La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-02, 11:54   #181
uskow
Zadomowienie

Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Nie jestem Sylwiani, ale odpowiem, bo miałam podobnie: moja milośc do AL też jest mocno sinusoidalna - kiedy go kupiłam i raz użyłam, rzuciłam w kąt, bo jego lepienie doprowadziło mnie do rozpaczy, potem odkopałam i zakochałam się, a potem znowu lepienie zaczęło mnie wkurzać...Teraz jestem na etapie miłości
Dzięki

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:04   #182
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agateczka
dziewczyny przyznaje ze nie czytalam calego watku bo czasu brak ale czy na A-L mozna nakladac podklad? wiem ze na avenki mozna a jak jest z tym konkretnym/??
z avonu rozświetlająco-antystresowy
jest taki wątek, czym się można malować na filtrach http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
na avence możesz malować się wszystkim

Edytowane przez sylwiani
Czas edycji: 2006-07-02 o 17:57 Powód: dodanie linka
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:23   #183
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
prawie tak samo, ale nie mogę się zdecydować, czy się zakochać, bo nie cierpię efektu po skrobi
mam to samo z DP - po prostu nie mogę ścierpieć tego efektu "suchego tynku" na twarzy - mimo, że sam filtr zacny....
o niebo lepiej jest z Biodermą , która ze skrobią sobie radzi i buzia wciąż jest miękka , miła i trójwymiarowa

a tak BTW powiedzcie mi, czy ten AL to takie coś mniej lub więcej jak mleczka żelowe Vichy?
Stary 2006-07-03, 09:31   #184
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna
a tak BTW powiedzcie mi, czy ten AL to takie coś mniej lub więcej jak mleczka żelowe Vichy?
Oba po wchłonięciu pozostawiają lepką warstwę. Z tym, że u mnie lepiej i szybciej wchłania się AL, i on zupełnie nie pobiela, a V może pozostawić smugi. Poza tym u mnie lepiej wygląda po zmatowieniu AL i dłużej utrzymuje się mat niż w przypadku Vichy (matuję pudrem jedwabnym do ciała H). Poza tym AL nie czuję na twarzy, a V niestety tak.
Po kilku aplikacjach Vichy mnie wysusza i to go u mnie dyskwalifikuje jako filtr do twarzy.

Podobno całkiem fajne jest nowe mleczko dla dzieci Vichy SPF 50+.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:56   #185
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Podobno całkiem fajne jest nowe mleczko dla dzieci Vichy SPF 50+.
Całkiem fajne, ale piecze jak cholera - wybaczcie. Nie wiem, czy to ja mam skórę rozdrażnioną kwasami (ostatnio tylko co drugi dzień!), czy połączeniem kwasów i LRP DP - ale piecze strasznie, nie odważyłabym się tego aplikować dziecku. Leista konsystencja, zostawia lekko pobieloną paszczę, całkiem nieźle się wchłania... ale mówię o aplikacji popołudniowej, kiedy może się już gorzej wchłąniać niż rano

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:59   #186
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Leista konsystencja, zostawia lekko pobieloną paszczę, całkiem nieźle się wchłania... ale mówię o aplikacji popołudniowej, kiedy może się już gorzej wchłąniać niż rano
czyli jednak pobiela, no to sobie go odpuszczę.
Stary 2006-07-03, 09:59   #187
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Całkiem fajne, ale piecze jak cholera - wybaczcie. Nie wiem, czy to ja mam skórę rozdrażnioną kwasami (ostatnio tylko co drugi dzień!), czy połączeniem kwasów i LRP DP - ale piecze strasznie, nie odważyłabym się tego aplikować dziecku. Leista konsystencja, zostawia lekko pobieloną paszczę, całkiem nieźle się wchłania... ale mówię o aplikacji popołudniowej, kiedy może się już gorzej wchłąniać niż rano
Mnie z kolei nie piecze nic a nic. AL o mało nie wyżało mi twarzy, a przy nim spokój. Miałam tylko 2 próbki po 7 ml, ale mi się bardzo spodobało

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:10   #188
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow
Mnie z kolei nie piecze nic a nic. AL o mało nie wyżało mi twarzy, a przy nim spokój. Miałam tylko 2 próbki po 7 ml, ale mi się bardzo spodobało
ja mam drink musujący na policzkach ale zobaczymy, mam jeszcze jedną próbkę, a opakowanie pełnowymiarowe już kupione

Cytat:
Napisane przez Contax
czyli jednak pobiela, no to sobie go odpuszczę.
Contuś, a który filtr Cię lekko nie pobiela? Bo na mnie wszystkie zostawiają lekko białawą poświatę, łącznie z fluidem Vichy i LRP DP nie jest to z pewnością biel jak po Biodermie (Agnieszką wstrząsają dreszcze)

Stary 2006-07-03, 10:19   #189
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Contuś, a który filtr Cię lekko nie pobiela? Bo na mnie wszystkie zostawiają lekko białawą poświatę, łącznie z fluidem Vichy i LRP DP nie jest to z pewnością biel jak po Biodermie (Agnieszką wstrząsają dreszcze)
mnie nie pobiela AL i FE oraz fluid Vichy
Stary 2006-07-03, 10:26   #190
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
mnie nie pobiela AL i FE oraz fluid Vichy
FE (próbka przypadkiem wpadła w moje łapy - zupełnie mi się nie spodobał ) i Vichy zostawiało poświatę, flaszka AL zostanie otwarta w sierpniu - zobaczymy

Stary 2006-07-03, 11:51   #191
anitaa
Raczkowanie

Mam pytanko co to jest ta skrobia ? Slyszalam ze ladnie matuje skure po uzyciu filtrow, czy mozna ja stosowac po kazdym?
I czy mi nie zaszkodzi (mam cere tradzikowa, tlusta i jednoczesnie naczynkową).
anitaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:52   #192
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
Mam pytanko co to jest ta skrobia ? Slyszalam ze ladnie matuje skure po uzyciu filtrow, czy mozna ja stosowac po kazdym?
I czy mi nie zaszkodzi (mam cere tradzikowa, tlusta i jednoczesnie naczynkową).
Anitko, skrobia to mąka ziemniaczana albo kukurydziana - mozesz jej uzywac zamiast pudru matującego. A czy bedzie nadawala sie do twojej cery - spróbuj!
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:42   #193
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
prawie tak samo, ale nie mogę się zdecydować, czy się zakochać, bo nie cierpię efektu po skrobi
Można go łatwo zniwelować mieszając skrobię z odpowiednim sypkim pudrem.
Ja mieszam dry flo pół na pół z rozświetlającym sypkim Hauschką - efekt piękny, razem z A-L ukrywają wszystko co chcę ukryć.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:09   #194
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
FE (próbka przypadkiem wpadła w moje łapy - zupełnie mi się nie spodobał ) i Vichy zostawiało poświatę, flaszka AL zostanie otwarta w sierpniu - zobaczymy
Ja za FE tyż nie przepadam. Wypla wręcz oczy, nie wspominając o kontaktach i strasznie jest tłusty. Obrzydistwo. Vichy mnie nie pobiela zupełnie i póki co nie mam do niego zastrzeżeń, ale zobaczymy co będzie dalej.
AL tyż lubię, właśnie go wykończyłam ale z otwarciem kolejnej tuby poczekam jak temperatury zejdą do 20 stopni.
Stary 2006-07-03, 21:26   #195
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Można go łatwo zniwelować mieszając skrobię z odpowiednim sypkim pudrem.
Ja mieszam dry flo pół na pół z rozświetlającym sypkim Hauschką - efekt piękny, razem z A-L ukrywają wszystko co chcę ukryć.
no dobra, spróbuję pomieszać, bo do tej pory lekko matowiłam skrobią i na to odrobina pudru, ale ja po skrobi jestem taka papierowa
Stary 2006-07-03, 23:24   #196
anitaa
Raczkowanie

L_V
A no to teraz juz wiem, nie pomyslala bym ze to po prostu mąka tzn myslalam ze to taka zwyczajowa nazwa jakiegos pudru
anitaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:14   #197
marianna
Rozeznanie

No i stało się ....kupiłam AL właściwie sama nie wiem czemu
tzn. wiem - potrzebuje filtra na wyjazd który (hurra!) jednak wypalił, a ja widze dno w mojej avence , biodermy jest jeszcze 3/4 DP pół - a tu tyle cielsk ze mną pojedzie nad morze...
dumałam, dumałam w tej euroaptece aż wydumałam AL-a...bo DP juz nie chcę, biodermy nie mieli, Vichy ma mniejsze PPD (o ppd avenki nie wspominając) - fajne do miasta ale nie na plażę, no i w końcu AL wylądował w koszyku...
zobaczymy co to za cudo....

a tak BTW ktoś ma jakieś doświadczenia z mleczkiem biodermy 50+?
Stary 2006-07-04, 12:51   #198
marcelina73
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Marcelina naprawdę nie ma za co.
Powiedz, co jeszcze dodajesz do serum z wit. C => lecytynę, glicerynę czy wit. E? Może po nałożeniu serum na twarzy pozostaje tłusta warstewka, która upośledza wchłanianie AL i przy kolejnej próbie wsmarowania go, powoduje że właśnie się waży.
Ja do serum z wit. C 15% dodaje tylko 3 kap. wit. E i 5 kropli alkoholu - dla lepszej penetracji serum wgłąb skóry.
Ja do serum ostatnio nie daję nic - nawet vit. E.

Odszczekuję, co wcześniej pisałam - po kilku próbach okazało się - (na dziś ), że powodem tego "ważenia" się AL nie jest serum C.
Raczej występuje to, gdy intensywnie staram się filtr wsmarować - jest go wtedy jakby coraz więcej i zupełnie nie chce się wchłonąć. Lepiej już, jak lekko sie nim posmaryje i dam wchłonąć, ewentualnie za chwilę lekką wklepię/wsmaruję pozostałe smugi.

Zresztą raz jest lepiej a raz gorzej. Dziś np. za chiny ludowe nie chciał mi się wchłonąć, a koniecznie musiałm dokończyć makijaż i wyjść, więc lekko odcisnęłam twarz w chusteczkę i moja twarz wygląda teraz ok - lekko przyskrobiowana.
Ktoś tu pisał (albo w innym wątku) o takim odciskaniu, ale nie pamiętam konkluzji - czy to w znacznym stopniu obniża ochroną? Pewnie trudno odpowiedzieć jednoznacznie.
I jeszcze jedno - 2, 5 ml na twarz i szyję? Bo ostatnio jakieś inne ilości przeczytałam.
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:59   #199
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Ja za FE tyż nie przepadam. Wypla wręcz oczy, nie wspominając o kontaktach i strasznie jest tłusty. Obrzydistwo. Vichy mnie nie pobiela zupełnie i póki co nie mam do niego zastrzeżeń, ale zobaczymy co będzie dalej.
AL tyż lubię, właśnie go wykończyłam ale z otwarciem kolejnej tuby poczekam jak temperatury zejdą do 20 stopni.
A ja znalazłam nieoc inne zastosowanie dla FE, ktore musze zuzuc natychmiast, bo mi sie terminowe 3 m'ce konczą. Otoz dodaje go do odżywki do wlosow, trzeymam minutke czy dwie i splukuje. Tym sposobem mam "filtr" do włosów.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:58   #200
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Ja do serum ostatnio nie daję nic - nawet vit. E.

Odszczekuję, co wcześniej pisałam - po kilku próbach okazało się - (na dziś ), że powodem tego "ważenia" się AL nie jest serum C.
Raczej występuje to, gdy intensywnie staram się filtr wsmarować - jest go wtedy jakby coraz więcej i zupełnie nie chce się wchłonąć. Lepiej już, jak lekko sie nim posmaryje i dam wchłonąć, ewentualnie za chwilę lekką wklepię/wsmaruję pozostałe smugi.

Zresztą raz jest lepiej a raz gorzej. Dziś np. za chiny ludowe nie chciał mi się wchłonąć, a koniecznie musiałm dokończyć makijaż i wyjść, więc lekko odcisnęłam twarz w chusteczkę i moja twarz wygląda teraz ok - lekko przyskrobiowana.
Dobre i to, że chociaż serum zostało wyeliminowane jako winowajca.
Zaobserwowałam ostatno, że jak jest większa wilgotność powietrza to u mnie też AL nie chciał się wchłonąć.
Jak rano nakładam AL na twarz i szyję, wiadomo spieszę się, to od razu całą porcję i czekam jakieś 20-30 minut, i bardzo ładnie się wchłania. Wycieram nadmiar filtra z brwi i matowię twarz i szyję.

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Ktoś tu pisał (albo w innym wątku) o takim odciskaniu, ale nie pamiętam konkluzji - czy to w znacznym stopniu obniża ochroną? Pewnie trudno odpowiedzieć jednoznacznie.
I jeszcze jedno - 2, 5 ml na twarz i szyję? Bo ostatnio jakieś inne ilości przeczytałam.
Odciskanie filtra obniża ochronę filtra, tylko trudno powiedzieć o ile. Ale wiadomo jak jest potrzeba użycia absorbentki "w imię wyższych celów" to podejrzewam, że niejedna z nas tak praktykuje. Byle nie za często.

twarz + szyja => 2,5 ml

Cytat:
Napisane przez L_V
A ja znalazłam nieoc inne zastosowanie dla FE, ktore musze zuzuc natychmiast, bo mi sie terminowe 3 m'ce konczą. Otoz dodaje go do odżywki do wlosow, trzeymam minutke czy dwie i splukuje. Tym sposobem mam "filtr" do włosów.
Wiadomo, potrzeba matką wynalazków.
Stary 2006-07-04, 21:20   #201
marcelina73
Wtajemniczenie

Contax

wielkie dzięki
będę dalej próbować oswoić AL
marcelina73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 08:12   #202
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez marianna
No i stało się ....kupiłam AL właściwie sama nie wiem czemu
No to witaj w klubie, bo wczoraj postąpiłam identycznie - zresztą ta myśl chodziła za mną już od dłuższego czasu .
Stary 2006-07-05, 10:35   #203
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
No to witaj w klubie, bo wczoraj postąpiłam identycznie - zresztą ta myśl chodziła za mną już od dłuższego czasu .
ech...chodzę i myslę myslę i chodzę czy to wogóle otwierać...ta cholerna gliceryna w składzie
a z drugiej strony...kiedy testować filtry jak nie latem? najwyżej rodzinka zużyje
a jak mnie znowu wysypie...a jeśli nie może mi się odmieni i zaprzyjaźnię się z gliceryną....jakie życie stałoby się łatwiejsze
Stary 2006-07-05, 13:35   #204
sylwiani
Zadomowienie

powoli go oswajam, ale mnie z kolei wkurza ten gorzelniany zapach
Stary 2006-07-05, 13:41   #205
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
powoli go oswajam, ale mnie z kolei wkurza ten gorzelniany zapach
jeśli śmierdzi gorzelnią tak jak DP - to będzie musiał mieć dużo innych plusów żebym go polubiła
Stary 2006-07-05, 14:53   #206
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez marianna
jeśli śmierdzi gorzelnią tak jak DP - to będzie musiał mieć dużo innych plusów żebym go polubiła
Tak bardzo to aż nie
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 16:32   #207
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Tak bardzo to aż nie
jestem raczej abstynentką, więc mnie to wkurza, ale w piątek na mini wakacje, to nie będę czuła , tylko boję się, że tonę piasku na twarzy przywiozę
Stary 2006-07-05, 17:17   #208
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Ostatnio stałam się posiadaczką tego Antka i niestety nie jestem zadowolona. Jest bardzo w stylu Avenek, ja tak to widzę. Przede wszystkim zbyt treściwy jak dla mnie. Dwa- pobiela! Cholera robi to na mojej twarzy, a tak kusiła mnie ta wizja "delikatnego tonowania". Gdzie tam. Żadne tonowanie, mnie pobiela, wchodzi w brwi...Trzy- wałkuje się. Jestem bardzo na nie. Dam jeszcze szansę, przemyślę, ale czarno to widzę.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:28   #209
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez koko
Ostatnio stałam się posiadaczką tego Antka i niestety nie jestem zadowolona. Jest bardzo w stylu Avenek, ja tak to widzę. Przede wszystkim zbyt treściwy jak dla mnie. Dwa- pobiela! Cholera robi to na mojej twarzy, a tak kusiła mnie ta wizja "delikatnego tonowania". Gdzie tam. Żadne tonowanie, mnie pobiela, wchodzi w brwi...Trzy- wałkuje się. Jestem bardzo na nie. Dam jeszcze szansę, przemyślę, ale czarno to widzę.
Koko, on tonuje tylko nałożony na coś z witaminą C, np. serum lub Active C.
A solo mnie nie pbiela ani się nie wałkuje, ale już słyszałam takie głosy.
Za to we mnie coś się ostatnio lepiej wchłania, ki diabeł...?
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:48   #210
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Koko, on tonuje tylko nałożony na coś z witaminą C, np. serum lub Active C.
A solo mnie nie pbiela ani się nie wałkuje, ale już słyszałam takie głosy.
Za to we mnie coś się ostatnio lepiej wchłania, ki diabeł...?
Koko Joasia ma rację, żeby AL miał ładny kolorek musi być wit. C. Sama zauważyłam, że na świeżym serum z wit. C daje jeszcze fajniejszy kolorek.
Zaś nałożony na serum Pauli nie tonuje, ale i nie pobiela.
Ja od razu ładuję na twarz i szyję 2,5 ml i czekam, aż się wchłonie. Po około 20 - 30 min. ładnie wsiąka.
Masz rację ma tendencje do osadzania się w brwiach. Jak je przeczesuję szczoteczką to wyłażą takie malutkie kuleczki. I dlatego przed matowieniem dokładnie wycieram wacikiem brwi z resztek AL.

Wg mnie AL jest trochę podobny do emulsji Avene.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości