Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-28, 13:21   #421
marea
Wtajemniczenie

Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja wyglądam juz całkiem przyzwicie - jeszcze tylko zmarzszczek pod oczami się pozbyc i będzie dobrze... o ile znajdę odpowiedni nawilżacz, który mnie nie zapcha

I... coraz bardziej kusi mnie zel hialuronowy z BU... stosowałas?
Tak mam, i ten hialuronowy i ten z dodatkiem panthenolu....ale one solo nie wystarczaja do nawilzenia, ten z pantenolem chyba lepiej ciut nawilza, ze wzgledu na ten lagodzay panthenol, ja je mieszam z roznymi olejami, czasem z kremem. Mam tez olejek lemon z bu i tez jest fajny, podsusza nawet troszke krostki istniejace...boszzzz nawet nie wiesz ile ja mam tego wszytskiego - nie mam kiedy uzywac!!! olejkow milion piecset sto dziewiecset.....lemonka to juz z 1.5 tyg. nie ruszylam heh
marea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 13:24   #422
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak mam, i ten hialuronowy i ten z dodatkiem panthenolu....ale one solo nie wystarczaja do nawilzenia, ten z pantenolem chyba lepiej ciut nawilza, ze wzgledu na ten lagodzay panthenol, ja je mieszam z roznymi olejami, czasem z kremem. Mam tez olejek lemon z bu i tez jest fajny, podsusza nawet troszke krostki istniejace...boszzzz nawet nie wiesz ile ja mam tego wszytskiego - nie mam kiedy uzywac!!! olejkow milion piecset sto dziewiecset.....lemonka to juz z 1.5 tyg. nie ruszylam heh
Ja sie boje kremów już, bo nawet zwykła hydrophase od lrp w wersji lekkiej mnie zapycha więc sama nazwa "olejek" sprawia, że juz widzę te wstrętne zaskórniki

A jakbym ten hiarulonowy nakładała na raty po kilka razy ?
Stary 2008-02-28, 13:43   #423
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja sie boje kremów już, bo nawet zwykła hydrophase od lrp w wersji lekkiej mnie zapycha więc sama nazwa "olejek" sprawia, że juz widzę te wstrętne zaskórniki

A jakbym ten hiarulonowy nakładała na raty po kilka razy ?
Nie wiem poprobuj, on majatku nie kosztuje. On ma to do siebie ze nie wchlania sie a zostaje na powierzchni, tworzac otoczke chroniaca przed utrata wigloci od wewn. wiec napewno dowilzajac sie od wewn. jakims tam ogorecznikiem i a+e powinno byc bosko, z zalozenia
Ja nie mam cierpliwosci i nie stosowalam dlugotrwale by ocenic czy wystarczajaco nawilza..ot co

Edit. a co do pudrow, apropo naszej dyskusji w watku o acne-derm..(prosciej bedzie w jednym watku dyskutowac) to ja jednak zawezam to do skrobii z malutkimi dodatkami, wole nie kombinowac i marnotrawic kasy na testowanie w wiekszosci nietrafinych rzeczy, stawiam na sprawdzone rzeczy i trzymam to sobie w pieknym pudeleczku zlotym po pudrze guerlain ku uciesze oczkow
Stary 2008-02-28, 13:51   #424
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem poprobuj, on majatku nie kosztuje. On ma to do siebie ze nie wchlania sie a zostaje na powierzchni, tworzac otoczke chroniaca przed utrata wigloci od wewn. wiec napewno dowilzajac sie od wewn. jakims tam ogorecznikiem i a+e powinno byc bosko, z zalozenia
Ja nie mam cierpliwosci i nie stosowalam dlugotrwale by ocenic czy wystarczajaco nawilza..ot co
No ja jem omega3 + capivit hydrocontrol, więc pewnie jak dorzucę ten żel mogłoby byc ok...
Cytat:
Edit. a co do pudrow, apropo naszej dyskusji w watku o acne-derm..(prosciej bedzie w jednym watku dyskutowac) to ja jednak zawezam to do skrobii z malutkimi dodatkami, wole nie kombinowac i marnotrawic kasy na testowanie w wiekszosci nietrafinych rzeczy, stawiam na sprawdzone rzeczy i trzymam to sobie w pieknym pudeleczku zlotym po pudrze guerlain ku uciesze oczkow
No kupowałam EL, kupowałam Clarinsa... a po przeanalizowanie skłądu jeszcze kilku pudrów z wyższej półki (no choćby sypańca Guerlaina) wiem, że tez będa zapychac, podobnie jak te poprzednie i... teoretycznie jedwabny jest ok, ale ten brak koloru i spłaszczanie twarzy mnie psychicznie wykańcza
Stary 2008-02-28, 14:02   #425
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
No kupowałam EL, kupowałam Clarinsa... a po przeanalizowanie skłądu jeszcze kilku pudrów z wyższej półki (no choćby sypańca Guerlaina) wiem, że tez będa zapychac, podobnie jak te poprzednie i... teoretycznie jedwabny jest ok, ale ten brak koloru i spłaszczanie twarzy mnie psychicznie wykańcza
Ja nie osypuje sie mocno sypkim, jedynie ciutke ciutke i wykanczami meteorytkami i mam glow na polikach i skroniach i na nosie nie narzekam...uhh lece na 'lunch' 13:00 u nas
Stary 2008-02-28, 14:08   #426
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie osypuje sie mocno sypkim, jedynie ciutke ciutke i wykanczami meteorytkami i mam glow na polikach i skroniach i na nosie nie narzekam...uhh lece na 'lunch' 13:00 u nas
Hm... a ja ten "glow" avenkowy znosze tylko w dni wolne, gdy nie idę do pracy, inaczej chcę mat i koniec
A meteoty to tak ew. na koniec, ale też wolę je ograniczac
Stary 2008-02-29, 12:35   #427
marea
Wtajemniczenie

Auccc, dzis na noc zapodalam sobie zorac, i nalozylam go rowniez pod oczka i na powieki...no zawsze jest szansa ze sie uniosa
Budzilam sie kilkukrotnie w nocy, okrutnie mnie swedzialo i drapalam dzis mam te strefy lekko zaognione..uhhh
Ale dolecial humektan i bepanthen krem..btw oba maja podobna lekka konsystencje..a bepanthen ma dodatkowo wysoko w skladzie dekspantenol czyli wit B5 oraz lanoline ale dopiero wza polowa skladu wiec nie ma jej az tak duzo...dzis testy
Stary 2008-02-29, 12:45   #428
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Auccc, dzis na noc zapodalam sobie zorac, i nalozylam go rowniez pod oczka i na powieki...no zawsze jest szansa ze sie uniosa
Budzilam sie kilkukrotnie w nocy, okrutnie mnie swedzialo i drapalam dzis mam te strefy lekko zaognione..uhhh
Ale dolecial humektan i bepanthen krem..btw oba maja podobna lekka konsystencje..a bepanthen ma dodatkowo wysoko w skladzie dekspantenol czyli wit B5 oraz lanoline ale dopiero wza polowa skladu wiec nie ma jej az tak duzo...dzis testy
Oj, ja wczoraj po mocy z Locadiem nałożyłam na twarz AD i mam całą buzie obłazącą

Powodzenia w testach
Stary 2008-02-29, 12:53   #429
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Oj, ja wczoraj po mocy z Locadiem nałożyłam na twarz AD i mam całą buzie obłazącą

Powodzenia w testach
Thx ja dzis robie 2 nocki pauzy i pozniej leci acne derm na 3 nocki z rzedu chyba taki program jest dla mnie najbardziej optymalny aniezeli mieszanie wszytskiego dzien po dniu
Stary 2008-02-29, 13:02   #430
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Thx ja dzis robie 2 nocki pauzy i pozniej leci acne derm na 3 nocki z rzedu chyba taki program jest dla mnie najbardziej optymalny aniezeli mieszanie wszytskiego dzien po dniu
Tak obiektywnie, to ja tez nie powinnam nakładać AD wczoraj Tylko mocne nawilżenie jakieś...

p.s.
Miałam w domu próbke kwasu hiarulonowego 1% z mazideł... to to samo co ten z BU? Bo nałożyłam toto na pysk wieczorem
Stary 2008-02-29, 13:09   #431
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak obiektywnie, to ja tez nie powinnam nakładać AD wczoraj Tylko mocne nawilżenie jakieś...

p.s.
Miałam w domu próbke kwasu hiarulonowego 1% z mazideł... to to samo co ten z BU? Bo nałożyłam toto na pysk wieczorem
Mysle ze to samo, ten z BU to tez 1% w postaci zelowej..i jak wrazenia?
Ja wczoraj nalozylam po pracy ten panthenolem
Stary 2008-02-29, 13:11   #432
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Mysle ze to samo, ten z BU to tez 1% w postaci zelowej..i jak wrazenia?
Tak, taki żel - było tego 5ml, więc zanim skonczyłam nakłądam na czoło, to policzki był juz suche, więc nałożyłam całe 5ml na pysk i... momentlanie się wchłonęło nie pozostawiając żadnych wrażen
Stary 2008-02-29, 13:51   #433
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak, taki żel - było tego 5ml, więc zanim skonczyłam nakłądam na czoło, to policzki był juz suche, więc nałożyłam całe 5ml na pysk i... momentlanie się wchłonęło nie pozostawiając żadnych wrażen
No wlasnie sam solo nie powala na nogi, ale wyprobuj go z kremem zmieszac, wtedy jest bosko
Stary 2008-02-29, 13:55   #434
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
No wlasnie sam solo nie powala na nogi, ale wyprobuj go z kremem zmieszac, wtedy jest bosko
Ja mam na chwile obecną dwa nawilżacze - hydraphase LRP oraz humektan (który podejrzewam o zapychanie), więc mówisz, że z LRP tez mozna mieszac?
Stary 2008-02-29, 14:04   #435
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja mam na chwile obecną dwa nawilżacze - hydraphase LRP oraz humektan (który podejrzewam o zapychanie), więc mówisz, że z LRP tez mozna mieszac?
Wiesz dodajac tegoz zelu nasze inne kremy robia sie lzejsze a wiec i zmiejsza sie ilosc zapychaczy...takze potestuj

Tak btw ja uwielbiam olejki roznej masci mieszane z tymze zelem hialuronowym, chyba nie znam lepszych i lzejszych nawilzaczy...
Stary 2008-02-29, 14:11   #436
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz dodajac tegoz zelu nasze inne kremy robia sie lzejsze a wiec i zmiejsza sie ilosc zapychaczy...takze potestuj

Tak btw ja uwielbiam olejki roznej masci mieszane z tymze zelem hialuronowym, chyba nie znam lepszych i lzejszych nawilzaczy...
Ja się boje olejków, ale potestuję ten żel na pewno.
Stary 2008-03-01, 12:22   #437
phdwao
Zakorzenienie

Dziewczyny mnie po kwasach tak wysuszyło,że dopiero to widzę tydzień po odłożeniu effaclaru i AD. cera mieszana więc gdzieniegdzie trzyma się dobrze,ale czoło łuszczy mi się mocno, poza tym swedzi, piecze, podejrzewam o to wysuszenie, bo jeszcze stosowałam ten krem, ale on chyba nie powinien podrażnić:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...do-twarzy.html

zadrapać się idzie...
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 13:30   #438
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Dziewczyny mnie po kwasach tak wysuszyło,że dopiero to widzę tydzień po odłożeniu effaclaru i AD. cera mieszana więc gdzieniegdzie trzyma się dobrze,ale czoło łuszczy mi się mocno, poza tym swedzi, piecze, podejrzewam o to wysuszenie, bo jeszcze stosowałam ten krem, ale on chyba nie powinien podrażnić:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...do-twarzy.html

zadrapać się idzie...
mnie svr zapychał. a nie używasz physiogelu?
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 13:35   #439
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
mnie svr zapychał. a nie używasz physiogelu?
nie uzyłam raz z próbki i zapchał fatalnie chyba jak nigdy nic
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 13:46   #440
natikot
Raczkowanie

hej- zauważyłam na tym wątku wzmianki o kosmetykach dla dzieci firmy bubchen. mam pytanie: czy orientujeie się może, gdzie można je kupić w warszawie? leczę się obecnie retinoidami i usilnie szukam czegoś nawilżającego, ale nie zapychającego. moje lotion+emulsja kanebo stają się za słabe: pomyślałam, że może dobre bedzie coś dla niemowląt właśnie- naturalne
szukam tego bubchena już jakiś czas i znaleźć nie mogę: chodzi mi o sklepy, nie internet.
jeżeli widziałyście je gdzieś, to napiszcie: będę bardzo wdzięczna
pozdrawiam
natikot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:34   #441
Surmina
Raczkowanie

GG do Surmina

Dziewczyny, od dwóch tygodni stosuję Atrederm i nie mogę sobie poradzić z buzią. Wszystkie środki nawilżające powodują zaczerwienienie i pieczenie ( używałam physiogel, LR, Xerial-u)
Może macie jakiś pomysł, podpowiedź czegi użyć, a co nie pofrażnia skóry?
Wcześniej czytałam, iż świetne są hydrolaty - olejek różany. Nie mam pojęcia, jak to stosować! Czy używa się tegoż olejku, nie rozcieńczając niczym?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!
Surmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 16:07   #442
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od dwóch tygodni stosuję Atrederm i nie mogę sobie poradzić z buzią. Wszystkie środki nawilżające powodują zaczerwienienie i pieczenie ( używałam physiogel, LR, Xerial-u)
Wcześniej czytałam, iż świetne są hydrolaty - olejek różany. Nie mam pojęcia, jak to stosować! Czy używa się tegoż olejku, nie rozcieńczając niczym?

Najlepiej rozcienczac je z zelem hialuronowym, sa wtedy mniej tluste i lzejsze odrobine i nakladasz najlepiej na noc bo olej to olej musi byc tlusty...wystarczy kilka kropel na buzke i skora ukojona rano
Stary 2008-03-02, 16:42   #443
Surmina
Raczkowanie

GG do Surmina

Dziękuję marea
Czy ów żel można również dostać na stronie "mazideł"?
Rozumiem, iż sam olejek będzie również podrażniał mi skóre?
Surmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 20:03   #444
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję marea
Czy ów żel można również dostać na stronie "mazideł"?
Rozumiem, iż sam olejek będzie również podrażniał mi skóre?
Nie nie podrazni, zreszta przy kazdym z olejkow masz podane w jakim stopniu % mozesz go uzywac te do 100% mozesz klasc solo, kwestia jest czy masz cere podatna na zapychanie, jesli tak warto by bylo rozcienczac by byly lzejsze..ale niekoniecznie! zel hialuronowy tez dostaniesz w mazidlach, to ten kwas hialuronowy 1%
Stary 2008-03-03, 17:27   #445
konstrukt
Raczkowanie

Cytat:

Też używam Atredermu i też każdy krem mnie pali
Jedynie HUMEKTAN jest łaskawy ale też nie nawilża rewelacyjnie i nakładam go w strasznych ilościach.
Próbowałam Ziaja Calma HLC - piecze, Neutrogena na noc z aktywną soją- pali. Zastanawiam się, który składnik w tych kremach jest odpowiedzialny za takie doznania

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 08:36   #446
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Jedynie HUMEKTAN jest łaskawy ale też nie nawilża rewelacyjnie i nakładam go w strasznych ilościach.
Próbowałam Ziaja Calma HLC - piecze, Neutrogena na noc z aktywną soją- pali. Zastanawiam się, który składnik w tych kremach jest odpowiedzialny za takie doznania
Skąd ja to znam... po nocy z Locacidem nałożenie filtra na twarz to udręka - piecze i pali, tlyko zęby zaciskać.

A z humektanem mam podobnie - nakładam aż grubo, ale momentalnie się wchłania i raczej nie satysfakcjonuje
Stary 2008-03-04, 09:05   #447
tamtam
Zadomowienie

jak myslicie...czy moge rozcienczyc atrederm 0.05 rozcierajac z oliwka hipp?0.05 troche zamocny dla mnie. czytalam ze mozna z jakims prostym kremem zmieszac, ale akorat nie mam teraz takiego.;/albo moze z jakims tonikiem mozna? albo nawet woda? co myslice?
tamtam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 09:22   #448
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
jak myslicie...czy moge rozcienczyc atrederm 0.05 rozcierajac z oliwka hipp?0.05 troche zamocny dla mnie. czytalam ze mozna z jakims prostym kremem zmieszac, ale akorat nie mam teraz takiego.;/albo moze z jakims tonikiem mozna? albo nawet woda? co myslice?
Odpisałam już w innym wątku, ale tutaj chciałam dodać jeszcze, że wodą na pewno nie, gdyż ona poprawia penetrację składników aktywnych w skórę, więc zadziała odwrotnie do zamierzonego efektu
Stary 2008-03-04, 09:46   #449
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Odpisałam już w innym wątku, ale tutaj chciałam dodać jeszcze, że wodą na pewno nie, gdyż ona poprawia penetrację składników aktywnych w skórę, więc zadziała odwrotnie do zamierzonego efektu
Tak wlasnie, dolaczam sie do Hihi, zel hialuronowy jest polecany przed nalozenien retinoidow w celu zlagodzenia reakcji, mysle ze przetarcie buzki tonikiem lagodzacym tez uodporni skorei podniesie jej ph
Stary 2008-03-04, 09:46   #450
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Wiesz, mi się wydaje, że każdy i nie będę zbyt odkrywcza. Mogę się założyć, że podrażnia nawet woda termalna Mi na podrażnienia i wysuszenia pomógł Physiogel, ale też nie na długo. Teraz używam kremu oliwkowego firmy DORA i po nałożeniu tego tłuścidła na twarz przed pójściem spać rano się budzę z ładniejszą buzią.
Ogólnie, wiem, że im prostszy skład, tym ryzyko podrażnień mniejsze, tyle, że dermatolog, do którego czasem zaglądam odradza na dłuższy czas stosowanie kremów typu "nanobase", bo one nic nie dają. Tępo natłuszczają i tylko tyle.

Cytat:
Tak wlasnie, dolaczam sie do Hihi, zel hialuronowy jest polecany przed nalozenien retinoidow w celu zlagodzenia reakcji, mysle ze przetarcie buzki tonikiem lagodzacym tez uodporni skorei podniesie jej ph
Dobrze wiedzieć, bo z tego co mi się wydaje, to retinoidy też mogą wysuszać.

Tagi
kwasy, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości