Jaki filtr dla dzieci? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-19, 11:13   #31
adzia2
Raczkowanie

Dot.: Jaki filtr dla dzieci?

Dziękuję LV, chyba spróbuję tego mleczka, szkoda tylko, że nie ma wyższej ochrony. Teraz smaruję dziecko SVR, ale szukam czegoś co nie będzie tak okropnie wyglądało. Zastanawiałam się też nad La roche tym dla dzieci, ale moja córka ma niestety po mnie delikatną, naczynkową cerę i nie chciałabym jej zaszkodzić zle dobranym kremem.
adzia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:17   #32
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adzia2
Dziękuję LV, chyba spróbuję tego mleczka, szkoda tylko, że nie ma wyższej ochrony. Teraz smaruję dziecko SVR, ale szukam czegoś co nie będzie tak okropnie wyglądało. Zastanawiałam się też nad La roche tym dla dzieci, ale moja córka ma niestety po mnie delikatną, naczynkową cerę i nie chciałabym jej zaszkodzić zle dobranym kremem.
Niestety, przy LRP jest teraz takie ryzyko, bo wpakowali denata do składu, ehhh Jeśli córeczka ma tendencję do naczynek, to lepiej jej zafundować jej jak najbezpieczniejszy krem. Możesz tez spróbować mleczka 50+, one się dużo nie różnią miedzy sobą. Wchłanialność jak dla mnie podobna, tyle że 50+ ma zapach.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 15:59   #33
czarna.noc
Wtajemniczenie

Testowalyscie moze Lirene Kids mleczko ochronne 69? Ciekawa jestem waszych opini
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:51   #34
agniecha17
Raczkowanie

Anetko ja nie polecam ci Avene dzieciaczka, po pierwsze jest tluste i bieli a po drugie moj synek byl po nim tak oblepiony piaskiem, ze az szkoda bylo patrzec no i nie chcial sie tym smarowac, za zadne skarby. Teraz mam spray Nivea 40 w kolorze turkusowych i nakladanie to jedna wielka zabawa, ale niestety nie chroni zbyt dobrze
agniecha17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 00:07   #35
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Anetko ja nie polecam ci Avene dzieciaczka, po pierwsze jest tluste i bieli a po drugie moj synek byl po nim tak oblepiony piaskiem, ze az szkoda bylo patrzec no i nie chcial sie tym smarowac, za zadne skarby. Teraz mam spray Nivea 40 w kolorze turkusowych i nakladanie to jedna wielka zabawa, ale niestety nie chroni zbyt dobrze

Pozostanę przy DP,odpowiada (mi ).Naczytałam się trochę o Avene i przyznam,że nawet sobie nie kupię,choć ma dobre opinie.Boję się lepkości (Vichy dla dzieci-okropność ),i w moim wypadku zapychania.Dziękuję za radę i pozdrawiam
Stary 2006-07-01, 00:14   #36
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Muszę jednak przyznać,że ostatnio,wydaje mi się że obficie nasmarowałam córkę DP.Poszłyśmy na plażę (około 30 C).po godzinie miała opaloną skórę.Faktem jest,że moje dziecko ma raczej ciemniejszą karnację,szybko łapie promienie,ale żeby aż tak szybko sie opalić?Dodam,że na brązowo,nie ma mowy o poparzeniach,ale nie po to dziecko filtruję,by się opalało
Stary 2006-07-01, 11:18   #37
marsi11
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Mam dylemat.Zastanawiam się nad dwoma:LRP Anthelios mleczko dla dzieci 50+ a LRP Anthelios spray 40 dla dzieci.To pierwsze pewnie jest bardziej treściwe,moje dziecko ma suchą skórę,może być odpowiedniejsze.Drugie skolei będzie lżejsze,ale czy wystarczająco będzie chronić.Po przykrych doświadczeniach z mleczkiem Vichy (na plaży dziecko całe klejące i oblepione piaskiem) boję się juz uzyważ czegoś tłustszego.Co o tym myślicie?
bardzo polecam Ci mleczko dla niemowlat i dzieci firmy Chicco, sama sie nim z checia smaruje i do tego ladnie pachnie
marsi11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:51   #38
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Testowalyscie moze Lirene Kids mleczko ochronne 69? Ciekawa jestem waszych opini
Cytat:
Napisane przez marsi11
bardzo polecam Ci mleczko dla niemowlat i dzieci firmy Chicco, sama sie nim z checia smaruje i do tego ladnie pachnie
możecie podać składy tych preparatów?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:25   #39
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Lirene :
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 AKYL BENZOATE, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, PVP/XEXAADECENE COPOLYMER, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PARAFFINUM LIQUIDIM, ALUMINA, POLYACRYLAMIDE, XANTAN GUM, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, SIMETHICONE, BHA, LAURETH-7, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, DMDM HYDANTION, PROPYLPARABEN.
dzisiaj się nim nasmarowałam, nie wiem jak z tą ochronną, bo się nie opalałam, ale moja siostra nie ma żadnego poparzenia. Nie wiem czemu, ale po jakimś czasie na skórze on robi mi taką fioletową powłoczkę, chociaz jest biały

Edytowane przez In_ThE_ShAdOwS
Czas edycji: 2006-07-05 o 17:29
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:21   #40
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Lirene :
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 AKYL BENZOATE, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, PVP/XEXAADECENE COPOLYMER, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PARAFFINUM LIQUIDIM, ALUMINA, POLYACRAMIDE, XANTAN GUM, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, SIMETHICONE, BHA, LAURETH-7, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, DMDM HYDANTION, PROPYLPARABEN.
ochrona taka średnia. niby Parsol jest stabilizowany przez Camphor, ale z kolei Ethylhexyl osłabia ochronę. dwutlenek tytanu dosyć wysoko... a ten polyacramide to dobrze przepisany jest? czy to aby nie miał być polyacrylamide - bo jeśli tak, to niezbyt dobrze.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-07-05, 14:03   #41
czarna.noc
Wtajemniczenie

W moim jest "polyacrylamide"
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:13   #42
marianna
Rozeznanie

jak znam dr eris to na 100% to jest poliakrylamide - ładują toto wszędzie gdzie się da :/

ja też mam problem z moim juniorem...już pytałam o to na watku o biodermie spreju 400ml ale zapytam jeszcze tutaj - bo to bardziej wątek na ten temat

wczoraj juniorowi zdjeli gips z nóżki...jest biała jak mleko z szorstką wysuszoną skórą i taka szczecina mu wyrosła (czterolatkowi ! )

najprawdopodobniej w sobotę wybedziemy nad morze (jupi!) no i.....mam problem czym mu tą nóżkę wysmarować?

filtry z wysokim PPD to sama gorzelnia (w sumie bioderma z tego co widzę nie wysusza bo DP suszy jak na kacu )
avenka jest cudownie pielęgnacyjna ale z "takim" PPD na plażę ze skórą która 5 tygodni światła nie widziała?!

na razie wymysliłam LRP AL - łudzę się tą gliceryną w składzie ....

a jeśli mu nóżkę posmaruję jakaś lipobazą czy czymś takim i na to filtr - ma to sens? czy lepiej torturować skórę alkoholowym filtrem a potem np na noc natłuszczać czymś porządnym?

minerały raczej odpadają - Jasiek szału dostaje jak go czymkolwiek smaruję a jeszcze takie białe lepiące się "dziadostwo" - odpada, z resztą stabilność też nie za bardzo
Stary 2006-07-05, 17:30   #43
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justa79
ochrona taka średnia. niby Parsol jest stabilizowany przez Camphor, ale z kolei Ethylhexyl osłabia ochronę. dwutlenek tytanu dosyć wysoko... a ten polyacramide to dobrze przepisany jest? czy to aby nie miał być polyacrylamide - bo jeśli tak, to niezbyt dobrze.
Oczywiscie, polyacrylamide....
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:29   #44
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna
jak znam dr eris to na 100% to jest poliakrylamide - ładują toto wszędzie gdzie się da :/

ja też mam problem z moim juniorem...już pytałam o to na watku o biodermie spreju 400ml ale zapytam jeszcze tutaj - bo to bardziej wątek na ten temat

wczoraj juniorowi zdjeli gips z nóżki...jest biała jak mleko z szorstką wysuszoną skórą i taka szczecina mu wyrosła (czterolatkowi ! )

najprawdopodobniej w sobotę wybedziemy nad morze (jupi!) no i.....mam problem czym mu tą nóżkę wysmarować?

filtry z wysokim PPD to sama gorzelnia (w sumie bioderma z tego co widzę nie wysusza bo DP suszy jak na kacu )
avenka jest cudownie pielęgnacyjna ale z "takim" PPD na plażę ze skórą która 5 tygodni światła nie widziała?!

na razie wymysliłam LRP AL - łudzę się tą gliceryną w składzie ....

a jeśli mu nóżkę posmaruję jakaś lipobazą czy czymś takim i na to filtr - ma to sens? czy lepiej torturować skórę alkoholowym filtrem a potem np na noc natłuszczać czymś porządnym?

minerały raczej odpadają - Jasiek szału dostaje jak go czymkolwiek smaruję a jeszcze takie białe lepiące się "dziadostwo" - odpada, z resztą stabilność też nie za bardzo
A-L byłby idealny, ale jest tłusty i się lepi - nie wiem czy maluch to zniesie.
Może spróbuj z lipobazą czy nanobazą i jednak D-P? Ochrona świetna i brak lepienia.
Ja smaruję mojego synka właśnie D-P, z w/w względów (ciałko - na buzię avenka) i nie zauważyłam wysuszenia. Mój maluch ma do niego tendencję - miał alergię mleczną.
Bioderma spray może być zbyt słaba pod względem ochrony, zresztą też ma denata.
Ja postawiłabym na duet - lipobaza i D-P.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:10   #45
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kate30
A-L byłby idealny, ale jest tłusty i się lepi - nie wiem czy maluch to zniesie.
Może spróbuj z lipobazą czy nanobazą i jednak D-P? Ochrona świetna i brak lepienia.
Ja smaruję mojego synka właśnie D-P, z w/w względów (ciałko - na buzię avenka) i nie zauważyłam wysuszenia. Mój maluch ma do niego tendencję - miał alergię mleczną.
Bioderma spray może być zbyt słaba pod względem ochrony, zresztą też ma denata.
Ja postawiłabym na duet - lipobaza i D-P.
Dzięki za odpowiedź
w takim razie zostawiam DP dla dziecka (hi, hi jak to brzmi a reszta rodziny będzie obcować z Biodermą i AL-em (mój TŻ na słońcu i bez filtra się lepi - nie zauważy różnicy )
Stary 2006-07-19, 14:08   #46
sylwiani
Zadomowienie

ja wszystkich smaruję biodermą sprayem, oprócz twarzy mojej córki, jej kupiłam kolorane mineralną (nie wiem, czy stabilna ), bieli, ale nie podrażnia oczu, a mała od urodzenia ma problemy z podrażnianiem oczu
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 15:55   #47
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez sylwiani
klorane mineralną (nie wiem, czy stabilna )
mineralne z założenia są stabilne tylko ważne, aby preparat miał wysoko w składzie i titanium dioxide, i zinc oxide.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-07-20, 16:15   #48
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
mineralne z założenia są stabilne tylko ważne, aby preparat miał wysoko w składzie i titanium dioxide, i zinc oxide.
octyl silylated titanium dioxide jest czwarty, a zinc oxide siódmy na 36 składników
i tak muszę używać, bo po wszystkim innym oczy małej strasznie puchną
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 21:40   #49
anah
Zakorzenienie

Mam ogromny problem z dobraniem filtra dla mojej córci. Ma 1,5 roku, skórę z AZS. Wszelkie alkoholowe odpadają, mineralne byłyby najlepsze, ale mineralna Nivea wysusza jej skórę. W dodatku po kilku minutach spaceru ma do buzi przyklejone jakieś paprochy, nie wspominając co ma na buzi po wizycie w piaskownicy
Rozważam Avenke dla dzieci.
Macie jakieś świeże pomysły i obserwacje w związku z nowym, ściśle filtrowym sezonem
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 12:42   #50
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Może troszkę "wyprostuję" fakty: dla dziecka w wieku 1 miesiąca NALEŻY stosować krem z filtrem mineralnym, w wieku 6 miesiący MOŻNA go zamienić na krem z filtrem chemicznym, w wieku 3 lat na krem z alkoholem w składzie (np. Vichy Capital Soleil dla dzieci, LRP Anthelios Dermo Kids, Bioderma Photoderm 40 "rodzinny" w dużym sprayu) - takie są aktualne zalecenia Instytutu Matki i Dziecka, a na tym forum można zadać pytanie do eksperta: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...613750&v=2&s=0 .
Do Anah: Kremy które toleruje moja 2-latka z AZS to SVR 60B i Photoderm KID 40. Możesz też wypróbować spray lub mleczko dla dzieci z Avene (40), albo ich filtry mineralne (25 i 50). Teoretycznie dla dzieci ze skórą atopową polecane są filtry Mustela, ale moje dziecko ma po nich czerwone plamy (być może z powodu aloesu w składzie).
Pozdrawiam.

Edytowane przez Agna_Iolanthe
Czas edycji: 2007-04-28 o 15:17
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:44   #51
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Jaki filtr dla dzieci?

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Rozważam Avenke dla dzieci.
Macie jakieś świeże pomysły i obserwacje w związku z nowym, ściśle filtrowym sezonem
No wlasnie, wyjsciem moze byc Avene seria mineralna lub Mustela - ktora takze jest opartana filtrach mineralnych

Cytat:
Napisane przez Agna_Iolanthe
... w wieku 3 lat na krem z alkoholem w składzie...
Moje dziecko ma 6 lat i tylko przez pewien czas uzywalam filtra z alkoholem L'oreal dla dzieci. I co sie stalo, tak mu podranilo skore, wysuszylo, zaognilo naczynka, dostal jakiegos uczulenia.

Uwazam,że filtry z alkoholem są tylko dla doroslych, chyba ,że przyjmiemy tylko uzywanie na plazy na urlopie to tak. Ale na codziennie filtrowanie takie kremy odpadają dla dzieci.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 16:26   #52
kometta
Przyczajenie

Dolaczam do poszukiwaczek dobrego kremu z filtrem dla dziecka z AZS. Kupilam ten Vichy 50+ Enfants i dopiero pozniej doczytalam o alkoholu w skladzie Widze juz podraznione policzki z malymi pajaczkami No nic, sama zuzyje ten krem w razie czego. A co powiecie na temat takich kremow?

1. Iwostin Solecrin

http://www.iwostin.pl/products.php?id=20

Sklad:

Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

2. Emulsja Iwostin:

http://esentia.pl/Iwostin_Solecrin_E..._40_p29111.htm

Aqua, Iwonicz Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

3. MUSTELA SUN KREM SPF 50+

http://www.apteka-centrum.pl/mustela-krem-p-1674.html

Aha moja coreczka ma teraz 16 miesiecy

Ewentualnie co innego? Ktory dokladnie Avene macie na mysli, bo jakas niekumata jestem.

kometta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:39   #53
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Jaki filtr dla dzieci?

Cytat:
Napisane przez kometta Pokaż wiadomość

3. MUSTELA SUN KREM SPF 50+

http://www.apteka-centrum.pl/mustela-krem-p-1674.html

Aha moja coreczka ma teraz 16 miesiecy

Ewentualnie co innego? Ktory dokladnie Avene macie na mysli, bo jakas niekumata jestem.
Jesli twoja coreczka ma dopiero 16 miesiecy to zdecyduj sie na Mustela, ktora jest oparta na filtrach mineralnych - najbezpieczniejsze, na peweno nie podraznia, nie uczula.

A chodzi o Avene w bialych opakownaniach, jest to seria mineralna, ale ma bardzo niske uva.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 21:12   #54
anah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Jesli twoja coreczka ma dopiero 16 miesiecy to zdecyduj sie na Mustela, ktora jest oparta na filtrach mineralnych - najbezpieczniejsze, na peweno nie podraznia, nie uczula.

Póki moja córeczka nie skończy 3 lat też będę stosować mineralne. Na pewno jej nie uczulają, tylko wysuszają, ale smaruję coś tłustego pod i gruba warstwa białego filtra. Dziś wyglądała jak w masce. Żadne dziecko nie miało na sobie takiej warstwy. Na razie mamy Nivea a potem chyba kupimy Mustelę
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 17:11   #55
kometta
Przyczajenie

A SVR - seria 100% mineralne dobrze chroni?

Stary 2007-05-22, 17:24   #56
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

SVR 50B ma PPD 20, co w porównaniu z Avene mineralnymi, które mają PPD 10 wypada bardzo dobrze. Zużyłyśmy 1 opakowanie, i nie mam zastrzeżeń ani do tego jak chroni, ani do składu, ani do jego tolerancji przez skórę atopową. Jedynie właściwości użytkowe tego kremu praktycznie go dyskfalifikują. Krem jest tonujący, żeby nie rzec - kryjący. Nawet jeśli nie przeszkadza nam make-up na dziecku, to zostaje jeszcze kwestia niespieralnych plam na ubraniach. W praktyce krem nadaje się tylko do twarzy, i to jeśli się nie przytulamy.
Z filtrami mineralnymi SVR wypuściło ponadto w tym roku kompakt, ale nie miałam przyjemności się z nim zapoznać. Pozostałe filtry SVR (30, 60, 100) zawierają filtry chemiczne.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 21:27   #57
hercia22
Raczkowanie

Exclamation Filtr dla 5 miesięcznego dziecka???

Dziewczyny, prosze o poradę -wrzucajcie propozycje, czytałam forum,ale już się pogubiłam. Wiem,że musi być mineralny, prosze o pomoc, będę wdzięczna za każdego posta!!!
hercia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 10:05   #58
kometta
Przyczajenie

Sluchajcie a co sadzicie o preparatach Chicco?

Stary 2008-05-10, 18:19   #59
19agusia91
Zakorzenienie

a może któraś mogłaby mi doradzić jakiś filtr dla dziecka 1,5 rocznego? W takiej rozsądnej cenie , powiedzmy,że do 40 zł. Jest w ogole taki?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

ten sie nada?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:55   #60
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
zdecyduj sie na Mustela, ktora jest oparta na filtrach mineralnych
W przypadku filtrów Mustela dystrybutor wprowadza w błąd- Mustela ma tylko jeden krem z filtrem na bazie 100% filtrów mineralnych (jest to krem spf 50 50ml)- fotka w załączniku.

Wszystkie pozostałe, czyli spray spf30, krem spf50+, krem punktowy spf50 spf 15ml, zawierają dodatek filtrów chemicznych (gł. Tinosorb), mimo, że na polskiej nalepce firma deklaruje brak filtrów chemicznych.

Innymi słowy- Mustela ma porządne kosmetyki słoneczne, ale jeśli ktoś szuka filtrów mineralnych, to musi uważać- nie wierzyć nalepkom, lecz przeczytać skład INCI.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mustela mineralna spf50.jpg (36,2 KB, 34 załadowań)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry, uva

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości