Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-29, 13:36   #481
lemka
Zakorzenienie

Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Od pół roku stosuję Diacneal(a wcześniej był jeszcze Skinoren, Differin). Od czasu do czasu mam jeszcze jakieś wypryski i pozostały też zaskórniki. Ale najgorsze jest to, że moja skóra jest ciągle odwodniona(łuszczy się i ciągle czuje jakby ktoś mi ją rozciągał Nie stosuję obecnie nic poza Diacnealem(i to 1/2 razy w tyg), próbowałam już wielu kremów m.in.:
-Weleda Irysowy - jestem całkowicie rozczarowana tym kremem, przeszkadza mi jego zapach, na mojej skórze roluje się i nie wchłania
- HOL Avene - dobrze go wspominam, bo miał niewuczuwalny zapach i szybko się wchłaniał, ale jednak nie nawilżył mojej skóry dostatecznie
- Toleriane - to samo
Wątki o cerze odwodnionej i podobne mam za sobą. Wiem, że należy stosować delikatne kosmetyki i zrezygnować z antybakteryjnych. Liczę na pomoc przy wyborze kremu. Chodzi o to, żeby krem nawilżał bardziej od HOL Avene i nie zapychał. Może cos doradzicie. Widzę, że niektóre dziewczyny polecają emulsję Cetaphil - czy ona nie jest czasem klejąca(nie lubię lepiszczy).

Teraz zastanawiam się nad dwoma kremami:
AA Help http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...wilzajacy.html
Pollena-Eva http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,88...-z-melisy.html - ale tu dziwczyny narzekają na niewystarczające nawilżenie więc chyba z niego zrezygnuję.
Stary 2008-09-04, 16:57   #482
agnieska
Zakorzenienie

Może spróbujesz tego kremu? http://www.wizaz.pl/forum/showthread...27#post5687627 Kasiahan i Margaretka były z niego zadowolone, a nuż widelec i Tobie pomoże

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 12:39   #483
lemka
Zakorzenienie

Dzięki Agniesko za propozycję. W końcu zdecydowałam się na krem z melisą z Polleny-Eva, bo w wątku o składach kosmetyków miał bardzo pozytywne opinie. Zobaczymy, jak się sprawdzi.
Stary 2008-09-15, 14:58   #484
Madzikson
Raczkowanie

Dziewczyny opowiem krotko moja historie i mam nadzieje ze cos mi poradzicie bo juz sama nie wiem co myslec Moje wieksze klopoty z cera zaczely sie od konca sierpnia. Mam 20 lat dlatego mysle ze czas najwyzszy zeby wreszcie sie skonczyly a nie zaostrzaly Jedna pani doktor namowila mnie zebym sprobowalam tabletek antykoncepcyjnych(konkret nie Yasminelle-moze cos slyszalyscie o nich?) po krotkiej opowiesci ile juz masi zaliczylam i nawet antybiotyk dosutny(Tetralysal). Dlugo sie zastanawialam bo jakos boje sie ingerowania w hormony. Co o tym myslicie? Ostatnio poszlam do bardzo fajnej dermatolog i razem zaczelysmy szukac przyczyny mojego tradziku. I po krotkiej analizie babeczka doszla do tego ze musi on byc na tle kosmetycznym-zadnych zaburzen hormonalnych nigdy nie milam,nie mam chorego zeba,garda itd. I tak przyznaje ze rozdrazniona stanem mojej skory "rzucalam" sie na wszytskie sposoby-zele do cer tradzikowych,toniki,kremy bambino. Prawda podraznilo mi to cere i wysuszylo na wior Babeczka zalecila mi zineryt(dobrze sie spisuje) i zorac(punktowo i bardzo ostroznie co kilka dni) do tego zel do mycia twarzy Physiogel(dla mnie genialny-stosuje od 3 dni i naprawil stan mojej skory) i kremy 1)diacneal 2)clean-ac. Ale przeciez jezeli bede smarowala zoraciem to nie powinnam juz bardziej podrazniac twarzy. Moje plany co dalej-narazie zrezygnowlabym z antykoncepcji i poleczyla sie zewnetrznie(antybiotykow doustnych nie chce lykac bo strasznie mi wlosy wypadaja i ogolnie to bardzo niszczy organizm). Dzis chcialabym wykupic sobie zorac, do tego wode termalna Avene(na podraznienia) i zastanaiwam sie nad kremem PHYSIOGEL poniewaz zel do mycia sprawdza sie u mnie rewelacyjnie a strasznie boje sie kuracji zorackiem. Czy naprawde zawsze wystepuje to nadmierne luszczenie? A co uwazacie o tym kremie? Zeby zminimalizowac to luszczenie? Czy moze lepiej zrezygnowac z zoracu i kupic tylko diacneal i wode termalna? A moze lepiej pojsc w te hormony? Bede bardzo wdzi9eczna za porady Buzka
Madzikson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 23:22   #485
Madzia_M77
Zadomowienie

Moim zdaniem albo Zorac, albo Diacneal. Co prawda nie wiem w jakim stanie jest Twoja skóra, pewnie zaczęłabym od Diacnealu.
Przy stosowaniu Zoracu lub Diacnealu konieczny będzie stabilny filtr,najlepiej SPF50 do stosowania na dzień. Retinoidy powinnaś stosować tylko na noc, kilka razy w tygodniu, naprzemiennie z dobrym nawilżaczem i tu physiogel może się sprawdzić.
Madzia_M77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:49   #486
Goosberry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No ja mogę kwasu hiarulonowego maozyć "na raz" i 5ml - zanim posmaruję czoło, to policzki mam suche już dawno i tak w kółko

Myślę, że możesz nałożyć i tak i tak albo pomiedzac na ręki retonoidy z żelem - wyjdzie na to samo, jakbys nakładała na żel, a będzie na pewno bardziej równomiernie
Wymieszanie retinoidu z żelem HA spowoduje wzmocnienie działania retinoidów i w efekcie wzmocnienie wysuszenia. Trzeba o tym pamietać. Dlatego jesli ktoś walczy z suchością przy retinoidach to HA jak najbardziej dodwać do wszystkich nawilzających kremow i maseczek ale nie do specyfików z retinolem. Ani po ich zastosowaniu.
Somodzielne stosowanie żelu HA tez wzmacnia wysuszenie; jego działanie nawilżające widoczne jest tylko w połączeniu z jakąś oleisto-kremową substancją. Ja bardzo lubie nawilżać się HA połaczonym tylko z olejem zimnotłoczonym z Mazideł. Np różany.
Goosberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 11:25   #487
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Wymieszanie retinoidu z żelem HA spowoduje wzmocnienie działania retinoidów i w efekcie wzmocnienie wysuszenia. Trzeba o tym pamietać. Dlatego jesli ktoś walczy z suchością przy retinoidach to HA jak najbardziej dodwać do wszystkich nawilzających kremow i maseczek ale nie do specyfików z retinolem. Ani po ich zastosowaniu.
Somodzielne stosowanie żelu HA tez wzmacnia wysuszenie; jego działanie nawilżające widoczne jest tylko w połączeniu z jakąś oleisto-kremową substancją. Ja bardzo lubie nawilżać się HA połaczonym tylko z olejem zimnotłoczonym z Mazideł. Np różany.
Teraz już wiem, że żel Ha podkręca retinoidy, ale w marcu jak zaczynałam zagłębiać się w tematy retinoidów nie miałam o tym pojęcia, przyznaję
Stary 2008-09-17, 18:39   #488
docha27
Raczkowanie

GG do docha27

Mam pytanie jeżeli zastosuję taką kuracje:
co drugi trzeci dzień SVR Lysanel Active na noc jako nawilżacz Effaclar H a jako ochronę albo LRP Aqua Lait 50 lub LRP Athelios Ac SPF30 ewentualnie LRP Anthelios XL 50, to bedzie dobrze. Sklaniam się bardziej ku 30 bo nie chciałabym zeby mnie tluste filtry zapchały gdyż mam skłąnną cere. I jeszcze mnie ciekawi czy LRP Anthelios XL 50+ to jest zwykły fluid po którym juz nie bedę musiała robić makijażu.
docha27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 19:50   #489
Madzikson
Raczkowanie

Przejrzalam watki o nawilzaniu podczas kuracji kwasowej i zapychajacym dzialaniu niektorych kremow. Mam tutaj swoje propozycje i bylabym bardzo wdzieczna kiedy pomoglybyscie mi na cos sie zdecydowac Z tego co wiem dobrze jest miec krem-tzn "ratowacz" w sytuacjach kiedy skora jest bardzo przesuszona i krem na dzien dobrze, pozadnie nawilzajacy. Zalezy mi na kremie o jak najprostrzym skladzie ktory nie bedzie podraznial.

1)Avene, Hydrance Optimale Legere (podobno ma dobry sklad i nie zapycha)
A jako "ratowacz" -Physiogel (tu juz z tym skladem gorzej po zawiera trojgicerydy i to na 2 miejscu ale wiele dziewczyn go chwalilo nawet w tym watku) Wiem ze jest hipoalergiczny i troche mnie to do niego przyciaga ale moze zle mysle?

2) La Roche Posay, Hydrapse texture legere(emulasja nawilżajaca do cery mieszanej i tlustej) lub

La Roche Posay, Hydrapse XL (krem intensywnie nawilżajacy)

Nie wiem ktoty z nich jest lepszy? Ktory mniej zapycha? Moge wkliec sklady dla porownania czy moze ktoras z was miala juz z nimi przygode?

A jako "ratowacz"- Cicalfate Avene bo tez wyczytalam ze jest dobry.

Mocno zastanawiam sie jeszcze nad kremem irysowym Weledy ale te 2 skladniki
"Alcohol, Shea Butter" bardzo mnie niepokoja a zalezy mi zeby krem byl delikatny i nie zapychal.

Mysle tez nad AA Help(krem nawilzajacy) ale tam za to martwie mnie" Paraffinum Liquidum" ale zauwazylam ze ktos go chwalil?

A jak z waszych doswiadczen? lepiej wybrac Avene czy moze LPR? A moze jeszcze cos innego? Myslalam tez o Nanobase jako ratowacz? Xerial 5 mial tez duze grono zwolenniczek ale rowniez duze przeciwniczek poniewaz moze zapychac dlatego jego raczej bym odrzucala. Jak mysliscie? Bede bardzo wdzieczna za porady

Stary 2008-09-17, 23:00   #490
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Co myślicie o tym (kuracja kwasami):
-Cetaphil do mycia (kiedy brak funduszy to phisiogel)
-Alantan plus co drugi dzien
-Bepanthen co drugi dzień??

(17 lat)

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 23:23   #491
ranka
Kici kici miau miau

Hydrapse? a nie czasami Hydraphase?
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 11:26   #492
Madzikson
Raczkowanie

Tak, oczywiscie zle przepislalam nazwe
Stary 2008-09-18, 12:03   #493
ranka
Kici kici miau miau

no to teraz ci powiem ze obydwa sa bardzo chwalone
ja uzywam Hydraphase XL Legere czyli ten lzejszy i jestem zadowolona

ale Avene tez ma spora rzesze fanow

co do alkoholu, to moze podrazniac, ja teraz dostalam probke filtra w ktorym bylo napisane alkohol denat. i powiem ci ze okropnie smierdzi ale nie podraznia.
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 12:20   #494
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
co do alkoholu, to moze podrazniac, ja teraz dostalam probke filtra w ktorym bylo napisane alkohol denat. i powiem ci ze okropnie smierdzi ale nie podraznia.
Mnie alkohol w filtrze LRP nie podrażnia, czasami ten alkohol "równoważy" potencjalnie zapychające składniki i wszystko gra bez krzywdy dla skóry
Stary 2008-09-18, 12:37   #495
Gonia
Zakorzenienie

ja jestem bardzo zadowolona z oliwki HIPP, stosuje Atrederm , co prawda to najsłabsze, ale i tak sie wysuszam
Oliwka na noc, powoduje, że rano buźka jest ładnie nawilżona i bez odłażących skórek....

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 10:56   #496
nelka30
Przyczajenie

Witam
Ja zastosowalam Avene HOL i mnie zapchal sprobowalam tez HOR i tez to samo. Jakiego nawilzacza powinnam uzywac?
Myslicie ze LRP Hydraphase bedzie lepszy?

A moze jakis inny nawilzacz?
nelka30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 00:11   #497
konstrukt
Raczkowanie

A teraz będą moje peany na cześć tego wynalazku: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16608,johnsons-baby-soothing-naturals-krem-intensywnie-nawilzajacy.html

Johnsons Baby Soothing Naturals

Smaruję się Atredermem i kto próbował ten wie, że łuszczenie się po tym specyfiku potrafi sprawić, że twarz "wyjściowo" nie wygląda. Przygodę z tym retinoidem zaczęłam w lutym i od tego momentu przetestowałam wiele nawilżaczy, niestety wszystkie poza jednym jedynym Humektanem mnie okrutnie szczypały i paliły podrażnioną skórę. Humektan nie, ale nawilżał bardzo kiepsko.
I oto ta niepozorna tubeczka dla dzieci. Jestem zachwycona! Nawet mniej się łuszczę. A teraz najlepsze: nie zapycha! Sama jestem w szoku. Stosuję prawie 2 miesiące i coś czuję, że to będzie długoterminowy związek

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 01:01   #498
czeskaFusia
Raczkowanie

Dzieki ze przypomnialas mi o tym kremie...gdzies tam sie poniewiera w szufladzie , musze poszukac. Wlasnie ostatnio sie zastanawialam na co zmienic Humaktana. Cos mi ostatnio przestal odpowiadac a ten kremik Johnosons pamiatam zapowiadal sie swietnie ale odlozylam go na pozniejsze testy i chyba nadeszla ta chwila
czeskaFusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:34   #499
diorinia
Raczkowanie

tonik z kwasem salicynowym a nawilżenie

hej, jak mam to zrobić; mam tonik z kwasem salicylowym 2% z BU, po jak długim czasie mogę nałożyć krem nawilżający? pozdrawiam
diorinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 22:48   #500
lemka
Zakorzenienie

Wydaje mi się, że po godzinie spokojnie możesz nałożyć coś nawilżającego.

Po wypróbowaniu kremu Polleny z melisą nie polecam do bardzo wysuszonej skóry. Mimo doskonałego składu to jest tylko lekki krem, ale tym, którzy szukają czegoś lekkiego naprawdę polecam.

Czy ten krem Johnson wchłania się do matu, czy zostawia jakiś filtr? Czy nawilża mocniej niż krem nawilżający Weledy albo HOL Avene? Pamiętam, że kiedyś miałam próbkę kremu Hydrativ Tołpy o bogatej konsystencji i on dobrze nawilżał, tylko nie wiem czy by nie zapychał. Rozważam jeszcze zakup Biodermy Hydrabio, ale nie wiem czy warto.

Pozdrawiam wszystkie sucharki.
Stary 2008-11-12, 18:29   #501
konstrukt
Raczkowanie

Johnsons zostawia jedwabisty mat na twarzy, nie ma mowy o błyszczeniu.

konstrukt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 18:34   #502
marzenkak
Przyczajenie

Hej dziewczyny, po kilku miesięcznym studiowaniu forum dzięki Wam dobrałam sobie kuracje - zaczynam już widzieć duże efekty więc podzielę się.

Skóra mieszana, wiek - 30 na karku, pierwsze zmarszczki mimiczne, no i ... plamy większość to z własnej głupoty - bo strasznie męczyłam pyszczek.

Moja kuracja:
Zaczęłam w zeszłym roku od kremów z kwasem glikolowym Alpha Hydroxy - trochę pomógł, ale chyba bym musiała go z 10 lat stosować żeby się plam pozbyć.
Tak więc zaczęłam retinole.

Wieczorem:
Cetaphil sensitive do mycia buzi,
Tonik kwas migdałowy + salicylowy 5% w proporcji 1/4
Zorac 0,1% - od 2 miesięcy. Najpierw raz w tygodniu teraz co drugi dzień, i muszę powiedzieć R E W E L A C J A !!!
Na to HA - czyli na maxa jade, i po jakiejś pół godzinie
Cetaphil crem - dużo

I tu dodam coś od siebie co drugi dzień wtedy kiedy nie używam zoraku, do zmywania makijażu używam olejku jojoba, a później nim nawilżam zostawiam na jakąś godzinę na twarzy i później delikatnie ścieram - skóra przy tym się roluje i ekstra bo na drugi dzień normalnie mogę się w pracy pokazać - bo łuszczenie dużo mniejsze.

Rano:
Serum C+E+Q1+HA
Filtr i tu znowu mam patent, kupiłam Neutrogena Age Shield SPF55 ale on mnie strasznie piecze, za to bardzo mi służy LOREAL REVITALIFT UV W/MEXORYL niestety ma on tylko 15SPF, więc najpierw nakładam jego - bo buzia go lubi i na to neutrogena - bo gdybym ja od razu nałożyła to bym chyba spłonęła. Nie wiem czy to dobrze mieszać tak, ale patrząc po skłanikach aktywnych to one powinny ze zobą dobrze działąć, nie wiem tylko jak mexoryl działa z oxybenzone.

Później skrobia albo MAC select sheer powder - ale teraz to już nawet nie muszę nakładać bo buzia bez podkładów dobrze wygląda, no i jakiś tam cień i tusz.

Tak poza tym to jakieś maseczki nawilżające raz w tygodniu i glinka zielona. Nad resztą pracuję dalej studiując forum.

Powiem tylko tyle, że w końcu lubię patrzeć na siebie w lusterku. Od jakiegoś czasu w ogóle się sobie nie podobałam do puki podkładu nie nałożyłam. Zmarszczek prawie nie mam, ale teraz wiem co plamy z buzią robią i jak strasznie pogarszają wygląd.

S E R D E C Z N E D Z I Ę K I !za Wasze porady.
marzenkak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 19:23   #503
Sahira
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Mam do Was pytanie - czy Retin-OX i krem odżywczy z Avene z wit. C pasują do siebie? W ogóle to się zastanawiam, czy w ogóle powinnam się skusić na ten krem ROC, bo boję się, jak moje naczynka zzreagują na retinol. Jak sądzicie? Może lepiej HOL jednak?
Sahira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 21:16   #504
efusia
Przyczajenie

A czy ktos uzywal na "zakfaszona buzie" CETAPHIL MD DERMOPROTEKCYJNY BALSAM NAWILŻAJĄCY, przeczytalam ze jest przeznaczony do twarzy i do calego ciala, pisza tez ze przyspiesza leczenie m.in. luszczycy, wiec to by bylo dobre na luszczaca buzie????? Ktos tu pisam ze zel do mycia z tej serii jest swietny, wiec moze ten preparacik to strzal w 10????
CZY KTOS PROBOWAL??????????

tu cos o nim pisza:
http://www.cefarm24.pl/cetaphil-md-d...-ml-p5563.html
efusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 01:37   #505
evitanna
BAN stały

Ja się nawilżam formulacją mazidłową - algi bioferment, nmf, wies hydrolizowany + olej konopny. No właśnie, jest to olej polecany dlacery trądzikowej, ale czy na pewno nie zatyka?
Z drugiej strony tak sobie pomyślałam, że może na czas kuracji retinoidowej warto zminimalizować kosmetyki fabryczne i przejść na formulacje mazidłowe i bu (biochemia urody)? Zamówiłam właśnie na bu mazidełko z kwasem hialuronowym, ponadto na mazidłach pojawił się małocząsteczkowy kwas hialuronowy, który podobno fajnie działa w połączeniu z tym wielkocząsteczkowym. Wiążę sporę nadzieje z tymi produktami. A co się okaże, dam znać za kilka tygodni.
evitanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 09:42   #506
uparta Marti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Johnsons zostawia jedwabisty mat na twarzy, nie ma mowy o błyszczeniu.

chyba tez go wyprobuje bo cos moj humektan słabo osttanio sobie radzi ciekawe tylko czy ten Glycerin w Johnsons'ie nie zaszkodzi...
Stary 2009-01-19, 12:04   #507
Lylu
Raczkowanie

Sama stosuję kwasy już około roku (z przerwami). Nawilżałam się wieloma kremami, droższymi i tańszymi. I tak:
Pollena Eva, Krem nawilżający z melisą - nie nawilża nic a nic! Skład może i naturalny, ale po posmarowaniu tym kremem czułam się tak, jakbym nic nie miała na twarzy. Myślę, że może odpowiadać co najwyżej zupełnie normalnej, zdrowej cerze.
Bioderma Hydrabio Legere - nawilża, owszem, ale mnie przytyka pory, co przy stosowaniu kwasów i filtrów zupełnie mija się z celem. Mimo lekkiej konsystencji polecam wyłącznie cerom niepodatnym na zapychanie.
Vichy Aqualia Thermal Legere - mimo odurzającego zapachu alkoholu i wielu niepochlebnych opinii, u mnie sprawował się całkiem dobrze. Szczególnie kiedy buzia przywykła już trochę do kwasów. Dobrze nawilża, nie zapycha (!), ale nie nadaje się na wielkie przesusze.
FlosLek Happy per Aqua - super kremik! Konsystencja dość zbita, ale przy nakładaniu wszystko ok. Dobrze nawilża, skóra jest miękka i odżywiona. Jestem jego fajnką
AA Face Cera Wrażliwa Krem półtłusty - nawilża, ale zapycha pory. Cera wygląda na zmęczoną, podduszoną.
Miałam też kilka próbek Physiogelu - całkiem fajnie nawilżał, ale jakoś tak krótkotrwale i Effaclar H - po nałożeniu zostawia świecącą powłokę, która znika po kilkunastu minutach, ale ładnie goi i koi buźkę. Przynajmniej moją. Na pewno się na niego skuszę.
Teraz, z racji zimy, zamówiłam sobie krem pielęgnacyjny Dolivy. Zdam relacje co i jak
Lylu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:25   #508
L_V
Zakorzenienie

Jestem obecnie w trakcie ostrej wylinki po ZOracu. Nic nie nawilża lepiej niż Ziaja Aretina Q + masaż oliwką Bambino. Ale posucha na twarzy
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:57   #509
Madzia_M77
Zadomowienie

Ułożyłam sobie taki program, że trochę brakuje mi miejsca na nawilżanie.
LV, myślisz, że mogę stosować redermica z kwasem HA z mazideł rano, w charakterze serum?
Madzia_M77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:27   #510
becia99
Przyczajenie

Ja jako krem nawilżający przy retinoidach albo kwasach polecam Effaclar H. Poleciła mi go pani dermatolog i muszę przyznać, że jest cudowny. Nie tylko nawilża, ale również wyrównuje poziom lipidów. Dla mnie rewelacja, w ogóle nie zapycha, a zapycha mnie prawie wszystko. Błyskawicznie się wchłania.

I wieeeelka prośba: proszę, poradźcie mi jakiś fajny podkład, może być z tych droższych, byle by nie zapychał. Kupuję, kupuję, wydałam już cały majątek, a trudno mi trafić na coś fajnego. Chciałabym, aby nie był maską, ale dobrze kamuflował no i przede wszystkim nie zapychał. Nie mogę nic takiego znaleźć.Pomocy.
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
becia99 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwasy, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości