Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-04, 09:54   #451
marea
Wtajemniczenie

Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość

Dobrze wiedzieć, bo z tego co mi się wydaje, to retinoidy też mogą wysuszać.
Uhh ja to dupa jestem, innym polecam a sama sie mecze z przesuszem i bolaczkami przy nakladaniu zoraku czy acne dermu, dzis na wrazliwe miejsca najpierw zelik hialuronowy naloze zeby uniknac piekacego bolu
marea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 09:59   #452
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze wiedzieć, bo z tego co mi się wydaje, to retinoidy też mogą wysuszać.
Mogą i zazwyczaj wysuszają... szczególnie te w żelu, chociaż ja jestem przesuszona (nie strasznie, ale tak) i po kremie.
Stary 2008-03-04, 10:06   #453
utrapienie
Rozeznanie

Ale jak go nałożyć: odczekać aż się wchłonie, czy retinoidy nakładać jeszcze na pokrytą żelem twarz?
Stosując kwas hialuronowy z mazideł zauważyłam, że wchłania się ekspresowo i skóra sprawia wrażenie wyschniętej po nim. A jak się da za dużo, to z kolei się wałkuje.
Stary 2008-03-04, 10:21   #454
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Ale jak go nałożyć: odczekać aż się wchłonie, czy retinoidy nakładać jeszcze na pokrytą żelem twarz?
Stosując kwas hialuronowy z mazideł zauważyłam, że wchłania się ekspresowo i skóra sprawia wrażenie wyschniętej po nim. A jak się da za dużo, to z kolei się wałkuje.
No ja mogę kwasu hiarulonowego maozyć "na raz" i 5ml - zanim posmaruję czoło, to policzki mam suche już dawno i tak w kółko

Myślę, że możesz nałożyć i tak i tak albo pomiedzac na ręki retonoidy z żelem - wyjdzie na to samo, jakbys nakładała na żel, a będzie na pewno bardziej równomiernie
Stary 2008-03-04, 19:43   #455
tamtam
Zadomowienie

a co myslicie zeby nalozyc atrederm wymieszane w dloni z kremem babydream z rosmana-tym sutkowym?ktoras dziewczyna pisala ze mozna AD rozcienczac z kremem o prostym skladzie a ten ma taki. tylko ze on tlustawy jest i nie wiem czy ten AD w ogole sie wchlonie...
tamtam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 08:29   #456
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
a co myslicie zeby nalozyc atrederm wymieszane w dloni z kremem babydream z rosmana-tym sutkowym?ktoras dziewczyna pisala ze mozna AD rozcienczac z kremem o prostym skladzie a ten ma taki. tylko ze on tlustawy jest i nie wiem czy ten AD w ogole sie wchlonie...
Wiesz co? Właśnie dlatego skłaniałabym się ku czemuś lekkiemu, jaką konsystencję ma atrederm w ogóle?

p.s.
Do tej pory skrótu AD używałam na określenie Acne dermu, a nie atredermu
Stary 2008-03-05, 21:27   #457
tamtam
Zadomowienie

atrederm jest jak olejek. juz sama nie wiem jak go zlagodzic.wydaje mi sie ze luszcze sie po nim za mocno, ale w sumie to moze tak ma byc...
tamtam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 08:09   #458
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wiesz co? Właśnie dlatego skłaniałabym się ku czemuś lekkiemu, jaką konsystencję ma atrederm w ogóle?

p.s.
Do tej pory skrótu AD używałam na określenie Acne dermu, a nie atredermu
w wątku acne derm dziewczyny też używają skrótu AD i odnosi się on oczywiście do acne dermu
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 08:36   #459
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
atrederm jest jak olejek. juz sama nie wiem jak go zlagodzic.wydaje mi sie ze luszcze sie po nim za mocno, ale w sumie to moze tak ma byc...
Zdecydowanie czymś lekkim, skoro to olejek, więc albo humektan albo żel hiarulonowy, aby nadac mu lekkości i złagodzić
Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
w wątku acne derm dziewczyny też używają skrótu AD i odnosi się on oczywiście do acne dermu
No właśnie
Stary 2008-03-17, 16:34   #460
yeah
Zadomowienie

dziewczyny, czy hydraphase to dobry, potencjalnie niezapychający nawilżacz?
Stary 2008-03-17, 17:48   #461
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
dziewczyny, czy hydraphase to dobry, potencjalnie niezapychający nawilżacz?
stosowałam wersje xl-mnie nie zapchała..a mam do tego skłonność
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 07:22   #462
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
stosowałam wersje xl-mnie nie zapchała..a mam do tego skłonność
ja już sama nie wiem. ostatnio testuję humektan, ale odnoszę wrażenie, że jednak nie jest dla mnie. a najgorsze jest to, że ja potrzebuję bardzo, bardzo silnego nawilżania, czy xl sobie z tym poradzi?
Stary 2008-03-18, 09:28   #463
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
ja już sama nie wiem. ostatnio testuję humektan, ale odnoszę wrażenie, że jednak nie jest dla mnie. a najgorsze jest to, że ja potrzebuję bardzo, bardzo silnego nawilżania, czy xl sobie z tym poradzi?
Yeah, muszę ci przyznać, że ja jeszcze idealnego nawilżacza nie znalazłam. Kupuję często różne kremy: LRP Hydraphase, Avene, SVR, Nuxe (to ostatnio), Vichy, a także te zwykłe sklepowe, ale niestety na próżno. Każdy wydaje się super przez tydzień - dwa tygodnie, a potem ooja skóra wraca do pierwotnego opłakanego stanu.
Nawet przez dwa miesiące faszerowałam się ogórecznikiem i wit A i E na wzmocnienie oraz nawodnienie naskórka, ale bez rezultatu.

W sumie, to teraz policzki, bo głównie o nich mowa natłuszczam na potęgę Emolium i liczę, że to pomoże.

Gdybyście dziewczyny miały inny pomysł na odwodnioną cerę, to dajcie znać
Stary 2008-03-18, 09:44   #464
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie nie zapychała na pewno wersja lekka, co do reszty mam podejrzenia...
A humektan nie zapycha mnie jeśli wymieszam go z żelem hiarulonowum w proporcji 1/3
Stary 2008-03-18, 10:09   #465
marea
Wtajemniczenie

A uzywala ktoras z was Cetaphil? Czyalam opinie na KWC podobno jest swietny, swietne nawilzenie i ukojenie skory bez zapychania..b dobry dla tradzikwoej skory rowniez...gdzies doczytalam jak ktoras dziewczyna zrazila sie Humektanem i ten Cetaphil byl dla niej wybawieniem...
Ma ktos jakies doswiadczenie?!
Stary 2008-03-18, 11:36   #466
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A uzywala ktoras z was Cetaphil? Czyalam opinie na KWC podobno jest swietny, swietne nawilzenie i ukojenie skory bez zapychania..b dobry dla tradzikwoej skory rowniez...gdzies doczytalam jak ktoras dziewczyna zrazila sie Humektanem i ten Cetaphil byl dla niej wybawieniem...
ja mam sucha skórę, bo jestem na kuracji retinoidami wewnętrznymi i bardzo chwalę sobię ten kremik, ja mam Cetaphil MD, Dermoprotektor - jest świetny, dosyć duża buteleczka 200 ml kosztuje 30 zł. Dobrze sie wchłania i nawilża. Polecam

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 11:39   #467
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja mam sucha skórę, bo jestem na kuracji retinoidami wewnętrznymi i bardzo chwalę sobię ten kremik, ja mam Cetaphil MD, Dermoprotektor - jest świetny, dosyć duża buteleczka 200 ml kosztuje 30 zł. Dobrze sie wchłania i nawilża. Polecam
Oo... moja dermatolog ostatnio mi dala ulotkę tego Cetaphilu i tez mówiła, że niezły...
Stary 2008-03-18, 12:00   #468
konstrukt
Raczkowanie

Co do tego Cethapilu, czy któraś z was mogłaby wkleić skład, jestem ciekawa czy zawiera parafinę.

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 09:21   #469
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mnie nie zapychała na pewno wersja lekka, co do reszty mam podejrzenia...
A humektan nie zapycha mnie jeśli wymieszam go z żelem hiarulonowum w proporcji 1/3
a czemu właściwie sam zapycha a w połączeniu z kwasem hialuronowym już nie?

Cytat:
Yeah, muszę ci przyznać, że ja jeszcze idealnego nawilżacza nie znalazłam. Kupuję często różne kremy: LRP Hydraphase, Avene, SVR, Nuxe (to ostatnio), Vichy, a także te zwykłe sklepowe, ale niestety na próżno. Każdy wydaje się super przez tydzień - dwa tygodnie, a potem ooja skóra wraca do pierwotnego opłakanego stanu.
Nawet przez dwa miesiące faszerowałam się ogórecznikiem i wit A i E na wzmocnienie oraz nawodnienie naskórka, ale bez rezultatu.

W sumie, to teraz policzki, bo głównie o nich mowa natłuszczam na potęgę Emolium i liczę, że to pomoże.

Gdybyście dziewczyny miały inny pomysł na odwodnioną cerę, to dajcie znać
to tak jak ja, niestety. sięgałam po różne nawilżacze, od tanich po te droższe i nic. wszystko mnie zapycha i niewystarczająco nawilża.

Cytat:
nie rób mi nadziei
Stary 2008-03-19, 10:02   #470
marea
Wtajemniczenie

Ahh zamowcie sobie na probe, ja bym tak zrobila gdyby nie fakt ze mieszkam za granica i nie mam dostepu...kosztuje kilkanascie zlotych..bede wiedziec czy warto w ogole zamawiac
Stary 2008-03-19, 10:28   #471
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Ahh zamowcie sobie na probe, ja bym tak zrobila gdyby nie fakt ze mieszkam za granica i nie mam dostepu...kosztuje kilkanascie zlotych..bede wiedziec czy warto w ogole zamawiac
no ja tak robię, dzięki temu stopy mam mięciutkie

skład Cetaphilu: Aqua, Glicerin, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Farnesol, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Stearowytrimethylsilane, Stearyl Alcohol

Edytowane przez yeah
Czas edycji: 2008-03-19 o 11:34
Stary 2008-03-20, 08:12   #472
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
a czemu właściwie sam zapycha a w połączeniu z kwasem hialuronowym już nie?
Z tego co wiem to jest tak - jak się kwasisz, smarujesz retinoidami itd, to masz mniejszą tendnejcę do zapychania, gdyż skóra jest bardziej chłonna, więcej chce przyjąć. No i taki średnio zapychający krem w dużą ilością emolientów wymieszany z żelem hiarulonowym ma mniejsze stężenie zapychaczy, więc staje się mniej komedogenny, tak jakbym jego emolienty przesuwała na dalszą pozycję w składzie. Zrozumiale to wyjaśniłam?

Cytat:
skład Cetaphilu: Aqua, Glicerin, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Farnesol, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Stearowytrimethylsilane, Stearyl Alcohol
Gliceryna na drugim miejscu? Zapytam pewną mądrą Panią o niego...

P.S.
Jestem po 3 nocach pod rząd z Locacidem i... on naprawdę działa
Stary 2008-03-20, 09:52   #473
marea
Wtajemniczenie

Dopytaj dopytaj,
Ja dzis testuje filtr SVR50 barwiony i chyba sie polubimy..kolorek super, moze nawet ciut za jasny...dodatkowe krycie wiec podklad zbedny..zobaczymy po kilku dniach ...
Generalnie powiem Ci Hihi ze jednak dzieciaczek Avene gorzej sie u mnie spisuje aniezeli mleczko do ciala od Avene..jest chyba b tlusty..wole mleczo jednak...
Stary 2008-03-20, 10:40   #474
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Generalnie powiem Ci Hihi ze jednak dzieciaczek Avene gorzej sie u mnie spisuje aniezeli mleczko do ciala od Avene..jest chyba b tlusty..wole mleczo jednak...
To ja Ci powiem coś więcej... zmieniam filtrowe KWC z avenek na spray LRP - avenki troszkę bielą i mam wrażenie, że może nie tyle zapychają, co otwieraja mi pory.

Osobiście wolałam dzieciaczka, bo lepiej się wchłaniał niż mleczko +50, ale hitem jest jednak spray LRP - idealnie, po prostu momentalnie się wchłania na serum, totalnie nie bieli i naprawdę fajnie wyglądam przez calutki dzień, więc teraz zostaje mu tylko próba ogniowa pod tytułem "letnie upały" :0
Stary 2008-04-02, 20:52   #475
aliana
Raczkowanie

Question Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Witam Odnośnie nawilżaczy to mi najbardziej służy mleczkoz mocznikiem SVR Xerialine Fluide. Jest to wprawdzie specyfik do ciała ale ja go stosuję głównie do wysuszonej twarzyczki. Nie zapycha mnie i naprawdę mam wrażenie, że skóra po nim jest nawilżona, nie tak powierzchownie tylko dogłębnie. Dotąd najlepszy z nawilżaczy jakie przetestowałam, który mnie nie zapchał.

Podaję skład: aqua, hexyldecyl stearate, butyrospernum parkii (shea butter), urea, glycerin, arachidyl alcohol, sorbitol, behenyl alcohol, dimethicone, allantoin, lactic acid, polyacramide, arachidyl glucoside, c13, 14 issoparaffin, laureth-7, methylparraben, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene.
Co o nim sądzicie?
aliana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:34   #476
aga007
Raczkowanie

Cytat:
jak myslicie...czy moge rozcienczyc atrederm 0.05 rozcierajac z oliwka hipp?0.05 troche zamocny dla mnie. czytalam ze mozna z jakims prostym kremem zmieszac, ale akorat nie mam teraz takiego.;/albo moze z jakims tonikiem mozna? albo nawet woda? co myslice?

Jak Ci idzie ztym atredermem ja też go stosuję i jestem ciekawa jakie wrażenia mają inni. Ja stosuję słabszy, a jak się zorientowałam, że tak podrażnia przystopowałam i narazie stosuję raz na tydzień.
aga007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 19:02   #477
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny mam problem
Zaczęłam stosowanie kwasu migdałowego na plecy- 30% z lecytyną hlb4 10%. Skóra nie jest sucha. Jest normalna, tak samo jak przed zabiegiem.
Czy nawilżyć plecy dodatkowo czy nie jest to konieczne?

Drugi problem tyczy się twarzy. Tonik kwas migdałowy 5%, kwas hialuronowy 20%. Po zaaplikowaniu skóra również idealnie nawilżona- czy dodatkowo nawilżać?
Stary 2008-05-12, 07:19   #478
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem
Zaczęłam stosowanie kwasu migdałowego na plecy- 30% z lecytyną hlb4 10%. Skóra nie jest sucha. Jest normalna, tak samo jak przed zabiegiem.
Czy nawilżyć plecy dodatkowo czy nie jest to konieczne?

Drugi problem tyczy się twarzy. Tonik kwas migdałowy 5%, kwas hialuronowy 20%. Po zaaplikowaniu skóra również idealnie nawilżona- czy dodatkowo nawilżać?
Ale masz szczęście! Tyle, że moim zdaniem nawilżanie przy kwasach to konieczność, tym bardziej, że kwasy, to czasem bomby z opóźnionym zapłonem: teraz jest w porządku, jutro wyglądasz jak małpia staruszka.
Poza tym dla skóry nawilżania nigdy za wiele
Stary 2008-05-12, 09:24   #479
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

W takim razie będę dodatkowo nawilżać plecy
Stary 2008-05-14, 20:32   #480
aga007
Raczkowanie

Też myślę, że nawilżanie nie zaszkodzi
aga007 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości