La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-05, 19:51   #211
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1
Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Zauwazyłam też, że AL przyskrobiowany, wygląda dużo lepiej, czyli naturalniej, na podkładzie z witaminy C - kiedy kładę go na gołą skórę, skrobia jest widoczna i nie daje już tak ładnego efektu.
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:24   #212
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Zauwazyłam też, że AL przyskrobiowany, wygląda dużo lepiej, czyli naturalniej, na podkładzie z witaminy C - kiedy kładę go na gołą skórę, skrobia jest widoczna i nie daje już tak ładnego efektu.
U mnie efekt jest identyczny w obydwu przypadkach - czyli bardzo ładny.
Popołudniu nakładam na gołą skórę, nie mam już czasu na bawienie się z active c.
Wogóle to jestem zaskoczona tym jak świetnie A-L nakłada się na active-c.
Mimo, że jest raczej przyciężki, nie mam żadnych problemów z nałożeniem 2ml na twarz.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 09:17   #213
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

No i się skusiłam , mimo tego alkoholu w składzie... i żyję póki co . Muszę przyznać, że pierwsze wrażenia raczej pozytywne. Mianowicie:
  • wchłanialność przepisowej ilości - dałam radę nałożyć
  • lepienie - duże
  • błysk - niczym lusterko na twarzy, bądź tafla wody odbijająca światło
  • matowienie - dry flo radzi sobie znakomicie
  • inne skutki typu szczypanie, pieczenie podczas nakładania - nie zaobserwowano, ale wokół oczu duża doza ostrożności
  • i jeszcze jedno - zmywałam go żelem do twarzy i wtedy wlazł do oczu, co nie było przyjemne, powiem więcej - okropne.
Zatem ma u mnie szansę awansować na twarzowy filtr. Tym bardziej, że obecne warunki, w których testujemy filtry są delikatnie mówiąc ekstremalne .
Stary 2006-07-11, 12:40   #214
sylwiani
Zadomowienie

podarowałam go mamie, jest teraz nad morzem, a ja już wróciłam, pokazałam ile nakładać i na drugi dzień mówię, żeby się posmarowała, bo wychodzimy na plażę, a ona do mnie, że już się smarowała, tyle ile jej pokazałam i co? absolutne wchłonięcie po 5 min niemalże do matu
przeżyłam szok
więc może z wiekiem pozbędziemy się problemu błysku absolutnego
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 09:44   #215
agateczka
BAN stały

hej dziewczyny, czy jezeli poloze AL po przetarciu skory tonikiem aspirynowym to zmieni kolor?
agateczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:12   #216
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez sylwiani
podarowałam go mamie, jest teraz nad morzem, a ja już wróciłam, pokazałam ile nakładać i na drugi dzień mówię, żeby się posmarowała, bo wychodzimy na plażę, a ona do mnie, że już się smarowała, tyle ile jej pokazałam i co? absolutne wchłonięcie po 5 min niemalże do matu
przeżyłam szok
więc może z wiekiem pozbędziemy się problemu błysku absolutnego
Sugerujesz więc, że jest szansa na brak błysku Byłoby fajnie
Stary 2006-07-14, 12:14   #217
obca
Zadomowienie

u mnie AL ostatnio zyskał trochę "punktów"

okazuje się, że do użycia na szybko, po basenie nadaje się nawet lepiej niż DP 60.. dobrze się rozprowadza (jak zwykły krem), szybciej się wchłania, łatwo matuje, no a bez serum C pod spodem nie robią się raczej żadne brzydkie zacieki
ostatnio nie miałam czasu na użycie skrobi (bo pędziłam do autobusu) a po powrocie do domku okazało się że twarz wcale nie wygląda jak posmarowana smalcem i jest praktycznie matowa (fakt że dawka była nieco mniejsza od przepisowej, a jednak byłam mile zaskoczona)
do tego mam wrażenie że trochę uspokaja buźkę po kontakcie z chlorowaną wodą (a mam cerę niesamowicie wrażliwą)..

coś mi się wydaje że teraz będę musiała powiększyć zapasy AL (bo DP 60 mam już na jakieś 3 miesiące
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 15:41   #218
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Sugerujesz więc, że jest szansa na brak błysku Byłoby fajnie
też tak myślę, tylko czy doczekam?
Stary 2006-07-14, 16:58   #219
mart.
Raczkowanie

http://www.kosmetykinaturalne.sklep....produkt&id=118

czy ten puder sie nadaje na anthelios? Wiem ze ktoras z was o nim pisala ale teraz nie moge znalezc tego postu.
A jak z kolorkiem?
mart. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:57   #220
Contax
Zakorzenienie

mart.
Puder rozświetlający Hauschki jest bez talku, ale zawiera mikę, która destabilizuje filtry, używamy go jest jako tzw. mniejsze zło i nie bezpośrednio na filtr, tylko na uprzednio zmatowioną skrobią twarz.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 10:14   #221
grazia
Raczkowanie

czytam i czytam o pudrach na filter i juz troche wiem, powiem szczerze ze od jakis trzech lat uzywam tego kremu i nie wiedzialam ze sie destabilizuje pod wplywem niewlasciwych pudrow, musze zatem zrobic zakupy tych wlasciwych pudrow ,tylko zagladam na stronke przez Was podana -mazidla .pl i nic mi sie nie otwiera a zainteresowal mnie ten puder Dry Flo co i kieszeni nie rujnuje, gdzie mozna go kupic ????
grazia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 10:15   #222
grazia
Raczkowanie

I jeszcze mam pytanko -ta skrobia to jaka??-ziemniaczana zwykla czy kukurydziana?
grazia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 10:17   #223
Akszeinga
Zadomowienie

Dry Flo to właśnie modyfikowana skrobia do kupienia na www.mazidla.com
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 00:29   #224
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez grazia
I jeszcze mam pytanko -ta skrobia to jaka??-ziemniaczana zwykla czy kukurydziana?
Dry Flo to kukurydzianka
Stary 2006-07-18, 15:56   #225
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Kochane filtromaniaczki, ja filtruje sie co prawda od niedawna, ale mam juz male porownanie- zaczelam wlasnie od AL LRP, pozniej bylo kilka probek kremu Avene-albinosa i biala Avene (filtr mineralny), ten ostatni filtr- totalna porazka, lepiszcze i w dodatku mimo, ze bezzapachowy, po jakims czasie na twarzy czulam okropny, mdly "zapach". z racji, ze w okolicznych aptekach nigdzie jakos nie ma kremiku 50 + Avene, wiec przeprosilam sie z AL LRP na poczatku AL wydawal mi sie strasznie lepki i nie moglam go niczym zmatowic. ale kilka dni temu nalozylam AL na twarz po ok 15-20 min twarz oproszylam delikatnie skrobia ziemniaczana i doznalam olsnienia - twarz jak nie moja, lepkosc znikla, strefa T zmatowiona (ale nie jest to plaski mat, ktorego osobiscie nie lubie), pod koniec dnia nos troszke sie swiecil, wiec nalozylam na twarz odrobinke pudru sypkiego Clinique - Blended Face Powder i bylo idealnie tak wiec to jest chyba moj filtr zadnych niespodzianek po Al nie zauwazylam, twarz tak delikatnie rozjasniona, tylko pod filtr bede nakladac dodatkowo krem nawilzajacy (planuje zakup Active C, ten duet jest ponoc idealny, swietnie tonuje), bo skr.ziemniaczana jednak troszke miejscowo wysusza twarz, na szczescie nie mam suchej, tylko mieszana.
tak wiec Aqua Lait polecam cerom mieszanym, no i jeszcze dodam cena ok 60 zl za 100ml, czyli mamy 2x wiecej filtra niz Avene w tej samej cenie

Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 17:57   #226
Contax
Zakorzenienie

Chomiczko spróbuj skrobi kukurydzianej, ona tak nie wysusza jak ziemniaczanka. Twarz zmatowiona kukurydzianką wygląda ładniej.
Stary 2006-07-19, 10:56   #227
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Contax
Chomiczko spróbuj skrobi kukurydzianej, ona tak nie wysusza jak ziemniaczanka. Twarz zmatowiona kukurydzianką wygląda ładniej.
Contax, Twoja pomoc jest dla mnie nieoceniona
wczoraj przekopywalam biochemie w poszukiwaniu info o kukurydziance i ziemniaczance i rzeczywiscie, jest tak jak mowisz, kukurydzianka mniej wysusza twarz

Stary 2006-07-19, 12:16   #228
Kasia_L
Zadomowienie

Cool Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Ależ wczoraj doznałam pieczenia oka . Leżę sobie, oglądam tv, aż tu nagle zaczyna łazwić mi lewe oko (czasem tak po prostu mam ), ta łezka spływa po policzku. Jakimś cudem AL musiał przemigrować do oka, a wtedy to pieczenie nieziemskie .

Ale i tak go lubię jak narazie . Po prostu z AL trzeba chyba dużo ostrożności, jeśli o gałki oczne chodzi.
Stary 2006-07-19, 12:22   #229
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Ależ wczoraj doznałam pieczenia oka . Leżę sobie, oglądam tv, aż tu nagle zaczyna łazwić mi lewe oko (czasem tak po prostu mam ), ta łezka spływa po policzku. Jakimś cudem AL musiał przemigrować do oka, a wtedy to pieczenie nieziemskie .

Ale i tak go lubię jak narazie . Po prostu z AL trzeba chyba dużo ostrożności, jeśli o gałki oczne chodzi.
no tak, ale ja noszę soczewki i wolę nie ryzykować
Stary 2006-07-19, 12:26   #230
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez sylwiani
no tak, ale ja noszę soczewki i wolę nie ryzykować
Racja
Stary 2006-07-19, 16:02   #231
Kate30
Zakorzenienie

Ja noszę soczewki i AL im absolutnie nic złego nie robi.
Wkrótce wykończę drugą tubę.
Nie chcę zanudzać, ale dla mnie AL to długo poszukiwany ideał.
Jestem nad morzem już 4 tydzień w idealnej słonecznej aurze. Na twarzy nie mam śladu opalenizny - reaplikuję raz dziennie ok 13. Nakładam grubaśną warstwę, na twarz ponad 2 ml.
Wchłania się dobrze, wygląda pięknie.
Co najważniejsze dla mnie to fakt, że nie wywołał u mnie jeszcze żadnego wyprysku, nie zapycha porów, tak gładkiej buzi jak po A-L i Active - c nie miałam jeszcze nigdy.

Na twarzy siedzi dzielnie nawet w największy upał, zmywając czuję pod palcami grubą warstwę i muszę się natrudzić by ją dokładnie usunąć.

Nie wysusza mimo alkoholu, często stosuję na gołą cerę, nie podrażnia mi oczu.

Same zalety.
Stary 2006-07-19, 16:42   #232
anytsuj
Zadomowienie

Ja stosuje na "gołą" cerę, mam wrażliwą i suchą skórę nic mnie nie szczypie, nie swędzi nie miałam z AL problemów.
Mało tego to jest mój pierwszy filtr i od razu trafiony! Albo poprostu nie mam porównania...
anytsuj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:27   #233
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Contax, Twoja pomoc jest dla mnie nieoceniona
wczoraj przekopywalam biochemie w poszukiwaniu info o kukurydziance i ziemniaczance i rzeczywiscie, jest tak jak mowisz, kukurydzianka mniej wysusza twarz
cieszę się, że Ci pomogłam
a jeszcze lepsza jest modyfikowana skrobia kukrydziana dry flo => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Stary 2006-07-19, 18:41   #234
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja noszę soczewki i AL im absolutnie nic złego nie robi.
Wkrótce wykończę drugą tubę.
Nie chcę zanudzać, ale dla mnie AL to długo poszukiwany ideał.
Jestem nad morzem już 4 tydzień w idealnej słonecznej aurze. Na twarzy nie mam śladu opalenizny - reaplikuję raz dziennie ok 13. Nakładam grubaśną warstwę, na twarz ponad 2 ml.
Wchłania się dobrze, wygląda pięknie.
Co najważniejsze dla mnie to fakt, że nie wywołał u mnie jeszcze żadnego wyprysku, nie zapycha porów, tak gładkiej buzi jak po A-L i Active - c nie miałam jeszcze nigdy.

Na twarzy siedzi dzielnie nawet w największy upał, zmywając czuję pod palcami grubą warstwę i muszę się natrudzić by ją dokładnie usunąć.

Nie wysusza mimo alkoholu, często stosuję na gołą cerę, nie podrażnia mi oczu.

Same zalety.
on mi nie migruje do oczu, ale jak go mam na twarzy to boję się, że wszystko się do mnie przyklei , a po zmatowieniu mam na twarzy ciasto i jak się podrapię, to mi to ciasto schodzi
ale jak już wcześniej pisałam, na twarzy mojej mamy wchłania się prawie do matu, co pozwala mi mieć nadzieję
Stary 2006-07-19, 20:23   #235
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez sylwiani
on mi nie migruje do oczu, ale jak go mam na twarzy to boję się, że wszystko się do mnie przyklei , a po zmatowieniu mam na twarzy ciasto i jak się podrapię, to mi to ciasto schodzi
ale jak już wcześniej pisałam, na twarzy mojej mamy wchłania się prawie do matu, co pozwala mi mieć nadzieję
Sylwiani, jak dlugo czekasz po nalozeniu AL przed skrobia? moze to zalezy od rodzaju skrobii? ja uzywam ziemn. i mat jest, tylko na twarzy jak delikatnie dotkne np policzka wyczuwam skrobie (a staram sie uzywac minimalne ilosci skrobii), poza tym ziemniaczana jednak troche podsusza twarz (ja mam cere mieszana). planuje wyprobowac kukurydzianke. moze Tobie tez to pomoze?

Stary 2006-07-20, 15:43   #236
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Sylwiani, jak dlugo czekasz po nalozeniu AL przed skrobia? moze to zalezy od rodzaju skrobii? ja uzywam ziemn. i mat jest, tylko na twarzy jak delikatnie dotkne np policzka wyczuwam skrobie (a staram sie uzywac minimalne ilosci skrobii), poza tym ziemniaczana jednak troche podsusza twarz (ja mam cere mieszana). planuje wyprobowac kukurydzianke. moze Tobie tez to pomoze?
właśnie przymierzam się do tej dry flo z mazideł
Stary 2006-07-21, 06:28   #237
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
U mnie A-L z czasem zaczął się coraz lepiej wchłaniać. Używam go już ponad 2 miesiące codziennie. Na początku było ciężko, obecnie wchłania się nieźle.
Jeśli nie mam czasu to nie czekam na wchłonięcie tylko od razu pudruję moją mieszanką dry-flo z sypkim H i efekt jest bardzo dobry.
O cieście mowy nie ma.
Wchłania się równie dobrze na active-c jak i na gołą skórę.
A-L jest bardzo trwały i to w nim chyba najbardziej cenię. Cały czas czuję jego grubą warstwę na twarzy, ale oczywiście twarzy nie dotykam.
Stary 2006-07-21, 11:47   #238
sylwiani
Zadomowienie

Kate30
widzę, że wstałaś rano, aby odrobić pracę domową
a tak serio bardzo miło Cię widzieć
jak posiedzę miesiąc nad morzem, to pewnie też mi się wszystko wchłonie, bo jak ostatnio wróciłam z plaży, to mi się krem avenki do matu wchłonął
ale tydzień wakacji dopiero przede mną, a na razie za tydzień jadę po swojego najstarszego "aniołka" i aż mi skóra cierpnie na myśl o "przywracaniu go do pionu" po trzech tygodniach laby u dziadków
Stary 2006-07-21, 11:59   #239
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Chomiczka długo czekam, bo jak nawet wyjdę rano do sklepu, to niekoniecznie muszę przypudrować, bo to taki maleńki osiedlowy, obok klatki, a codziennie rano nie biegam
Stary 2006-07-24, 12:53   #240
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

zużyłam z pół tubki Aqua-Lait, resztę rozdałam w postaci próbek nie jest to ulubiony filtr mojej mieszanej cery, tym bardziej na lato. na zimę może. przypomina mi bardziej treściwe Avenki niż alkoholowe LRP, chociaż alkohol w nim czuć - ale naczynek mi nie podrażniał. w tubce ma jasnożółtawe zabarwienie, ale na skórze jest biały (nie używałam wit. C pod spód). nie wchłaniał się u mnie praktycznie wcale, znacznie bielił, nieco się lepił, właził w bruzdy na szyi. mimo deklaracji "water and sweat multiresistant", pod wpływem potu biel wyłaziła na wierzch. czasami miałam wrażenie, że pory mam bardziej rozszerzone w czasie jego stosowania, ale może to przez ten upał (znaczy, że na moje pory tak upał działa, nie na wzrok czy mózg ).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości