacianego)buzka
Stary 2006-05-08, 16:26   #3
margo1986
Raczkowanie

W takim razie sprobuje kremu bmbino. Dzieki! Dziewczyny czy ktoras z Was moze jeszcze cos doradzic?
Stary 2006-05-08, 17:30   #4
fistaszkowa
Raczkowanie

mi tez pomaga bambino dobra jest też maseczka z siemienia lnianego, nawadnianie od środka, jakiś delikatny żel myjący, zero alkoholu w kosmetykach, dobry jak dla mniej jest tez krem z iwostinu nawilżajacy o przedłuzonym działaniu z filtrem, sa tez kremy apteczne które bardzo chwalą sobie wizażanki na cery wysuszone po kuracjach antytrądzikowych-poszukaj na forum bo jest tego naprawde dużo powodzenia
fistaszkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 17:39   #5
lobelia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Bambino jest strasznie tłusty - za ciężki dla cery przetłuszającej się i skłonnej do powstawania zaskórników.
lobelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 17:54   #6
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez margo1986
Hej Dziewczyny!
Może Wy mi jakoś doradzicie bo nie wiem co zrobic. Mam cerę tłustą a co za tym idzie z tendencją do błyszczenia. Do tego nie trudno o wszelkiego rodzaju niespodzianki: krosty, zaskórniki, wągry. Ale i z takimi problemami nieźle sbie radziłam, dopóki cera nie zaczęła mi sie dodatkowo przesuszac!
Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia i mogłaby mi polecic jakis dobry krem lub kremy nawilżające do takiej cery jak moja?
Margo, było już mnóstwo wątek na temat pielegnacji takiej cery.
Przede wszystkim: kwasy i filtry.
Przesuszanie jest efektem zbyt mocnych alkoholowych kosmetyków, odstaw je i myj buzię czymś łagodniejszym, bez sls.

Jak czytam o Bambino, to włos mi się jeży - przecież to tak ciezki krem, pełen zapychaczy!
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 17:56   #7
margo1986
Raczkowanie

Dzięki Dziewczyny za pomoc. Zaraz zacznę poszukiwania!
Stary 2006-05-08, 18:05   #8
margo1986
Raczkowanie

kurcze...tak naprawde to ciężko mi cokolwiek znaleźc, do tego pojęcia nie mam o kwasach i filtrach :/
Stary 2006-05-08, 18:33   #9
Sandija
Gość

Margo, czy Ty widzisz mój podpis?
Kliknij na Biochemię, tak jest wszystko o kwasach i filtrach.
Zacznij lekturę od artykułów Basi.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:28   #10
fhancuzeczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jak czytam o Bambino, to włos mi się jeży - przecież to tak ciezki krem, pełen zapychaczy!
no ale mi pomaga
Stary 2006-05-08, 22:50   #11
Sandija
Gość

Fhancuzeczko, ja nie neguję tego, ze Ci pomaga i rozumiem, że chcesz się podzielić odkryciem
Natomiast, jeżeli chodzi o skład, to cery, które mają tendecję do zapychania, powinny bardzo na niego uważać.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 06:58   #12
margo1986
Raczkowanie

Wczraj na noc wypróbowałam bambino, jako ze zawsze jest u nas w domku. Stwierdzilam tez ze po 1 razie nic mi sie nie stanie. I teraz wiem, że dla mnie na twarz sie jednak nie nadaje :/ Ciezki, czulam go na twarzy, moze troche nawilzyl, ale rano nie miglam sie doczekac az wreszcie zmyje go z twarzy
W moim przypadku to teaz by sie przydal krem matujacy, zwalczajacy niedoskonalosci skory i jeszcze dobrze nawilzajacy! Ręce mi opadly!
Stary 2006-05-09, 07:45   #13
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

ja tez sie podpinam!tez mi trzeba takiego kremiku,wlasnie sie zastanawialam czy jest taki co i matuje i nawilza ostatnio mialam wysypke,strasznie mi wysuszyly sie te miejsca po wysypce i sa jednoczesnie tluste i zasuszone,ja nie wiem do czego to dochodzi wyruszam na poszukiwania kremiku na kwc ale oczywiscie czekam na polecone produkty od WAS!! pozdrawiam
Stary 2006-05-09, 08:05   #14
margo1986
Raczkowanie

mnie kiedyś pomagal w miare Biodermine. Zwęzyl pory, pozbyl sie wyprysków, matowil srednio ale nie wysuszal zbytnio. Ale o ile kiedys bylo go ciezko kupic to dzis graniczy to z cudem! Pani w Aptece ostatnio mnie powiadomila zeprawdopodobnie zostal wycofany ze sprzedazy!

Przegladalam tez KWC i zastanawiam sie nad Lysanel Mat na dzien i Lysanel Active na noc, choc w tym drugim nie wspomniano o zadnym nawilzeniu

Miałam tez kiedys z probke Effaclar K ale teraz juz sama nie wiem czy byl dla mnie dobry. Probka to chyba za malo :/
Stary 2006-05-09, 08:07   #15
margo1986
Raczkowanie

Co do nawilzenia znalazlam jeszcze ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8451
Stary 2006-05-09, 08:15   #16
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

wiesz margo wlasnie uzywam tego kremiku ale jest w fazie 'wykonczenia' na noc jak najbardziej kremik super!! ale jesli chodzi o to by i na dzien stosowac,to odpada,zostawia film na twarzy wiec nie dla mnie. mam wrazenie jakby sie nigdy do konca nie wchlonal,a rano jeszcze gorzej,sebum polaczone z kremem,jakis taki dziwny...na noc oczywiscie! a ja potrzebuje wlasnie takiego na dzien by i nawilzal i matowil jednoczesnie bym mogla miec na dzien nie taki tylko matujacy moze masz jakies propozycje?
a bo i lysanle mat uzywalam,ale tez jego jedynym zadaniem jest - matowic,nie doczytalam by i nawilzal.oczywiscie jesli chodzi o matowienie to moj numer 1!! choc wydaje mi sie niewydajny,ma zaledwie 40 ml,a kosztuje ponad 40 zl,oczywiscie jesli Cie na to stac,jak najbardziej polecam! i ma tubke taka 'twarda'wiec ciezko go'wykonczyc'
dlatego teraz uzywam na dzien do matowienia siarkowa moc(tez gdzies tam ocene wystawialm na kwc) cena niewielka a dzialanie extra!!
z biodermine mnie nie pocieszylas;]
matowienie i nawilzanie,znacie??
pozdrawiam
Stary 2006-05-09, 08:27   #17
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12010 mysle ze moze ten bylby dobry,albo...
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12044 tylko swieci mnie ktos gdzie te mincer mona lizy mozna kupic
Stary 2006-05-09, 08:42   #18
margo1986
Raczkowanie

Nad tym z firmy Soraya myslalam kiedys ale nigdzie go nie moglam znalezc Mincer - tez sobie nie przypominam, zebym widziala ten kremik gdzies. Mialm tez kiedys Clearasil mtujący krem nawilżający. Moze nie ma najlepszych opinii na KWC ale pamiętam że podobnie jak po Biodermine nie miałam zadnych syfków, nie wysuszał, ale mat to już w ogole abstrakcja! A na noc tez sie nie nadawal Co do zapychania porów, to już cieżko mi dośc do ladu co je zatykalo
Olusiu a Ty widzialas gdzies ten Care&Control?
Ja moze jeszcze pochodze po aptekach popytam sie, moze sa jakies nowosci?
Stary 2006-05-09, 08:52   #19
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

no właśne chodzi o to ze nie widzialam go nigdzie i mincer mona liza tez chcialam sporbowac,ale nigdzie nie moglam znalezc a i jeden i drugi moze byc dobry a i taniutkie przy okazji,to cos dla mnie tez nad tym clerasilem myslalam,ale jak nie matowi tos ie na dzien nie nadaje a i piszesz ze na noc tez nie ,wiec na co mi taki krem ale dobrze wiedziec
w kazdym razie moze nas ktos odwiedzi i napisz egdzie mozna te wynalazki dostac
a jesli szukasz matowienia to na prawde polecam siarkowa moc
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13386
ale z dostaniem problem,zalezy gdzie go maja,z reszta przeczytaj opinie na kwc.bo metaforka dostala go normalnie w sklepie,to zalezy...
pozdrawiam!!
Stary 2006-05-09, 08:57   #20
margo1986
Raczkowanie

Ja sie porozgladam i napisze niebawem co i jak. Ale milo będzie, jeśli znajdą się jeszcze jakies dziewczyny ktore cos doradza
Stary 2006-05-09, 08:59   #21
Iwona31
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez margo1986
Wczraj na noc wypróbowałam bambino, jako ze zawsze jest u nas w domku. Stwierdzilam tez ze po 1 razie nic mi sie nie stanie. I teraz wiem, że dla mnie na twarz sie jednak nie nadaje :/ Ciezki, czulam go na twarzy, moze troche nawilzyl, ale rano nie miglam sie doczekac az wreszcie zmyje go z twarzy
W moim przypadku to teaz by sie przydal krem matujacy, zwalczajacy niedoskonalosci skory i jeszcze dobrze nawilzajacy! Ręce mi opadly!
Bardzo dobry matujący jest z serii Nivea Vizaż dla cery tłustej i mieszanej, a na marginesie bambino nadaje się tylko na zimę i to jeszcze dla kogoś kto absolutnie nie ma problemów z cerą (dzieci), ponieważ jest to krem tłusty. Tym kremem ewentualnie można smarowac pupcię i brzuszek, no i daje rewelacyjne efekty przy uzywaniu go do stóp na noc w b. dużej ilości.
Z doświadczenia wiem, że sam krem Ci nie pomoże - najlepiej, gdy będziesz używała go wraz z tonikiem i żelem do twarzy.
Ja używałam Toniku Benzacne i krosty poznikały, i nie robiły się następne.
Stary 2006-05-09, 09:00   #22
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

wlasnie to i czekam na spostrzezenia chetnie siem dowiem a moze rzeczywiscie ktosik cos wiecej doradzi... pozdrawiam
Stary 2006-05-09, 09:02   #23
paulucha
Raczkowanie

bardzo dobrze matowi Biodermine jak dla mnie super cera zamtowiona jest nawet na 6-7 godzin dostepny w aptcece 20 zl za 20 ml jest wydajny pozdrawiam

paulucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:04   #24
margo1986
Raczkowanie

jejku mialam nivea visage, ale oddałam koleżance - mi w ogóle nie służyl. Po każdym zastosowaniu wysypywał mnie ropnymi krostkami
Koleżanka jest jednak bardzo z niego zadowolona.
Stary 2006-05-09, 09:08   #25
margo1986
Raczkowanie

O tak Biodermine swietnie matuje ale powiedz mi paulucha: nie masz problemu z dostaniem tego cuda?
Stary 2006-05-12, 07:31   #26
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006
Wink Dot.: co z tą cerą? :/

hej margo! tak szukałam czegoś nawilżającego i przy okazji taniego (bo jesli chodzi o mnie to ostatnio krucho z kasa) no i wynalazlam ten kremik nawilzajacy do cery mieszanej i tlustej,moze ma niewiele opinii na kwc ale te co sa, zapowiadaja goniezle a moze dla Ciebie sie sprawdzi tonik pichtowy jest swietny!! wiec moze i krem sie sprawdzi.tylko jak sama zobaczysz - nie matuje, wiec ewentualnie na noc,jak Ci na macie zalezy nawet jak sie nie sprawdzi to to niewielkie pieniadze (a tubka sporawa)...http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12238
tak mysle moze go sama wyprobuje...jednoczesnie kupilam daxa na dzien i noc dotleniajacy,matujacy ja mu wystawie opnie na kwc tymczasem pozdrawiam gorąco
a jak tam u Ciebie poszukiwania??
Stary 2006-05-12, 22:11   #27
margo1986
Raczkowanie

Oj przepraszam Olusiu, nie było mnie trochę, dziś dopiero wróciłam do domku po cięzkim tygodniu spędzonym na uczelni.
Więc tak: znalazlam krem Care&Control Soraya. Znalazlam go w drogerii Firlit nie wiem czy te drogerie sa tylko w Krakowie czy gdzieś jeszcze, w kazdym badz razie mozna go dostac. I pewnie naltwiej jest dostepny w malych drogeriach. Ja ostatnimi czasy z uprem maniaka chodzilam wylacznie do Rossmann'a ktory fakt, bedac dobra drogeria oferuje tylko wybrane produkty. Olusiu jesli natomiast bedziesz szukac sama po polkach, to krem ten ma takie niezbyt ladne tekturowe opakowanie - doslownie, nie kolorowe tylko tekturowe.

Dodatkowo z tej serii znalazlam inna perelke. Krem nawilzajacy, usuwajacy niedoskonalosci skory czy jakos tak w cenie ok 15zl w ciekawym opakowaniu z pompka, rowniez w tekturowym opakowaniu. Na cala serie Care&Control sklada sie jeszcze jakis krektor i zel punktowy.

I...udalo mi sie znalezc Biodermine! Tym razem wcale nie wybralam sie na polowanie w celu nabycia tego kremu tylko zapytalam w pierwsze lepszej aptece a Pani na to:"Tak mamy!" Tak wiec bez zastanowienie wzielam!
Tak wiec na chwile obecna brakuje mi tylko dobrego nawilzacza ktory nie bedzie "zapychal"
Ten krem pichtowy niezle sie prezentuje, i jest niedrogi.... Moze sie skusze Pichtowy na noc, Biodermine na dzien? Jednak do kosmetykow nabytych w aptece posiadam wieksze zaufanie...
Stary 2006-05-12, 22:23   #28
margo1986
Raczkowanie

Dax dotleniajacy? Nie slyszalam o tym. Tu tez jest jakoas nowosc Daxa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=14021 teraz jeszcze robi sie coraz cieplej i podkład też trzeba dobrac odpowiedni nie zapychajacy... ehh... :/
Stary 2006-05-15, 13:00   #29
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006

nie ma sprawy margo 1986,przeciez sie nie pali
rzeczywiscie u mnie nie ma takiej drogerii...ale moze gdziesik na niego trafie choc ostatnio szukalam,i szukalam i nic,teraz wiem juz za czym patrzec
na razie jestem zaopatrzona w tonik pichtowy i ten kremik,ktory po kilku dniach super sie spisuje,takze sama polecam!! wiadomo ze mi sie kiedys skonczy,takze pozostaw mi tu wrazenia po tych kosmetykach z serii Care & Control bede czekac
kosmetyki apteczne jak najbardziej tak,ale czemu nie polskie naturlane...

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12282 oto ten,sama sprawdź,zachwalaja az siem uszka trzesa ja go niedawno kupilam(za 10,99 w rossmanie),ale jako krem na dzien ma mi sluzyc,wiec poczekam jak mi sie moja superoska siarkowa moc skonczy

tymczasem pozdrawiam,jak odkryje cos jeszcze fanego,bede pisac
Stary 2006-05-21, 07:47   #30
margo1986
Raczkowanie

Eh..niestety nie bede mogla sie narazie podzielic wrazeniami po care&control poniewaz po Twoich zachetach olusiu kupilam pichtowy krem nawilzajacy i jestem wprost zachwycona!
W układzie Biodermine na dzien i pichtowy na noc zaczelam pozbywac sie wszystkich zanieczyszczen! Taka kuracja trwa dopiero tydzien, z pichtowym 3 dni a juz widze zadowalajace efekty! Jak tak dalej pojdzie to w nadchodzace upalne dni bede mogla wyjsc bez pelnego makijazu i co najważniejsze w koncu skora jest nawilzona! Dzieki olusiu! Tysiac razy chyba przegladalam KWC a pichtowy nigdy nie zwrocil mojej uwagi Jesli cos mi jeszcze ciekawego wpadnie w lapki to zaraz napisze. Co do kremu Daxa to raczej nie dla mnie - napisane jest po 35 roku zycia, a ja jestem niedlugo przed 20stką. Pozdrawiam!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości