Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-30, 01:52   #361
Aga Ka
Raczkowanie

Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

a mnie xerial 5 zapchał ,nie odrazu,tak gdzieś po 2 tygodniach ale nawet nie dobrnęłam do końca tej próbki...aha nawilżał oczywiście cudownie,no ale niestety...czytałam jego recenzje na kwc a tam wszyscy nim zachwyceni..więc pomyslałam że to ja jakaś dziwna jestem....ale jak przejrzałam forum to niejedna osoba pisała że ją też zapchał,także z nim trzeba uważać...ja szukam teraz jego odpowiednika[tyle że niezapychającego i tańszego] i tak sobie wynalazłam kermuren plus firmy cerko,,tylko że o nim jest mało informacji i na wizażu i w całym necie ...i stąd moje pytanie czy któraś z was dziewczyny może go używała???/
Aga Ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 02:01   #362
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Kermuren 10% Krem mocznikowy

Sklad:
Substancja czynna: Aqua, Urea, Petrolate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 40, Octyl Stereate, Propylene Glycol, Mineral Oil, Glyceryl Stereate, Parabens.
  • Krem z 10% zawartością mocznika.
  • Intensywnie nawilża, natłuszcza oraz rozmiękcza skórę.
  • Likwiduje objawy nadmiernego rogowacenia oraz złuszczania skóry.
  • Szczególnie zalecany do pielęgnacji dłoni i stóp.
  • Krem nie zawiera substancji zapachowych oraz barwników.
Info z Cefarmu,co jeszcze Cie interesuje?

Xerial 5 ma w skladzie maslo shea a ono nie kazdej cerze pasuje.
Stary 2007-09-30, 02:32   #363
Aga Ka
Raczkowanie

właśnie tak myślałam że to masło shea albo.. jak dobrze pamiętam to był jeszcze jakiś gumowaty zagęszczacz ,właśnie obstawiałam którąś z tych 2 rzeczy ,a dobrze by było wiedzieć ktore z nich żeby w przyszłości raczej unikać...najlepiej będę unikać obu.....dziękuję hexanno że zadałaś sobie trud ,ale ja już jego skład widziałam , a raczej chodziło mi o wrażenia osób które go używały ,np czy jest tłusty i takie tam... bo on jest wprawdzie na bazie petrolatum [więc mogłoby się wydawać że jest jak wazelina] ,ale jedna osoba która go używała mówiła mi że wchłania się bardzo dobrze niemal do sucha,co mnie zaskoczyło...i dlatego tu jeszcze pytam ,może akurat ktoś jeszcze używał i może coś więcej powiedzieć....tylko chodzi mi o kermuren PLUS 5%, a nie kermuren10%, ps.sory hexanno że ci marudzę w środku nocy, ale po latach milczenia na forum wizażu,mam zamiar nadrobić zaległości, tej nocy planuje zamieścić jakieś 2000 postów[tak na początek]
Stary 2007-09-30, 03:21   #364
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Aga,nie ma sprawy jak moge pomoc akurat mam bezsenna noc

Kermuren wystepuje jako Kermuren plus 5% i Kermuren 10%-moze akurat znajdzie sie ktos,kto wypowie sie jeszcze?

O ile dobrze poamietam to czytalam na Wizazu,ze do pielegnacji rak ktos uzywal tego kremu
Patrzac na sklad-krotki i tresciwy,mocznik,emolient ,stabilizator,stawilabym na to ze moze miec poodbny efekt do Xerialu 5-czyli niby tlusty ale szybko sie wchlania do matu.

Udanego buszowania
Stary 2007-09-30, 16:21   #365
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
ja już jego skład widziałam , a raczej chodziło mi o wrażenia osób które go używały ,np czy jest tłusty i takie tam... bo on jest wprawdzie na bazie petrolatum [więc mogłoby się wydawać że jest jak wazelina] ,ale jedna osoba która go używała mówiła mi że wchłania się bardzo dobrze niemal do sucha,co mnie zaskoczyło...i dlatego tu jeszcze pytam ,może akurat ktoś jeszcze używał i może coś więcej powiedzieć....
Ja używałam Kermurenu 5% i choć nie mam porównania do Xerialu, to mam porównanie do kremu Emolium, który też ma 5% mocznika i tak jak Xerial zwiera masło shea. Otóż Kermuren stosowałam wiosną w ramach intensywnego nawilżania podczas stosowania Ysthealu. Dość dobrze go wspominam – co prawda nie wchłaniał się do matu (z tym, ze ja zawsze nakładałam go grubą warstwą na noc), ale miał dość lekką konsystencję. Jak mi się skończył to zakupiłam Emolium zachęcona dobrymi opiniami na wizażu, kiedy go nałożyłam po raz pierwszy to od razu zatęskniłam do Kermurenu. A to dlatego, ze Emolium jest bardziej gesty, przy nakładaniu strasznie się marze i powoduje uczucie lekkiego podduszania się skóry pod nim. Co więcej po drugim czy trzecim nałożeniu strasznie mnie zapchał. Wtedy go odstawiłam i wróciłam do niego dopiero teraz – na jesień. Teraz jak go stosuję to jest trochę lepiej – chyba sie po prostu przyzwyczaiłam do tej jego konsystencji i mazania i podduszania, ale jak tylko mi sie tubka skończy to wracam do Kermurenu
Stary 2007-09-30, 16:41   #366
19katarina82
Rozeznanie

green.eyed zaciekawiłaś mnie tym Kermurenem mnie Emolium tez okropnie zapchało miałam krem specjalny i zwykły krem. Zwykły był za słaby i tez mnie zapchał więc chyba spróbuje tego "Twojego"
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 12:52   #367
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
green.eyed zaciekawiłaś mnie tym Kermurenem mnie Emolium tez okropnie zapchało miałam krem specjalny i zwykły krem. Zwykły był za słaby i tez mnie zapchał więc chyba spróbuje tego "Twojego"
Nie taki mój Ci on, zdaje mi się, ze była na biochemii wzmianka na jego temat
O! tu jest parę opinii innych biochemiczek:

http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=714
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...71&postcount=5
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1186
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...0&postcount=29
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...7&postcount=24
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...4&postcount=22
Stary 2007-10-01, 14:21   #368
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
To chyba się skuszę, zwłaszcza że wysępiłam próbkę i na razie mi odpowiada
A mam takie pytanko - czy taki model 'Effaclar - Tonik migdałowy - Nawilżacz - Effaclar...' może być? W sensie czy nie za mało nawilżania
Czy po Effaclarze może być tonik i po tych dwóch dopiero nawilżacz ?
Waniencja, co do twojej indywidualnej wersji "trójpolówki", to mam wrażenie, że przy kwasach zawsze nawilżania jest za mało. W wątku poświęconym Diacnealowi część dziewczyn pisała, że używa: Diacneal-Effaclar K-nawilżacz i tak w kółko, a to już jest niezły hard-core Więc pewnie będzisz musiała sama na sobie wypróbować.
Ja używam Diacneal-nawilżacz-Effaclar-nawilżacz i z przesuszeniem twarzy mam bardzo, ale to bardzo duże problemy, ale z drugiej strony jest Nikita-v, która niedługo kwas akumulatorowy sobie zaserwuje i wyjdzie z morskiej piany piękna jak Afrodyta
I stąd moje pytanie. Skoro niesamowicie podrażnia mnie mocznik - Xerial, LRP Hydraphase Riche i Nutritic 2,5% nie nawilżają dostatecznie, krem oliwkowy zapycha, o olejach z mazideł nie wspominając, to co, może jeszcze nawilżyć????
Stary 2007-10-01, 15:10   #369
19katarina82
Rozeznanie

utrapienie a próbowałaś Nutritic 5%? Mnie 2% też nie nawilża ale 5% to cuuudo
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 10:51   #370
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
utrapienie a próbowałaś Nutritic 5%? Mnie 2% też nie nawilża ale 5% to cuuudo
Mam tylko 2,5%. Może poproszę w aptece o parę próbek 5%...
Dzięki
Stary 2007-10-02, 21:14   #371
Waniencja
Raczkowanie

utrapienie : tylko chciałabym jakoś wcisnąć Effaclar tak,żeby wypadał 4 razy w tyg. I tak kombinuję ostro,ale jakoś mi to nie idzie ;-)

Co do Xerialu 5 - chyba jednak mnie zapchał :-( Wyskoczyły mi 3 niespodzianki,ale na drugi dzień już ich nie było. Podejrzewam,że to zasługa E. Do tej pory nie miałam żadnego wysypu po E., więc stawiam na Xerial.
Stary 2007-10-08, 23:08   #372
Aga Ka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Ja używałam Kermurenu 5% i choć nie mam porównania do Xerialu, to mam porównanie do kremu Emolium, który też ma 5% mocznika i tak jak Xerial zwiera masło shea. Otóż Kermuren stosowałam wiosną w ramach intensywnego nawilżania podczas stosowania Ysthealu. Dość dobrze go wspominam – co prawda nie wchłaniał się do matu (z tym, ze ja zawsze nakładałam go grubą warstwą na noc), ale miał dość lekką konsystencję. Jak mi się skończył to zakupiłam Emolium zachęcona dobrymi opiniami na wizażu, kiedy go nałożyłam po raz pierwszy to od razu zatęskniłam do Kermurenu. A to dlatego, ze Emolium jest bardziej gesty, przy nakładaniu strasznie się marze i powoduje uczucie lekkiego podduszania się skóry pod nim. Co więcej po drugim czy trzecim nałożeniu strasznie mnie zapchał. Wtedy go odstawiłam i wróciłam do niego dopiero teraz – na jesień. Teraz jak go stosuję to jest trochę lepiej – chyba sie po prostu przyzwyczaiłam do tej jego konsystencji i mazania i podduszania, ale jak tylko mi sie tubka skończy to wracam do Kermurenu
o dzięki za info..a czy ten kermuren którego używałaś to była wersja PLUS z l-argininą i wit. f ? muszę przyznać że brzmi zachęcająco..chyba go kupię
Stary 2007-10-09, 10:43   #373
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
o dzięki za info..a czy ten kermuren którego używałaś to była wersja PLUS z l-argininą i wit. f ? muszę przyznać że brzmi zachęcająco..chyba go kupię
Też chciałabym wiedzieć. Nawilżaczy do kwasów nigdy za dużo
Stary 2007-10-09, 16:25   #374
Aga Ka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Też chciałabym wiedzieć. Nawilżaczy do kwasów nigdy za dużo
utrapienie ale to jest krem z mocznikiem ,a ty mówiłaś że Ciebie to podrażnia,ja go muszę kupić ,bo nie mam za bardzo innego wyjścia i pomysłów już mi brak. No jak on mi nie pomoże to ...to...nie wiem co.
Stary 2007-10-09, 21:07   #375
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
utrapienie ale to jest krem z mocznikiem ,a ty mówiłaś że Ciebie to podrażnia,ja go muszę kupić ,bo nie mam za bardzo innego wyjścia i pomysłów już mi brak. No jak on mi nie pomoże to ...to...nie wiem co.
Yyyyy, nie doczytałam.... Qrde, tak to jest, gdy zamiast uczciwie buszować, to wpadam na sekundę.
Ale na szczęście dojrzałam wcześniejsze posty, więc już wiem
Stary 2007-10-09, 21:54   #376
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
Ja miałam dokładnie ten: http://www.lekolandia.pl/product_inf...oducts_id/4393
czyli wychodzi na to, ze ten o którego pytasz
Stary 2007-10-09, 22:27   #377
Aga Ka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Ja miałam dokładnie ten: http://www.lekolandia.pl/product_inf...oducts_id/4393
czyli wychodzi na to, ze ten o którego pytasz
tia to o ten mi chodzi, dziękuję,
Stary 2007-10-09, 22:37   #378
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
tia to o ten mi chodzi, dziękuję,
a nie ma za co
Stary 2007-10-13, 22:13   #379
marta1210
mj

Unhappy Suche skórki, zmora....:/

Hej Dziewczyny!
Jak sam temat wskazuje moją zmorą są suche skórki. Moja cera gdy się przyjrze ma pełno skórek, które jak wiadomo psują efekt makijażu bo nawet podkład brzydko wtedy się prezentuje. Ostatnio też dostałam lekko na szyji coś w rodzaju "liszaju" w jednym miejscu, i nie mam pojęcia od czego. Na codzień używam filtru podkładu rożu i to tyle co nakładam na twarz w ciągu dnia. Na noc używam effaclarku K, a do tonizowania skóry kwasu borowego<bo na toniki ulepszone mam coś w rodzaju uczulenia bo skóra mnie piecze>. Dosłownie nie wiem już co robić, peeling mimo że jakąś tam drobną zmiane wprowadza, jednak tak minimalna że praktycznie tego nikt nie zauważy.... Może któraś z Was Drogie Wizażanki udzieli mi rady??
Stary 2007-10-13, 23:04   #380
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Suche skórki, zmora....:/

A kiedy się nawilżasz? Effaclar, kwas borowy - to wszystko wysusza. Widocznie sam filtr jako krem pielęgnacyjny to dla Ciebie za mało. A zresztą - jakich używasz filtrów? Jeśli alkoholowych, to może dodatkowo pogarszać sytuację. Nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie
niezamienna_juz_na_nic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 23:17   #381
West__
Raczkowanie

Jaki polecacie dobry krem nawilżający przy stosowaniu Differinu skore mi wysusza tzn rano jak wstane to mam normalna ale jak juz umyje zelem to mam bardzo sucha schodzi mi i sie luszczy ja wiem ze tak ma byc bo to wkoncu differin ale jaki bedzie dobry nie zapychajacy krem nawilżajacy????
West__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 23:21   #382
marta1210
mj

używam iwostinu 50, który ogólnie jest dośc tłusty, ale czasem jak mam dzień że siedze w domku to nakładam krem nawilżający, ale myślisz że może powinnam częściej?
Stary 2007-10-13, 23:41   #383
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
używam iwostinu 50, który ogólnie jest dośc tłusty, ale czasem jak mam dzień że siedze w domku to nakładam krem nawilżający, ale myślisz że może powinnam częściej?
Spróbuj, np. co drugą-trzecią noc.
niezamienna_juz_na_nic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 23:54   #384
marta1210
mj

Jak najbardziej spróbuje, może są jakieś szanse. Dziękuję
Stary 2007-10-14, 08:16   #385
hateme4
Raczkowanie

Mialem ten Iwostin...ogolnie nie jestem zadowolony z Iwostinu...przecietne sa te kosmetyki...co bym ci poradzil to wybrac sobie cos z Firmy Lancome,ja mam bardzo sucha skóre i bardzo mi pomaga..
hateme4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 11:39   #386
Iwonka :)
Raczkowanie

a probowalas moze OCTOPIROX'u? tez mialam problem z suchymi skorkami i czyms w rodzaju liszaju i to mi pomoglo. Ostatnio znowu mi skorki wrocily (a przez pol roku bylo dobrze) i znowu go uzywam..moze Tobie tez by pomogl
Iwonka :) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:19   #387
Aga Ka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Jak sam temat wskazuje moją zmorą są suche skórki. Moja cera gdy się przyjrze ma pełno skórek, które jak wiadomo psują efekt makijażu bo nawet podkład brzydko wtedy się prezentuje. Ostatnio też dostałam lekko na szyji coś w rodzaju "liszaju" w jednym miejscu, i nie mam pojęcia od czego. Na codzień używam filtru podkładu rożu i to tyle co nakładam na twarz w ciągu dnia. Na noc używam effaclarku K, a do tonizowania skóry kwasu borowego<bo na toniki ulepszone mam coś w rodzaju uczulenia bo skóra mnie piecze>. Dosłownie nie wiem już co robić, peeling mimo że jakąś tam drobną zmiane wprowadza, jednak tak minimalna że praktycznie tego nikt nie zauważy.... Może któraś z Was Drogie Wizażanki udzieli mi rady??
Kwas borny/??!? do tonizowania? niech zgadne czyzby jakiś "adonis i afrodyta" czy coś w tym stylu?
Stary 2007-10-14, 22:56   #388
marta1210
mj

Cytat:
Kwas borny/??!? do tonizowania? niech zgadne czyzby jakiś "adonis i afrodyta" czy coś w tym stylu?
"adonis i afrodyta"??.... kwas borowy poleciła mi dermatolog, gdyż ładnie tonizuje a nie ma tych dodatków które jak zaznaczyłam powodują,że mnie skóra piecze.... więc nie rozumiem skąd taki szok

Cytat:
Mialem ten Iwostin...ogolnie nie jestem zadowolony z Iwostinu.
Musze Ci przyznać racje, gdyż jest taki sobie

Cytat:
a probowalas moze OCTOPIROX'u?
nie próbowałam ale może mi pomoże
Stary 2007-10-15, 07:59   #389
utrapienie
Rozeznanie

Ja niedawno odkryłam Physiogel krem. Niby jest dla suchej i wrażliwej skóry, ale w moją "zakwaszaną" i mieszaną (olaboga, co za rym ) wsiąka jak w gąbkę!! Przede wszystkim nie podrażnia, a nawet nie podszczypuje, co się ostatnio zdażało nawet Nutriticowi LRP i kosztuje niedużo bo 25 zł za dość dużą tubkę.
Stary 2007-10-15, 09:01   #390
phdwao
Zakorzenienie

ja szukam czegoś mocno nawilżającego, ale mam skłonnośc do zapychania porów:-( L_V pisała, że im bardziej odzywczy krem, tym bardziej może zapychać..nie wiem jak to rozwiązać, stosuję hydraphase LRP, ale dla mnie to za mało
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości