Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-10, 09:46   #211
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Kate widzę, że ty masz krem na dzień. A ty Contax jaki miałaś? Ja sie zastanawiam, nad kupnem kremu na noc. Czym one właściwie sie róznią?
Ja mam krem nawilżający poprostu - on jest i na dzień i na noc.
Tego nocnego nie mialam, nie znam go.

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...roducts_id=496
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:00   #212
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Kate widzę, że ty masz krem na dzień. A ty Contax jaki miałaś? Ja sie zastanawiam, nad kupnem kremu na noc. Czym one właściwie sie róznią?
Weledy miałam uniwersalny krem z irysem – Iris Feuchtigkeitscreme i na noc - Iris Nachtcreme.

Krem na noc ma bogatszą konsystencję niż uniwersalny. Dobrze się wchłania, idealnie nawilża, rano skóra wygląda bardzo świeżo. Aha, wszystkie kremy Weledy są bardzo wydajne, wystarcza dosłownie kropelka na całą twarz.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:05   #213
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Mam ochotę kupić irysowy Weledy. Xerial 5 okrutnie mnie zawiódł: skóra bardzo mnie po nim piekła. Uzywałam go w kryzysowym dniu, jak miałam skórę wysuszoną na wiór przez Atre, może dlatego tak piekło?
Strasznie mnie to pieczenie zniechęciło.
margaretka02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:06   #214
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Mam ochotę kupić irysowy Weledy. Xerial 5 okrutnie mnie zawiódł: skóra bardzo mnie po nim piekła. Uzywałam go w kryzysowym dniu, jak miałam skórę wysuszoną na wiór przez Atre, może dlatego tak piekł?
Strasznie mnie to pieczenie zniechęciło.
Przypuszczam, że w takiej sytuacji piekło by cię większość kremów z substancjami aktywnymi. Daj mu drugą szansę , a irysowy weledy to swoją drogą warto mieć.
Stary 2006-11-10, 10:19   #215
Nikita-v
Zadomowienie

a mnie Irysowy Weledy niestety piecze i w dodatku nie mogę znieść tego zapchu..jest dla mnie za ostry...czekam ciągle na Xerial.. dzis powinien byc
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:21   #216
Kate30
Zakorzenienie

Wam dogodzić ...
Stary 2006-11-10, 10:23   #217
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Wam dogodzić ...
Ja do tej pory jestem bardzo zadowolona z wszystkich wizażowych wynalazków No może oprócz olejków... One są do bani łącznie z olejnikem Hauschki

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:28   #218
Nikita-v
Zadomowienie

hehe mój TŻ tak samo mówi jak ty Kate... Wam dogodzic
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:29   #219
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Ja do tej pory jestem bardzo zadowolona z wszystkich wizażowych wynalazków No może oprócz olejków... One są do bani łącznie z olejnikem Hauschki
Proszę nie generalizować
Stary 2006-11-14, 21:19   #220
koteknaplotek
Zadomowienie

Znalazlam dzis u siebie w szafce w lazience taki zel Kolastyny :
Aqua Style nawilzenie- zel intensywnie nawilzajacy
sklad:
aqua, glycerin, methyl propanediol, urea, panthenol, triethanolamine, carbomer, butylene glycol, algin, acacia snegal gum, serine, algae extract, polyglucuronic acid, methylparaben, diazolidinyl urea, propylparaben, ethyl paraben, allantoin

Kupilam kiedys ale nawet nie otworzylam, pewnie znow mnie wysypalo po jakims cud kremie i walnelam wszystko do szafki.
Ciekawe czy to cos warte.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 22:26   #221
Weronisia
Zakorzenienie

A ja odkryłam cud-krem na baaardzo podrażnioną i przesuszoną skórę, nawet z pękającymi rankami itp.

Próbowałam już Avene HOL, LRP Toleriane Riche, Eubos Urea 5%, a ból skóry był nadal nie do zniesienia. Skóra dalej była szorstka, popękana, piekąca.

Aż natknęłam się na Avene Cicalfate. To istny cud Nie wiem jak jest z zapychalnością, bo za krótko go używam. Dla mnie najważniejsze, że moja skóa wreszcie przypomina normalną
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 23:23   #222
AniaM69
Zadomowienie

Weronisiu, nie zatyka - to rewelacja.
Nie przesadzę, jak napiszę że używamy (z synem) 10 tubkę.
Ratowacz nie z tej ziemi.
Od ponad tygodnia walczę ze spierzchniętą, palącą skórą wokół ust, cudowałam czym się da dopóki me oko nie padło na Cicalfate. Posmarowałam na noc grubą warstwą i dziś rano było już o niebo lepiej. Dziś powtarzam operację i mam nadzieję, że jutro bedzie już ok.
Swoją drogą - mąż mi nadał ksywkę "Gorące Wargi"
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:22   #223
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Od ponad tygodnia walczę ze spierzchniętą, palącą skórą wokół ust, cudowałam czym się da dopóki me oko nie padło na Cicalfate. Posmarowałam na noc grubą warstwą i dziś rano było już o niebo lepiej. Dziś powtarzam operację i mam nadzieję, że jutro bedzie już ok.
Swoją drogą - mąż mi nadał ksywkę "Gorące Wargi"
No, rzeczywiście trzeba mu przyznać, że "ratowacz" Wczoraj 2 h na basenie, z gębą w stanie pozorakowego przesuszu maksymalnego. Jak wyszłam z wody i wysuszyłam twarz, to myślałam, że po prostu mi pęknie Robiłyście kiedyś maseczkę typu peel-off? To ja właśnie wczoraj miałam takie coś na twarzy, ale nie była to zaschnięta maseczka, tylko moja własna skóra W torbie basenowej noszę zawsze jakieś próbki kremów, no i na szczęście była jeszcze resztka Cicalfate - Boże, co za ulga Rzezczywiscie, np. Toleriane wysiada. Na razie mam trochę smarowideł, ale jak je wykończę, to z pewnością się zaopatrzę w Cicalfate.
Natomiast niech Was ręka boska broni od Cicaplasta On W OGÓLE nie nawilża, tylko robi klej na twarzy. Poszłam kiedyś do apteki po Cicalfate, ale akurat go nie było i pani wcisnęła mi zamiast tego Cicaplast. Moze i jest dobry jako okluzyjny opatrunek, ale nie nawilża, nie likwiduje ciągnięcia, a poza tym jest wstrętny, strasznie się lepi. Jak się posmarowałam na noc, to nie mogłam się odkleić od poduszki, poszła od razu do prania.

Pozdrawiam Gorące Wargi

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:29   #224
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No, rzeczywiście trzeba mu przyznać, że "ratowacz" Wczoraj 2 h na basenie, z gębą w stanie pozorakowego przesuszu maksymalnego. Jak wyszłam z wody i wysuszyłam twarz, to myślałam, że po prostu mi pęknie Robiłyście kiedyś maseczkę typu peel-off? To ja właśnie wczoraj miałam takie coś na twarzy, ale nie była to zaschnięta maseczka, tylko moja własna skóra W torbie basenowej noszę zawsze jakieś próbki kremów, no i na szczęście była jeszcze resztka Cicalfate - Boże, co za ulga Rzezczywiscie, np. Toleriane wysiada. Na razie mam trochę smarowideł, ale jak je wykończę, to z pewnością się zaopatrzę w Cicalfate.
Natomiast niech Was ręka boska broni od Cicaplasta On W OGÓLE nie nawilża, tylko robi klej na twarzy. Poszłam kiedyś do apteki po Cicalfate, ale akurat go nie było i pani wcisnęła mi zamiast tego Cicaplast. Moze i jest dobry jako okluzyjny opatrunek, ale nie nawilża, nie likwiduje ciągnięcia, a poza tym jest wstrętny, strasznie się lepi. Jak się posmarowałam na noc, to nie mogłam się odkleić od poduszki, poszła od razu do prania.

Pozdrawiam Gorące Wargi
Cicalfate faktycznie jest fajny. Taka miekka konsystencje ma, chcialoby sie nim smarowac i smarowac tylko ten poczatek skladu mnie przeraza . Nie wiem czy mnie zapycha bo jeszcze nie odwazylam sie calej twarzy nim wysmarowac.
Stary 2006-11-15, 12:17   #225
Gustawek
Rozeznanie

hej, czy któraś z Was łączy może retin A z redermic LPR? czy to sie dobrze łączy. Zaczynam z retinem i potrzebuje jakiegos nawilżacza, a że uzywalam juz kiedys redermica i bardzo mi odpowiada, to teraz chcialabym stosowac zamiennie (raz retin, raz redermic) albo jednoczesnie - retin a po wsiąknieciu w skóre jeszcze na to redermic? co o tym sądzicie?
Gustawek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 13:18   #226
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Gustawek Pokaż wiadomość
hej, czy któraś z Was łączy może retin A z redermic LPR? czy to sie dobrze łączy. Zaczynam z retinem i potrzebuje jakiegos nawilżacza, a że uzywalam juz kiedys redermica i bardzo mi odpowiada, to teraz chcialabym stosowac zamiennie (raz retin, raz redermic) albo jednoczesnie - retin a po wsiąknieciu w skóre jeszcze na to redermic? co o tym sądzicie?
moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł, żeby na retin kłaść redermic, lepiej po godzinie jakiś krem nawilżający po prostym składzie

a co do stosowania zamiennie to musisz sama sprawdzić, bo Redermic może szczypać podrażnioną retinoidem skórę

jest też cały wątek o retinie http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116568
może tam dziewczyny piszą co używaja do nawilżania podczas takiej kuracji

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 20:57   #227
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No, rzeczywiście trzeba mu przyznać, że "ratowacz"
Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Cicalfate faktycznie jest fajny.
Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
To super. Bedzie moim nr 1
Stary 2006-12-04, 12:09   #228
Suri
Rozeznanie

Obecnie jako nawilżacza używam HOL Avene, ale jest dla mnie za lekki . Mam cerę mieszaną, ale po kwasach i retinoidach jest przesuszona i potrzebuje dobrego nawilżenia . Zastanawiam się nad kupnem kremów:
1. Aqualan L (emolient półtłusty) Orion Pharma -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16290,
2. Humektan (krem nawilżający) Orion Pharma -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334.
Stary 2006-12-04, 13:27   #229
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Obecnie jako nawilżacza używam HOL Avene, ale jest dla mnie za lekki . Mam cerę mieszaną, ale po kwasach i retinoidach jest przesuszona i potrzebuje dobrego nawilżenia . Zastanawiam się nad kupnem kremów:
1. Aqualan L (emolient półtłusty) Orion Pharma -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16290,
2. Humektan (krem nawilżający) Orion Pharma -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334.
Ja mam humektan i zorakuje sie. Niestety jest za lekki. Wieczorem buzka moze i fajna ale rano widocznie sucha. Z kolei hydaphase legere coraz bardziej mnie zadziwia. Nie mialam HOL avene wiec nie moge ich porownac ale ja coraz bardziej lubie hydraphase.
Stary 2006-12-04, 13:33   #230
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Ja mam humektan i zorakuje sie. Niestety jest za lekki. Wieczorem buzka moze i fajna ale rano widocznie sucha. Z kolei hydaphase legere coraz bardziej mnie zadziwia. Nie mialam HOL avene wiec nie moge ich porownac ale ja coraz bardziej lubie hydraphase.
Mnie też się wydaje, że Humektan może okazać się za lekki.
Dziękuję za odpowiedz kotku .
Stary 2006-12-05, 05:58   #231
Kate30
Zakorzenienie

Moje nawilżanie zoracowe to weledy irysowe w dalszym ciągu - cudne są - nocna i dzienna - całkowicie bezpieczne dla porów w każdej ilości i robią to co do nich należy - poprostu dobrze nawilżają.
Stary 2006-12-05, 11:12   #232
Suri
Rozeznanie

Wizażanki, proszę o porównanie kremu HOL Avene i Humektan Orion Pharma. Czy Humektan lepiej nawilża od HOL-a?
Stary 2006-12-05, 12:23   #233
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Moje nawilżanie zoracowe to weledy irysowe w dalszym ciągu - cudne są - nocna i dzienna - całkowicie bezpieczne dla porów w każdej ilości i robią to co do nich należy - poprostu dobrze nawilżają.
KAte , juz sie nie xerialujesz? Kusisz tymi weledami, a ja poki nie kupie i nie wyprobuje wszystkich polecanych tu nawilzaczy to nie spoczne
Jako tluscioch nigdy w zyciu nie mialam problemow z sucha skora i teraz zle sie czuje jako suchar Ale zoraka nie odstawie,polubilam sie z nim.
Stary 2006-12-05, 13:06   #234
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
KAte , juz sie nie xerialujesz? Kusisz tymi weledami, a ja poki nie kupie i nie wyprobuje wszystkich polecanych tu nawilzaczy to nie spoczne
Jako tluscioch nigdy w zyciu nie mialam problemow z sucha skora i teraz zle sie czuje jako suchar Ale zoraka nie odstawie,polubilam sie z nim.
Xeriala używam w przypadkach ekstremalnego przesuszu, który przy zoracu 2xw tyg i bez dopalania mi nie grozi. Na taki lajcik weleda jest w sam raz.
Stary 2006-12-05, 15:37   #235
uskow
Zadomowienie

Tak jak pisze Kate weleda nie zapycha, xerial potrafi niestety przypchać. Ja jeszcze baardzo lubię pigwowy Hauszki. Ale lepszego nawilżenia niż xerial nie da jak dla mnie ani Hauschka ani Weleda. A szkoda.

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:45   #236
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Tak jak pisze Kate weleda nie zapycha, xerial potrafi niestety przypchać. Ja jeszcze baardzo lubię pigwowy Hauszki. Ale lepszego nawilżenia niż xerial nie da jak dla mnie ani Hauschka ani Weleda. A szkoda.
Pozostają jeszcze własne kręcioróbki z mocznikiem
Stary 2006-12-05, 15:56   #237
Erato
Wtajemniczenie

Dziewczyny, a Lavera? Próbowałyście? Bo składy mają naprawdę ładne Tzn. sporo kremów ma trójglicerydy, więc jeśli ktoś źle na nie reaguje, no to niestety. Ale za to zero parafiny i wazeliny, nie widziałam treż żadnych isopropyli ani myristatów. Sporo naturalnych olejów. Kupiłam sobie ostatnio taki zestaw próbkowy z serii aloesowej, krem nawilżający, odżywczy i mleczko, ale jeszcze nie próbowałam. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
PS dostałam "w promocji" mały żel pod prysznic miodowo-jakiś, BEZ sls i cóż za zapach

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 09:44   #238
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

a co polecacie bardziej: oliwke Hipp czy krem Rossmanna ?
/Albert Camus/

Edytowane przez Dreamgirl
Czas edycji: 2008-01-19 o 18:02
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:20   #239
Weronisia
Zakorzenienie

Ja nie preferuję oliwek, bo mnie one natłuszczają, słabo się wchłaniają nawet w suchą skórę. Mimo tłustości na powierzchni skóry w środku czuję się sucha jak wiór.

Weleda ma super skład, poza ....alkoholem a więc jak dla mnie odpada, bo moje naczynka by mi chyba wybuchły.
Kate czy mocno wyczuwalny jest alkohol? Bo jeśli delikatnie, to może bym się skusiła jednak wypróbować.

Ja dziś się łuszczę i Ciclafate tylko uspokaja pieczenie skóry, ale słabo nawilża.
Krem z mocznikiem 5% mnie troszkę szczypie. A Avene HOL też nie jest dość nawilżający.

A co myślicie o LRP Hydraphase?
Ja mam próbkę Hydraphase Riche XL SPF 15. Wydaje się nawet miłym kremikiem. Lżejszy i nie taki tłusty jak LRP Toleriane Riche. Czy ktoś używał?
Stary 2006-12-07, 20:25   #240
justyce
Zadomowienie

A ja z czasem coraz bardziej przekonuję się, że olejek Hipp jest dla mojej twarzy idealny Czasami używam zwykłego kremu nawilżającego - mam krem AA Help - jeśli ktoś nie jest podatny na zatykanie przez parafinę, to bardzo polecam. Ale jednak nie daje on tego, co olejek Hipp - czasem po kremie po jakimś czasie pojawia się uczucie lekko ściągniętej skóry, po oliwce - nigdy
Odpowiedz

Tagi
kwasy, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości