La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-24, 13:30   #241
agaku
Rozeznanie

Dot.: La Roche-Posay Anthelios Aqua Lait SPF 50+/PPD 28

Na razie dzielnie stosuję AL, choć nie jest to mój ulubiony filtr. Moje wrażenia:
- świeci się okrutnie i lepi niemiłosiernie;
- podkreśla bruzdy na szyi;
- potrzebuję bardzo dużo czasu, aby 2 ml wmasować w twarz i szyję (dlatego m.in. postanowiłam zuzyć go latem, aby nie męczyć się, kiedy będę chodzić do pracy);
- wchlania się bardzo długo;
- na serum z wit. c ładnie tonuje twarz;
- po kilkunastu minutach "wychodzi" spod Hauschki (aczkolwiek przy mojej tłustej cerze każdy filtr, który stosowałam, tak robi);
- cały czas czuję, że mam na twarzy filtr.

Podsumowując - filtr nie dla mnie
agaku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 20:46   #242
Voodia
Wtajemniczenie

Dziś zaopatrzyłam się we flachę AL; mleczko Avene zaczęło mnie zapychać ( a już zdążyłam zrobić zapas, zużyję w zimie) Miałam nadzieję, że Antek będzie dużo lżejszy od Avenki, ale niestety- jest lżejszy tylko troszkę Za to bardzo ładnie się prezentuje na mojej paszczy- jakby ją optycznie wygładzał Wchłania się powoli, błyszczy w normie (całe szczęście łatwo go zmatowić), klei znacznie mniej od Avenki Nie bieli nic a nic
Zionie procentami, ale ja ostatnio na wakacjach wciąż otoczona procentami, więc przeżyję. Choć pod oczy walę jednak Avenkę- "just in case"
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:44   #243
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Voodia
Dziś zaopatrzyłam się we flachę AL; mleczko Avene zaczęło mnie zapychać ( a już zdążyłam zrobić zapas, zużyję w zimie) Miałam nadzieję, że Antek będzie dużo lżejszy od Avenki, ale niestety- jest lżejszy tylko troszkę Za to bardzo ładnie się prezentuje na mojej paszczy- jakby ją optycznie wygładzał Wchłania się powoli, błyszczy w normie (całe szczęście łatwo go zmatowić), klei znacznie mniej od Avenki Nie bieli nic a nic
Zionie procentami, ale ja ostatnio na wakacjach wciąż otoczona procentami, więc przeżyję. Choć pod oczy walę jednak Avenkę- "just in case"
Też tak robię: pod oczy idzie Avenak, bo jednak procentów by moje oczy nie "zniesły", a na resztę twarzy AL.
Dobra wiadomośc jest taka, że przy drugim opakowaniu AL wchłania się w moją twarz dużo lepiej, chociaż reszty pielęgnacji nie zmieniłam.
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:43   #244
anah
Zakorzenienie

Przeczytałam ten wątek i jestem gotowa wypróbować "wasz filtr". Jedyny jaki mi do tej pory pasował to Anthelios DP 60, ale wkurzyłam się na niego ostatnio bo dusi mi twarz. Zawsze po posmarowaniu filtrem buzi czułam, że on tam jest, ale to co przechodzę ostatnio to masakra Byc moz to wina pogody, ale dzisiaj miałam wrażenie że moja skóra nie oddycha i wcale się nie zdziwię jeżeli za kilka dni zobacze jakies pozatykane pory. tyle miałam spokoju aż tu kilka dni temu pojawiły się jakieś małe niespodzianki (na całe szczęście szybko znikają). Nie pozostaje mi nic innego jak uderzyc po próbki. Może on nie będzie dusił mi twarzy, bo w takim razie nie mam juz dużego wyboru. Mam nadzieję, że nie marudziłam za bardzo
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:45   #245
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anah
Przeczytałam ten wątek i jestem gotowa wypróbować "wasz filtr". Jedyny jaki mi do tej pory pasował to Anthelios DP 60, ale wkurzyłam się na niego ostatnio bo dusi mi twarz. Zawsze po posmarowaniu filtrem buzi czułam, że on tam jest, ale to co przechodzę ostatnio to masakra Byc moz to wina pogody, ale dzisiaj miałam wrażenie że moja skóra nie oddycha i wcale się nie zdziwię jeżeli za kilka dni zobacze jakies pozatykane pory. tyle miałam spokoju aż tu kilka dni temu pojawiły się jakieś małe niespodzianki (na całe szczęście szybko znikają). Nie pozostaje mi nic innego jak uderzyc po próbki. Może on nie będzie dusił mi twarzy, bo w takim razie nie mam juz dużego wyboru. Mam nadzieję, że nie marudziłam za bardzo
jeśli DP dusi ci twarz, to AL nie radzę, bo on nie tylko dusi, ale jeszcze "klajstruje", używałam obu i DP to przy nim lekki kaliber
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:35   #246
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
jeśli DP dusi ci twarz, to AL nie radzę, bo on nie tylko dusi, ale jeszcze "klajstruje", używałam obu i DP to przy nim lekki kaliber
Potwierdzam
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:13   #247
anah
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak załamac się bo wszystkie inne odpadają. Mam nadzieję, że jak skończą się upały, będzie lepiej Grunt to pozytywne myślenie (i kto to pisze?wieczna malkontentka )
Stary 2006-07-26, 12:39   #248
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anah
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak załamac się bo wszystkie inne odpadają. Mam nadzieję, że jak skończą się upały, będzie lepiej Grunt to pozytywne myślenie (i kto to pisze?wieczna malkontentka )
wiesz, ja używałam ostatnio duetu biodermy (sprayu 40 i ar tonującej) i całkiem kekko się czułam, niestety "pojechał" z synem nad morze, a nie chcę drugiego otwierać
Stary 2006-07-26, 12:40   #249
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Potwierdzam
ale się wykształciłam przy was, aż mi miło, że Kate30 się ze mną zgadzasz
Stary 2006-07-27, 22:13   #250
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
wiesz, ja używałam ostatnio duetu biodermy (sprayu 40 i ar tonującej) i całkiem kekko się czułam, niestety "pojechał" z synem nad morze, a nie chcę drugiego otwierać

Bioderme znam tylko z próbek, ale nie powaliła mnie na kolana tonujących filtrów nie używam, bo kolory są tragiczne, wszystko za ciemne, a ze mnie typowy trupek. Sprayu przyznam, że nie próbowałam. Może akurat...
Sylwiani dzięki za rady
Stary 2006-08-01, 13:03   #251
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anah
Bioderme znam tylko z próbek, ale nie powaliła mnie na kolana tonujących filtrów nie używam, bo kolory są tragiczne, wszystko za ciemne, a ze mnie typowy trupek. Sprayu przyznam, że nie próbowałam. Może akurat...
Sylwiani dzięki za rady
to widzę, że podobna karnacja do mojej
Stary 2006-08-01, 21:56   #252
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
to widzę, że podobna karnacja do mojej

Wszystko na niej widać, każde przebarwienie i krosteczkę, z odległosci pięciu kilometrów Jest przeraźliwie blada i wydaje mi się, że nawet przezroczysta Dawnymi czasami, jak sie opaliłam, to wyglądałam super, wszystko mi stonowało a przez ostatnie kilka lat, kiedy unikam słońca, to mogę świecic w ciemności, biała dama jest przy mnie sciachana na brąz (chyba trochę przesadziłam, ale zostawiam )

mały off top wyszedł. Mam nadzieję, że nie dostanę
Stary 2006-08-02, 15:04   #253
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anah
Wszystko na niej widać, każde przebarwienie i krosteczkę, z odległosci pięciu kilometrów Jest przeraźliwie blada i wydaje mi się, że nawet przezroczysta Dawnymi czasami, jak sie opaliłam, to wyglądałam super, wszystko mi stonowało a przez ostatnie kilka lat, kiedy unikam słońca, to mogę świecic w ciemności, biała dama jest przy mnie sciachana na brąz (chyba trochę przesadziłam, ale zostawiam )

mały off top wyszedł. Mam nadzieję, że nie dostanę
nie jesteś przypadkiem moją zaginioną siostrą bliżniaczką?
Stary 2006-08-02, 15:14   #254
Sandija
Gość

No to i ja się skusiłam i kupiłam AL.
Od razu mówię, że po DP, Vichy z eperuliną i tonującym Antku jestem wybredna i ciężko mnie zadowolić I takie pierwsze wrazenia:
- ładnie się wchłania na Active C
- konsystencja jak dla mnie zaklejająca, silikonowa, świetnie się nakłada, ale mam pewne obawy, czy mi nie będzie "dusił" cery
- wyskokowość czuc, ale oczu na szczęście jeszcze nie podrażnił (daleko od nich nakładam)
- wchlania się szybko i nie bieli
ale:
- klei

Na razie się nie skrobiowałam, nie malowałam, siedzę w domu, więc opiszę wrażenie popołudniem.
Ciężko mi coś więcej powiedzieć,mam pewne obawy, czy nie będzie mi dusił buzi i czy te tłustość da się zmatowic bez wyłażenia spod podkładu.

Na tę chwilę bardziej podobają mi się wrażenia z aplikacji Vichy i DP.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:29   #255
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Sandija
wchlania się szybko i nie bieli
jak Wy to robicie, że u Was filtry się wchłaniają? u mnie się nie wchłaniają, zostają na powierzchni skóry, więc wyglądam w nich, jak po nałożeniu maseczki. jedyne, które się wchłaniały, to były fluid Vichy i LRP.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:36   #256
Sandija
Gość

Rano myję mocno nawilżającym żelem (na przekór ). Aktualnie Active C do skóry normalnej, jak on się wchłonie, to buzia jest taka matowa i lekko ściągnięta. po 15 minutach walę filtry i buzia chętnie je pije.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:58   #257
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
nie jesteś przypadkiem moją zaginioną siostrą bliżniaczką?

Nic mi nie wiadomo na temat mojej siostry bliźniaczki ale nigdy nic nie wiadomo, witaj więc siostro

Cytat:
Napisane przez justa79
jak Wy to robicie, że u Was filtry się wchłaniają? u mnie się nie wchłaniają, zostają na powierzchni skóry, więc wyglądam w nich, jak po nałożeniu maseczki. jedyne, które się wchłaniały, to były fluid Vichy i LRP.

u mnie też się nie wchłaniają, nie 2,5ml taką mamy skórę i już. Ja mam tłustą i może dlatego
Stary 2006-08-02, 18:35   #258
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
u mnie najlepiej się wchłaniają jak umyję buzię effaclarem, bo po zmyciu micelem to wcale
Cytat:
Napisane przez anah
Nic mi nie wiadomo na temat mojej siostry bliźniaczki ale nigdy nic nie wiadomo, witaj więc siostro
też wcześniej nie wiedziałam, ale z opisu...
Stary 2006-08-02, 18:41   #259
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez justa79
U mnie też nie wszystkie się wchłaniają: AL to nie za bardzo, najlepiej DP i mleczko dla dzieci Vichy, Avene też raczej kiepsko oprócz łososia albinosa.
Ja to nawet wolę takie, które się nie wchłaniają, bo mam pewność, że filtr jest tam, gdzie powinien - ale tylko w momentach masochizmu
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:43   #260
tornado
Zadomowienie

Dziewczyny, podpinam się pod ten wątek z troszkę innym pytaniem, a jednak o Antheliosa. Mam nadzieję, że mi coś poradzicie.
Jesienią chcę rozpocząć kurację BHA i w związku z tym poszukuję odpowiednich filtrów. Chwilowo nie mam dostępu do filtrów europejskich za rozsądną cenę. Znalazlam w necie LPR Anthelios L SPF 60. Problemem właśnie jest owo "L". Europejski Anthelios zawiera mexoryl xl a ten kanadyjski mexoryl xs. I teraz moje zasadnicze pytanie - będzie różnica w ochronie? Niby w opisie jest podane, że jeden i drugi chroni skutecznie, ale co Wy o tym myślicie?
Dla zainteresowanych podaję linka ze składem
http://www.pharmacymix.com/Product.a...t=2&Lang=EN-US
Z góry dziękuję
tornado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:44   #261
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

U mnie filtry też się nie wchłaniają, zostają na powierzchni. Mowy nie ma o czymkolwiek pod filtr, krem, tonik odpada. Ja ostatnio rano stosuję mydło siarkowe, wtedy jako tako przyjmuję na twarz filtry.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:11   #262
Contax
Zakorzenienie

Tornado

Anthelios L SPF 60 with mexoryl

Active Ingredients- 4-methylbenzylidene camphor 5%, titanium dioxide 4%, butyl methoxydibenzoylmethane (parsol 1789)3.5%, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid (Mexoryl SX)3.3%

ochrona UVA:
butyl methoxydibenzoylmethane (parsol 1789) 3.5% - filtr chemiczny, jest niestabilny, ale stabilizuje go 4-methylbenzylidene camphor 5%,

ochrona UVA / UVB:
titanium dioxide 4% - filtr mineralny, fotostabilny, skuteczniej chroni przed UVB niż UVA,
Mexoryl SX - filtr chemiczny, fotostabilny

poczytaj sobie stronę Basi Kwiatkowskiej m. in.
=> http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm
=> http://www.biochemiaurody.com/index.html
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 21:09   #263
tornado
Zadomowienie

Contax, wynika z tego, że nie jest źle, ale nie jest optymalnie. Pomyślę o "szmuglowaniu"
tornado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 21:28   #264
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tornado
Contax, wynika z tego, że nie jest źle, ale nie jest optymalnie. Pomyślę o "szmuglowaniu"
Im wyższe SPF - ochrona przed UVB, tym lepsza ochrona przed UVA (PPD).
A promieniowanie UVA odpowiedzialne jest m. in. za wszelkie przebarwienia, nowotwory, fotostarzenie. Dlatego szukaj filterków z wysokim wskaźnikiem PPD. Akurat firma La Roche - Posay, Bioderma, Vichy ma PPD wysokie.

Co do szmuglowania, to od czego jest rodzina i koleżanki w Polsce. Przesłanie paczki do USA, chyba nie jest bardzo drogie. Zawsze można odwdzięczyć się artykułami w Polsce niedostępnymi, a wiesz mi takich jest b.dużo.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 18:43   #265
cilestka
BAN stały

witam! od niedawna jestem maniaczka filtrów. Mój pierwszy byl LRP Antehlios XL a teraz mam Aqua Lait i ten drugi jest po prostu boski nie dosc ze dobrze chroni przed słoncem to w przeciwienstwie do Antheliosa nie swieci sie tak Nadaje jakis ładny kolorek mojej cerze chociaz nie jest tonujący niby nie uzywam juz zadnych pudrów ani podkładow. Jedynie AL i róż delikatnie polecam ogólnie choc czuc w nim alkohol niestety w czasie nakładania ale i tak jest super
cilestka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:20   #266
sylwiani
Zadomowienie

witamy cilestka, miło że dołączyłaś
Stary 2006-08-03, 21:32   #267
anah
Zakorzenienie

Witaj cilestka Jestem raczej zwolenniczką dermo-pediatrics a nie aqua-lait ale to przecież antheliosy też niedawno dołączyłam do biochemii
Stary 2006-08-03, 23:34   #268
Sandija
Gość

Cilestka, witaj u nas

Dziewczynki, dziś drugi dzień z AL i - mam pewne obawy, że moje wczorajsze podejrzenia, że może mnie zapychać są jak najbardziej realne
Szkoda by było, bo podoba mi się ten "klajster" zobaczę, mam nadzieję, ze ta bolesna bulwa, która mi wyskoczyła na linii żuchwy to przypadek, albo po prostu podjechałam za wysoko z brązującym Garnierem do ciala. Oby tak było
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 04:53   #269
Kate30
Zakorzenienie

Jestem w trakcie trzeciej tuby tego mleczka i dotąd nie wyskoczyło mi nic podejrzanego, o co mogłabym A-L oskarżyć.
Dla tych z was, które nie dowierzają jego beżowemu barwieniu skóry mały test.
Po nałożeniu na twarz zwykle wycieram dłonie w ręcznik papierowy przed myciem (bez tego zmywa się go z dłoni dość długo). Mleczko barwi ręcznik na zdecydowanie żółty kolor, stąd mowy nie ma o bieleniu.

Dla mnie A-L to dwa w jednym, filtr i 'makijaż' jednocześnie. Rewelacyjna ochrona, przysypany pudrowo-skrobiową mieszanką zapewnia mi komfort dobrego wyglądu przez wiele godzin.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-08-04 o 06:31
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 08:51   #270
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Voodia
Po tygodniu używania mogę powiedzieć, że jestem AL oczarowana Niespodzianki praktycznie poznikały z mojej buzi Filtr, jaki pisze Kate, nie bieli- moim zdaniem wręcz poprawia koloryt cery.
U mnie wchłania się świetnie (niedawno kupiłam miarkę-strzykawkę i odkryłam, że na samą twarz kładłam do tej pory ok 2, 8 ml filtra-skóra spijała go bez zarzutu w jakieś 15-20 minut).
Nie maluję się mocno, w zasadzie tylko korektor i skrobia- makijaż trwa w pieknym stanie cały Boży dzień

Chyba znalazłam swoje filtrowe KWC
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości